Reklama:

Mr. Olympia 2014:
Jaké bylo semifinále?

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Ohlédnutí za čtvrtečním děním
na Mr. Olympia 2014
Olympia Weekend 2014: fotografie
ze setkání závodníků
a vážení

V americkém Las Vegas před několika minutami skončilo semifinále jubilejního padesátého ročníku Mr. Olympia. K tomu nastoupilo sedmnáct z dvaadvaceti kvalifikovaných borců, když klání z nejrůznějších důvodů vynechali Evan Centopani, Justin Compton (oba své úsilí soustředí až k Arnold Classic 2015), Essa Obaid, Cedric McMillan a Lionel Beyeke.

A jaký prejudging letošní Olympie byl?


Kai Greene v semifinále Mr. Olympia 2014

Jako první před rozhodčí předstoupil devětatřicetiletý Branch Warren, jenž krátce před soutěží hovořil o tom, že si pro své vystoupení na letošní Olympii chystá životní formu. Na pódium nakonec přinesl fazónu, která byla zřejmě lepší než vloni a dala mu šanci reálně bojovat o vylepšení loňské deváté příčky. Zdálo se, jako by Branch byl o něco méně masivní než před rokem, ale o to dotaženěji působil a dá-li se o něčem takovém u Warrena s jeho nepříliš líbivými tvary vůbec hovořit, tak to jeho postavě dodávalo i na určité eleganci.

Také Victor Martinez letos může o svém dosavadním vystoupení na Olympii hovořit jako o vydařenějším než loňském, a to i přesto, že jeho stehna v celkové mohutnosti zřejmě již nenávratně zaostávají za standardem, který tento veterán nastolil před svým vážným zraněním kolene ze sezóny 2008.

Za dvojicí ikon profesionální kulturistiky a někdejších stříbrných medailistů Mr. Olympia na pódium nastoupil osmatřicetiletý Fred Smalls, jenž spíše než do užší patří do širší profesionální špičky. Prezentoval se méně často vídanou lepší dotažeností v zadních postojích než v čelních a nabídl velmi zajímavé detaily v oblasti zad.

Shawn Rhoden již před soutěží sliboval určitá zlepšení v celkových objemech a nakonec je na pódium dokázal přinést. K jeho přednostem nadále patří úzký pas a samozřejmě i výborná stavba těla a celkově pěkné tvary.

Egypťan Ibrahim Sami Fahim na letošním ročníku Mr. Olympia jako celkový vítěz Amateur Mr. Olympia z roku 2013 absolvoval profesionální debut a předvedl, co se od něj očekávalo - tedy fantastickou horní polovinu těla s vynikající nejsvalnatější pózou, ale také očividně zaostávající dolní končetiny.

Steve Kuclo se v devětadvaceti letech řadí k závodníkům, u nichž není příliš pochyb, že by na pódiu Olympie neměli chybět ani v následujících soutěžních ročnících. Jeho největší předností je stavba těla a úzký pas, podle některých se mu v přípravě na právě probíhající závody podařilo zapracovat i na množství detailů v oblasti zad. Přesto právě detaily prsních a zádových svalů představují jednu z věcí, které tento mladý svěřenec trenéra Hanyho Ramboda může dále zlepšovat.


Semifinálová vyvolávání:
1.Rhoden, Greene, Heath
2.Martinez, D. Jackson, Warren, Wolf, Elssbiay
3.Winklaar, J. Jackson, Morel, Kuclo, Smalls, Delarosa
4.Bonac, Ntiforo, Smalls, Fahim, Winklaar, Delarosa
5.Wolf, Rhoden, Greene, Heath

Dexter Jackson na Mr. Olympia 2014 nastoupil o trochu větší a plnější než v minulosti a dostál tak svým slovům z doby krátce před soutěží. Zřejmě byl ale o něco méně ostrý než v některých svých nejlepších sezónách.

Vystoupení na Mr. Olympia 2014 v podání Johnnieho Jacksona zatím nepřináší žádné překvapení. Podobně jako na nedávné Evogen Golden State Grand Prix nedokázal předvést potřebnou tvrdost svalů v zadních postojích a podobně jako po většinu své kariéry doplácí
Mr. Olympia 2014: semifinálové
videozáznamy!
na nevyváženost výrazně lepší horní a naproti tomu zaostávající dolní poloviny těla.

Jonathan Delarosa při svém prvním startu na Mr. Olympia nejspíše nepůsobí tak svěže jako na letošních jarních soutěžích, přesto je však již nyní jisté, že rozhodně nedopustil nějaké zklamání. K jeho přednostem patří symetrie, za zmínku stojí i výborné paže. Do budoucna by mu pro konkurenceschopnější závodění v podobně poskládaném startovním poli jistě pomohlo ještě více hmoty v oblasti hrudníku.

Roelly Winklaar na pódium Olympie dokázal nastoupit s výrazně plnějšími svaly než na letní soutěži v Chicagu, postrádal však potřebnou tvrdost i dotaženost a navíc měl očividné problémy s kontrolou břišních svalů. Od prvních chvil semifinále bylo zřejmé, že letos na soutěži svou výbornou sedmou příčku z loňska nezopakuje.

Nizozemský profík William Bonac patří spolu s Dexterem Jacksonem k nejnižším borcům startovního pole, rozhodně se ale při svém debutu na soutěži neztrácí. Zaujal plnými, kulatými svaly i rozvojem a napruhováním hýždí.

Ačkoliv JoJo Ntiforo hovoří o tom, že si v nadcházející sezóně chce dojít pro své první profesionální vítězství, je zřejmé, že až se jednoho dne ohlédne za svou kariérou, jejím vrcholem bude právě účast na jubilejním padesátém ročníku Mr. Olympia. Na soutěži nezávodí ve špatné formě, zraněními poznamenaná postava jej však odsuzuje pouze k boji o některou z posledních příček.

Phil Heath v semifinále Mr. Olympia 2014

Čerstvě třicetiletý Mamdouh Elssbiay na pódium nastoupil snad ještě gigantičtější, než tomu bylo na květnovém klání v New Yorku, a platí to minimálně o jeho kvadricepsech. Jeden ze svěřenců trenéra Dennise Jamese na závodech nicméně zřejmě doplatí na to, že v zadních postojích nepůsobí zdaleka tak tvrdě jako v čelních, v nichž jsou již patrné náznaky zlepšující se svalové vyzrálosti a například i žilnatosti.

Juan Morel se netají, že si zakládá na tom, aby na soutěži vždy nastoupil v dobré formě, a jeho první start na Mr. Olympia v tomto ohledu není výjimkou.

Vloni třetí Dennis Wolf se tentokrát v semifinále Olympie prezentoval snad ještě mohutnějšími a kulatějšími kvadricepsy, než tomu bylo před necelými dvanácti měsíci. Stavět může i na svalové vyzrálosti a detailech.

Kai Greene na pódium nastoupil tak mohutný, že čím dál více připomíná postavu z komiksu. Napomáhá tomu jistě i skutečnost, že minimálně v přední dvojité bicepsové póze opticky zúžil pas. V některých partiích by zřejmě mohl být o něco ostřejší, přesto je to právě on, kdo s úřadujícím šampiónem Philem Heathem bojuje o titul.

Čtyřiatřicetiletý Heath v duchu tradice jako úřadující šampión do semifinále vstoupil poslední. Zřejmě ideální kombinaci objemů a dotaženosti z roku 2011 se letos (stejně jako třeba v roce 2012) nepřiblížil, ve hře o titul nicméně bez sebemenších pochyb je a jako obhájce loňského prvenství k němu zřejmě má blíže než Kai Greene.

Mezi Greenem a Heathem to pořádně jiskřilo již na tiskové konferenci a z části zřejmě hraná (a asi z ještě větší části reálná) nevraživost mezi oběma borci pokračovala i na pódiu. V posledním a nejnabitějším semifinálovém porovnávání podle startovních čísel, v němž nebohý Juan Morel sváděl souboj s přeci jenom o třídu lepšími Elssbiayem, Greenem, Heathem a Wolfem, se právě mezi Kaiem a Philem totiž odehrával lítý boj o každý centimetr na pódiu, a to doslova pata na patu a loket na loket. Vzájemné popichování obou borců vyústilo až ve stav, kdy mezi ně rozhodčí raději postavili Dennise Wolfa.

První semifinálové vyvolávání pak naznačilo složení nejlepší trojice, když v něm po boku Greena a Heatha pózoval Shawn Rhoden. Kai Greene stál po celou dobu uprostřed řady. Druhé vyvolávání patřilo Victoru Martinezovi, Dexteru Jacksonovi, Branchi Warrenovi, Dennisi Wolfovi a Mamdouhu Elssbiayovi. Poslední vyvolávání pátečního prejudgingu do boje o třetí místo znovu vyneslo Wolfa, který v tu chvíli pózoval v řadě s Rhodenem, Greenem a Heathem. V závěru prejudgingu se zdálo, jako by Philu Heathovi trochu odcházela forma a on ztrácel na ostrosti i plnosti svalů.

Na očekávané poslední vyvolávání celého semifinále v obsazení Kai vs. Phil již nedošlo. Báli se rozhodčí oba borce postavit vedle sebe, aby nedošlo k další rozmíšce? Měli již jasno? A nebo k tomu měli nějaký jiný důvod? Jak soutěž dopadne a kdo si z padesátého ročníku Mr. Olympia odnese cenný titul, bude jasné již za necelých čtyřiadvacet hodin!

Za semifinále Mr. Olympia 2014 se nyní ohlížíme prostřednictvím fotografií, které v místě konání soutěže pořídili naši kolegové z partnerského slovenského webu EastLabs.sk.


Mr. Olympia 2014 - souboj Phil Heath vs. Kai Greene


Branch Warren

Victor Martinez

Fred Smalls

Shawn Rhoden

Sami Ibrahim Fahim

Steve Kuclo

Dexter Jackson

Johnnie Jackson

Jonathan Delarosa

Roelly Winklaar

William Bonac

JoJo Ntiforo

Mamdouh Elssbiay

Juan Morel

Dennis Wolf

Kai Greene

Phil Heath

Vyvolávání


Foto:
www.eastlabs.sk


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

22.12.20:34kreator123 - KAI GREENE JE ROKY JEDNIČKA. AVŠAK ROZHODCOM JE ZREJME NES..
21.09.15:45Fexory - Kde konkrétně je Kai lepší než Phil :-D mně příjde ,že kaž..+1
21.09.07:37janinho - Len cakam kedy sa im stane ze pri navrate im bude nejaky t..
21.09.07:31Mikuc - Nooo, příště to udělají v cirkusové aréně a nebo je pustí ..
21.09.06:06eraZ - bože, ako ja nemám rád toho blbca s tými oceneniami :D
21.09.06:05janinho - Illuminati sa dohodli s tvojim internetovym providerom :)
21.09.05:54dzordn2 - Ale ta lavina nenávistných komentářů ve všech světových ja..+1
21.09.05:44eraZ - Človek sa teší na to aby si pozrel Kaia a jeho zostavu a p..+2
21.09.01:54kepasa - veď práve...že ty to berieš ako budovanie `image`. Kai nič..
21.09.01:18Sidic - :D :D tys to vychytal :D-3
21.09.01:00torturer - už se těšíte na ráno? si zapnete ronnie.cz.... a phil se s..+3
21.09.00:24jardaflex - No konecne nekdo ! Maximalne souhlasim!-3
21.09.00:20Sanr11 - jak už jsem řikál je to blazinec, buh phil.tady je to jak ..+1
20.09.23:46jardaflex - Tak dik.:)-3
20.09.23:21Sidic - Tvl já už dostávám snad mínusy jenom kuli tomu že mám nick..
20.09.23:20Sidic - Soucítím s tebou. Taky občas nechávám promluvit emoce :D :D-3
20.09.23:19Sidic - Já se o jeho srdíčko nebojim protože vyhraje :)-2
20.09.23:06jardaflex - Jestli kai letos nevahraje sosku tak roslapu notas vyhodim..-3
20.09.23:03torturer - `...a doufám že si po Olympii koupí další` :DDD Pavel zabi..
20.09.22:48PavelV - ...kde všichni vidí ten kolosální rozdíl. Osobně ten výsle..+3
20.09.22:44janinho - Major z M&F je priamo tam a napisal ze zatial to vyzera sk..
20.09.22:25Sidic - S tou miss s tebou naprosot souhlasím :D nebyl snad rok kd..-2
20.09.22:24Sidic - Greene říkal že nebude hrát uplně fair. Je to show a psych..-3
20.09.22:16Mikuc - Co člověk, to jiný pohled, jiný názor. Snad rozhodčí cítí ..-2
20.09.22:11janinho - tie reci na to ze je Phil arogantny tu citam priebezne cel..+2
20.09.22:02mmichaelveliky - Ani na jedné fotce Kai není lepší než Heath. Aby vyhrál, m..+6
20.09.21:27Turakam - presne nato som narážal, phil je skrvaný akosi, a to protr..-1
20.09.21:13Mikuc - ***-5
20.09.21:11Sidic - Já nepotřebuju aby tě muj názor zajímal. Nicméně opomněl s..-3
20.09.21:09accept - Ramy vypadá alespoň dle fotek neuvěřitelně,ten je fakt jak..+1
20.09.20:58janinho - v com pouzivam dvojity meter? bud laskavo konkretny ak chc..-1
20.09.20:44Sidic - Nemáme používat dvojitý metr protože fandíme Greenovi v to..-3
20.09.20:24janinho - @x.x.x.31: arogancia Phila? no mna napr. ucili uz na zakla..+3
20.09.19:36x.x.x.31 - stačí se kouknout na záda, ruce, biceps, nohy a vlastně ce..-3
20.09.19:30x.x.x.31 - ***-5
20.09.19:00janinho - este pozeram tie fotky... a ten Roelly ma co za pupek?????..+2
20.09.18:24kepasa - tí dvaja svoje postavy skutočne vyšperkovali...každá svalo..+3
20.09.17:49jardaflex - ***-5
20.09.17:47willy666 - predlaktie ma slabsie o triedu ale biceps ma zas o triedu ..+1
20.09.17:47Sidic - ***-5
20.09.17:44Tifosi - Tak před panem fotografem z East.labs sk SMEKÁM!! super k..+10
20.09.17:37janinho - preco by to mal vyhrat Kai??? nejak mi to unika... ma tro..+4
20.09.17:12mil34 - Mě se dost líbí Rhoden, jinak Kai by to měl letos dostat, ..-3
20.09.17:04Ferry - Aby je oba nesestřelil Rhoden, vypadá skvěle. :)) Ta posle..+3
20.09.15:55Darkkiller - Snad ho to nebude stát vítězství...protože zatím má navrch.-3
20.09.14:18eraZ - tak ono v prvom rade Kai pozóval úplne normálne klasicky, ..-1
20.09.14:01Filip Vaško - Já to chování Kaie naprosto chápu, už tolik let mu to utík..-3
20.09.13:55Sidic - Ramy na tu první trojku ještě nemá. Není tam tkaová připra..-1
20.09.13:52willy666 - jednoznacne chcem aby siel do porovnania Phill Kai a Ramy,..-3
20.09.13:48gumir - Souhlas, https://www.youtube.com/watch?v=sUaBpQIaTSw#t=165..
20.09.13:43Sidic - U Phila mě fakt štve jak se na Kaie pořád tlačí a pořád mu..+2
20.09.13:41Sidic - Takže :D Phil mi přijde že se oproti psoledním dvou rokum ..-1
20.09.12:52hary97 - Elssbiay a Compton so budocnost!+1
20.09.12:23gumir - Letos pokud Kai už nechce hrát fair play, tak musí udělat ..
20.09.12:07kepasa - ak ich nedaju vedla seba tak zabiju celu sutaz...to sa duf..+1
20.09.12:03dzmilo - Tento rok to ma naozaj grady :D KAI s PHILOM to pekne vygr..+4
20.09.11:52gumir - Proč by ne, ve finále se, pokud se nepletu, dává dvojnásob..
20.09.11:39Kiersten - Ma Wolf sanci na 3.misto kdyz nebyl v prvnim porovnani?
20.09.11:22wiro - No, ja sa az tak moc tomu rozhodovaniu a hodnoteniu nerozu..+1
20.09.10:41macafa - Kai vypadá skutečně dobře, zlepšil pas a celkově i tvary s..+1
20.09.10:31Ferry - A co na to Jari?+1
20.09.10:28DiamonD123 - Jak Kai říkal, že letos nebude hrát fair play, tak Philovi..+1
20.09.10:15Dzejvr - jak kdyby čekali na finále, jestli Phil nezlepší formu, ab..-1
20.09.10:08amoresPE - Pokial Phil bruralne nezlepsi fotmu, tento rok o sosku pri..+2
20.09.09:55Tomas91 - vyhrát by měl Kai...-2
20.09.09:38plynar - po semifinále je to pre mňa (u mňa) 1:0 pre Kaia.. zatial ..+10
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 68 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínDennis Wolf je po operaci
Zodiak411 (14:56) • V roce 2014 to mělo ještě do rozpadajícího se Dennise daleko, přestože tam byly už poma...
magazínSedm kulturistů v přípravě na květnov...
Neutralni typ (14:30) • co to ma ten Walker za podivne vypadajici zily na lytkach? To same sem si vsiml u Schli...
magazínDennis Wolf je po operaci
Neutralni typ (14:27) • no ja myslel to jeho vitezstvi na AC 2014, v dobe kdy to mel vyhrat (2011 a 2012) to ne...
magazínDaniel Bell překonal Petrášův total a...
Jarda 74 (14:22) • Souhlasím, ale Petrovi bych moc přál, aby si vzal prvenství zpátky. Už jen proto za jak...
magazínTréninkový videolog: Pavel Beran (02/...
Jarda 74 (14:17) • Pavla si vždycky rád poslechnu, to co říká dává smysl a navíc se dokáže slušně vyjadřov...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra