Reklama:

Extrifit Vás odmění
za výsledek: rozhovor
s dorostencem Tomášem Koprlou

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


Tomáš Koprla na mistrovství Čech
Již druhým rokem odměňuje firma Extrifit závodníky a závodnice mládežnických kategorií v rámci projektu "Odměna za výsledek". Podmínky této akce si můžete přečíst zde. V krátkosti jde ale o to, že všichni účastníci jarních mistrovských soutěží, kteří se rozhodli ve své přípravě vsadit na značku Extrifit, docílili nějakého medailového umístění buď na mistrovství Čech a Moravy, nebo mistrovství ČR a nemají pozitivní dopingový test, mají nárok na odměnu do výše až 100 % jimi vynaložených finančních prostředků ve formě doplňků výživy dle vlastního výběru. Jedněmi z úspěšných jsou i Jiří Kočvara, Vladimír Nedvěd a Filip Vaško, se kterými jsme Vám již rozhovory přinesli. Dnes bude na otázky odpovídat další z oceněných, a to nadějný dorostenecký závodník Tomáš Koprla.

Tomáši, ty jsi jeden z těch, kteří využili nabídky Extrifitu prezentované v akci "Odměna za výsledek". A také jsi na onu odměnu dosáhl. Pochlub se, za co ti byla vlastně předána.

Zdravím všechny čtenáře. Začalo to soutěží mistrovství Čech dorostu a juniorů v Rokycanech, obsadil jsem tam 2. místo v kategorii staršího dorostu do 65 kg a o týden později v té samé kategorii se konala soutěž mistrovství České republiky a tam jsem dosáhl na krásné 5. místo.

Co na tuto akci říkáš? Pomůže ti v následujícím období?

Tato akce je zcela výjimečná, takže si zaslouží palec nahoru. Zcela určitě mi pomůže, já jsem ještě student, takže nemám moc přístup k financím, jsem jedině rád, že jsem na tu odměnu dosáhl.

Byl to tvůj soutěžní debut, nebo už máš za sebou nějaké výsledky?

Byla to pro mě veliká zkušenost a ano, závodil jsem prvně, takže jsem s moc velikým úspěchem nepočítal, byl jsem velice spokojený s tím, jak to dopadlo.

S kým na své přípravě spolupracuješ asi tak nejvíc?

Svoji přípravu jsem asi necelé dva roky řídil sám, cca 2 měsíce před soutěží jsem potkal trenéra Tomáše Šrolera, který mi pomohl s konečnou fází mé přípravy. A od té doby spolupracujeme.

Co ti v předsoutěžní přípravě dělalo asi největší potíže?

V předsoutěžní přípravě to určitě bylo rýsování, to byl můj kámen úrazu. Nezvládl bych to bez pomoci trenéra.

A co si myslíš, že je naopak na soutěži nebo v přístupu k závodění tvojí silnou stránkou?

Za silnou stránku bych považoval přístup k jídlu, protože jednoduše řečeno mám hodně rád sladké, takže jsem byl šťastný, že jsem dietu zvládl bez veškerých komplikací.


Tomáš Koprla na mistrovství Čech
Co plánuješ v nejbližším období?

Domluvili jsme se s trenérem na tom, že budu teď cca 2 roky cvičit objem. Příští školní rok pro mě bude důležitý, dělám závěrečné zkoušky a krylo by se mi to s přípravou na soutěž. Závodit budu tedy až v roce 2016.

Co bys poradil svým vrstevníkům v tréninku? Co se ti nejvíce osvědčilo?

V posledních týdnech přípravy na soutěž chodit do posilovny řádně oblečený, aby svaly neprochladly. To za prvé a za druhé to má další efekt v tom, že když potřebuji shodit poslední kila a mám na sobě několik vrstev oblečení, více se potím, čímž vydám více energie v důsledku termoregulace. Ale to je jen takový drobný tip.

Ty sis "naporoučel" v rámci tvé odměny IsoBeef a nějaké tyčky. Proč zrovna toto?

Tak začnu tím, že IsoBeef je spolehlivý a chutný protein, bez kterého bych se jak v dietě, tak v objemu neobešel. Fajn jsou i proteinové tyčky, protože když nemám zrovna možnost dát si maso, tak si dám buď tyčku, anebo protein, ale tyčka je mnohem praktičtější na cestování nebo prostě přenesení v tašce.

Pokud bys měl zvolit jediný doplněk, který by to byl?

Jednoznačně IsoBeef!

Vraťme se k tréninku. Co považuješ za svou nejsilnější svalovou partii a jak ji cvičíš?

Mojí nejsilnější partií budou nejspíš nohy, v přípravě jsem cvičil vlastně jen předkopávání, zakopávání, dřepy, výpady. Všechny cviky jsem cvičil 1+6 sérií po 10 opakováních.

Na jaké soutěži tě zase uvidíme?

Jak už bylo řečeno, uvidíme se až v roce 2016. To už budu prvním rokem junior a pokusím se dostat do váhové kategorie alespoň nad 72 kg.

Máš nějaký vzor, někoho, kdo tě motivuje více než jiní?

Můj vzor je Dennis Wolf a také Jay Cutler. Oba mají něco do sebe, líbí se mi na nich, že dokáží pobavit různými kousky a hlavně že mají co ukazovat.

Chceš na závěr něco dodat?

Chtěl bych dodat jen poděkování Extrifitu za podporu a za semináře, které pro nás dělal. Moc mi pomohly. Také chci poděkovat svým blízkým, jako je rodina a můj trenér, a jinak všem, co mě v tom podporovali. Děkuji moc!


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra