Reklama:
CFM Protein Smartlabs 1+1 za 777 Kč!
Velmi omezený počet kusů. Akce jen na pár dní! Více zde.

Train & Help - pomozte začínajícímu sportovnímu charitativnímu projektu

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Ostatní

1. 5. 2013 je datum, které mi změnilo život. Byl jsem se podívat v posilovně, kam jsem na střední chodil cvičit. Měl jsem to tam rád kvůli atmosféře a kamarádům, které jsem tam měl. Právě to mě motivovalo tam stále chodit. Tato posilovna se ale zavřela.

Byl jsem tam s přítelkyní a ta mi řekla: "Tak proč si neotevřeš svoji posilku?" Zamluvili jsme to, ale já o tom pořád přemýšlel.

Otevření vlastní posilky byl vždycky můj sen a mě už nebavilo na něj jen čekat. Sám se nevyplní. Chybělo mi místo, které by mě nabíjelo energií a motivovalo k plnění mých cílů. Během července, srpna a září jsem se do toho pustil, už mě nemohlo nic zastavit.

V říjnu jsem otevřel Underground Arenu. Chtěl jsem, aby to bylo místo podobné tomu, kam jsem chodil já na střední. Za 8 měsíců se ale povedlo nejen to. Je to místo, kam se lidé těší, kde posouvají svoje hranice, kde na každém tréninku zažívají neskutečnou euforii a hlavně pocit, že někam patří a že se na ně nikdo nedívá skrz prsty. Tady si jsou všichni rovni.

V únoru jsem odjížděl na týdenní seminář do Vegas a při návratu jsem zažil nepopsatelný zážitek, který mě utvrdil v tom, že tato práce má smysl a stojí za to v ní pokračovat. Dostal jsem totiž do ruky příběhy lidí, kterým Underground Arena změnila život. Každému trošku jiným způsobem. Někomu zvedla sebevědomí, někdo si našel nové přátele a někoho dokonce dokázala vytáhnout z alkoholu a drog. Každý příběh byl strašně silný, fyzické výsledky lidí byly až na druhém nebo třetím místě. A přitom o to skoro v každé posilovně jde, ne? Chceme vypadat líp a zhubnout do plavek. Jenže všechno tohle jde ruku v ruce s tím, jak se cítíme.

A cítit se skvěle, být sebevědomý a nezastavitelný - to je to, co se snažíme v Underground Areně mít. A taky to máme. Nikdo nás v tom nemůže zastavit.

Já jsem ale chtěl dělat ještě mnohem víc. Chtěl jsem tu naši energii a pocit nezastavitelnosti šířit dál a k tomu pomoci těm, kteří to nemají v životě jednoduché a i přesto jsou tak silní, že se o své místo na světě perou ze všech sil. Tito lidé mě inspirovali a inspirují k tomu, abych překonával překážky, které potkám bez toho, abych si pořád stěžoval.

Proto jsem se rozhodl, že začnu pořádat charitativní venkovní bootcamp tréninky pro veřejnost a budu touto cestou pomáhat právě těm, kteří to opravdu potřebují.

První takový trénink byl v březnu. Přišlo na něj 10 lidí. Na první pokus jde o číslo, které nemusí oslnit, ale byl to start. Chtěl jsem jednat, nejen o tom mluvit! A také jsem to udělal. Peníze vybrané na vstupném měly být předány klukovi, který trpí nevyléčitelnou nemocí. Na tréninku byl dokonce osobně přítomen. Když jsme ho tam všichni viděli, jak je nadšený z kettlebellů a medicinbalů a vůbec nic si ze svého postižení nedělá, všem tato chvíle vlila neuvěřitelnou energii do žil a trénink byl famózní. Dokonce se k nám připojil i táta tohoto kluka, takže atmosféra byla nezapomenutelná. Rodina si domů neodnesla jen peníze, ale i pocit, že na nich někomu záleží a že ještě existují lidé, kteří dokáží pomoci a neotáčí se k nim zády. Přesně tento jejich pocit mě žene dál. Od té doby pořádám každý měsíc charitativní venkovní bootcamp trénink pro někoho jiného, kdo naši pomoc potřebuje.

Chci ale pomáhat víc a vybrat pro tyto lidi víc peněz. Proto jsme se rozhodl založit vlastní charitativní nadaci Train & Help. Pomůže mi získat důvěru lidí a získat více finančních prostředků pro ty, kteří to skutečně potřebují. Chci dělat obrovské tréninky pro spoustu lidí a vytvářet nezapomenutelnou atmosféru a pocit sounáležitosti. Chci vyvolat v lidech pocit, že má smysl pomáhat a že když pomáhá hodně lidí, společně pomáhají víc, než si vůbec myslí.

Nejde jen o finanční pomoc, ale i o to, aby ti, kterým se pomáhá, měli alespoň zčásti to, co mají ti, kteří pro ně cvičí, aniž by si to stoprocentně uvědomovali. Každý člověk od přírody potřebuje někam patřit, nechce stát na okraji společnosti. Těm lidem chci dát pocit, že jsou na stejném "levelu" jako my a že mají své právoplatné místo mezi námi.

Moje kampaň Train & Help na crowdfundingovém serveru Indiegogo probíhá od 4. 7. 2014. V následujících 30 dnech bude mít každý možnost přispět neomezenou částkou na rozjetí naší nadace. Vybrané peníze budou použity na uskutečňování velkých bootcamp tréninků po celé České republice, vybavení pro tyto tréninky, reklamu a samotné založení nadace Train & Help.

Je to pro nás obrovská příležitost, jak pomáhat lidem měnit jejich životy.

Nadaci založím i bez finančních příspěvků jiných, ale s nimi to bude mnohem jednodušší a pomůžu tak více lidem.

Tito lidé si zaslouží mít lepší, kvalitnější život a měli by být šťastní stejně jako my.

Nevím jak pro Vás, ale pro mě tohle má obrovský smysl. A nikdo mě nedokáže zastavit.

Chceš náš Train & Help projekt podpořit? Klikni na obrázek.


Sportovní charitativní projekt Train & HelpLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínStrongman´s Games Aš 2021 - video a r...
CIZO (20:36) • Protože je autor guma, psal ten report přerušovaně asi v deseti časových úsecích a posl...
magazínDennis Wolf a jeho trénink zad
PrivateBlueVenusTV (16:20) • A kto je zvedavý na to, ako si vrabec alebo holub zobe, lieta, čviriká, hrkúta. Skoro n...
magazínStrongman´s Games Aš 2021 - video a r...
Ailton32 (15:34) • Nechci být držkatý :D ale chybí vám tam zercher dřep pro profi 220kg :D
magazínDennis Wolf a jeho trénink zad
LaFontaine (14:57) • Aniž bych to nějak hodnotil, tak je na tohle někdo v diskuzi o tréninku Dennise Wolfa z...
magazínDennis Wolf a jeho trénink zad
PrivateBlueVenusTV (13:35) • No tak mi odpusť, že nie som `biorobot`, a dovolím si byť originálny vo väčšej miere, n...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie