Reklama:
VÁNOČNÍ DÁRKY: tašky plné suplementů
Vánoční tašky a balíčky, ale i knihy, fitness dobrůtky, chytré lahve nebo oblečení. Více zde.

Slávek Vinogradov: Ptejte se mě, na co chcete, já, na co chci, odpovím

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


Možnost pokládání dotazů Slávkovi již byla ukončena.


Nová rubrika Vám přináší možnost zeptat se přímo osobností, na cokoli chcete. Nebojte se položit dotazy o všem, co Vás zajímá, ale i otázky netradiční a neobvyklé. Věřím, že se naše osobnosti nebudou zdráhat většině zvídavých čtenářů odpovědět, ač si samozřejmě budou moci samy vybrat, jak již naznačuje název rubriky.

Odpovědi budou zveřejňovány po větších celcích v článcích, přehled osobností, které můžete zpovídat, najdete zde.

Postupně budou do rubriky osobnosti našich sportů přibývat, dnešním dnem ji otevírá Vjačeslav Vinogradov, mistr světa v klasické kulturistice mužů, profesionální rozhodčí IFBB a předseda Komise vrcholového sportu SKFČR.


Tři osobností vybrané odpovědi získají fotografii exkluzivně podepsanou přímo sportovcem!


Vjačeslav Vinogradov

Sportu se současný funkcionář svazu a velmi úspěšný bývalý reprezentant věnuje již od svých 7 let, ať již plavání, nebo třeba bojovým sportům, nicméně vždycky ho podle jeho slov lákaly velké svaly, což platí dosud, ač již aktivně nesoutěží. V současnosti se světem kulturistiky a fitness zabývá z druhé strany, tedy z pohledu předsedy Komise vrcholového sportu, kdy své síly soustředí na péči o reprezentanty a jejich účast na vrcholných mezinárodních soutěžích, kde Českou republiku zastupují. Slávek je zároveň mezinárodním rozhodčím, aktivně se soutěží účastní nadále (byť ne jako závodník), je přítomen na různorodých seminářích. Aktuálně získal kartu profesionálního rozhodčího a jeho snem je rozhodování na Mr. Olympia.

V čase minulém aktivně připravoval závodníky a závodnice na soutěže různých úrovní (od kondičních až po mistrovství světa).

Otec dvou dětí, o nichž se smíchem dodává, že zajisté budou muset také sportovat, pro Českou republiku v minulosti vybojoval zlatou medaili na mistrovství Evropy i mistrovství světa ve fitness juniorů, další prvenství přidal i z MS v klasické kulturistice. Úspěchy nesklízel jen na mezinárodních soutěžích, ale také na místních kláních, kde posbíral několik druhých i třetích míst na MČR juniorů.

K místním soutěžím sám Slávek přidává k dobru jednu z historek, na jejichž vyprávění je skutečně skvělý.

"Účastnil jsem se pohárových soutěží jak v ČR, tak i na Slovensku, a vzpomínám si na tehdejší Promil Cup, kde jsem v roce 2001 startoval jako junior mezi muži a obsadil třetí místo (první skončil Alexandr Klier). Poprvé tam startoval tehdy neznámý Tomáš Bureš, který vyhrál nejtěžší kategorii (kde měl mimochodem třeba i Pavla Vacka) a posléze byl vyhlášen i absolutním vítězem, porazil Alexandra Kliera, Václava Kváču, Ladislava Kurčíka - a to v té době byli reprezentanti a špičky české kulturistiky. Pamatuji si výraz Tomáše, jak se sám divil a nechtěl tomu věřit, tehdy vyhrál kolo, tak jezdil v plavkách po pódiu a smál se. Od té doby už každý věděl, kdo je Pan Bureš!"

S poutavými příběhy Slávek pokračuje dál, tentokrát se přesouváme k reprezentaci republiky na mistrovství světa, kde se zjevně dá i při vyčerpání před soutěží zažít spousty legrace.

"Pamatuji si ještě hezkou historku z MS juniorů, které se konalo na Kanárských ostrovech - Tenerife. Tehdy na něm startoval závodník Michal Pompa, s nímž jsme v zákulisí blbli a čekali na nástup. No, nevím, jak nás to napadlo, ale vsadili jsme se, že Michal nacpe do plavek menší ručník (jako že má obří přirození) a takto "vyzbrojen" nastoupí na pódium. Sázka padla o to nejcennější tehdy, a to o velkou čokoládu. Když nastoupil na pódium, tak jste měli vidět výraz rozhodčích. Nikdo nechápal, o co se jedná a proč je to tak velké, rychle se ptali delegáta výpravy, co to je, na což jim pan Pešát odpověděl (on zajisté netušil, o co jde, jinak by nám to ani nedovolil), že v Čechách je to normální, že má standardní rozměr... rozhodčí další otázky neměli a ženy koukaly s obdivem, Michal měl prostě úspěch. Dlouho jsme se smáli a já musel koupit čokoládu.

Těch historek je daleko více a to je další věc, proč mám rád tento sport, miluji, když cestujeme jako velký tým a je tam skvělá atmosféra..."

Takže se neostýchejte zeptat Slávka na cokoli, ač mladý, jak vidíte, téměř pamětník, příběhů má nepočítaně!

Vjačeslav Vinogradov - Ptejte se mě na cokoli...
Jméno:
E-mail:
Tučně uvedené položky jsou povinné.
Váš dotaz:
Maximální délka je 250 znaků.
Hlasování již bylo ukončeno.

Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

31.10.11:29lakatosKE - to, ze je osobnost pre mna dokazuje v kazdom rozhovore :)+3
31.10.11:19Majka - Já taky ne *1* *1*+3
31.10.11:02Ronnie - Já ne. *1*+2
31.10.10:52Rostislaw - Slávek bude určitě príma kluk, ale volil bych jiný termín ..+1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínBrett Wilkin 5 dnů před Wings of Stre...
Neutralni typ (17:27) • tohle video by se melo povinne poustet ve skolach tak jako se pousteji varovani pred dr...
magazínRonnie Coleman pod mikroskopem - gene...
Zodiak411 (22:17) • Tommy, když odbočím od toho, že to je absolutně mimo téma těchto stránek, tak to co zde...
magazínRonnie Coleman pod mikroskopem - gene...
Neutralni typ (11:38) • boohuzel to tak je, z techto faktu vychazi jedna vec, ze skutecne verici clovek by nemo...
magazínRonnie Coleman pod mikroskopem - gene...
maxpoint97 (11:27) • Neskutečně důmyslná logika Tommy. Akorát by sis měl před Vánoci dávat větší pozor. Jak...
magazínRonnie Coleman pod mikroskopem - gene...
Neutralni typ (11:14) • Fakta: Coleman je verici clovek ktery veri v Jezise ve sveho Boha podle svych slov, nic...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie