Reklama:

Evogen Golden State Grand
Prix 2014: výsledky a fotografie!

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Evogen Golden
State Grand Prix
2014: fotografie
z prezentace!

Kalifornské Sacramento v sobotu 2. srpna přivítalo další letošní profesionální soutěž, když na tamní Evogen Golden State Grand Prix dostali příležitost závodníci nastupující v kulturistice mužů open, physique žen a physique žen masters. Klání hostila historická multifunkční budova tamního Memorial Auditorium, kde se různé kulturní, společenské, ale právě i sportovní akce konají již od roku 1927 (v roce 2006 zde byl například do úřadu kalifornského guvernéra slavnostně uveden sedminásobný vítěz Mr. Olympia Arnold Schwarzenegger). Komu se na akci dařilo a kteří borci naopak propadli?


Evogen Golden State Grand Prix 2014 - kulturistika mužů open

Pro kulturistiku mužů open Evogen Golden State Grand Prix byla vůbec první soutěží pořádanou v hlavním městě státu Kalifornie od Sacramento Pro 2009, kde se z triumfu radoval Toney Freeman. Klání na významu dodávala skutečnost, že se pro těžkotonážníky z kategorie bez rozdílů vah jednalo o předposlední příležitost k získání přímé či nepřímé kvalifikace na letošní ročník Mr. Olympia, a tomu odpovídalo i složení startovního pole. Vybojovat si postup na nejprestižnější klání profesionálního bodybuildingu takřka na poslední chvíli si do Sacramenta totiž přicestovali především borci, kteří se sice již dokázali zapsat do kvalifikačního žebříčku, ale stále neměli dostatečný počet bodů na to, aby jim nominace na Olympii těsně neunikala.

V získání jistoty postupu na Mr. Olympia 2014 před vlastními sacramentskými závody doufala celá řada závodníků, a to zejména již zmíněný Toney Freeman, Johnnie Jackson, William Bonac, Essa Obaid a JoJo Ntiforo. Ačkoliv to podle papírových předpokladů měli být zejména tito borci, kteří se ve výsledkové listině klání měli poskládat do nejlepší pětice, první semifinálové vyvolávání naznačilo, že oba nejstarší kulturisté na pódiu Toney Freeman a Johnnie Jackson tentokrát na přední příčky budou muset zapomenout. Místo nich v první skupince vyvolaných závodníků po boku Bonaca, Obaida a Ntifora totiž pózovali ve velmi dobré formě závodící Mohamad Bannout a poměrně výrazně vylepšený Venezuelan Manuel Romero. V tu chvíli bylo takřka jasné, že to budou právě tito sportovci, kteří si mezi sebe rozdělí jak jedno přímé postupové místo na Olympia Weekend náležející vítězi, tak i body do žebříčku patřící sportovcům na druhé až páté příčce. Více světla do toho, jaké jsou naděje jednotlivých závodníků, pak vneslo poslední vyvolávání celého prejudgingu. V něm síly poměřili již pouze William Bonac, Essa Obaid a Manuel Romero a do finále tak všichni tři vstupovali jako horcí kandidáti na medailové příčky.

Své první profesionální vítězství nakonec na Evogen Golden State Grand Prix v konkurenci třinácti soupeřů vybojoval William Bonac. Dvaatřicetiletý Nizozemec ghanského původu z borců reálně bojujících o prvenství disponoval nejkompletnější postavou, pozornost navíc poutal i masivními pažemi a fantastickým širokým zádovým postojem zezadu. Pokud by tento 170 cm vysoký a přibližně 103 kg vážící kulturista na klání nezadržoval tenký film vody v podkoží, nebylo by mu zřejmě co vytknout. Bonac díky svému kalifornskému triumfu opouští kvalifikační žebříček a přímo postupuje na Mr. Olympia, kde se ve dnech 19. a 20. září představí vůbec poprvé v kariéře.

Za Williamem Bonacem, který v posledních měsících spoléhá na trenérskou pomoc Neilla Hilla, druhé místo po vyrovnaném souboji s nakonec třetím Manuelem Romerem vybojoval Essa Obaid ze Spojených arabských emirátů. Čtyřiatřicetiletý borec, jenž se na klání připravoval pod vedením trenéra Charlese Glasse a Flexe Wheelera, tradičně poutal pozornost celkovými objemy. Na Bonaca nicméně ztrácel méně líbivými tvary a menší tvrdostí v oblasti hýždí. Absolutnímu vítězi Arnold Classic Amateur z roku 2010 po sobotní soutěži patří v kvalifikačním žebříčku se sedmi body dělené páté místo a jeho postup na Mr. Olympia je tak výrazně ohrožen. Přibližně 175 cm vysoký Obaid by totiž měl ze Sacramenta odcestovat co nejrychleji domů do Dubaje, aby byl na blízku své matce, která s nádorem na mozku bojuje o život. Na Wings of Strength PBW Tampa Pro, které o příštím víkendu pro kulturisty bude definitivně poslední příležitostí k získání postupu na Olympii, tak tento závodník téměř s jistotou nepojede a již nyní hovoří o tom, že pro letošní rok se závoděním skončil.

Dodejme, že přesto Essovy naděje na postup na letošní Olympia Weekend alespoň v teoretické rovině stále žijí. O páté (poslední postupové) místo v žebříčku se dělí s Johnniem Jacksonem, JoJoem Ntiforem, Cedricem McMillanem a Fredem Smallsem. Spolu s Jacksonem má na kontě navíc nejlepší kombinaci umístění (druhé a třetí místo) ze soutěží, na nichž body sbíral, což by mu v tuto chvíli mělo kvalifikaci na Olympii zajišťovat. Vše ale právě ještě mohou změnit závody v Tampě a to, kdo z aspirantů na postup na Mr. Olympia k nim vůbec nastoupí.

Dvaatřicetiletý Manuel Romero po několika spíše promarněných sezónách konečně začíná naplňovat svůj potenciál. Po slibném sedmém místě z loňského PBW Championships se v Sacramentu tentokrát probojoval až ke třetí příčce a nutno říci, že naprosto zaslouženě. K přednostem tohoto 185 cm vysokého borce patřila jeho stavba těla, fantastická stehna i napruhované hýždě. Přesto, že jeho záda (zejména co se týká hloubky) a hrudník nadále zůstávají slabinou, i na rozvoji těchto partií Manuel v uplynulých měsících viditelně zapracoval. Také proto někteří věřili, že se na Evogen Golden State Grand Prix mohl umístit ještě výše.

Za Romerem, jenž patří ke svěřencům trenéra Hanyho Ramboda, čtvrté místo vybojoval Mohamad Bannout z Libanonu. Bratranec legendárního šampióna Mr. Olympia z roku 1983 Samira Bannouta na pódium tentokrát dokázal přinést to, co je při jeho ne právě líbivých tvarech předpokladem dobrého umístění, a to perfektní vyrýsování, napruhování i odvodnění.

Až pátá příčka tentokrát patřila druhému muži červencového Wings of Strength Chicago JoJou Ntiforovi, jenž přitom ve světle svých nedávných výsledků před závody dokonce pomýšlel na vítězství. Viditelná nevyváženost pravé a levé dolní končetiny, která je dána letitým zraněním, jej však k lepšímu výsledku v Sacramentu nepustila. Pokud JoJo nicméně dokáže umístění v první pětici zopakovat i za týden na Wings of Strength PBW Tampa Pro, může se dvanáct let po zisku profesionální karty poprvé v kariéře přeci jenom ještě na Mr. Olympia kvalifikovat. To by pro tohoto čtyřicetiletého borce jistě bylo senzací.

Šesté místo si připsal skvěle stavěný An Nguyen, jenž letos zaznamenal výrazný výkonností posun. V dietě je An však již téměř od začátku roku a na Evogen Golden State Grand Prix jeho tělo přeci jenom již neslo určité známky únavy. Sedmou příčku vybojoval devětadvacetiletý Akim Williams, který jednoznačně disponoval nejlepšími pažemi startovního pole. V dosažení lepšího výsledku mu tentokrát bránila přílišná měkkost, která byla patrná zejména v zadních postojích.

Výsledkovým fiaskem závody skončily pro dvojici veteránů Toneyho Freemana a Johnnieho Jacksona. Freeman na to, že tento měsíc oslaví již osmačtyřicáté narozeniny, rozhodně disponuje úctyhodnými objemy, forma se mu ale tentokrát vůbec nepovedla a on v zadních postojích působil až příliš měkce. Třiačtyřicetiletého Jacksona pak kromě nedostatečné finální dotaženosti opět výsledkově srazila také propastná nevyváženost mezi výbornou horní a slabší dolní polovinou těla. Toneymu na závodech nakonec patřilo osmé a Johnniemu deváté místo a zdá se, že oba borci dost možná už neodvratitelně začínají vyklízet pole mladším kulturistům, jakými jsou třeba právě William Bonac nebo Manuel Romero.


Výsledky Evogen Golden State Grand Prix 2014 - kulturistika mužů open:

  1. William Bonac*
  2. Essa Obaid
  3. Manuel Romero
  4. Mohamad Bannout
  5. JoJo Ntiforo
  6. An Nguyen
  7. Akim Williams
  8. Toney Freeman
  9. Johnnie Jackson
  10. Manuel Lomeli
  11. Charles Ray Arde
  12. Kenneth Jackson
  13. Santana Anderson
  14. Brian Yersky

* kvalifikace na Mr. Olympia 2014


1. William Bonac

2. Essa Obaid

3. Manuel Romero

Vybraní závodníci na dalších příčkách


Závodníci kvalifikovaní na Mr. Olympia ke 2. srpnu 2014:

jméno stát soutěž um.*
Phil Heath USA Mr. Olympia 2013 1.
Kai Greene USA Mr. Olympia 2013 2.
Dennis Wolf Německo Mr. Olympia 2013 3.
Shawn Rhoden USA Mr. Olympia 2013 4.
Dexter Jackson USA Mr. Olympia 2013 5.
Ibrahim Sami Fahim Egypt Amateur Mr. Olympia 2013 1.
Justin Compton USA Europa Show of Ch. 2014 1.
Steve Kuclo USA Arnold Classic Brasil 2014 1.
Branch Warren USA Europa Supershow 2014 1.
Mamdouh Elssbiay Egypt New York Pro 2014 1.
Juan Morel USA Toronto Pro Supershow 2014 1.
Roelly Winklaar Curacao Wings of S. Chicago 2014 1.
William Bonac Nizozemsko Evogen Golden State GP 2014 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie open - žebříček ke 2. srpnu 2014:

p. jméno stát body
1. Jonathan Delarosa USA 16
2. Victor Martinez Dominikánská republika 9
3. Evan Centopani USA 8
3. Lionel Beyeke Francie 8
5. Essa Obaid SAE 7
5. Johnnie Jackson USA 7
5. JoJo Ntiforo USA 7
5. Cedric McMillan USA 7
5. Fred Smalls USA 7
10. Martin Kjellström Švédsko 4
10. Fouad Abiad Kanada 4
10. Toney Freeman USA 4
13. Kevin Ofurum USA 3
13. Max Charles USA 3
13. An Nguyen USA 3
13. Manuel Romero Venezuela 3
17. Manuel Lomeli Mexiko 2
17. Daniel Toth Maďarsko 2
17. Mohamad Bannout Libanon 2
17. Alfredo Azpeitia Mexiko 1
21. Edward Nunn USA 1
21. Eddy Wilson Surinam 1
21. Akim Williams USA 1

Pravidla, jimiž se na jednotlivých soutěžích řídí kvalifikace na Olympia Weekend i udělování bodů do kvalifikačního žebříčku, popisujeme v tomto článku.


Evogen Golden State Grand Prix 2014 - physique žen

Také pro profesionálky z kategorie physique Evogen Golden State Grand Prix představovala předposlední příležitost k získání kvalifikace na zářijový Olympia Weekend. Do bojů na pódiu se nakonec zapojilo čtrnáct závodnic, z nichž se v semifinále nejlépe dařilo do prvního vyvolávání vybraným Jodi Marchuck, Heather Grace, Karin Hobbs, Jillian Reville, Akane Nigro-Ismeal a Jennifer Robinson.

Prvenství na klání nakonec vybojovala sedmačtyřicetiletá Karin Hobbs, pro níž se jednalo o její první vítězství od triumfu na California Governors Pro Cupu z roku 2012. Hobbs, která dorostla do výšky 163 cm, posléze dokázala svůj úspěch potvrdit, když předstihla také všechny soupeřky ve physique žen masters.

Druhá příčka v Sacramentu ve physique žen patřila Jillian Reville, poslední medailový výsledek brala Heather Grace.


Výsledky Evogen Golden State Grand Prix 2014 - physique žen:

  1. Karin Hobbs*
  2. Jillian Reville
  3. Heather Grace
  4. Akane Nigro-Ismeal
  5. Jennifer Robinson
  6. Jodi Marchuck
  7. Carrie Simmons
  8. Candrea Judd-Adams
  9. Leah Johnson
  10. Claire O'Connell
  11. Loan Leonard
  12. Patricia Wood
  13. Roxie Beckles
  14. Cathy Jackson

* kvalifikace na Olympia Women's Physique Showdown 2014


1. Karin Hobbs

2. Jillian Reville

3. Heather Grace


Závodnice kvalifikované na Olympia Women's Physique Showdown ke 2. 8. 2014:

jméno stát soutěž um.*
Dana Linn Bailey USA Women´s Ph. Showdown 2013 1.
Tycie Coppett USA Women´s Ph. Showdown 2013 2.
Sara Hurrle USA Women´s Ph. Showdown 2013 3.
Toni West USA Women´s Ph. Showdown 2013 4.
Patricia Melo Brazílie Women´s Ph. Showdown 2013 5.
Sabrina Taylor USA Titans Grand Prix 2013 1.
Jennifer Robinson USA St. Louis Pro 2014 1.
Frances Mendez USA Europa Show of Ch. 2014 1.
Nathalie Falk Německo Mozolani Pro Classic 2014 1.
Juliana Malacarne Brazílie Europa Supershow 2014 1.
Samantha Hill USA Optimum Classic Pro 2014 1.
Mindi O'Brien Kanada Toronto Pro Supershow 2014 1.
Tamee Marie USA Omaha Pro 2014 1.
Leila Thompson USA Wings of S. Chicago 2014 1.
La'Drissa Bonivel USA San Jose Pro 2014 1.
Karin Hobbs USA Evogen Golden State GrandP 2014 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Physique žen - žebříček ke 2. 8. 2014:

p. jméno stát body
1. Rachel Baker USA 11
2. Olga Beliakova Rusko 8
3. Roxie Beckles USA 7
3. Jacklyn Abrams USA 7
3. Sandra Lombardo USA 7
6. Danielle Reardon USA 6
6. Shawna Pringle USA 6
6. Karina Nascimento Brazílie 6
6. Heather Grace USA 6
10. Venus Nguyen USA 5
10. Erica Blockman USA 5
10. Fabiola Boulanger Kanada 5
10. Leonie Rose USA 5
10. Mascha Tieken Nizozemsko 5
15. Joele Smith USA 4
15. Gloria Faulls USA 4
15. Jamie Nicole Pinder USA 4
15. Carrie Simmons USA 4
15. Ana Paula Da Silva Brazílie 4
15. Jillian Reville USA 4
15. Akane Nigro-Ismeal USA 4
22. Aurélia Grožajová Slovensko 3
22. Benincia Lopez USA 3
22. Jill Rudison USA 3
22. Teresita Morales USA 3
26. Frida Palmell Švédsko 2
26. Candrea Judd-Adams USA 2
26. Tanji Johnson USA 2
26. Kateřina Kyptová Česká republika 2
26. Jill Dearmin USA 2
26. Pamela York Slemmons USA 2
32. Skadi Seifert Švýcarsko 1
32. Desunka Dawson USA 1
32. Leah Johnson Kanada 1
32. Marina Lopez USA 1
32. Ayanna Carroll USA 1
32. Shelly Yakimchuk USA 1
32. Tammy Patnode USA 1

Pravidla, jimiž se na jednotlivých soutěžích řídí kvalifikace na Olympia Weekend i udělování bodů do kvalifikačního žebříčku, popisujeme v tomto článku.


Evogen Golden State Grand Prix 2014 - physique žen masters

Jak na Evogen Golden State Grand Prix dopadlo zápolení ve physique žen masters, jsme již naznačili výše. V kategorii, kde se o postup na letošní Olympia Women's Physique Showdown již nebojovalo, se z triumfu radovala už ve physique žen bez rozdílu věku úspěšná Karin Hobbs.

Výsledky Evogen Golden State Grand Prix 2014 - physique žen masters:

  1. Karin Hobbs
  2. Heather Grace
  3. Carrie Simmons
  4. Candrea Judd-Adams
  5. Leah Johnson
  6. Claire O'Connell
  7. Patricia Wood
  8. Loan Leonard
  9. Cathy Jackson


Foto:
www.npcnewsonline.com / Ron Avidan


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

05.08.14:52Carnivor - ano, Flex mu pomáhá s jídelníčkem a nezbytnými `doplňky vý..+1
05.08.10:37empor - to ano recuts má 2 hlavy :)
05.08.01:26Darkkiller - Ve skutečnosti má quadriceps 5 hlav, protože rectus femori..
05.08.01:02empor - bože koukni se mezi vastus medialis a lateralis není tam j..
04.08.09:51Seazer - Asi to pro tebe bude překvapení, ale na noze není jenom kv..+1
04.08.09:40empor - jeho qadricepsy mají místo 4 hlav 5, je to zvláštní je z t..+1
03.08.14:59dzordn2 - Glass Obaida trénuje, Flex Wheeler mu pak pomáhá si dietou..
03.08.14:51dzordn2 - Korbie o to bojuje fakt vytrvale, ale k jeho škodě má steh..+1
03.08.13:44jari - https://forum.ronnie.cz/images/uploads/img_1407066072_1.jp..
03.08.13:43jari - Tak tak Jojo byl bezpochyby velký talent. Za zmínku stojí,..
03.08.13:38Arnold Strong - nevíš koho wheeler trenuje ,on spolupracuje s glasse ještě
03.08.12:47dzordn2 - Pro zajímavost - tady je foto z roku 2002, tedy ještě před..+6
03.08.12:39dzordn2 - Jak píše Turakam, určitě jich bylo víc... On toho hodně od..+2
03.08.12:37dre.mc - myslím konkretní zranění tý pravý nohy ..
03.08.12:30Turakam - za tie roky kadejaké, ale tak tie nohy sú do očí bijúce, s..+1
03.08.12:24dre.mc - jaký měl to zranění ? nikde se nemužu dopátrat žadný infor..
03.08.10:22Turakam - tak táto súťaž bola slabá, čo sa pripravenosti týka, to má..+1
03.08.08:50MartinG - Pripravenosť borcov za posledné obdobie je dosť tragická, ..+3
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra