Reklama:

Extrifit Vás odmění za výsledek: rozhovor s juniorem Filipem Vaškem

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Již druhým rokem odměňuje firma Extrifit závodníky a závodnice mládežnických kategorií v rámci projektu "Odměna za výsledek". Podmínky této akce si můžete přečíst zde. V krátkosti jde ale o to, že všichni účastníci jarních mistrovských soutěží, kteří se rozhodli ve své přípravě vsadit na značku Extrifit, docílili nějakého medailového umístění buď na mistrovství Čech a Moravy, nebo mistrovství ČR a nemají pozitivní dopingový test, mají nárok na odměnu do výše až 100 % jimi vynaložených finančních prostředků ve formě doplňků výživy dle vlastního výběru. Jedněmi z takto oceněných sportovců jsou i Jiří Kočvara a Vladimír Nedvěd, se kterými jsme Vám již rozhovory přinesli, nyní na několik otázek odpoví i nadějný juniorský závodník Filip Vaško.

Filipe, ty jsi jeden z těch, kteří využili nabídky Extrifitu prezentované v akci "Odměna za výsledek". A také jsi na onu odměnu dosáhl. Pochlub se, za co ti byla vlastně předána.

Zdravím všechny čtenáře i ostatní příznivce železa. Můj balíček byl za titul vicemistra Moravy a Slezska juniorů do 77 kg.

Co na tuto akci říkáš? Pomůže ti v následujícím období?

Já si myslím, že se firma touto akcí dostala do povědomí všech začínajících závodníků. Žádná další jiná firma, pokud já vím, se zatím nevynasnažila tolik jako Extrifit, aby motivovala mladé kluky a holky k závodění. A o to v podstatě jde - dostat na závody co nejvíce začínajících "kultíků". A jestli mi pomůže v následujícím období? No tak to rozhodně ano, když si to spočítám, tak jsou zde produkty v hodnotě více než 7 tisíc. A kdo by mi v dnešní době tolik peněz dal jen tak? Nikdo. Jsem rád, že zpětně někdo ještě ocenil tu snahu, která tady trvala přes půl roku.

Ty jsi relativně hodně mediálně známý a svou účastí na mistrovských soutěžích jsi na sebe vytvořil určitý tlak. Nesvazovalo tě to?

Cítil jsem spíš takovou zodpovědnost vůči ostatním klukům a holkám, kteří se na mě ať už na Ronnie.cz, nebo na Extrifit.cz dívali a sledovali mě už z dřívějška. To byla poslední týdny moje obrovská motivace. Natočil jsem několik videí, mapoval jsem celou svou přípravu. A teď bych měl zklamat? Tak to rozhodně ne. Ani sebe, ani ostatní, co ve mě věřili. Takže jsem do toho musel šlapat na plný pecky až do poslední chvíle na pódiu. A nakonec se to vyplatilo.

Nevyčetl ti třeba někdo na internetu tvoji neúčast na mistrovství ČR?

Je pravda, že dost lidí se divilo, že jsem nestartoval na MČR, a ptali se na důvod, a když jsem jim potom vysvětlil, co se stalo (možná si i čtenáři všimli v online přenosu mých zdravotních potíží), tak to většina z nich pochopila.

Nemrzí tě zpětně, že ses republiky nezúčastnil?

Samozřejmě že mě to mrzí, ale na druhou stranu je to pro mě motivace pro další roky - vydržet a zabojovat si i na mistrovství ČR.

S kým na své přípravě spolupracuješ asi tak nejvíc?

Hodně mi pomáhal v přípravě Slavoj Bednář a Matěj Ryšavý v superkompenzaci. Tento rok to bude asi o něco málo jiné, tak zase uvidíme, jak to bude vypadat následující sezónu.


Filip se svými odměnami
Co ti v předsoutěžní přípravě dělalo největší potíže?

Největší potíže mi nedělalo ani jídlo, ani tréninky, ale bohužel moje lenost zajít si k doktorům. A to se taky projevilo v posledních týdnech mé přípravy, kdy jsem chytal kvůli zanedbání preventivních kontrol u doktorů křeče do břicha, kvůli kterým jsem nemohl ani chodit. Takže jsem si musel dávat i nucená volna. Teď už je vše vyřešeno a jsem připraven na další přípravu.

Co si naopak myslíš, že je na soutěži nebo v přístupu k závodění tvojí silnou stránkou?

Za svou silnou stránku považuji jednak vystupování na pódiu a volnou sestavu, ale taky to, že jsem se dokázal do poslední chvíle starat sám o sebe. Já vlastně ani nevěděl, proti komu stojím v semifinále, nevěděl jsem to ani ve finále, nevěděl jsem to ani po vyhlášení výsledků (až na absolutního vítěze, který mě porazil v kategorii). Věděl jsem až z fotek po závodech, proti komu jsem bojoval. To mi napomohlo hodně k tomu, že jsem nebyl vůbec nervózní. Pamatuju si, že jsem ležel v rozcvičovně a poslouchal hudbu a odepisoval všem lidem, co mi psali, a najednou za mnou přišel nějaký závodník a ptal se, jestli nevím, kdo proti nám jde. Já mu odpověděl, že nevím, že je to jedno, že se nechci zbytečně stresovat, protože v tuhle chvíli už nezáleží na tom, jak vypadají ostatní, ale jak dokážeš prodat to, co jsi za tu přípravu vybudoval.

Co plánuješ v nejbližším období?

Měl jsem teď měsíc volno od cvičení, a tak se do toho teprve teď znovu pouštím. Takže do prosince v nějaké rozumné kvalitě objem a pak do toho začneme zase šlapat.

Co bys poradil svým vrstevníkům v tréninku? Co se ti nejvíce osvědčilo?

Nedržet se žádného tréninkového plánu na 100 %. Není to o tom, jet podle nějakého seznamu a necítit se dobře po tréninku. Podle mě se člověk musí naučit naslouchat svému tělu a potom už to přijde samo, kolik a jak trénovat, jakou váhu, kolik sérií atd.

Ty sis "naporoučel" v rámci tvé odměny především BeefMass a CFM 80. Proč zrovna toto?

BeefMass mi hrozně zachutnal jako gainer, takže ten jsem si vzal kvůli chuti. A proč CFM 80? Přijde mi jako nejvhodnější protein do objemu. A taky hlavně proto, že se dá výborně přidávat do různých jídel.

Pokud bys měl zvolit jediný doplněk, který by to byl?

Tak ten CFM 80.


Filip Vaško - nohy
Jaký je tvůj momentální tréninkový split a s jakým rozložením svalových partií?

Momentálně trénuju 1+1 , kdy jeden trénink mám jako trénink celého vršku, poté den volna a poté trénink nohou a takhle stále dokola.

Jaká je tvá tréninková filozofie. Krátký intenzivní trénink, nebo třeba delší s většími váhami?

Mám rád menší přestávky, nějak neumím vydržet v klidu. Když už jsem na tréninku, musím pořád zvedat a zvedat.

Na jaké soutěži tě zase uvidíme?

V roce 2015 určitě. Ale přemýšlím nad tím, že pokud vše půjde podle plánu, tak bych se chtěl zúčastnit více soutěží.

Máš nějaký vzor, někoho, kdo tě motivuje více než jiní?

Kai Greene se mi líbí tím, jaký je jako osobnost, ale vzor jako takový asi nemám. Ale nádhernou postavu měli třeba Kevin Levrone nebo Flex Wheeler a Lee Priest v 21 letech.

Chceš na závěr něco dodat?

Chtěl bych poděkovat všem, kteří to dočetli až do konce. Taky všem, kteří mě sledují, těm, kteří mi pomohli v přípravě, a taky rodině, přítelkyni atd.
Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ INZERÁTYpráce recepční(obsluha)do fitness-brig...
Olympia Fitness Praha(Opatov,Hostivař) hledá brigádníky do svého týmu - STUDENTKU/STUDENTA na poz...
bazar Sběratel koupí větší sbírku pošt...
Vášnivý sběratel koupí větší sbírku poštovních známek. Solidní jednání a okamžitá platba. 777097...
práce Hledáme instruktory/ky
Nový prémiový fitness klub v nově vznikající čtvrti DOCk na Palmovce hledá spolehlivé instruktory...
seznamka Asiat hledá svalovce na společné posi...
Štíhlý asiat, nepříliš zkušený v posilování, hledá svalovce na společné posilování, který by mi p...
bazar Chodící pás - Walking program
Prodám 11 kusů chodících / běžeckých pásů s 0,5 kg činkami pro Walking program. Vhodné jak pro tr...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra