Reklama:

Ohlédnutí za čtvrtečním
děním na Mr. Olympia 2014

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Olympia Weekend 2014: fotografie ze setkání závodníků a vážení
Mr. Olympia 2014
- velký předsoutěžní speciál (I.)

Očekávaná show s názvem Olympia Fitness & Performance Weekend Joea Weidera, kterou v těchto dnech hostí americké v Las Vegas, se naplno rozběhla! Po středečním setkání závodníků a vážení borců, kteří změří síly v rámci Olympia 212 Showdown, se včera uskutečnila mnohými netrpělivě vyhlížená tisková konference účastníků Mr. Olympia a následně došlo i na tradiční setkání závodníků s fanoušky. Za oběma akcemi se nyní ohlížíme prostřednictvím následujícího článku.


Tisková konference účastníků Mr. Olympia 2014

Kai Greene a Phil Heath
na tiskové konferenci účastníků Mr. Olympia 2014

Jedna z nejostřejších tiskových konferencí v historii Mr. Olympia. I takto někteří označují to, co se včera večer našeho času odehrálo v prostorách lasvegaského Orleans Hotelu. Zásadní měrou k tomu samozřejmě přispěli oba hlavní favorité letošního klání a velcí rivalové posledních dvou sezón Kai Greene a Phil Heath.

Kai se během středečního setkání závodníků na plakát, který podepisovali všichni účastníci soutěže, zvěčnil jako vítěz Mr. Olympia 2014, čímž dal nejenom najevo své sebevědomí, ale zároveň napodobil svůj kousek z loňské sezóny. Právě diskusí o tomto okamžiku začala i vlastní tisková konference, když se jeden z jejích moderátorů Dennis James zeptal Phila Heatha na názor na Kaiovo počínání.

Heath poděkoval fanouškům za to, že přišli, a slovy: "To ses od minulého roku nepoučil?" odstartoval pořádně horké minuty celé tiskovky. Samozřejmě záhy nezapomněl dodat, že to bude on, kdo si v sobotu na soutěži dojde pro v pořadí již čtvrtý titul Mr. Olympia.

Olej do ohně za okamžik přilil George Farah (pomáhá s přípravou Kaiu Greenovi), který seděl v hledišti a Heatha začal posílat do kulturistického důchodu. Phil v reakci na to vzdal hold Hanymu Rambodovi, který jej po léta vede v roli trenéra, a nezapomněl zmínit, že Rambod na rozdíl od Faraha kulturisty k vítězství z Olympie úspěšně provází již od roku 2009. Nevídaně živě a agresivně reagující Greene na sebe nenechal s odpovědí dlouho čekat. Uvedl, že minulost je minulost, tento víkend ukáže, co přinese budoucnost a ta nebude diktována minulostí.

Celá debata mezi oběma borci přerostla v poměrně hlasitou a dramatickou přestřelku, kterou přerušil až Dennis James, který dal slovo vloni třetímu Dennisi Wolfovi. Ten začal svůj krátký proslov tím, že nikdy neviděl nic takového, jako právě to, co dnes na tiskové konferenci předvádí Kai.

Greene s Heathem znovu dostali slovo na konci tiskovky. Phil vzpomněl, že Kai jej naposledy dokázal porazit na Arnold Classic 2010 a on od té doby tvrdě pracoval, aby se něco takového už znovu nestalo. Znovu také zmínil, kolik sošek Sandowa (trofej pro vítěze Mr. Olympia) má doma. Jeho rival jej následně v dalších slovech přerušil, když zopakoval, že zítra je nový den a minulost skončila.

Phil pokračoval v proslovu a poté, kdy mu do něj Kai v podobném duchu znovu vstoupil, uvedl, že hovoření o minulosti je v podání Greena po celou jeho kariéru pouze jednou velkou výmluvou, a celá velmi ostrá slovní přestřelka začala na novo. Vtipnou glosou ji sám pro sebe uzavřel vše mlčky pozorující Dexter Jackson, který uvedl, že nikdy neviděl Kaie mluvit tak rychle.


Mr. Olympia 2014 - video z tiskové konference


Mr. Olympia 2014 - fotografie z tiskové konference


Řekli o své účasti na Mr. Olympia 2014

Ač to tak v některých chvílích možná ani nevypadalo, tisková konference účastníků Mr. Olympia samozřejmě nebyla pouze o Kaiu Greenovi a Philu Heathovi. Co na ní (ale i v dalším dosavadním průběhu Olympia Weekendu) uvedli další borci?

Dennis Wolf
na tiskové konferenci účastníků Mr. Olympia 2014

Dennis Wolf

Na tiskové konferenci se zmínil, že rok 2014 je možná dobrým rokem proto, aby se zrodil čtrnáctý vítěz Mr. Olympia. V jednom z předsoutěžních rozhovorů pak uvedl, že je ve formě. Po vítězství z jarního Arnold Classic získal na jistotě, nemá co ztratit a na Olympii chce něco lepšího než vloni. Připomeňme, že v roce 2013 zde skončil třetí.

Dexter Jackson

Během tiskové konference poděkoval Georgu Farahovi, který jej takřka z kulturistického důchodu dostal zpátky, kde je dnes. Uvedl, že Dexter, který je tento víkend v Las Vegas, je vůbec tím nejlepším a největším Dexterem v historii.

Shawn Rhoden

Při tiskové konferenci s vtipem hovořil na adresu Greena a Heatha, když s nadsázkou zmínil, že je pro něj radostí být součástí show Phila a Kaie. Pak již zcela vážně dodal, že všichni trénují za jediným účelem, a to vrátit se každý rok na pódium Olympie a bojovat zde o to, kdo se stane jejím čtrnáctým vítězem. O několik hodin dříve v jednom z rozhovorů zmínil, že od své poslední soutěže zapracoval na nějakých zlepšeních a svalových přírůstcích. Zlepšil záda, paže, hrudník i stehna, která mají více detailů.

Mamdouh Elssbiay

Na tiskovce hovořil s pomocí překladatele. Poděkoval všem, kteří mu pomohli v přípravě, a vzpomněl, že vloni na Mr. Olympia startoval poprvé, čímž si splnil sen. Letos je tvrdší a dotaženější a chce bojovat o titul.

Victor Martinez

Poděkoval všem, kteří jej podporovali v posledních letech, která kvůli jeho častým vzestupům a pádům připomínala spíše akční drama. Uvedl, že dostat se blízko na úroveň starého Victora (nejlepší formu měl zřejmě v sezóně 2007) je pro něj obtížné kvůli mnoha zraněním, která v minulosti utrpěl. Tento víkend chce na pódium přinést především lepší formu než vloni.

Branch Warren

Jeho proslov na tiskové konferenci měl do jisté míry motivační charakter. Uvedl, že lidé jej odepisují už dvaadvacet let, a dodal, že nikdo nemá právo říkat Vám, že něco nedokážete. Slovy adresovanými všem kulturistickým nadšencům dodal, aby si věřili a našli si cestu k úspěchu.

Steve Kuclo

Hovořil o tom, že na pódium přinese životní formu. Nebál se uvést, že Mr. Olympia 2014 není pouze soutěž Phila a Kaie, ale je to souboj sedmnácti borců.

Roelly Winklaar
na tiskové konferenci účastníků Mr. Olympia 2014

Roelly Winklaar

Ve středu při jednom z rozhovorů slíbil, že bude lepší než na červencové soutěži v Chicagu, kde přes vítězství se svou formou nebyl spokojený. V uplynulých týdnech dělal všechno pro to, aby byl na pódiu v pátek v životní formě. Vloni mu Jay Cutler na Olympii podle něj ukradl umístění v první šestici, letos už v tomto ohledu nikomu nedá šanci. Dodal, že chce být minimálně v nejlepší pětce.

Na tiskové konferenci hovořil o tom, že minulý rok pro něj byl skvělý a letos by byl rád, aby tomu bylo stejně. S blížícím se semifinále soutěže se jeho ambice zřejmě prohlubují, když se nechal slyšet, že chce být minimálně v nejlepší čtveřici.

Jonathan Delarosa

Jako nováček na soutěži se nepouštěl do žádných odvážných prohlášení a uvedl, že je pro něj ctí být na pódiu Olympie.

Juan Morel

Svou přítomnost na tiskové konferenci Mr. Olympia prožíval velmi emotivně. Vzpomínal, že k účasti na soutěži se kvalifikoval už v roce 2012, ale tehdy byl o nějakých 9 kg lehčí a necítil, že by mohl být konkurenceschopný. Soutěž proto tehdy vynechal a se svým prvním startem na Olympii vyčkával až do letoška.

JoJo Ntiforo

Účast na Mr. Olympia je pro něj splněným snem. Uvedl, že je pro něj ctí být součástí celé akce a dodal, že nedělá předpovědi svého umístění, ale na pódium přinese stoprocentní formu.

Ibrahim Sami Fahim

S pomocí překladatele vzpomínal na to, že před třiceti lety Mohamed Makkawy udělal na Olympii rekordní výsledek egyptského závodníka, když se za Leem Haneym umístil na druhé příčce. On bude usilovat o to, aby tuto hranici brzy překonal.

Johnnie Jackson

Zkušený závodník zmínil, že právě Olympie je to, pro co všichni trénují. Je ve formě a jeho rodina jej bude při vystoupení na soutěži sledovat.

William Bonac

Skromně působící závodník, který v letošní sezóně dokázal porazit už i Branche Warrena, uvedl, že už jenom to, že na Olympii může být, je pro něj splněným snem.

Fred Smalls

Poděkoval všem za podporu, jmenovitě Georgu Farahovi a své manželce. Dodal, že na Olympii je, aby pobavil fanoušky, ale také proto, aby na pódium přinesl životní formu.


Olympia Weekend 2014 - setkání fanoušků se závodníky


Foto:
www.eastlabs.sk

Video:
www.team-andro.com


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

20.09.13:59Sidic - Nauč se brát věci s nadsázkou a nauč se zbytečně neurážet ..-2
20.09.12:47de.ep - Sidic: máš nějakou poruchu se čtením nebo je to prostě tím..+4
20.09.11:19raw - hosi letos to je hodne zajimave a mozna vsichni budem cume..
20.09.01:17messieu85 - Přesně tak, soutěží se o první místo, nebo proč tedy Green..+3
19.09.22:35messieu85 - Uvidí se v neděli, přeji to Kaiovi, hodně, ale zatím se mi..+1
19.09.20:25CZEBLADE - Ano a penis přesně opačně... ten hledá lupou.-3
19.09.20:16Sidic - Však je to jejich názor. Jediný dvě blbosti byli zatim to ..-1
19.09.20:14raw - tvuj soused a sleduju te pres klicovou dirku... precetl js..-1
19.09.20:08eraZ - Nikto netvrdí, že Phil nemal tie tri roky vyhrať, v roku 2..+2
19.09.20:05Sidic - Mě by zajímalo kdo seš když víš že sleduju fotbal :D-1
19.09.20:01kepasa - de.ep: k tomu odpadu čo si vypotil sa ani nemá zmysel vyja..+2
19.09.19:58raw - umamrana pipinka se ozvala :D bez sledovat fotbal+1
19.09.19:57Sidic - Ještě že ty jsi do diskuze přispěl svou troškou inteligenc..-1
19.09.19:57Sidic - Nepřekrucuj to co napsal :)+1
19.09.19:56raw - kazdy chytry jak radio:D+1
19.09.19:56TheStrongBoy - koukal jsem na Kaie z roku 1999, teď má tu hlavu snad třik..-1
19.09.19:49kepasa - to Seazer: kto vybera vitaza? nie nahodou zakulisni politi..
19.09.19:46Carnivor - Greene si možná letos vezme sošku tak jako si Putin vzal z..+1
19.09.19:44Sidic - Co to píšeš prosimtě? Je spousta borcu který tu Olympii ne..+1
19.09.19:36de.ep - A kdo se za pár roku bude ptát, kdo byl kolikrát na druhém..-1
19.09.19:36Sidic - Ramy má ještě čas :) když ne tm dvou tak bych to přál Dext..+2
19.09.19:34Carnivor - Bylo by dobré rozebrat tady arbitry, trochu je představit,..+1
19.09.19:22Sidic - Jo to že to říká Coleman je vážně argument na kterým se dá..+2
19.09.19:08Seazer - Phil je uřvané děcko? Ok, ale jediný argument, který Kaiův..
19.09.19:07kepasa - áno, to sú tvoje domienky, tvoja interpretácia, ale prečo ..-2
19.09.18:49dre.mc - nechtěl by někdo udělat titulky k videu ? :D +3
19.09.18:45kondy - každý inteligentní člověk ví že to je jen show pro diváka...-3
19.09.18:23kepasa - Nikolai vysvetlím ti tvoju logiku. Nielen výsledky robia š..+1
19.09.18:13kepasa - je treba pochopiť aký je na týchto chlapíkov vyvíjaný ohro..
19.09.18:02jari - Nenechte se unést...je to 50. Olympie a to se musí zapsat ..+3
19.09.17:52Zodiak411 - Podle chování mi nejlepší kandidát přijde Wolf.Navíc je as..-1
19.09.17:30Seazer - Jo ono stačí být frajírek a jste 3x Mr. O (facepalm)-3
19.09.17:18dzmilo - Keby ich porazil DEXTER tak to by bol iny BOOOOOOM hah ale..+7
19.09.17:04CZEBLADE - Jo to by bylo nejlepší :D Jako oba to jsou zkušení borci a..+1
19.09.17:00Oddo - Myslím, že Philovi i Kaiovi by prospělo, kdyby je někdo po..+14
19.09.16:55wiro - Nuz :) olympia nieje len phil a kai. Su tam dobre namakani..
19.09.16:49Sidic - Jen mám na něj svuj názor. To že z něj nesedím na zadku ja..
19.09.16:47eraZ - Myslím, že na tom, že sa podpísal ako Mr. Olympia nie je n..+3
19.09.16:24CZEBLADE - Nevím, jaká politika v tom je, ale Phil asi zase vyhraje. ..
19.09.16:16Ferry - Hustý! Mrkněte v čase 8:20, jak Kaiovi pulsuje hlava! :-)+5
19.09.15:50Simp´[L]e - Sidic: ty mas z Heatha docela depky co... +2
19.09.15:43Sidic - Phil víc skromnosti :D+1
19.09.15:30de.ep - Za Phila aspoň mluví výsledky a určitě má více skromností ..+4
19.09.15:05Sidic - Tak Greene naznačoval v rozhovoru s D.Jamesem že letos neb..+2
19.09.14:53Tyrael - Ale atˇuž to je jak chce, tak podle mě od Kaie nebylo moc ..+3
19.09.14:48Darkkiller - No v první řadě je to hlavně show pro diváky. Psychologie ..+3
19.09.14:45Tyrael - V USA, zkrátka vědí, jak přitáhnout pozornost, a udělat sh..+9
19.09.14:25Nikolai - Tak ho měl nechat kecat dál...na tiskovce titul nezíská,zí..+1
19.09.14:22Sidic - Nechat Heatha vykecat se nechával poslední dva roky. Je na..+8
19.09.14:17Nikolai - Myslím si,že to měl přejít s úsměvem a nechat Phila vykeca..
19.09.14:14Sidic - ***-5
19.09.14:12Nikolai - Ono někdy stačí být více diplomat....hodně záleží,jak své ..
19.09.14:09Sidic - Máš pravdu. Měl přijít a říct že když má Heath 3tituly tak..+3
19.09.14:02Nikolai - Myslím si,že tento argument má svou váhu a mělo by to Kaio..+4
19.09.13:57Sidic - No jo hlavně aby se Phil nezapomněl zmínit kolik má doma s..+3
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra