Reklama:

Extrifit Vás odmění
za výsledek: rozhovor s dorostencem Vladimírem Nedvědem

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


Vladimír se svými odměnami
Již druhým rokem odměňuje firma Extrifit závodníky a závodnice mládežnických kategorií v rámci projektu "Odměna za výsledek". Podmínky této akce si můžete přečíst zde. V krátkosti jde ale o to, že všichni účastníci jarních mistrovských soutěží, kteří se rozhodli ve své přípravě vsadit na značku Extrifit, docílili nějakého medailového umístění buď na mistrovství Čech, nebo mistrovství ČR a nemají pozitivní dopingový test, mají nárok na odměnu do výše až 100 % jimi vynaložených finančních prostředků ve formě doplňků výživy dle vlastního výběru. Jedním z takto oceněných sportovců byl i Jiří Kočvara, s nímž jsme Vám přinesli rozhovor již v tomto článku, dnes na několik otázek bude odpovídat nadějný dorostenecký závodník Vladimír Nedvěd.

Vláďo, ty jsi jeden z těch, kteří využili nabídky Extrifitu prezentované v akci "Odměna za výsledek". A také jsi na tu odměnu dosáhl. Pochlub se, za co ti byla vlastně předána.

Akce firmy Extrifit nabízí sponzoring závodníkům v mládežnických kategoriích, kteří se umístí do třetího místa a v přípravě využívají doplňků firmy Extrifit. Od začátku se mi tato myšlenka líbí, protože získané doplňky nejsou zadarmo. Musíte si ten sponzoring vybojovat, což je velmi motivující! Chceš doplňky? Dělej vše pro to, abys byl nejlepší, kdo chce, cestu si najde. Především jsem si pak doplňky od Extrifitu vysloužil za 1. místo na mistrovství Čech v kategorii staršího dorostu.

Ty jsi tuhle akci využil už vloni. Pomohlo ti to v následujícím období?

Musím říct, že nesmírně moc. Je super, že nemusíte na chvíli řešit peníze na doplňky a můžete mezitím vydělat na další část přípravy, nebo vrážet více peněz do stravy.

Proč myslíš, že jsi nedosáhl stejného výsledku z Čech i na republice?

Lepší soupeři. Moraváci byli tentokrát lepší, jsem rád, že mě nikdo z Čech neporazil. Považuji to za úspěch. Příští rok se budu snažit útočit výše. Věřím, že s podporou Extrifitu to půjde.

S kým ve své přípravě spolupracuješ asi tak nejvíc?

Moji přípravu konzultuji s Pavlem Vackem. Je to super trenér. Dokázal mě letos připravit na maximum. Díky němu jsem opět mistrem Čech. A tímto bych mu chtěl moc poděkovat. Dále spolupracuju s Honzou Lukešem coby sparingem a nejlepším kamarádem. Posilovat jsme začali, když nám bylo 14 let, tehdy jsme cvičili jen tak pro zábavu. S ubíhajícími měsíci se posilování stalo vášní a začali jsme držet stravu. Později přišly i svaly a řekli jsme si, proč nezkusit soutěž... Nic víc než zkušenosti jsme neočekávali, nakonec z toho pro mě padlo zlato.

Co ti v předsoutěžní přípravě dělalo největší potíže?

Možná čekáte, že řeknu sladkosti... Ano, lhal bych, kdybych řekl, že jsem neměl chuť dát si něco sladkého, ale největším problémem byla energie, která byla na nule. Nemohl jsem pracovat, dělalo mi problémy uklízení, mytí nádobí či jiná triviální práce. Ve škole jsem často nevnímal, takže se to projevilo i na známkách, ale to k tomu patří. Musíte něco obětovat, abyste něčeho dosáhli.

A co si naopak myslíš, že je na soutěži nebo v přístupu k závodění tvojí silnou stránkou?

Myslím si, že mi nescházela motivace. Neustále jsem myslel na blížící se závody, na tu atmosféru, vůni závodní barvy, porovnávání na pódiu. To je ten důvod, proč se připravuju, ten pocit, že jste zvládli přípravu. Vyžaduje to obrovskou disciplínu a vůli.


Vladimír Nedvěd
Co plánuješ v nejbližším období?

Nyní plánuju dát tělu na dva týdny pauzu, aby zregenerovalo, a potom se vrhnu na objemovou fázi přípravy. Moc bych si přál nabrat nějaké ty svaly, abych se na jaře 2015 ukázal v lepším světle a byl vidět progres.

Co bys poradil svým vrstevníkům v tréninku? Co se ti nejvíce osvědčilo?

Nikdy to nevzdávejte. Myslete pozitivně, pamatujte, že stačí vydržet! Výsledky se dostaví. Většina příbuzných mi říká, že si akorát ničím zdraví a ať se na to vykašlu. Tuhle skupinu lidí absolutně ignoruju. Mám si ničit zdraví posilovnou, která mi dá nějaký výsledek, nebo alkoholem, cigaretami a drogami, jako moji vrstevníci? Ne, děkuji. Nemám zájem.

Ty sis "naporoučel" v rámci tvé odměny CFM 80, Maltox, Gluta Pure a BCAA Instant. Proč zrovna toto?

Whey je parádní multifunkční protein, který lze použít ke snídani, svačině, i jako potréninkový nápoj. Do objemu výborná věc. Navíc mi strašně chutná. Maltox používám v objemu na doplnění cukru po tréninku. Glutaminu není nikdy dost a Instanty mám jako lahodné zpestření během tréninku. Jejich chuť je super, nikdy jsem nepil lepší.

Pokud bys měl zvolit jediný doplněk, který by to byl?

Je to velmi těžké rozhodování, ale asi by to byl CFM 80, právě díky jeho multifunkčnosti.

Vraťme se k tréninku. Myslím, že tvojí nejlepší partií jsou prsa. Jak je cvičíš?

Prsa trénuji jednou týdně. Jedu bench, 4 série po 8 opakováních s větší váhou, následují jednoručky na šikmé lavici, také 4 série po 8 opakováních. Hrudník mám genetický po tátovi a jsem za to vděčný, o hodně hůř jsou na tom ruce, které plánuji zlepšit.

Jaký je tvůj momentální tréninkový split a s jakým rozložením svalových partií?

Momentálně jsem dojel Korteho. Klasicky pondělí, středa a pátek - dřep, mrtvý tah a bench - 5 sérií po 5 opakováních. K tomu jsem jel vždy jen paže. Jeden cvik na biceps a jeden na triceps po 6 sériích.

Na jaké soutěži tě zase uvidíme?

Plánuji se na prknech objevit zase příští rok na jarních mistrovských soutěžích. Snad se za ten rok posunu o něco dál a dopadne to lépe než letos.

Máš nějaký vzor, někoho, kdo tě motivuje více než jiní?

Motivuje mě spousta lidí, Arnold je pro mě jasným vzorem a dál se mi nesmírně líbí Calum Von Moger. Má podobné názory. Hodně k němu vzhlížím.

Chceš na závěr něco dodat?

Děkuju všem, co mi drželi letos palce a stáli při mně. Jsem šťastný, že jsem obklopen tolika skvělými lidmi, kteří mi jsou vždy na blízku. Strašně si vážím své rodiny a doufám, že jim to vložené úsilí budu moci jednou splatit. Díky za moji přítelkyni, která mě vždy drží veselého a namotivovaného. A v poslední řadě díky Honzovi, kamarádovi, který mi k tomuto krásnému sportu ukázal cestu!


Vladimír Nedvěd na mistrovství Čech 2014

Vladimír Nedvěd se svými odměnamiLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

08.07.21:25Jirka Kalous - Srovnávej to v rámci kategorie, v tomhle věku jsou masivní..+1
08.07.16:47GodlikeX - Vypada to super ale sorry ale ruce vypadaji jako kdyby se ..+3
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ INZERÁTYpráce recepční(obsluha)do fitness-brig...
Olympia Fitness Praha(Opatov,Hostivař) hledá brigádníky do svého týmu - STUDENTKU/STUDENTA na poz...
bazar Sběratel koupí větší sbírku pošt...
Vášnivý sběratel koupí větší sbírku poštovních známek. Solidní jednání a okamžitá platba. 777097...
práce Hledáme instruktory/ky
Nový prémiový fitness klub v nově vznikající čtvrti DOCk na Palmovce hledá spolehlivé instruktory...
seznamka Asiat hledá svalovce na společné posi...
Štíhlý asiat, nepříliš zkušený v posilování, hledá svalovce na společné posilování, který by mi p...
bazar Chodící pás - Walking program
Prodám 11 kusů chodících / běžeckých pásů s 0,5 kg činkami pro Walking program. Vhodné jak pro tr...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra