Reklama:
DNES končí 12 akcí Extrifit 1+1!
V noci definitivně končíme, poslední šance k nákupu! Více zde.

Wings of Strength Chicago
2014: výsledky a fotografie!

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Wings of Strength Chicago 2014: fotografie
z prezentace

Kongresové centrum Tinley Park nacházející se několik desítek kilometrů jižně od centra Chicaga v sobotu 5. července hostilo v pořadí třetí ročník tamní profesionální soutěže Wings of Strength Chicago. Klání se stalo příležitostí pro závodníky z kulturistky mužů open, kulturistiky mužů do 212 liber, kulturistiky žen, physique žen, fitness žen a kategorie figure, kteří bojovali především o ztenčující se počet volných postupových míst na letošní Olympia Weekend. A komu se na závodech nakonec dařilo?


Wings of Strength Chicago 2014 - kulturistika mužů open

V kulturistice mužů open se soutěže zúčastnilo osmnáct těžkotonážníků. Kandidáty na vítězství s ohledem na své předcházející úspěchy už před závody byli několikanásobní účastníci Mr. Olympia Roelly Winklaar a Essa Obaid, a ačkoliv ke klání oba shodně zdaleka nenastoupili ve svých nejlepších formách, předvedený výkon jim pohodlně stačil k tomu, aby si je rozhodčí vybrali do prvního semifinálového vyvolávání. V tom kromě Winklaara a Obaida pózovali také Akim Williams, JoJo Ntiforo a An Nguyen.

Vítězství spolu s přímým postupem na letošní ročník Mr. Olympia nakonec připadlo sedmatřicetiletému Roellymu Winklaarovi, jenž tentokrát těžil především z tvrdosti a napruhování svalstva, když na pódium nedokázal přinést tak masivní končetiny, jako tomu bylo například vloni, kdy vybojoval sedmé místo na Mr. Olympia. Příčina ztráty mohutnosti a plnosti Winklaarových svalů může být dvojí. Roelly jednak může doplácet na následky pádu z motocyklu, který jej potkal v polovině února, anebo se jedná o rukopis jeho nového trenéra Nathana Harmana (připomeňme, že vloni se Winklaar na závody připravoval sám).

Největším soupeřem měl Roellymu v Chicagu letos být Essa Obaid ze Spojených arabských emirátů. Ten však na pódium nedokázal přinést potřebnou dotaženost v zadních postojích a otevřel tak dveře k dalšímu zajímavému úspěchu americkému kolegovi JoJou Ntiforovi. Devětatřicetiletý Ntiforo v sobotu znovu prokázal, že díky spolupráci se specialistou na předsoutěžní přípravu Georgem Farahem prožívá svou nejlepší sezónu mezi profesionály, a právě na úkor Obaida dosáhl na stříbro. K přednostem JoJoa Ntifory patřily dobré paže, velmi znatelně separované kvadricepsy i celkově dobrá forma. Nebýt toho, že jeho tělo nese stopy přílišného množství devastujících zranění, JoJo by Roellyho Winklaara v souboji o vítězství mohl jistě potrápit.

Čtvrtou příčku vybojoval An Nguyen, který dokázal na pódium nastoupit asi o 4,5 kg mohutnější než při květnové Europa Supershow v Dallasu. Mohutná ramena, úzký pas a oblé kvadricepsy dodávaly Nguyenově postavě na impozantnosti a s ohledem na to, že mu je stále pouze devětadvacet let, skrývá se v jeho těle jistě zajímavý potenciál.

Stejně starý začínající profesionál Akim Williams si na Wings of Strength Chicago dokázal splnit cíl, jehož při profesionálním debutu na květnovém New York Pro nedosáhl a vybojoval kýžené umístění v první pětici. Přes zajímavé objemy a poměrně úzký pas Williamse do budoucna čeká ještě spousta práce, když nadále musí pracovat na zlepšení mohutnosti a kvality stehen i zad.

Překvapivě dobře si ve své první profesionální sezóně vede další závodník z karibského Curacaa Marshel Herman, jenž v Chicagu po jedenácté příčce z Toronto Pro Supershow dokázal vybojovat výborné šesté místo. Nutno říci, že právem. Herman disponuje klasickou postavou bez viditelnějších slabin, úzkým pasem i pěkně tvarovanými stehny. Na borce ze širší profesionální špičky v současnosti ztrácí pouze slabšími celkovými objemy.

Z umístění dalších borců zmiňme nejprve osmou příčku profesionálního nováčka Dana Deckera. Absolutní vítěz IFBB North American Championships 2012 v kulturistice mužů masters nad 35 let na Wings of Strength Chicago přicestoval především s cílem udělat si představu o tom, jak si mezi profesionály do budoucna může stát. Po soutěži zřejmě nebude mít důvod být zklamaný, když se prezentoval vyváženým poměrem objemů a připravenosti, velmi dobrou horní polovinou těla a celkově líbivou postavou.

Další začínající profík Brian Yersky zůstal na rozdíl od Deckera v Chicagu za očekáváními, když nedokázal nabídnout potřebnou svalovou tvrdost. Fiaskem závody skončily pro Jeffa Longa, jenž před nimi věřil, že má na to, aby si dokonce došel pro své první profesionální vítězství. Ač jej rozhodčí zřejmě poškodili a mohl se umístit o něco výše než na dělené šestnácté příčce, opět na pódium nedokázal přinést požadovanou finální dotaženost a na nejlepší borce startovního pole kvůli tomu jednoduše znovu ztrácel.


Výsledky Wings of Strength Chicago 2014 - kulturistika mužů open:

  1. Roelly Winklaar*
  2. JoJo Ntiforo
  3. Essa Obaid
  4. An Nguyen
  5. Akim Williams
  6. Marshel Herman
  7. Jonathan Rowe
  8. Dan Decker
  9. Constantinos Demetriou
  10. Bill Wilmore
  11. Maor Zaradez
  12. Keith Williams
  13. Timmy Gaillard
  14. Eboni Wilson
  15. Brian Yersky
  16. Michael Ely
  16. Jeff Long
  16. Abbas Khatami

* kvalifikace na Mr. Olympia 2014


1. Roelly Winklaar

2. JoJo Ntiforo

3. Essa Obaid

Vybraní závodníci na dalších příčkách


Závodníci kvalifikovaní na Mr. Olympia k 5. červenci 2014:

jméno stát soutěž um.*
Phil Heath USA Mr. Olympia 2013 1.
Kai Greene USA Mr. Olympia 2013 2.
Dennis Wolf Německo Mr. Olympia 2013 3.
Shawn Rhoden USA Mr. Olympia 2013 4.
Dexter Jackson USA Mr. Olympia 2013 5.
Justin Compton USA Europa Show of Ch. 2014 1.
Steve Kuclo USA Arnold Classic Brasil 2014 1.
Branch Warren USA Europa Supershow 2014 1.
Mamdouh Elssbiay Egypt New York Pro 2014 1.
Juan Morel USA Toronto Pro Supershow 2014 1.
Roelly Winklaar Curacao Wings of S. Chicago 2014 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie open - žebříček k 5. červenci 2014:

p. jméno stát body
1. Jonathan Delarosa USA 16
2. Victor Martinez Dominikánská republika 9
3. Evan Centopani USA 8
3. Lionel Beyeke Francie 8
5. William Bonac Nizozemsko 7
5. Cedric McMillan USA 7
5. Fred Smalls USA 7
5. Johnnie Jackson USA 7
9. JoJo Ntiforo USA 6
10. Martin Kjellström Švédsko 4
10. Fouad Abiad Kanada 4
10. Toney Freeman USA 4
13. Kevin Ofurum USA 3
13. Max Charles USA 3
13. Essa Obaid SAE 3
13. An Nguyen USA 3
17. Manuel Lomeli Mexiko 2
17. Daniel Toth Maďarsko 2
17. Alfredo Azpeitia Mexiko 1
20. Edward Nunn USA 1
20. Eddy Wilson Surinam 1
20. Akim Williams USA 1

Pravidla, jimiž se na jednotlivých soutěžích řídí kvalifikace na Olympia Weekend i udělování bodů do kvalifikačního žebříčku, popisujeme v tomto článku.


Wings of Strength Chicago 2014 - kulturistika mužů do 212 liber

V kategorii kulturistů s hmotností pod limitem 212 liber (96,2 kg) k Wings of Strength Chicago 2014 nastoupilo devatenáct borců, včetně čerstvě dvaačtyřicetiletého českého profíka Petra Vaniše. Již před vlastní soutěží byli mezi kandidáty na prvenství řazeni obhájce loňského triumfu Tricky Jackson a Hidetada Yamagishi, který letos vyměnil dosavadní závodění mezi těžkotonážníky za měření sil se soupeři v lehčí váze. Yamagishi s Jacksonem podle předsoutěžních očekávání nakonec nechyběli v prvním semifinálovém vyvolávání, do nějž rozhodčí ještě vybrali fantastického Charlese Dixona, Fernanda Noronhu, Mboyu Edwardse a Curtise Bryanta.

Petr Vaniš dostal při prejudgingu příležitost ve druhém vyvolávání, což pro něj na straně jedné bylo zárukou velmi slušného umístění, na straně druhé se mu však již v tu chvíli ztrácely naděje na jakýkoliv bodový zisk do kvalifikačního žebříčku na letošní Olympia Weekend. Vedle českého profíka ve druhé skupině vyvolaných kulturistů pózovali talentovaný profesionální nováček Thomas Anderson, další začínající profík Brad Davis, Shelby Starnes a někdejší účastník Olympia 212 Showdown Lyndon Belgrave.

Po několika dalších přišlo na řadu poslední semifinálové vyvolávání v lehčí váze, v němž čtyřicátníci Charles Dixon, Hidetada Yamagishi a Tricky Jackson sváděli přímý souboj o to, jak si mezi sebe rozdělí medailová místa. Uprostřed přitom pózoval jednačtyřicetiletý Dixon. Mělo to znamenat, že právě on si ze soutěže odnese cenné vítězství? Rozhodnout samozřejmě muselo až večerní finále!

V tom se scénář, jaký nastínila první polovina soutěže, potvrdil. Charles Dixon díky kombinaci naprosto brutálních objemů a skvělé připravenosti dokázal porazit oba hvězdné soupeře a připsal si tak své vůbec první vítězství od přestupu k profesionálům z roku 2007. Dixon, jehož výška je zpravidla udávána kolem 163 cm, v Chicagu vynikal až komiksově masivními stehny, skvělými rameny, celkově kulatými a plnými svaly, a to vše při zachování potřebné symetrie.

Za 95 kg vážícím svěřencem trenéra Treye Hodge druhé místo při svém druhém startu v lehčí váze vybojoval japonský veterán Hidetada Yamagishi. Ten se na chicagské závody připravoval pod vedením dua George Farah - Charless Glass a na pódiu se proti svému vystoupení z únorového Arnold Classic prezentoval větší tvrdostí, užším pasem a zřejmě i vyváženěji působící postavou. Zajímavostí je, že Yamagishi dva dny před vstupem na pódium navážil pouze 93,5 kg. Zřejmě i to, že Hidetada tentokrát naplno nevyužil prostor, který mu limit kategorie do 212 liber dává, bylo příčinou, proč tento zkušený závodník vedle nakonec úspěšnějšího Charlese Dixona působil poněkud drobně.

Yamagishimu za druhé místo z Wings of Strength Chicago a čtvrtou příčku z Arnold Classic v kvalifikačním žebříčku na Olympia 212 Showdown patří deset bodů a o postup na Olympia Weekend jej tak již nemůže nikdo připravit. Na pořádné starosti si určitou finální nedotažeností v Chicagu naopak zadělal šestačtyřicetiletý Tricky Jackson. Ačkoliv na soutěži nabídl výborné objemy, pěkné tvary i plnost svalů, nedostatečná ostrost jej odsunula až na třetí místo, a aby mohl pomýšlet na postup na Olympia Weekend, bude muset ještě závodit na srpnovém klání v Tampě a tam zvítězit.

Čtvrtý v Chicagu skončil Kanaďan Mboya Edwards, který těsně předstihl domácího veterána Curtise Bryanta. Ten se na soutěži v šestačtyřiceti letech dokázal prezentovat snad nejmasivnějšími kvadricepsy za celou svou kariéru.

Šestou příčku bral brazilský svěřenec švýcarského trenéra Paricka Tuora Fernando Noronha, sedmý při svém profesionálním debutu skončil masivní Brad Davis, jenž pozornost poutal především obrovskými rameny a zády.

Jediný český účastník klání Petr Vaniš dokázal na americké půdě vybojovat velmi dobré osmé místo. Přítomné zámořské komentátory a rozhodčí zaujal celkovou připraveností i šířkou zad a kromě dalších borců předstihl například také talentovaného amerického profesionálního nováčka Thomase Andersona.


Výsledky Wings of Strength Chicago 2014 - kulturistika mužů do 212 liber:

  1. Charles Dixon*
  2. Hidetada Yamagishi
  3. Tricky Jackson
  4. Mboya Edwards
  5. Curtis Bryant
  6. Fernando Noronha
  7. Brad Davis
  8. Petr Vaniš
  9. Thomas Anderson
  10. Shelby Starnes
  11. Lyndon Belgrave
  12. Wendell Floyd
  13. Marco Cardona
  14. Abiu Feliz
  15. Carlos Ascensio
  16. Guy Ducasse
  16. Rod Ketchens
  16. Timothy McGuire
  16. Quincy Winklaar

* kvalifikace na Olympia 212 Showdown 2014


1. Charles Dixon

2. Hidetada Yamagishi

3. Tricky Jackson

8. Petr Vaniš

Vybraní závodníci na dalších příčkách


Závodníci kvalifikovaní na Olympia 212 Showdown k 5. červenci 2014:

jméno stát soutěž um.*
James "Flex" Lewis Velká Británie Olympia 212 Showdown 2013 1.
David Henry USA Olympia 212 Showdown 2013 2.
Kevin English USA Olympia 212 Showdown 2013 3.
Jose Raymond USA Olympia 212 Showdown 2013 4.
Eduardo Correa Brazílie Olympia 212 Showdown 2013 5.
Sami al Haddad Bahrajn Mozolani Pro Classic 2014 1.
Guy Cisternino USA Europa Supershow 2014 1.
Aaron Clark USA New York Pro 2014 1.
Charles Dixon USA Wings of S. Chicago 2014 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie do 212 liber - žebříček k 5. červenci 2014:

p. jméno stát body
1. Mark Dugdale USA 12
2. Raul Carrasco Španělsko 11
3. Hidetada Yamagishi Japonsko 10
4. Ahmad Ahmad Švédsko 9
5. Baitollah Abbaspour Írán 7
5. Mboya Edwards Kanada 7
7. Khalid Almohsinawi Nizozemsko 6
8. Petr Vaniš Česká republika 4
8. Marco Rivera USA 4
8. Shaun-Joseph Tavernier Velká Británie 4
8. Marian Čambal Slovensko 4
8. Curtis Bryant USA 4
13. Mehdi Hatami Írán 3
13. Mike Debenham Nový Zéland 3
13. Thomas Benagli Itálie 3
13. Tricky Jackson USA 3
17. Jan Kubík Česká republika 2
17. Salah Ibrahim Nový Zéland 2
17. Marvin Ward USA 2
20. Lukáš Osladil Česká republika 1
20. Marco Cardona Kolumbie 1
20. Mirsad Terzo Bosna a Hercegovina 1
20. Sam Mohammand Nový Zéland 1
20. Cory Mathews USA 1

Pravidla, jimiž se na jednotlivých soutěžích řídí kvalifikace na Olympia Weekend i udělování bodů do kvalifikačního žebříčku, popisujeme v tomto článku.


Wings of Strength Chicago 2014 - kulturistika žen

Kulturistika žen: je načase se s ní začít loučit?

Letošní Wings of Strength Chicago se z pohledu kulturistiky žen těšilo poměrně slušné účasti, když si právě pro toto klání formu nachystaly hned dvě desítky závodnic. Během prejudgingu, který pro kategorie profesionálů v Chicagu začal v pravé poledne, se nejlépe vedlo vždy na doraz připravené Argentince Marii Ritě Bello, Juanitě Blaino, Christine Envall, Lise Giesbrecht, Emery Miller a Virginii Sanchez. Všechny pózovaly v první skupince vyvolaných závodnic a bojovaly tak o to, jak si mezi sebe rozdělí přední příčky.

Ze svého prvního profesionálního vítězství a tím pádem i přímého postupu na Ms. Olympia 2014 se na klání nakonec radovala Maria Rita Bello, která startovnímu poli vévodila dobrými kvadricepsy, napruhováním a výborným dvojitým bicepsem zezadu. Druhá příčka připadla společností Wings of Strength sponzorované Kanaďance Lise Giesbrecht, k jejímž přednostem patřilo kvalitní odvodnění. Pro třetí místo si do USA tentokrát přicestovala Australanka Christine Envall, která si tak takřka se stoprocentní jistotou již zajistila nepřímý postup na zářijovou Olympii.


Výsledky Wings of Strength Chicago 2014 - kulturistika žen:

  1. Maria Rita Bello*
  2. Lisa Giesbrecht
  3. Christine Envall
  4. Juanita Blaino
  5. Emery Miller
  6. Virginia Sanchez
  7. Kim Buck
  8. Kim Perez
  9. Judy Gaillard
  10. Roxanne Edwards
  11. Alevtina Goroshinskaya
  12. Zoa Linsey
  13. Janeen Lankowski
  14. Maria Segura
  15. Nancy Clark
  16. Mirian Gerard
  16. Tananarive McGowan
  16. Nicole Pfuetzenreuter
  16. Gillian Kovack

* kvalifikace na Ms. Olympia 2014


1. Maria Rita Bello

2. Lisa Giesbrecht

3. Christine Envall


Závodnice kvalifikované na Ms. Olympia 2014 k 5. červenci 2014:

jméno stát soutěž um.*
Iris Kyle USA Ms. Olympia 2013 1.
Alina Popa Švýcarsko Ms. Olympia 2013 2.
Debi Laszewski USA Ms. Olympia 2013 3.
Yaxeni Oriquen-Garcia Venezuela Ms. Olympia 2013 4.
Brigita Brezovac** Slovinsko Ms. Olympia 2013 5.
Simone de Oliveira Brazílie Toronto Pro Supershow 2014 1.
Anne Luise Freitas Brazílie Omaha Pro 2014 1.
Maria Rita Bello Argentina Wings of S. Chicago 2014 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži
** soutěže se nezúčastní, ukončila kariéru

Kulturistika žen - žebříček k 5. červenci 2014:

p. jméno stát body
1. Margie Martin USA 6
1. Christine Envall Austrálie 6
3. Alana Shipp USA 5
3. Lisa Giesbrecht Kanada 5
5. Virginia Sanchez Španělsko 3
6. Tonia Moore USA 2
6. Juanita Blaino USA 2
8. Emery Miller USA 1

Pravidla, jimiž se na jednotlivých soutěžích řídí kvalifikace na Olympia Weekend i udělování bodů do kvalifikačního žebříčku, popisujeme v tomto článku.


Wings of Strength Chicago 2014 - fitness žen

Ve fitness žen se do souboje o kvalifikaci na Fitness Olympia 2014 zapojilo patnáct sportovkyň. Jasnou favoritku na vítězství mezi nimi bylo možné hledat jen velmi obtížně, a tak o nadějích jednotlivých závodnic mělo více napovědět až první semifinálové vyvolávání. Rozhodčí do něj posunuli poměrně pestrou směsici závodnic, když mezi sebou při čtvrtobratech bojovaly absolutní mistryně světa z roku 2009 Liudmila Somkina, celková vítězka nedávného NPC Jr. Nationals Chika Aluka, dosud poměrně málo známá americká profesionálka Autumn Swansen a již poměrně ostřílené Tiffany Chandler a Fiona Harris.

Právě Fiona Harris si na klání nakonec díky vítězství zajistila postup na letošní Olympia Weekend, když předstihla jak druhou Danielle Ruban, tak i třetí Somkinu. Na nadějnou novou profesionálku Chiku Aluku zbylo šesté místo.


Výsledky Wings of Strength Chicago 2014 - fitness žen:

  1. Fiona Harris*
  2. Danielle Ruban
  3. Liudmila Somkina
  4. Amanda Hatfield
  5. Tiffany Chandler
  6. Chika Aluka
  7. Lovena Stamatiou-Tuley
  8. Shannon Siemer
  9. Diana Monteiro
  10. Autumn Swansen
  11. Danielle Chikeles
  12. Aurika Tyrgale
  13. Mary Stockbridge
  14. Eileen Wells
  -. Darrian Tissenbaum

* kvalifikace na Fitness Olympia 2014


1. Fiona Harris

2. Danielle Ruban

3. Liudmila Somkina


Závodnice kvalifikované na Fitness Olympia 5. červenci 2014:

jméno stát soutěž um.*
Adela Garcia USA Fitness Olympia 2013 1.
Oksana Grishina Rusko Fitness Olympia 2013 2.
Tanji Johnson USA Fitness Olympia 2013 3.
Myriam Capes Kanada Fitness Olympia 2013 4.
Bethany Cisternino USA Fitness Olympia 2013 5.
Marta Aguiar Uruguay Toronto Pro Supershow 2014 1.
Fiona Harris Kanada Wings of S. Chicago 2014 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie fitness - žebříček k 5. červenci 2014:

p. jméno stát body
1. Regiane Da Silva Německo 18
2. Danielle Ruban Kanada 12
3. Whitney Jones USA 9
4. Trish Warren USA 8
5. Amanda Hatfield USA 5
6. Liudmila Somkina Rusko 5
7. Ryall Graber-Vasani Kanada 2
7. Kizzy Vaines Velká Británie 2
9. Ashley Sebera USA 1
9. Vanda Hadarean Kanada 1
9. Tiffany Chandler USA 1

Pravidla, jimiž se na jednotlivých soutěžích řídí kvalifikace na Olympia Weekend i udělování bodů do kvalifikačního žebříčku, popisujeme v tomto článku.


Wings of Strength Chicago - figure žen

Kategorie figure byla při účasti čtyřiatřiceti závodnic nejpočetněji obsazenou součástí chicagské soutěže. Před rozhodčími tak stál pořádný kus práce, s níž nejvíce musely být spokojené Beckie Boddie, Chaya Boone, Wendy Fortino, Cydney Gillon, Laurie Green a Bojana Vasiljevic, které dostaly příležitost hned v prvním semifinálovém vyvolávání. To na závodech v kulturistice a fitness zpravidla bývá zárukou dobrého umístění a letošní Wings of Strength Chicago v tomto ohledu nebylo výjimkou.

Prvenství připadlo teprve jednadvacetileté Cydney Gillon, která své první závody ve figure absolvovala už ve čtrnácti letech, druhá skončila Wendy Fortino, jež se řadí už mezi třicátnice. Poslední medailové umístění vybojovala pouze 155 cm vysoká Srbka Bojana Vasiljevic.


Výsledky Wings of Strength Chicago - figure žen:

  1. Cydney Gillon*
  2. Wendy Fortino
  3. Bojana Vasiljevic
  4. Laurie Green
  5. Chaya Boone
  6. Beckie Boddie
  7. Jessica Canty
  8. Asher Prior
  9. Mayla Ash
  10. Linda Crossley
  11. Ivana Ivusic
  12. Jennifer Cordovez
  13. Bruna Miyagui
  14. Jennifer Taylor
  15. Roshonda Schmitt
  16. Shawn Hektor
  16. Dawn Hinz Pug
  h 16. Eleni Kritikopoulou
  16. Katharine Lane
  16. Annette Mendez
  16. Katerina Tarbox
  16. Teela Thompson
  16. Jacqueline Timberlake
  16. Amy Villa-Nelson
  16. Meredith Berthelson
  16. Vicki Counts
  16. Laurie Davies
  16. Elizabeth Jenkins
  16. Julie Mayer
  16. Heather Nappi
  16. Melanise Pettee
  16. Donna Pohl
  16. Rebekah Willich

* kvalifikace na Figure Olympia 2014


1. Cydney Gillon

2. Wendy Fortino

3. Bojana Vasiljevic


Závodnice kvalifikované na Figure Olympia k 5. červenci 2014:

jméno stát soutěž um.*
Nicole Wilkins USA Figure Olympia 2013 1.
Erin Stern USA Figure Olympia 2013 2.
Candice Keene USA Figure Olympia 2013 3.
Heather Dees USA Figure Olympia 2013 4.
Mallory Haldeman USA Figure Olympia 2013 5.
Camala Rodriguez USA Houston Pro 2013 1.
Alicia Coates USA Kentucky Muscle Pro 2013 1.
Candice Lewis USA St. Louis Pro 2014 1.
Jessica Graham USA California Gov. Pro Cup 2014 1.
Dana Ambrose USA Hit Emerald Cup 2014 1.
Natália Lenártová-Révajová Slovensko Mozolani Pro Classic 2014 1.
Ann Titone USA Europa Supershow 2014 1.
Zsuzsanna Toldi Maďarsko BodyPower Pro 2014 1.
Gennifer Strobo USA Toronto Pro Supershow 2014 1.
Cydney Gillon USA Wings of S. Chicago 2014 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie figure - žebříček k 5. červenci 2014:

p. jméno stát body
1. Allison Frahn USA 15
2. Krista Dunn USA 10
2. Andrea Calhoun USA 10
4. Sasha Brown USA 8
5. Julie Mayer USA 7
5. Wendy Fortino USA 7
5. Laurie Green USA 7
8. Monica Labriola USA 6
8. Amanda Doherty Austrálie 6
10. Brooke Erickson USA 4
10. Andrea Cantone USA 4
10. Kati Alander Finsko 4
13. Francine Sablan USA 3
13. Ava Cowan USA 3
13. Natalie Waples Kanada 3
13. Louise Rogers Velká Británie 3
13. Jessica Canty USA 3
13. Beckie Boddie USA 3
13. Latorya Watts USA 3
13. Bojana Vasiljevic Srbsko 3
21. Ekaterina Gamagina Rusko 2
21. Mayla Ash USA 2
21. Ann Pratt USA 2
21. Shalako Bradberry USA 2
21. Chaya Boone USA 2
26. Kimberly Sheppard USA 1
26. Crystal Lowery USA 1
26. Larissa Reis Brazílie 1
26. Linda Andrew USA 1
26. Maria Jose Garcia Sanchez Španělsko 1
26. Megan Wyble USA 1

Pravidla, jimiž se na jednotlivých soutěžích řídí kvalifikace na Olympia Weekend i udělování bodů do kvalifikačního žebříčku, popisujeme v tomto článku.


Wings of Strength Chicago 2014 - physique žen

Physique žen mělo na rozdíl od některých dalších kategorií poměrně jasnou kandidátku na prvenství, když jí samozřejmě byla obhájkyně loňského triumfu Jamie Nicole Pinder. Tu na klání tentokrát čekal souboj s patnácti soupeřkami.

Pinder se podle předpokladů probojovala do prvního semifinálového vyvolávání, v němž po jejím boku o svou šanci bojovaly také La'Drissa Bonivel, Sandra Lombardo, Leila Thompson, Tammy Patnode a Pamela York Slemmons. Po vyrovnaném souboji s favoritkou se z vítězství nakonec radovala Leila Thompson, která s tréninkem v posilovně začínala teprve před čtyřmi lety. Druhé místo při úspěchu méně zkušené soupeřky patří zmíněné Jamie Nicole Pinder, trio medailistek v Chicagu uzavírala Sandra Lombardo.


Výsledky Wings of Strength Chicago 2014 - physique žen:

  1. Leila Thompson*
  2. Jamie Nicole Pinder
  3. Sandra Lombardo
  4. Pamela York Slemmons
  5. Tammy Patnode
  6. LaDrissa Bonivel
  7. Margarita Charaim
  8. Jen Louwagie
  9. Tish Shelton
  10. Kimberly Baum
  11. Nola Trimble
  12. Olga Beliakova
  13. LaDawn McDay
  14. Cassandra Floyd
  15. Tiffany Justice
  16. Tracy Mason
  16. Jessica Bowman

* kvalifikace na Olympia Women's Physique Showdown 2014


1. Leila Thompson

2. Jamie Nicole Pinder

3. Sandra Lombardo


Závodnice kvalifikované na Olympia Women's Physique Showdown k 5. 7. 2014:

jméno stát soutěž um.*
Dana Linn Bailey USA Women´s Ph. Showdown 2013 1.
Tycie Coppett USA Women´s Ph. Showdown 2013 2.
Sara Hurrle USA Women´s Ph. Showdown 2013 3.
Toni West USA Women´s Ph. Showdown 2013 4.
Patricia Melo Brazílie Women´s Ph. Showdown 2013 5.
Sabrina Taylor USA Titans Grand Prix 2013 1.
Jennifer Robinson USA St. Louis Pro 2014 1.
Frances Mendez USA Europa Show of Ch. 2014 1.
Nathalie Falk Německo Mozolani Pro Classic 2014 1.
Juliana Malacarne Brazílie Europa Supershow 2014 1.
Samantha Hill USA Optimum Classic Pro 2014 1.
Mindi O'Brien Kanada Toronto Pro Supershow 2014 1.
Tamee Marie USA Omaha Pro 2014 1.
Leila Thompson USA Wings of S. Chicago 2014 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Physique žen - žebříček k 5. 7. 2014:

p. jméno stát body
1. Rachel Baker USA 11
2. Olga Beliakova Rusko 8
3. Roxie Beckles USA 7
3. Jacklyn Abrams USA 7
3. Sandra Lombardo USA 7
5. Danielle Reardon USA 6
5. Shawna Pringle USA 6
5. Karina Nascimento Brazílie 6
9. Venus Nguyen USA 5
9. Erica Blockman USA 5
9. Fabiola Boulanger Kanada 5
9. Leonie Rose USA 5
9. Mascha Tieken Nizozemsko 5
14. Joele Smith USA 4
14. Gloria Faulls USA 4
14. Jamie Nicole Pinder USA 4
17. Ana Paula Da Silva Brazílie 3
17. Aurélia Grožajová Slovensko 3
17. Benincia Lopez USA 3
17. Jill Rudison USA 3
17. Teresita Morales USA 3
22. Frida Palmell Švédsko 2
22. Candrea Judd-Adams USA 2
22. Tanji Johnson USA 2
22. Kateřina Kyptová Česká republika 2
22. Jill Dearmin USA 2
22. Pamela York Slemmons USA 2
28. Skadi Seifert Švýcarsko 1
28. Desunka Dawson USA 1
28. Leah Johnson Kanada 1
28. Marina Lopez USA 1
28. Ayanna Carroll USA 1
28. Shelly Yakimchuk USA 1
28. Tammy Patnode USA 1

Pravidla, jimiž se na jednotlivých soutěžích řídí kvalifikace na Olympia Weekend i udělování bodů do kvalifikačního žebříčku, popisujeme v tomto článku.


Foto:
www.rxmuscle.com / Chris Nicoll


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

07.07.11:50MartinG - Na to, že mal pred niekoľkými mesiacmi nehodu na motorke a..
06.07.23:26PošikalSaPes - Ty vole, keď tak pozerám na tie ruky, tak to je aj 4-5cm m..
06.07.23:24PošikalSaPes - dzordn2 : no tak to nestačím pozerať.... Fakt sa zmenšil....
06.07.22:31maxpoint97 - Mám nahovno kolejní net a všechny obrázky z ronnie.cz mi t..+1
06.07.21:52dzordn2 - :) já ty srovnávačky fotek nemám moc rád protože nevypovíd..+1
06.07.21:09maxpoint97 - Nechci být hnidopich, ale napsat `Roellymu Winklaarovi, je..-1
06.07.13:46jari - Letos se na Roelly na Olympii neposune, teda ano ale spíš ..
06.07.12:15masterPomi - Ten Winklaar má neskutečné pracky....
06.07.10:11glycospeed - Super Openku som trafil presne …..212-trošku poprehadzovan..
06.07.08:56dre.mc - vypadá obrovsky a gratulace k umístění !
06.07.07:52amoresPE - Tak Jo Jo sa mi viacej pacil ako Roelly. Vidim ze ze rozho..-2
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínMr. Olympia 2020 s Mamdouhem Elssbiay...
deiw (11:41) • Popravdě minulý rok Cedric byl podobný případ. Měl dost bodů ještě z konce roku 2018 (p...
magazínMr. Olympia 2020 s Mamdouhem Elssbiay...
decarabas (09:06) • No neviem, nie je prvy ani posledny, ktory dostal zvlastne pozvanie. Nic na tom nevidim...
magazínMr. Olympia 2020 s Mamdouhem Elssbiay...
havlic (08:35) • ...no a věřím, že vyhraje...protože `chudáček malý` měl Covid, tak mu to dáme, zaslouž...
magazínMr. Olympia 2020 s Mamdouhem Elssbiay...
Paulie02 (22:16) • Snad jednou přijde tvrdý a totálně vyrýsovaný... Potřeboval by poradit od Doriana *2*
magazínSissy dřepy - ideální cvik pro domácí...
DAVID.KOVACIK96 (16:29) • Já jsem například sissy dřepy zařadil a naopak mi to pomohlo (y) a žádný poškození nepo...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra