Reklama:
908 g proteinové náhrady stravy ZDARMA
Moderní varianta instantní náhrady stravy nyní v extra výhodné akci! Více zde.

IFBB North American Championships 2014: noví profesionální kulturisté!

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Pittsburgh Masters Professional Championships 2014: výsledky a fotografie!

Poté, kdy se ve čtvrtek přibližně 120 profesionálů zúčastnilo tamního Pittsburgh Masters Professional Championships, v americkém Pittsburghu pokračoval soutěžní maratón prvním dnem letošního ročníku IFBB North American Championships. Klání je každoročně určeno závodníkům ze Spojených států, Kanady a Mexika, kteří se jej účastní především s nadějí, že se jim zde podaří získat vysněnou profesionální kartu.

Hlavní pořadatel severoamerického šampionátu Gary Udit několik dnů před závody napočítal, že se jeho akce má zúčastnit na 1.020 sportovců. Během pátku z nich příležitost dostali pouze zástupci mužských kategorií, kde se profesionální karty udělovaly podle následujícího klíče.

  • Kulturistika mužů open - závodníci, kteří se v souboji o absolutní vítězství umístí na prvním až třetím místě
  • Kulturistika mužů masters nad 35, nad 40, nad 50 a nad 60 let - absolutní vítězové
  • Physique mužů open, physique mužů masters nad 35 let, physique mužů masters nad 40 let - zlatí a stříbrní medailisté jednotlivých kategorií

Nové profesionály Vám nyní představujeme níže a jako tradičně dáváme prostor i několika borcům, kteří, ač na klání svou vstupenku do profesionální divize IFBB zatím nezískali, přesto předvedenou formou zaujali a dá se u nich předpokládat, že by mohli uspět třeba někdy příště.


Kulturistika mužů - tři noví profesionálové

V kulturistice mužů závodníci nastoupili v sedmi hmotnostních kategoriích. V souboji o absolutní vítězství se na první tři příčky nakonec poskládali šampióni třech nejtěžších váhovek, a tak profesionální kartu získávají Erik Ramirez, Dusty Hanshaw a Tristen Escolastico.

Erik Ramirez

Čtyřiatřicetiletý Erik Ramirez na klání prožil pohádkový večer, když nejenže triumfoval v kategorii do 102 kg a získal vysněnou profesionální kartu, ale navíc slavil i celkové vítězství. Tím se zařadil k předcházejícím absolutním šampiónům soutěže, mezi něž patří například Clancy Ross, Frank Zane, Mike Mentzer, Paul Dillett, Dexter Jackson nebo Shawn Rhoden.

Přibližně 175 cm vysoký Ramirez, jenž inspirován postavami Arnolda Schwarzeneggera a Loua Ferrigna s kulturistickým tréninkem začínal v devatenácti letech, svůj výkon na IFBB North American Championships postavil na kombinaci dobrých celkových objemů a špičkové připravenosti, ke které mu pomohla spolupráce se specialistou na tuto oblast Georgem Farahem. Za úspěch Erik nicméně jistě vděčí také dalším pěti kilogramům svalové hmoty, které se mu podařilo vybudovat od jeho loňské účasti na listopadovém NPC Nationals, kde mu patřilo čtvrté místo. Ramirez profesionální debut již nyní plánuje na květnové New York Pro, kde by se měl představit v kategorii open.

Druhé místo v souboji o celkového šampióna na akci za Erikem, který podobně jako třeba Hidetada Yamagishi patří ke tvářím společnosti Gaspari Nutrition, vybojoval Dusty Hanshaw. Zlatý medailista kategorie nad 102 kg na klání naplňoval přesně to, co se od borce nastupujícího v supertěžké váze očekává, když na pódium přinesl extrémně masivní postavu. Výraznou slabinou tohoto třiatřicetiletého borce, který se kdysi věnoval hokeji a až do vážného zranění ramene snil o kariéře v NHL, je extrémně široký pas. Dusty se nyní plánuje soustředit na získání další svalové hmoty, a pokud vše půjde podle plánu, pak by si profesionální debut mohl připsat někdy v pozdější části příštího roku.

Tristen Escolastico, který na letošním IFBB North American Championships triumfoval ve výjimečně nabité kategorii do 90 kg, mezi profesionály míří v pouhých čtyřiadvaceti letech. Přibližně 173 cm vysokého kulturistu k jeho úspěchu dovedly dostatečné objemy, pěkné a hluboké břišáky i fantastické vyrýsování, ke kterému mu kromě jiného pomohla i spolupráce s trenérem Fakhrim Mubarakem. Podle Mubarakových počtů by Tristen měl být v pořadí už padesátým závodníkem, kterého k zisku profesionální karty dovedl. Dodejme, že Escolastico plánuje svou profesionální kariéru začít v kategorii do 212 liber, v níž by se mohl poprvé představit buď na New York Pro 2015, anebo 2016.


Erik Ramirez na IFBB North American Championships 2014

Dusty Hanshaw na IFBB North American Championships 2014

Tristen Escolastico na IFBB North American Championships 2014


Kulturistika mužů - čtyři noví profesionálové

V kulturistce mužů masters nad 35 let profesionální kartu díky celkovému vítězství vybojoval šampión kategorie do 102 kg James Culberson, jenž pětatřicáté narozeniny oslavil teprve letos v únoru. Klíčem ke konkurenceschopnému účinkování v profesionální divizi IFBB pro Culbersona budou další kilogramy svalové hmoty. Zda se mu je podaří získat, ukáže až čas.

Mezi staršími borci, kteří nastoupili v kulturistice mužů masters nad 40 let, se nejlépe dařilo pětačtyřicetiletému Marku Duvalovi, jenž do nakonec vítězného souboje o celkový triumf postoupil jako šampión kategorie do 90 kg. Pokud se tento svěřenec trenéra a profesionálního kulturisty Chrise Tuttleho čerstvě nabyté profesionální karty rozhodne využít, mezi elitou téměř s jistotou bude působit v kategorii do 212 liber.

V kulturistce mužů masters nad 50 let celkové vítězství a k němu se pojící profesionální kartu vybojoval zlatý medailista kategorie do 102 kg Leon Eastman, jenž na IFBB North American Championships poprvé závodil již v sezóně 1996, kdy zde změřil síly třeba i s Garrettem Downingem. Poslední profesionální karta patří absolutnímu vítězi kulturistiky mužů masters nad 60 let Robertu Irbymu, který ve dvaašedesáti letech hovoří o tom, že závodění miluje a ještě se mu zdaleka nechce přestat.


James Culberson na IFBB North American Championships 2014

Mark Duval na IFBB North American Championships 2014

Leon Eastman na IFBB North American Championships 2014

Robert Irby na IFBB North American Championships 2014


Další zajímaví účastníci IFBB North American Championships 2014

Přehlídkou zajímavých kulturistů, kteří disponují potenciálem, jenž by jim zisk profesionální karty mohl přinést v nejbližších měsících či letech, bylo na letošním severoamerickém šampionátu především zápolení borců z kulturistiky mužů do 90 kg. Zejména fantastickými stehny z boku pozornost poutal v devadesátce nakonec druhý Jordan Janowitz, díky výborným čelním postojům se nepřehlédnutelným účastníkem soutěže stal i pátý muž zmíněné kategorie Thomas Lenihan. V kategorii do 80 kg pěknou formou zaujal vítězný Robert Zavala.


Další zajímaví účastníci IFBB North American Championships 2014


Physique mužů - pětatřicet nových profesionálů

Ano, čtete správně. Celkem bylo přímo na pódiu IFBB North American Championships 2014 vyhlášeno jen těžko uvěřitelných pětatřicet nových profesionálů kategorie physique, když se z profesionální karty radovali zlatí a stříbrní medailisté osmnácti různých věkových a výškových kategorií. Napadá Vás, že osmnáct krát dva není pětatřicet? Tato drobná nesrovnalost je dána tím, že Timothy Feuling profesionální kartu vybojoval ve dvou různých kategoriích a prozatím nic nenaznačuje tomu, že by svou vstupenku do profesionálního tábora měl místo něj získat nějaký jiný závodník.

Nové profesionály kategorie physique Vám z důvodu lepší přehlednosti představujeme prostřednictvím následující tabulky. Nechybí ani fotografie, mezi nimiž schází pouze snímek věnovaný Davidu DeLa Cruzovi, jenž v okamžiku vydání článku nebyl k dispozici.

jméno kategorie um.
Pradeep "Freddy" Naidu Physique mužů do 170 cm 1.
George O'Banyoun Physique mužů do 170 cm 2.
Patrick Fulgham Physique mužů do 173 cm 1.
William Kitchen Physique mužů do 173 cm 2.
Austin Current Physique mužů do 175 cm 1.
James Hurst Physique mužů do 175 cm 2.
Arash Rahbar Physique mužů do 178 cm 1.
Folajaiye Dania Physique mužů do 178 cm 2.
David Kampfe Physique mužů do 183 cm 1.
Deverell Maxwell Physique mužů do 183 cm 2.
Michael Hughes-Lewis Physique mužů nad 183 cm 1.
Jordan Fields Physique mužů nad 183 cm 2.
Gerald Saragosa Physique mužů masters nad 35 let do 170 cm 1.
David DeLa Cruz Physique mužů masters nad 35 let do 170 cm 2.
Chris Griffin Physique mužů masters nad 35 let do 173 cm 1.
Timothy Feuling Physique mužů masters nad 35 let do 173 cm 2.
Michael Saffaie Physique mužů masters nad 35 let do 175 cm 1.
Kelon Patterson Physique mužů masters nad 35 let do 175 cm 2.
Tony Candales Physique mužů masters nad 35 let do 178 cm 1.
Tobias Young Physique mužů masters nad 35 let do 178 cm 2.
Robert Giles Physique mužů masters nad 35 let do 183 cm 1.
Avery Cummings Physique mužů masters nad 35 let do 183 cm 2.
James Furlow Physique mužů masters nad 35 let nad 183 cm 1.
Andre Johnson Physique mužů masters nad 35 let nad 183 cm 2.
Alexander Woodson Physique mužů masters nad 40 let do 170 cm 1.
Paul Rennalls Physique mužů masters nad 40 let do 170 cm 2.
Garrett White Physique mužů masters nad 40 let do 173 cm 2.
Natanael Hernandez Physique mužů masters nad 40 let do 175 cm 1.
Shannon Haynes Physique mužů masters nad 40 let do 175 cm 2.
Clint Pannell Physique mužů masters nad 40 let do 178 cm 1.
A.J. Cannon Physique mužů masters nad 40 let do 178 cm 2.
Lorenzo Orozco Physique mužů masters nad 40 let do 183 cm 1.
Sunny Akhigbe Physique mužů masters nad 40 let do 183 cm 2.
Neal Blassingame Physique mužů masters nad 40 let nad 183 cm 1.
Tony Mclaurin Physique mužů masters nad 40 let nad 183 cm 2.


Noví profesionálové kategorie physique
po IFBB North American Championships 2014


Foto:
www.npcnewsonline.com / Jeff Binns


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

30.08.15:02DikobrazieDieťa - Dejviz, u nás o ňu hrali estéti ako napr. Šubrt, Šádek, al..+6
30.08.14:28Dejviz - ***-5
30.08.14:16DiamonD123 - Murrica!
30.08.14:13vlcacek - To by mě zajímalo proč američani maj každej rok snad 30 no..+1
30.08.13:44DikobrazieDieťa - Garrett White - tieto prsia by mu mohol závidieť možno aj ..+1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra