Reklama:

Profesionálové na Arnold Classic
Europe 2014: výsledky a fotografie

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Po letošním ročníku Mr. Olympia je na programu mimořádně bohatý seriál podzimních soutěží. Platí to především pro těžkotonážníky z kategorie open, kteří sérii profesionálních show, jež se protáhne až do listopadu, načali v sobotu 27. září ve Španělsku, kde nastoupili ke čtvrtému ročníku Arnold Classic Europe. Jak se jim na klání vedlo a jak se na soutěži dařilo jejich kolegyním z kategorie fitness?


Arnold Classic Europe 2014 - kulturistika mužů open

Startovní pole Arnold Classic Europe 2014, na němž závodníci bojovali o podíly z finanční odměny v celkové výši 100.000 dolarů i o zvýšený počet bodů do kvalifikačního žebříčku, nakonec bylo o něco tenčí, než se předpokládalo i než ještě krátce před závody udávala startovní listina. Kai Greene se již bezprostředně po Olympii nechal slyšet, že neví, zda podzimní profesionální soutěže absolvuje s odůvodněním, že počítal s tím, že na Olympii zvítězí a nyní musí zvážit i další možnosti. Z jeho úvah vyplynulo, že Arnold Classic Europe vynechá a podle redaktora magazínu Muscular Development Petera McGougha nastoupí až k EVL´s Prague Pro.

Shawn Rhoden a Dennis Wolf na Arnold Classic Europe 2014

Doslova na poslední chvíli sešlo i ze startu Mamdouha Elssbiaye. Ten přitom nechyběl na prezentaci a i jeho trenér Dennis James ještě před několika desítkami hodin (i přes nepříjemné Elssbiayovo zranění hamstringu) hovořil o jeho startu na evropském Arnold Classic jako o hotové věci. Nad důvodem Mamdouhovi neúčasti na prestižních závodech se spekuluje. Hovoří se o tom, že se třicetiletý Egypťan krátce před vstupem na pódium potýkal s malátností, omdlel a musel být odvezen do jedné z madridských nemocnic, druhý z klepů, které kolují internetem, je pak ale mnohem prostší. Příčinou toho, že Elssbiay soutěž vynechal, podle něj mají být právě potíže způsobené zmiňovaným zraněním hamstringu.

Při neúčasti Elssbiaye s Greenem k Arnold Classic Europe 2014 tak nakonec nastoupilo jedenáct kulturistů, z nichž favority byli především na Mr. Olympia třetí Shawn Rhoden a za ním čtvrtý Dennis Wolf. Oba borci podle předpokladů nechyběli v prvním semifinálovém vyvolávání, v němž je doplnili Victor Martinez, Juan Morel a Dexter Jackson. Poslední vyvolávání celého odpoledního prejudgingu pak souboj o medaile zúžilo na trojici Wolf, Rhoden, Jackson.

Vítězství nakonec vybojoval pětatřicetiletý Dennis Wolf, jenž se tak po Victoru Martinezovi stal druhým borcem, kterému se podařilo triumfovat jak na severoamerickém Arnold Classic, tak právě i na Arnold Classic Europe. Jako prvnímu se mu to navíc povedlo v jedné sezóně. Wolfovi byl na klání největším soupeřem podle očekávání Shawn Rhoden, Dennis však při vzájemných porovnáváních tentokrát působil poměrně citelně mohutněji, a to rozhodlo v jeho prospěch. Kromě celkové mohutnosti k Wolfovým přednostem opět patřily plné, kulaté kvadricepsy, které každým rokem získávají na větším množství detailů.

Nakonec druhý Shawn Rhoden na klání těžil ze svých tradičních předností, kterými jsou krásné tvary, pěkná stavba těla i úzký pas. Shawn podle všeho na Arnold Classic Europe závodil v ještě lepší formě než před týdnem na Mr. Olympia.

Třetí místo patří čtyřiačtyřicetiletému Dexteru Jacksonovi, ke čtvrté příčce a čtyřem bodům do kvalifikačního žebříčku se dokázal probojovat šampión vůbec prvního ročníku Arnold Classic Europe Victor Martinez. Na úkor Juana Morela, jenž měl po prvním vyvolávání naději na skvělý výsledek, se do první pětice nakonec probojoval Roelly Winklaar. Ten na pódiu, podobně jako na Mr. Olympia, sice působil neskutečně mohutně, postrádal však optimální finální dotaženost a navíc jej opět srážely výrazné problémy s kontrolou břišních svalů.

Před Morela se nakonec ve výsledkové listině dokázal vtěsnat ještě dvaatřicetiletý William Bonac, jenž se zřejmě mohl umístit i před Roellym Winklaarem.


Výsledky Arnold Classic Europe 2014 - kulturistika mužů open:

  1. Dennis Wolf*
  2. Shawn Rhoden
  3. Dexter Jackson
  4. Victor Martinez
  5. Roelly Winklaar
  6. William Bonac
  7. Juan Morel
  8. Robert Piotrkowicz
  9. Michael Kefalianos
  10. Jonathan Delarosa
  11. Fred Smalls

* kvalifikace na Mr. Olympia 2015


1. Dennis Wolf

2. Shawn Rhoden

3. Dexter Jackson

Závodníci na dalších příčkách


Sestřih ze semifinále Arnold Classic Europe 2014 v kulturistice mužů open


Závodníci kvalifikovaní na Mr. Olympia k 27. září 2014:

jméno stát soutěž um.*
Phil Heath USA Mr. Olympia 2014 1.
Kai Greene USA Mr. Olympia 2014 2.
Shawn Rhoden USA Mr. Olympia 2014 3.
Dennis Wolf Německo Mr. Olympia 2014 4.
Dexter Jackson USA Mr. Olympia 2014 5.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie open - žebříček k 27. září 2014:

p. jméno stát body
1. Victor Martinez Dominikánská republika 4
2. Roelly Winklaar Curacao 3

Pravidla, jimiž se na jednotlivých soutěžích řídí kvalifikace na Olympia Weekend i udělování bodů do kvalifikačního žebříčku, popisujeme v tomto článku.


Arnold Classic Europe 2014 - fitness žen

Startovní listina Arnold Classic Europe 2014 pro fitness žen čítala deset jmen. První semifinálové vyvolávání naznačilo, že i zde se, podobně jako před týdnem na Fitness Olympia, o vítězství bude přetahovat trojice závodnic ve složení Oksana Grishina, Regiane Da Silva a Tanji Johnson.

Soutěž na prvních třech místech nakonec přinesla shodné výsledky jako nedávný Olympia Weekend. Vítězství připadlo šestatřicetileté Grishině, za níž se na druhé a třetí příčce umístily Da Silva a Johnson. Cenné čtyři body do kvalifikačního žebříčku za čtvrté místo pak získala třicetiletá Danielle Ruban z Kandy.


Výsledky Arnold Classic Europe 2014 - fitness žen:

  1. Oksana Grishina*
  2. Regiane Da Silva
  3. Tanji Johnson
  4. Danielle Ruban
  5. Myriam Capes
  6. Marta Aguiar
  7. Whitney Jones
  8. Diana Montiero
  9. Amanda Hatfield
  10. Auriaka Tyrgale

* kvalifikace na Fitness Olympia 2015


1. Oksana Grishina

2. Regiane Da Silva


Sestřih ze semifinále Arnold Classic Europe 2014 ve fitness žen


Závodnice kvalifikované na Fitness Olympia ke 27. září 2014:

jméno stát soutěž um.*
Oksana Grishina Rusko Fitness Olympia 2014 1.
Regiane Da Silva Německo Fitness Olympia 2014 2.
Tanji Johnson USA Fitness Olympia 2014 3.
Bethany Cisternino USA Fitness Olympia 2014 4.
Myriam Capes Kanada Fitness Olympia 2014 5.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie fitness - žebříček ke 27. září 2014:

p. jméno stát body
1. Danielle Ruban Kanada 4

Pravidla, jimiž se na jednotlivých soutěžích řídí kvalifikace na Olympia Weekend i udělování bodů do kvalifikačního žebříčku, popisujeme v tomto článku.


Video:
www.team-andro.com

Foto:
www.rxmuscle.com
www.body-xtreme.de


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

28.09.21:44Sidic - Jojo začíná to bejt docela vidět :)
28.09.14:47thoth - A Roelly má navíc roztomilé cecíky.-2
28.09.13:47Sidic - Asi protože se vylezlý pupky nikomu nelíbí a v tom sportu ..+3
28.09.13:46Sidic - Tenhle příspěvek nechápu. Ale tak třeba sis ho spletl s Ro..+2
28.09.10:51dre.mc - formu a vítězství mu neupírám tak hned nebreč
28.09.10:31dre.mc - no tak si slepej -1
28.09.10:31dre.mc - ***-5
28.09.09:54Marinjak - Nechápu proč pokaždé nějaká nula musí narážet na pupek. P..-1
28.09.08:40jamesco - vy ste tim už uplně posedlí...Dennis měl super formu, vyhr..+2
27.09.23:26dre.mc - jééé Dennisovi zase leze pupek
27.09.22:50adamkrehky - Jasně, že to má takhle být. Dennis měl porazit Shawna i na..+8
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie