Reklama:

Fitness, Bikini & Ms. Olympia
2014 - výsledky a fotografie

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Ohlédnutí za čtvrtečním děním
na Mr. Olympia 2014
Olympia Weekend 2014: fotografie
ze setkání závodníků
a vážení

Americké Las Vegas je v těchto dnech pro všechny fanoušky kulturistiky a fitness znovu nejsledovanějším místem na zemi. Po necelých dvanácti měsících se zde totiž opět koná Olympia Fitness & Performance Weekend Joea Weidera, na němž sportovci v osmi různých kategoriích bojují o titul nejlepšího profesionálního závodníka světa.

V prvních kategoriích je v tuto chvíli rozhodnuto. Jak dopadly soutěže Ms. Olympia, Fitness Olympia a Bikini Olympia?


Ms. Olympia 2014


Semifinálová vyvolávání:
1.Frietas, Laszewski, Popa, Kyle, Shipp, Oriquen-Garcia
2.Bleck, Frietas, Laszewski, Shipp, Oriquen-Garcia
3.Bello, Sedia, Giesbrecht, de Oliveira, Martin, Envall
4.Popa, Kyle

K účasti na v pořadí pětatřicátém ročníku Ms. Olympia se kvalifikovalo čtrnáct závodnic. K soutěži z nich nakonec nenastoupila pouze čtyřiatřicetiletá Brigita Brezovac, která ukončila kariéru a věnuje se práci trenérky.

Klání již dlouho dopředu slibovalo především souboj úřadující a celkově devítinásobné šampiónky Ms. Olympia Iris Kyle s její loňskou nejvýraznější pronásledovatelkou Alinou Popou. Obě závodnice podle předpokladů nescházely v prvním vyvolávání pátečního dopoledního prejudgingu, když po jejich boku pózovaly ještě Anne Luise Freitas, Debi Laszewski, Alana Shipp a Yaxeni Oriquen-Garcia. Poslední vyvolávání semifinálové části klání potvrdilo předsoutěžní předpoklady. Přímou bitvu o titul v něm sváděly Kyle a Popa.

Svůj vlastní rekord v počtu vítězství na Olympii napříč všemi kategoriemi nakonec dokázala ještě posunout Iris Kyle. Legendární závodnice na pódium přinesla znovu fantastické objemy a startovnímu poli kralovala především rozvojem a plností horní poloviny těla. Na soutěži tak vybojovala v pořadí již desátý titul. Bezprostředně po vítězství, kterým si zároveň vybojovala šek na 22.000 dolarů, Iris ve čtyřiceti letech ohlásila konec kariéry. Publikum se s ní, její bohatou a zcela jistě nenapodobitelně úspěšnou kariérou loučilo ovacemi vestoje. Kyle emocemi nabité okamžiky ukončila slovy, že ač se loučí se závoděním, rozhodně to neznamená, že by odešla ze sportu. Bude se jej snažit dále propagovat a pomáhat dalším závodníkům.

Druhé místo patří Alině Popě, která na pódium přinesla lepší dolní končetiny než její nakonec úspěšnější soupeřka a dokázala tak ještě zúžit rozdíl, který ji od lepší šířkou zad disponující Iris Kyle dělil vloni. Pokud se potvrdí náznaky posledních měsíců a Ms. Olympia se navzdory nedávným určitým pochybám odehraje i napřesrok, právě Alina je hlavní kandidátkou na vítězství.

Třetí místo za stále žensky působící Rumunkou vybojovala zkušená Debi Laszewski. Závodnice, která letos oslaví už pětačtyřicáté narozeniny, na pódium přinesla skvělou formu, plné svaly i skvělý rozvoj zad.

Fantastická čtvrtá příčka při jejím vůbec prvním startu na Olympii patří Alaně Shipp, která publiku prezentovala úzký pas, pěkná kulatá ramena i výborná stehna. Páté místo tentokrát patří osmačtyřicetileté vítězce Ms. Olympia z roku 2005 Yaxeni Oriquen-Garcie, mezi nejlepších šest se probojovala i Brazilka Anne Luise Freitas. Zklamáním skončil debut na Olympii v podání Simone de Oliveiry, která na pódium nedokázala přinést zdaleka takovou formu jako při svém vítězném vystoupení na letošní Toronto Pro Supershow.


Výsledky Ms. Olympia 2014

  1. Iris Kyle*
  2. Alina Popa*
  3. Debi Laszewski*
  4. Alana Shipp*
  5. Yaxeni Oriquen-Garcia*
  6. Anne Luise Freitas
  7. Sheila Bleck
  8. Jennifer Sedia
  9. Maria Rita Bello
  10. Margie Martin
  11. Christine Envall
  12. Lisa Giesbrecht
  13. Simone de Oliveira

* kvalifikace na Ms. Olympia 2015


1. Iris Kyle

2. Alina Popa

3. Debi Laszewski

4. Alana Shipp

5. Yaxeni Oriquen-Garcia

6. Anne Luise Freitas

7. Sheila Bleck

8. Jennifer Sedia

9. Maria Rita Bello

10. Margie Martin

11. Christine Envall

12. Lisa Giesbrecht

13. Simone de Oliveira

Vyvolávání


Fitness Olympia 2014


Semifinálová vyvolávání:
1.Cisternino, Johnson, Grishina
2.Aquiar, Da Silva, Harris, Warren
3.Capes, Hatfield, Jones, Somkina, Ruban
4.Cisternino, Johnson

Možnost nastoupit k jubilejnímu dvacátému ročníku Fitness Olympia si vydobylo dvanáct závodnic. K soutěži nenastoupila její úřadující a celkově osminásobná šampiónka Adela Garcia, což cestu k životnímu úspěchu mělo otevřít některé z dalších závodnic. Za favoritky se při této konstelaci daly pokládat především vítězka letošního Fitness International Oksana Grishina a její přemožitelka z loňského Arnold Classic Europe Tanji Johnson.

Obě závodnice se také probojovaly do prvního semifinálového vyvolávání, v němž je doplnila ještě Bethany Cisternino, která se v uplynulých měsících pro změnu blýskla triumfem z Arnold Classic Brasil. Když v jednom z dalších vyvolávání pátečního dopoledního prejudgingu stanuly bok po boku pouze Johnson s Cisternino, zdálo se, že jsou to právě tyto dvě závodnice, které bojují o titul. O tom, kdo jej v kategorii fitness získá, však tradičně rozhodují až volné sestavy.

Tak tomu bylo i tentokrát. Ze svého prvního vítězství na Fitness Olympia a životního úspěchu se nakonec radovala šestatřicetiletá Oksana Grishina z Ruska, která do volné sestavy tentokrát zařadila možná o něco méně silových prvků, ale zato v ní předvedla dechberoucí flexibilitu. Za první příčku jí patří šek na 28.000 dolarů.

Fantastické druhé místo vybojovala manželka německého profesionálního kulturisty Matthiase Botthofa Regiane Da Silva, na třetí příčku pak dosáhla Tanji Johnson. Nakonec "až" čtvrté místo zbylo na Bethany Cisternino.

Po vyhlášení výsledků před publikum předstoupila legenda fitness Adela Garcia a oficiálně se zde rozloučila se svou sportovní kariérou.


Výsledky Fitness Olympia 2014

  1. Oksana Grishina*
  2. Regiane Da Silva*
  3. Tanji Johnson*
  4. Bethany Cisternino*
  5. Myriam Capes*
  6. Fiona Harris
  7. Trish Warren
  8. Whitney Jones
  9. Danielle Ruban
  10. Marta Aguiar
  11. Amanda Hatfield
  12. Liudmila Somkina

* kvalifikace na Fitness Olympia 2015


1. Oksana Grishina

2. Regiane Da Silva

3. Tanji Johnson

4. Bethany Cisternino

5. Myriam Capes

6. Fiona Harris

7. Trish Warren

8. Whitney Jones

9. Danielle Ruban

10. Marta Aguiar

11. Amanda Hatfield

12. Liudmila Somkina

Vyvolávání


Bikini Olympia 2014


Semifinálová vyvolávání:
1.S. Alexander, Latona, Layug, Paulino, Robles, Kaltwasser
2.Conroy, DeLuca, Eubanks, LeBlanc, Mahoe, Olah
3.N. Alexander, Assria, Conroy, DeLuca, Krásová, Marquez
4.Arevalo, Benson, Clark, Leger, Marquez
5.Fjaere, Forsythe, Weiterová, Maleton, Matthews, Taylor

Startovní pole v pořadí pátého ročníku soutěže Bikini Olympia čítalo hned sedmadvacet jmen. Nechyběla v něm favorizovaná obhájkyně loňského prvenství Ashley Kaltwasser, česká profesionálka Vladimíra Krásová ani její slovenská kolegyně Nikola Weiterová. Klání naopak vynechala šampiónka z roku 2012 Nathalia Melo, která jako příčinu své neúčasti na Olympii uvedla zranění zad a pracovní vytížení.

První semifinálové vyvolávání na soutěžích v kulturistice a fitness zpravidla rozhoduje o nadějích závodníků na špičkový výsledek a nejinak tomu samozřejmě bylo i právě na Bikini Olympia 2014. Zde si rozhodčí do první skupinky vyvolaných závodnic kromě již zmíněné Ashley Kaltwasser vybrali Yeshairu Robles, Stacey Alexander, Amandu Latonu, Janet Layug a Indiu Paulino.

Pětadvacetiletá Ashley Kaltwasser se na klání nakonec zapsala do historie jako vůbec první vícenásobná šampiónka soutěže, když dokázala loňské prvenství obhájit. Druhého místa a tím i překvapivě výborného výsledku ve své první profesionální sezóně dosáhla absolutní vítězka loňského NPC Nationals Janet Layug.

Třetí místo na Bikini Olympia dokázala obhájit Stacey Alexander, na loňskou stříbrnou medailistku Yeshairu Robles tentokrát zbylo "až" čtvrté místo. Pátou příčku brala Amanda Latona, šestá skončila India Paulino, která pravděpodobně doufala ve vyšší příčky. Závodnice, které se umístily v nejlepší pětici, si zajistily přímý postup na Olympia Weekend 2015.

Vladimíra Krásová při své druhé účasti na Bikini Olympia třináctou příčkou dosáhla na pěkné umístění v první polovině startovního pole. Nikola Weiterová se tentokrát svou formou do vkusu rozhodčích netrefila a v obrovské konkurenci na ní tak zbylo dělené šestnácté místo.


Výsledky Bikini Olympia 2014

  1. Ashley Kaltwasser*
  2. Janet Layug*
  3. Stacey Alexander*
  4. Yeshaira Robles*
  5. Amanda Latona*
  6. India Paulino
  7. Sarah LeBlanc
  8. Tawna Eubanks
  9. Noemi Olah
  10. Stephanie Mahoe
  11. Candice Conroy
  12. Narmin Assria
  13. Vladimíra Krásová
  14. Lacey DeLuca
  15. Christie Marquez
  16. Noy Alexander
  16. Jessica Arevalo
  16. Taylor Bentson
  16. Kelsie Clark
  16. Christina Strom Fjaere
  16. Sandi Forsythe
  16. Jenee Leger
  16. Dayna Maleton
  16. Angela Marquez
  16. Crystal Matthews
  16. Brittany Taylor
  16. Nikola Weiterová

* kvalifikace na Bikini Olympia 2015


1. Ashley Kaltwasser

2. Janet Layug

3. Stacey Alexander

4. Yeshaira Robles

5. Amanda Latona

6. India Paulino

7. Sarah LeBlanc

8. Tawna Eubanks

9. Noemi Olah

10. Stephanie Mahoe

11. Candice Conroy

12. Narmin Assria

13. Vladimíra Krásová

14. Lacey DeLuca

15. Christie Marquez

16. Noy Alexander

16. Jessica Arevalo

16. Taylor Bentson

16. Kelsie Clark

16. Christina Strom Fjaere

16. Sandi Forsythe

16. Jenee Leger

16. Dayna Maleton

16. Angela Marquez

16. Crystal Matthews

16. Brittany Taylor

16. Nikola Weiterová

Vyvolávání


Foto:
www.eastlabs.sk


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

20.09.20:02White or black - tohle mi už přijde fakt zvrácené a ještě víc lidi,kterým s..
20.09.20:00Sidic - Diamond žárlí že maj větší ruce jako on :D :D ale taky sem..
20.09.16:15jnerez - Trochu nuda v praci :DD A jinak takovy vyjadrovani o tak..-2
20.09.16:14DiamonD123 - Ty aby ses neozval :D+1
20.09.16:09jnerez - Za to ty ses krasavec :DD-1
20.09.16:02DiamonD123 - Né, že bych se nějak zajímal o ženskou kulturistiku, vzhle..+2
20.09.15:55V.comT - Nikolu teda rozhodčí pěkně zařízli. +1
20.09.11:31jnerez - Tak takhle paradni fotky ze soutezi uz sem dlohuho nevidel. +4
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 116 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínTomáš Tabačiar 3 týdny před Wings of...
deiw (16:10) • Vypadá dost zajímavě, i ty užší klíční kosti nejsou tak patrné - vypadá to, že ta kila...
magazínBoris Orava a jeho pohled na mýty ve...
beliar (12:17) • Zajímalo by mě, jak zjistit svůj metabolický typ, v poslední době se o to dost zajímám...
magazínNPC Masters Nationals 2020 - 137 nový...
Mikuc (09:23) • Profi licence na rok také něco stojí a když se to vše sejde na jednom účtu, už to udělá...
magazínNPC Masters Nationals 2020 - 137 nový...
Marczus (08:19) • To Mikuc i Jari: presne tak panove. A v dnesni dobe lze uplne v pohode vsechny kategori...
magazínIFBB Diamond Cup Serbia 2020: komplet...
Mikuc (20:53) • Tak aspoň někdo to nahrál zblízka a kvalitně. Já vám řeknu, nej obsazená profi soutěž v...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra