Reklama:

The Expendables 3:
Victor Ortiz - profil

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Z tělocvičny na filmové plátno

Film Expendables 3 dal dohromady hvězdný ansámbl, který by zastínil dokonce i oslnivý zástup filmových legend v prvních dvou dílech. Producent Avi Lerner, který má na kontě některé z nejúspěšnějších akčních filmů všech dob, využil pro sestavení tohoto týmu své celoživotní vztahy s hollywoodskými hvězdami. Tým Expendables tentokrát posílí i "mladíci" a jedním z nich je Victor Ortiz.

Z tělocvičny, z ringu a často přímo ze stupňů vítězů až před filmovou kameru. Tuhle cestu kdysi absolvoval Jean-Claude Van Damme, Arnold Schwarzenegger, Chuck Norris, Mickey Rourke, Dolph Lundgren nebo Jason Statham. Všichni použili svůj sportovní základ a kariéry, aby se z nich staly akční hvězdy. Většina z nich má také své místo v týmu Expendables. V jejich stopách jde i boxer Victor Ortiz.

Stěžejní postava série Expendables: Postradatelní Sylvester Stallone v aktuálním díle uvažuje, že staré parťáky ve svém týmu žoldáků doplní nebo přímo nahradí novou krví. A to je šance pro nové tváře. Jako zástupce nové generace sportovců, kteří z tělocvičny zamířili před kameru, je nepřehlédnutelný Victor Ortiz. V Expendables: Postradatelní 3 hraje Marse, ostrostřelce a boxera s pěstmi rychlejšími než světlo.

Zatímco Rondu Rousey rodiče odmalička podporovali a její cesta do světa sportu byla přímá a nekomplikovaná, Victor Ortiz to měl na začátku kariéry mnohem složitější. Přišel totiž na svět jako jedno z mnoha dětí ilegálních mexických imigrantů. Když mu bylo sedm, matka od rodiny utekla a zůstal sám se sourozenci a s otcem, který propadl alkoholu a často je tloukl. O pět let později je opustil i otec a Victor a jeho sourozenci skončili v pěstounských rodinách. Později ho vychovávala jeho čerstvě plnoletá sestra.

Trénovat box tedy začal prostě proto, že to byl jeden z mála způsobů, jak v drsném světě obstát. Chodil boxovat do střediska Armády spásy, kde ho objevil bývalý šampión Roberto Garcia. Okamžitě rozpoznal přirozený talent a nabídl Victorovi, že ho bude trénovat, pokud se přistěhuje za ním do Kalifornie. Později se dokonce stal jeho legálním poručníkem.

Už v sedmnácti letech se Victor stal profesionálním boxerem a utkal se s těmi nejlepšími: k jeho soupeřům patřili Floyd Mayweather, Andre Berto, Marcos Maidana, Antonio Diaz či Josesito Lopez.

Ve světlech reflektorů se poprvé objevil jako účastník televizní soutěže Dancing With The Stars. A krátce nato přišla nabídka do filmového týmu Expendables 3 - není divu, že Sylvester Stallone, který sám odstartoval svou filmovou dráhu boxerským opusem Rocky, nechtěl jeho talent nechat ležet ladem. A nebude to role poslední: příští rok ho uvidíme ve filmu Southpaw, který režíruje Antoine Fuqua.

Victor Ortiz (27)

  • boxer, welterová a lehká welterová váha
  • trénoval ve středisku Armády spásy
  • trénoval ho bývalý šampión Roberto Garcia
  • už v 17 letech se stal profesionálem v boxu
  • sportovní kanál ESPN ho v roce 2008 vyhlásil Nadějí roku
  • 36 zápasů, 29 výher, 2 remízy, 5 proher; 22 výher formou KO
  • WBC šampión ve welterové váze


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ INZERÁTYpráce recepční(obsluha)do fitness-brig...
Olympia Fitness Praha(Opatov,Hostivař) hledá brigádníky do svého týmu - STUDENTKU/STUDENTA na poz...
bazar Sběratel koupí větší sbírku pošt...
Vášnivý sběratel koupí větší sbírku poštovních známek. Solidní jednání a okamžitá platba. 777097...
práce Hledáme instruktory/ky
Nový prémiový fitness klub v nově vznikající čtvrti DOCk na Palmovce hledá spolehlivé instruktory...
seznamka Asiat hledá svalovce na společné posi...
Štíhlý asiat, nepříliš zkušený v posilování, hledá svalovce na společné posilování, který by mi p...
bazar Chodící pás - Walking program
Prodám 11 kusů chodících / běžeckých pásů s 0,5 kg činkami pro Walking program. Vhodné jak pro tr...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra