Reklama:

CrossFit: Martin Štěpánek o soutěži No Excuse Challenge 2014

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Již potřetí v řadě přivítá stadion Pod Lízátky v Hradci Králové soutěž No Excuse Challenge, na kterou se crossfitoví nadšenci každoročně těší. Martin Štěpánek, pořadatel soutěže, je totiž vynikající hostitel, jehož geniální workoutové koktejly prostě nelze neochutnat. Když se k tomu přičte ještě úžasná atmosféra a odlehčená přátelská nálada, která tu pokaždé vládne, není divu, že pro mnohé závodníky je tato akce prostě srdcovka.

Letošní ročník závodu se uskuteční již tento týden, a to v sobotu 4. října 2014.

Martine, letos jsi už pár závodů pořádal (Bestie I., II., III.), zbyly síly a nadšení ještě i na organizování No Excuse?

Jeden den ano, druhý ne. Znáš to, přijde chvíle, kdy si říkáš proč? Letos zatím nepřišla. Ale pořádání závodu se odbývá často u počítače a to mě ubíjí…

Když už se jedná o několikátý ročník a pořadatelsky jsi zběhlý, je organizace nyní snazší?

Není, nic není snazší. Čekají mě stejné povinnosti, chci, aby byl závod lepší než posledně, chci ho jiný, atraktivní a je kolem toho obrovský balík práce v průběhu týdnů a měsíců. A to je to jen jednodenní závod.

S organizací se rveš převážně sám, nebo sis kolem sebe utvořil nějaký pořadatelský tým?

Momentálně mám lehce proměnlivý tým postavený na nadšení dobrovolníků. Hlavním pilířem je kamarád David, který má na starost 90 % dění okolo rozhodčích a navíc se skvěle doplňujeme při "vaření" WODů.

Kvalita soutěží pořádaných v Čechách rok od roku roste. Bude i No Excuse letos zas o trochu lepší než v loňském roce a případně čím?

Záleží na úhlu pohledu. Pokud kvalitou budu myslet výkony sportovců, tak jistě, ale bude to záležet na jejich účasti. Pokud kvalitu mám vidět v servisu a cenách sportovcům, pak No Excuse nebude moc pokrokový závod. Nemám momentálně tak silné partnery. A hlavně většina "volných" financí putuje do servisu pro rozhodčí a dobrovolníky. To považuji za důležitější, než jsou maséři či doprovodná show. Ale třeba se najde zajímavý partner pro Bestii i No Excuse. Nevíš o někom? Kolik dostanu za tenhle rozhovor? (smích)

Mnoho atletů míní, že No Excuse společně s Czech Beast jsou nejlepšími závody v Čechách. Nejde se tedy vyhnout srovnání. Czech Beast začíná být opravdu mega podnik, partnerství s Reebokem to ještě posunulo. Čím táhne závodníky No Excuse?

Tak to se asi optej těch závodníků. Egy udělal z Czech Beast regulérně evropský podnik, to já s No Excuse neplánuju. Jeden den mi stačí, děkuji pěkně. Chci No Excuse udržet jako český závod s vítanou účastí blízkých sousedů z Polska či Slovenska. Závodníky chci přitáhnout zajímavým složením závodu, tím, že si všichni hodně zasoutěží a nepojedou domů po obědě... Kdo ale obědvá, že?

Czech Beast je vícedenní akce, No Excuse jednodenní. Co je výhodou a nevýhodou obou konceptů?

Výhodou jednodenní akce je, že máš v neděli volno. Výhodou dvoudenní akce je, že v neděli až do večera nevíš co dřív (teď nevím, jestli to je výhoda). Jasně, na dvoudenní akci můžeš atlety víc prověřit. Ale my si je v Hradci prověříme za jeden den až dost. (smích)

V čem bude letošní ročník stejný jako ročníky předešlé a v čem jiný?

Stejné místo konání, divácky atraktivní (doufám) "No Excuse kotlina". Jiný bude rozhodně ve stavbě WODů. Úplně se těším na ty vyděšené obličeje. (smích) Jenom straším, sranda…

Jak dlouho jsi vymýšlel a piloval workouty pro tento ročník? A vymýšlel jsi je sám?

Dneska jsme dopekli. Vše otestováno na lidech (já a David). Žádnému zvířátku nebylo ublíženo.

Nabídne No Excuse závodníkům nějaké překvapení, co se týče cviků? Nějaké novinky?

Tak určitě…

Jaký bude systém soutěže pro letošek?

Čtyři WODy pro všechny a pak rovnou finále.

Akce vždy probíhala venku. Je připravena i nějaká varianta pro případ špatného počasí?

Na No Excuse vždy svítí sluníčko!

Poplatky za přihlášku na kvalifikaci jsi věnoval dětskému domovu. Jak tě napadla tahle myšlenka?

Dětskému domovu přispívám již asi 8 let. Každoročně dělám pro klienty mého FKF "klubovou besídku", kde z tomboly výtěžek posíláme na děti. Takže myšlenka se posunula i k No Excuse. Byl jsem v domově za dětmi a bráním se tomu, jet tam znovu. Vzal bych si je domů… Peníze půjdou letos na účet domova a měly by jít na placení dětských táborů. Ještě to nemám sečtené, ale myslím, že asi 15.000 Kč. Paráda, všem díky!

A na závěr - budeš i letos speakerem celé soutěže?

Kdo je to speaker? To je příbuzný Chrise Speallera?


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínIFBB Diamond Cup Skopje 2019: komplet...
amoresPE (14:15) • Ten Stanimir Etov vypada velmi dobree. Krizo by mal spozorniet. 🙂
magazínMichael Toscano ladí formu na profi d...
moab (08:38) • Nešlo by zobrazování fotek v galerii vrátit do původní verze? Ta byla sice hrozná (okno...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
ja.va (00:41) • Přiznám se bez mučení, že diskuze pod články na ronnie.cz navštěvuji jen kvůli radám mí...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
Jay32 (22:39) • já to vidím možná trochu jinak. Za prvé nechápu, proč jsou záběry na fotkách a videí po...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
eraZ (20:40) • Už pri prvotnom pohľade na fotky som mal ten pocit, že Lukáš mal najlepšiu formu. Teraz...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra