Reklama:

Váš příběh: Neúspěch
jako nové měřítko motivace

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Ostatní

Jméno: Filip
Nick: FilipKoch
Věk: 17 let
Zaměstnání: student
Koníčky: fitness, mnou realizované projekty
Říká o sobě: Všechna ta práce, kterou do toho vkládám se mi vrací zpět! Jen stačí nebát se a jít do toho.

Jmenuji se Filip, je mi 17 let. Posilování mě ovládlo natolik, že s tím nechci přestat. Vyjděte ven a podívejte se na ulici - většina lidí, které uvidíte, ničeho nedosáhla a nedosáhne. Proč mám být jako ovečka ve stádu a dělat totéž? S čím se mohou chlubit oni? Já mám alespoň sen a jdu si tvrdě za ním!

Chcete-li i Vy sdělit čtenářům nějaký zážitek, veškeré informace, jak se zúčastnit a získat za svůj text lákavou odměnu, načerpáte v počátečním článku cyklu s názvem Máte i Vy svůj příběh?

Získejte i Vy za svůj příběh doplňky dle vlastního výběru v hodnotě až 1200 Kč!

Na některé z dalších, již zveřejněných příběhů se můžete podívat po kliknutí na náhledy v souvisejících článcích pod příspěvkem či zadáním slov „váš příběh" do našeho vyhledávače.


Cvičím cca rok a půl a chtěl bych se s Vámi podělit o moji zkušenost, kterou jsem získal právě díky první soutěži v Krnově v roce 2013. V tomto příběhu budu mluvit hlavně k těm, kteří se začínají kulturistice věnovat a chtějí někdy v budoucnu stát na "prknech" na soutěži.

Vše začalo už před rokem a půl, kdy jsem začal posilovat asi jako mnozí z Vás bez zkušeností, finanční podpory atd. Když jsem začínal, neměl jsem absolutně žádnou představu o kulturistice jako takové, ale chtěl jsem se zvětšit, chtěl jsem být velký, pumpovačky a bolest v posilovně mě bavily. Tak jsem pokračoval dále, čím déle jsem na sobě pracoval, tím více jsem rostl, znáte to... Začátky jdou většinou rychle. :) Jednoho dne mě napadlo využít k něčemu tu práci, kterou mám za sebou, tu dřinu v posilovně někde "prodat"! Začal jsem si tedy zjišťovat, který klub nebo trenér by byl pro mě nejblíže a který by mě připravil na soutěž, kde bych si konečně splnil moje vidiny a sny... Povedlo se! Našel jsem nejmenovaný klub cca 40 km od mého bydliště. Mám známého, který za ten klub dříve soutěžil, tak nebylo těžké zjistit si e-mail a telefonní číslo na majitele a trenéra klubu. Po telefonní domluvě jsem poprvé navštívil tento klub a jeho majitele - mého trenéra. Hned na prvním setkání mi ukázal a vysvětlil pózování různých svalových skupin jako je dvojitý biceps, triceps z boku atd. Jak se blížil konec našeho prvního setkání, kdy mi za 20 minut jel autobus domů, tak mi trenér řekl, zda nechci jít na podzimní soutěž v Krnově, která se konala cca za tři měsíce. Ano, byl můj cíl najít si trenéra a za rok nebo později po přípravě si tu soutěž zkusit, ale za 3 měsíce s mojí postavou? V hlavě mi v následujících sekundách proběhla celá cesta za posilováním, hledáním a spoustou ptaní a zjišťování... Trenérovi jsem odpověděl, zda na to mám a zda bych tam mohl jít s mou formou, jakou mám, on jen přikývl a řekl, že vyzkoušet se má vše. Vše je jednou poprvé a naberu prý mnohem lepší zkušenosti než z videí doma. Dobře, tuto výzvu jsem přijal a byl strašně natěšený na to, že za pár měsíců si vyzkouším "profi kulturistiku" na vlastní kůži.

Tři měsíce utekly jako voda a byl již jen jeden den před soutěží. Co musím zmínit, je chyba, která se mi stala a kvůli které jsem si i zřejmě pohoršil na soutěži. A to je to, že neproběhla absolutně žádná příprava, žádné odvodňování, žádné rýsování, i když jsem byl z velké části ektomorf, takže nebylo ani v podstatě co rýsovat, jen břicho jsem měl zalité. Bohužel jsem neměl žádnou zkušenost, a proto jsem na tu soutěž šel. Věřil jsem trenérovi, že uděláme maximum, a zdálo se mi divné, že jsme neučinili žádnou přípravu a drželi do posledního tréninku objemovou formu. Navzdory tomu jsem poslední den nepil žádnou vodu. Nebyla to žádná rada trenéra (ten o tom nevěděl), prostě jsem se já sám chtěl nějak bez pomoci trenéra připravit alespoň ten poslední den. Viděl jsem to u hromady kulturistů, ale nikdy mě nenapadlo si "vygooglit", co to vlastně odvodňování je. A Tak jsem prostě poslední den nepil, rád jsem sledoval, co se mnou bude, když vyzkouším na sobě něco nového. Přes den jsem shodil z 65 kg na 62,4 kg, které jsem navážil již ráno těsně předtím, než jsme odjeli na soutěž.

Po probuzení jsem si dal akorát malé kafe, protože jsem se dočetl, že pomáhá odvodnit. To bylo vše... Celá moje příprava na závody... Po přijetí na místo, kde se konala soutěž, jsme se šli zaregistrovat a vše vypadalo v pořádku do té doby, než jsme se šli natřít soutěžní barvou. Když jsem viděl ty borce, jaká mají těla, symetrii, vyrýsovanost, plnost a hlavně žádný tuk, tak jsem doufal, že nebudou se mnou v kategorii, protože mně bylo 16 let a v dorostu se mnou můžou být kluci, kterým je už 18 let (včetně), tak další dva roky posilování pro ně jsou velmi výhodné, mohou vypadat úplně jinak. Bohužel mi bůh nepomohl a já je měl v kategorii. Konečně jsem stál na pódiu a tím si splnil svůj sen. Bylo mi v tu chvíli jedno, jak vypadám, že možná budu poslední. Měl jsem nehorázný strach z těch lidí, co se na mě dívali. Ale nejvíce jsem se bál volné sestavy, kde každý bojuje sám za sebe. Tam když uděláte chybu, každý ji uvidí jen a jen na Vás. Opak je však pravdou. Bylo to to nejlehčí. Všechna 3 kola porovnávání včetně volné sestavy jsem měl za s sebou. Teď jsem čekal jen na vyhlašování. Na posledním místě skončil můj kamarád, který se nedostal do finále, což pro mě bylo něco neskutečného, že nebudu poslední, avšak jsem stále doufal, že budu na lepší pozici i přes to, že tam jsou 100x lepší závodníci než já.

Jdeme na to... Na pódiu stojí finálová šestice a já mezi nimi. Na 6. místě se umístil... Zdeněk Juříček! Ufff, to jsem si oddechl! Yes! Nejsem poslední a ani předposlední! Teď to přišlo, chvíle pravdy. Na 5. místě se umístil... Filip Koch! Né, to snad né, hlavou mi proletělo vše, ani jsem nevnímal publikum, jen jsem naštvaně sklopil hlavu a dělal, že mám radost.

To byla celá moje soutěž a příprava na ni. Byl jsem zklamaný asi tak, jako když se těšíte, že dostanete na Vánoce notebook a nakonec dostanete šampón a ponožky. Ale víte, co Vám řeknu? Byl to nejlepší den mého života. Zde jsem si uvědomil, kolik toho mám ještě před sebou, a řekl jsem si, že se sem jednou vrátím a ukážu všem, s kým mají tu čest! Nezklamu se podruhé, na další soutěž se pečlivě připravím a budu doufat a věřit v lepší umístění. Vždy si mohu říci, že mám lepší formu než na minulé soutěži. :) Slovo dalo slovo, je 7 měsíců po soutěži a já nabral ze 62,4 kg, které jsem měl na soutěži, na aktuálních 74 kg. Vždy, když si pustím video ze závodů nebo prohlížím fotky, jak jsem vypadal, tak Vám mohu říci, že mám do posilování 100x větší motivaci, než kdybych si pustil video Arnolda. Ještě abych nezapomněl, tak jsem vyměnil také trenéra, který udělal hlavní chybu a pustil mě tam. I když si teď říkám, zda udělal chybu, nebo ne? Mně osobně to pomohlo strašně moc! Momentálně jsem navázal spolupráci se Zdeňkem Razákem, který by mě měl připravit na tu samou soutěž v Krnově, ale až v roce 2015. Budou to dva roky od mé první a zatím poslední soutěže a já strašně chci, abych vypadal stokrát lépe než na té minulé, ale tentokrát zřejmě již v kategorii physique.

Tímto článkem jsem chtěl inspirovat ty, kteří se na svoji první soutěž chystají, aby nic nepodcenili a hlavně se nebáli a šli tam! Mohu Vám zaručit, že Vám to 100% pomůže! Dejte na mě! Sportu ZDAR!Máte i Vy svůj příběh? Umíte jej poutavě napsat a chcete se o něj podělit s ostatními čtenáři? Povzbudit je v jejich snažení a boji s nadváhou či nárůstem svalové hmoty, vylíčit překonání Vašich rekordních zvednutých vah, nebo jste vyhráli nad svými zdravotními problémy? Pošlete nám jej! Více informací naleznete zde.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

19.08.19:23francuzsky buldocek - Ahoj, ja som ten prvý hejter čo písal o tej maturite. Troš..+3
19.08.15:21Darkkiller - `Fazolky jsou dobrým zdrojem bílkovin` :DDD
19.08.14:14Turakam - asi tak+1
19.08.14:02Olejnas - Poslal bych mu bramburky a bucek... :)+7
19.08.12:27Maerlyn0 - Je to smutný, jsme tady všichni hateři :D Asi se na to cvi..+4
19.08.12:18Pikto - Chlapci, chill out.Každí kto normálne rozmýšla si pomyslí ..+1
19.08.10:52DiamonD123 - Za to, co tento chlapec předvedl na YT bych být Ronniem, t..+7
19.08.10:37jachym - P.S. A je to naprosto tak jak píšeš... Navrhuji přejmen..+2
19.08.10:24jachym - Decarabas: čteš mi myšlenky, jen čekám kdy se objeví na Y..+3
19.08.08:35decarabas - Tu je ten jachymom spominana reakcia na haterov:) https..+10
19.08.08:32Los Bumerangos - 17letej pipík, co si myslí, že sval = životní úspěch. Mami..+10
19.08.02:36jachym - Bože ty jsi chudák! Teď jsem se díval na tvůj YT... to nem..+1
17.08.21:51Pikto - Ono ja nikdy nikoho neurážam,neurazil a neurazím, lebo som..+2
17.08.21:51bebo - To k tomu věku prostě patří : )
17.08.21:11Sidic - Já to chápu :) jen tím chci říct že jsou lidi a určitě jic..
17.08.19:55DiamonD123 - Tak třeba u toho Fredyho to je jasný - máš sledovanost, má..
17.08.19:50Novic - Celý to na mě působí dojmem, že žiješ v uzavřeným světě, k..+8
17.08.19:27Sidic - Mě nejvíc udivuje jak podobný lidi můžou mít třeba sponzor..
17.08.17:51Lukana - To je teda něco, nevím jestli k smíchu nebo pláči ...+1
17.08.17:35DiamonD123 - Jinak tenhle člověk se tady ohání tím, jak nikdo nic nedok..
17.08.17:29DiamonD123 - Lepší jo? Nevím nevím :D http://www.youtube.com/watch?v=Rf..
17.08.16:09Sidic - No hele. Furt lepší FilipKoch než Fredy Krígl xD+1
17.08.16:02Sidic - Na youtubu sem ho nehledal :D ale když to říkáš tak se asi..
17.08.14:31kidacekfull - Absolutně s tebou souhlasím Sidicu sám jsem to tak měl ale..+1
17.08.13:14Sidic - Tak za rok a pul nebo dva roky se dá stihnout dost :) a to..+1
17.08.12:17francuzsky buldocek - Forma je určite dobrá na to ako dlho sa tomu venuješ, člán..+5
17.08.10:54Pikto - Opýtajte sa 5 kulturistov,trénerov alebo kohokoľvek kto cv..+5
17.08.10:47kidacekfull - No ona je jedna věc číst a druhá praktikovat ..... :) + po..+1
17.08.10:20mesrin - sedmnáctiletý ořežproutek se nějak cítí :-) +2
17.08.09:57Tom3 - Nevypadas spatne na to jak dlouho cvicis, ale ten tvuj slo..+3
17.08.00:01koocik - Tvl celý to na mě působí stylem `WTF`. Píšeš o tom, jak js..+4
16.08.22:57Sidic - A co je na tom zvláštního? :) Když se o to zajímáš a žiješ..+4
16.08.22:01DiamonD123 - To co si ty ale teď napsal, jsou jenom prázdné výkřiky, kt..+3
16.08.21:41Ahead - Má pravdu ten chlapec. V 17 letech toho málokteří dokázali..-2
16.08.13:27kidacekfull - `Když jsem začínal, neměl jsem absolutně žádnou představu ..+2
16.08.13:22Felony - hoši, zas to tak neprožívejte a nebuďte takový hnid*pichov..+3
16.08.13:17kepasa - ty bývaš v rómskej osade, že takto vyzerá viac ako 50% ľudí?-1
16.08.12:49FilipKoch - Asi jsi to špatně pochopil. Jsou lepší lidi než já milióny..
16.08.12:21SYMMETRY - Ty si myslíš, že když cvičíš, že jsi výjmečný? +3
16.08.11:33jožko.mrkvička - Vyjděte ven a podívejte se na ulici - většina lidí, které ..
16.08.10:56Jirka Kalous - Vyjděte ven a podívejte se na ulici - většina lidí, které ..+13
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínZapojte se do studie a získejte zdarm...
malex (12:45) • nové kolo! www.docs.google.com/forms/d/1inqkSbXR3tfDT2_JTyHYL0VvpPc5s_tkIroOI7D4Agc/ed...
magazínPavel Vacek - záda a břicho 3 týdny p...
PavelV (14:46) • Děkuju, budu se snažit.
magazínRadikální změna (XVI.): Ze dne na den...
Blizard3 (11:19) • Ahoj Jáne, děkuji za reakci. Vůle se změnit, je v podstatě to, co na začátek potřebuješ...
magazínPavel Vacek - záda a břicho 3 týdny p...
Zodiak411 (22:03) • Super videolog. Osobně bych s Pavlem uvítal další a kdyby to bylo i s Radkem Loncem, ta...
magazínRadikální změna (XVI.): Ze dne na den...
Ján Černák (15:33) • Zdravím premena je to parádna klobuk dole. Taky sa o to pokušam ale nemam pevnu volu na...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra