Reklama:

Váš příběh: Moje cesta k fitness

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Ostatní

Jméno: Veronika
Nick: nemá účet na Ronnie.cz
Věk: 24 let
Zaměstnání: student, administrativa
Koníčky: fitness, partner, pejsek, rodina, přátelé
Říká o sobě: Věřím, že sny se mohou plnit, pokud se na nich pracuje.

Jsem čtyřiadvacetiletá pracující studentka. Našla jsem se v oblasti fitness jakožto celkového životního stylu, ale nebylo to ze dne na den. To bylo tak...

Chcete-li i Vy sdělit čtenářům nějaký zážitek, veškeré informace, jak se zúčastnit a získat za svůj text lákavou odměnu, načerpáte v počátečním článku cyklu s názvem Máte i Vy svůj příběh?

Získejte i Vy za svůj příběh doplňky dle vlastního výběru v hodnotě až 1200 Kč!

Na některé z dalších, již zveřejněných příběhů se můžete podívat po kliknutí na náhledy v souvisejících článcích pod příspěvkem či zadáním slov „váš příběh" do našeho vyhledávače.


Je to už nějaký ten pátek, co jsem si poprvé uvědomila, že je na čase se sebou něco dělat. Že krásná, štíhlá a pevná postava mi prostě do vínku dána nebyla a že se prostě budu muset snažit, abych byla se sebou spokojená. Zpětně se jen usmívám, jaké zbytečné chyby jsem dělala ve snaze mít hezkou postavu hned, tak jako to teď vidím u ostatních...

Po dovolené z Řecka jsem při prohlížení fotek viděla samu sebe stát u moře. Dívám se na sebe, na ty širší boky a hlavně na ta nepevná, docela objemná stehna. Co to? Až mě zamrazilo, že už nejsem ta štíhlá holka. Aby bylo jasno, s obezitou jsem se nikdy neprala, měla jsem jen pár kilo navíc, které mi bránily být prostě kus. :) V té době jsem lehce bruslila na okraji zdravé stravy, ale spíše v tom smyslu, že jsem se snažila jíst hodně ovoce a hlavně jíst pravidelně. O složení potravy jsem neměla ani páru. Řídila jsem se nesmyslnými hesly - nejíst po páté hodině, když jsem teď cvičila, tak se můžu pořádně najíst a není důležité přemýšlet nad tím, co jím, a hlavně jíst každé dvě hodiny!

Myslím, že jen díky tanečním tréninkům, které jsem mívala třikrát do týdne, ze mě nebyla absolutní koule. Byly doby, kdy jsem milovala instantní nudle Amore Mio a nic jiného než těstoviny jsem vlastně ani vařit neuměla. Během dne jsem klidně i třikrát svačila velkou misku sladkých Emco müsli s mlékem (ty jahodové), protože jsem myslela, že jsou zdravé a budu z nich hubená.

Teď už vím, jak moc jsem se mýlila. Od bláznivých diet po jeden balíček Racia chlebíčků na celý den ve snaze za den shodit nejlépe pět kilo jsem se dostala do fáze, kdy mi konečně docvaklo, že je potřeba na to jít jinak.

Začala jsem se sebevzdělávat pomocí knížek, internetu, pomohla mi různá diskuzní fóra a taky sebekoučing STOBklubu. Věnovala jsem se složení potravin, zařadila jsem do každého jídla bílkoviny, snažila se omezit sacharidy, přidat zeleninu a najednou to šlo. K tanečním tréninkům jsem přidala cvičení doma - hlavně na břicho a cvičení na eliptikalu (myslela jsem si, že nohy cvičit nemusím, když je procvičuju na tréninku - další z mých chyb). Hubla jsem krásně, okolí si začalo všímat a mě to jen motivovalo k dalšímu snažení. Z dlouhé chvíle a chuti předat své zkušenosti dál jsem založila blog www.verisi24.blogspot.cz, později jsem si založila i facebookovou stránku. V současné době je sleduje docela početná skupina lidí, která mi dává nádhernou zpětnou vazbu a je mi velkou motivací. Překonala jsem celoživotní odpor k běhání a proběhala se až na 10km závod We Run Prague 2013. Letos jsem přihlášená znovu! Se svou postavou už jsem byla relativně spokojená, držela jsem si zdravou stravu (protože mi taky hrozně chutná), ale víkendy jsem vždycky zazdila "vínečkovými" večery s pizzou a popcornem. Přesto, že jsem začala chodit do fitka se svým přítelem (který je mimochodem ten nejlepší chlap na světě), chtěné výsledky se nedostavovaly, a to právě kvůli tomu jídlu. Na podzim 2013 jsem se hecla a s přítelem jsme oslovili online trenéra, aby nám sestavil jídelníček a tréninkový plán. Tělo se mi začalo hezky tvarovat, centimetry ubývaly a já se cítila hrozně dobře. Viděla jsem, jak obrovský vliv může mít kladný vztah k činkám a správné složení a načasování jídla.

Asi někde v těchto "místech", já byla povzbuzená milými komentáři na mou adresu a nově objevenou vášní - posilovnou, se zrodil v mé hlavě nápad přiblížit se ještě o kousek blíž těm krásným fitness tělům, které obdivuji. Rozhodla jsem se, že se stanu závodnicí v bikini fitness.

Věřím totiž, že nic není nemožné, pokud tomu člověk věří a jde si za tím. Je potřeba mít cíle, ke kterým člověk směřuje, o čem by pak ten život jinak byl? Je na každém z nás, jaký bude. Všichni máme stejný počet hodin a své sny. Je jen třeba za nimi jít. Na konci prázdnin mi začíná kurz fitness instruktora, abych si rozšířila znalosti a zároveň mohla odškrtnout jeden bod ze seznamu cílů. Ale tady pro mě teprve všechno začíná, vím, že jsem na správné cestě. :)


Závod We Run Prague (2013)

Proměna s online trenérem (váha 56 kg)

Aktuální příprava na podzimní závody (váha 54 kg)


Máte i Vy svůj příběh? Umíte jej poutavě napsat a chcete se o něj podělit s ostatními čtenáři? Povzbudit je v jejich snažení a boji s nadváhou či nárůstem svalové hmoty, vylíčit překonání Vašich rekordních zvednutých vah, nebo jste vyhráli nad svými zdravotními problémy? Pošlete nám jej! Více informací naleznete zde.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

10.08.13:32flew - :D :D todle mě napadlo jako první :D
10.08.09:07Oddo - až tohle uvidí Ustinov *24* +5
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínPavel Vacek - trénink zad a břicha
70mMyW!53 (22:58) • treba to je Rando, jen zmenil taktiku,zacal psat cesky aby nebyl odhalen
magazínPavel Vacek - trénink zad a břicha
reveira (21:39) • Jsem stejný ročník jako pan Pavel a cvičím od patnácti a za tu dobu se mi potvrdilo, že...
magazínMiloš Pavlů a Alena Dobročani - záda...
reveira (21:31) • Pan Miloš je super rafan.*79* Vypadáte skvěle PANE Mistře.
magazínEuropean Pro 2020: výsledky a fotogra...
70mMyW!53 (19:39) • pro me jeden z nejvetsich failu IFBB za posledni dobu https://www.youtube.com/watch?v=...
magazínPavel Vacek - trénink zad a břicha
hateitorloveit (14:01) • Nevím kde byl Vacek na tom, že je estét. Formu má vždycky topovou ale že by měl líbivé...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra