Reklama:
Protein Extrifit v akci 2270 g + 1000 g ZDARMA
Zásoby doplněny, akce pokračuje! Protein s postupným uvolňováním v exkluzivní akci! Více zde.

Czech Street Workout Battle 2014
- reportáž a fotogalerie

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Ne, nešlo to. Nešlo ani na okamžik spustit zrak z polonahých rozpálených těl, na nichž se v potu leskly pletence svalů, které se při pohybu předváděly jak branci na slavnostní přehlídce...

Prr, netěšte se moc. Nezměnili jsme zaměření a nenabídneme Vám nemravně lechtivou povídku, jak by se mohlo zdát. Úvod byl nejspíš poznamenán lehkým úžehem pořízeným spolu s fotografiemi na sportovní akci, o které se Vás chystáme informovat, dál už bude ale následovat naprosto seriózní sportovní reportáž. Tedy za chvilku. Nejdřív si ještě neodpustím drobnou poznámku o tom, že zmíněná událost byla pastvou pro oči, jelikož řada účastníků by tak nějak lidově řečeno "stála za hřích". Možná i za dva (viděno očima ženy). Nicméně zpět k slibovanému serioznímu zpravodajství.

Tak tedy, v sobotu 7. 6. 2014 se uskutečnil v olomouckém Kaprodromu druhý ročník soutěže Czech Street Workout Battle. Stejně jako v loňském roce i nyní se organizace ujali tři výrazné postavy české streetworkoutové scény - Adam Raw, Ladislav Laďa Přidal a Michal Doležel řečený Xione. Organizátoři zůstali stejní, ovšem místo konání závodu se změnilo. Jelikož brněnský parčík příznačně zvaný Ghetto je momentálně v rekonstrukci, bylo potřeba najít jiný vhodný prostor a to se podařilo. Olomoucký areál Kaprodromu byl vzhledem k horkému počasí přímo geniální volbou. Studená venkovní sprcha byla v permanenci téměř bez přestání, osvěžit se bylo možno v malém koupacím rybníčku či chlazenými nápoji v místní občerstvovně. Kdo ale právě závodil, smažil se na rozpáleném hřišti bez milosti. Z Olomouce si tak řada účastníků odvezla nejen medaile a nehynoucí slávu, ale také úpal a slušivé opálení barvy jahodové dřeně.

Velmi teplé počasí ale mělo i své nesporné výhody. Závodníci se nemuseli před výkonem zahřívat, a pokud zvládli svůj výstup bez kolapsu, mohli z placu odcházet spokojení, že jejich kardiovaskulární systém funguje s největší pravděpodobností bez chybičky.

Souboje s kettlebellem v silové kategorii weighted

Jako první si dali zátěžový test závodníci weighted, kteří byli rozděleni do třech váhových kategorií - do 75 kg, 75 - 85 kg a nad 85 kg. Všichni shodně pak měli udělat co nejvíce shybů s 32kg kettlebellem, co nejvíce dipů se 48 kg kettlebellem a co nejvíce dřepů na jedné noze s 16kg kettlebellem. A jaké padly nejlepší výkony?

Adam Raw: "Výborný výsledek podal Daniel Ondrušík ze střední váhové kategorie, když udělal 21 opakování pistols s 16 kg, Michal Holaza z nejtěžší váhové kategorie se svými 14 dipy s 32 kg předvedl také velmi dobrý výkon, špatných nebylo ani 12 shybů na hrazdě s 32 kg Michala Hustáka, ovšem to je pořád poměrně daleko od světových rekordů, které se drží kolem dvaceti opakování. Pravda ale je, že my vyžadujeme naprosto striktní techniku, což může 3 - 5 opakování ubrat. Celkově lze říct, že výsledky byly lepší než minulý rok, takže úroveň jde určitě nahoru."

Jedním z úspěšných závodníků disciplín weighted byl i Aleš Zelinka z Koryčan, který se battlu zúčastnil již podruhé a ve své váhové kategorii zvítězil ve dvou ze tří disciplín. Zajímalo nás, jak vypadá Alešův trénink. Cvičí opravdu jen s vahou vlastního těla? "Ne, kalisteniku kombinuji s klasickým cvičením v posilovně. Baví mě totiž hlavně kategorie weighted, takže tím směrem zaměřuji svůj trénink."

Aleš nám prozradil i svá maxima ve shybech a klicích na bradlech. Shybů zatím udělal nejvíc 55 a kliků na bradlech rovnou stovku.

Zatímco závodníci weighted už měli padla a ti nejlepší přebírali ocenění za své výkony, na gril se chystali ve vlastní šťávě marinovaní soutěžící ve freestylu.


Nejlepší výkony kategorie weighted do 75 kg
pořadí přítahy s 32 kg výkon
1. Robin Balvan Viktora, Jiří Socha, Mirko Kúdela 10 opakování
2. Josef Fuchs 7 opakování
3. Lukáš Nociar, Patrik Morpho 6 opakování
pořadí dipy s 48 kg výkon
1. Mirko Kúdela 12 opakování
2. Jiří Socha 11 opakování
3. Ádám Panyiczki 10 opakování
pořadí pistole se 16 kg výkon
1. Jiří Socha 18 opakování
2. Josef Fuchs 17 opakování
3. Mirko Kúdela 14 opakování

Nejlepší výkony kategorie weighted 75 - 85 kg
pořadí přítahy s 32 kg výkon
1. Michal Husták 12 opakování
2. Ači Pelevin, Juraj Prekop 11 opakování
3. Daniel Ondrušík, Samuel Cvopa, Robo Novotný 10 opakování
pořadí dipy s 48 kg výkon
1. Ači Pelevin, Michal Husták 13 opakování
2. Eduard Diladi 11 opakování
3. Juraj Prekop, Petr Modes, Daniel Ondrušík, Robo Novotný 10 opakování
pořadí pistole se 16 kg výkon
1. Daniel Ondrušík 21 opakování
2. Michal Husták 20 opakování
3. Mojmír Konůpka 19 opakování

Nejlepší výkony kategorie weighted nad 85 kg
pořadí přítahy s 32 kg výkon
1. Aleš Zelinka 10 opakování
2. Petr Nosek, Roman Zelinka 9 opakování
3. Michal Holaza, Marek Vlček 7 opakování
pořadí dipy s 48 kg výkon
1. Michal Holaza 14 opakování
2. Petr Nosek 12 opakování
3. Roman Zelinka 11 opakování
pořadí pistole se 16 kg výkon
1. Aleš Zelinka 19 opakování
2. Roman Zelinka 11 opakování
3. Michal Holaza 9 opakování


Freestyle aneb triky na hrazdě, bradlech i monkey baru

Soutěž ve freestylu slibovala, že by mohla dynamickými přeskoky a otočkami trochu rozvířit stojatý horký vzduch nad hřištěm, ovšem místo toho přítomné zpražila informace, že vlivem tepla zkolabovala technika. To zavařilo organizátorům na problémy a ve vzduchu byla cítit lehká nervozita. Vždyť jak by vypadal freestylový nářez bez beatů a basů patřičné intenzity? Naštěstí se zařízení podařilo opět oživit, a tak kluci mohli shodit trička a ukázat, co v nich je.

V prvním kole si mohl každý soutěžící vybrat hrazdu, nebo monkey bar a tam rovnou minutu a půl sekat nejrůznější triky a parádičky dle schopností a sil. Porota složená z organizátorů a moderátora jeho snahu obodovala hned vzápětí. Hodnotila se obtížnost prvků, délka setu i originalita. Druhé kolo probíhalo v obdobném duchu, jen s tím rozdílem, že tentokrát se cvičilo na bradlech.

Úroveň jednotlivých setů měla široký rozptyl, jelikož přijelo několik ostřílených borců, ale pak také mnoho nových tváří. A zkušenost byla na cvičení opravdu znát, jak potvrdili sami organizátoři.

"Je obrovský rozdíl mezi lidmi, kteří cvičí rok nebo kteří cvičí už tři, čtyři nebo pět let," řekl k výkonům ve freestylu Xione a Laďa jeho vyjádření upřesnil: "To, že už někdo cvičí déle, se velmi dobře pozná na provedení cviků, na jejich navazování, na ladnosti i originalitě... Roky zkušeností nejdou nijak dohnat, musí se k nim postupně dozrát. "

To potvrdil i jeden z nejlepších závodníků ve freestylu Juraj Prekop. "Spousta kluků tady začala cvičit před rokem, zatímco já dělám street workout už čtyři roky, takže mám náskok."

Že se Juraj nejen umí hýbat, ale že má i sílu, prokázal svými výkony v kategorii weighted, hlavně na shybech a dipech. Zúročila se tak jeho příprava, kterou staví hlavně na silových trénincích s precizní technikou, jak nám prozradil.

A jak byla s akcí spokojena pořádající trojice?

"Trochu nás mrzelo, že diváci soutěžící trochu více nepodporovali," posteskl si lehce jeden z pořadatelů, ovšem naštěstí co nezvládalo uvařené, a tak tedy trochu mdlé publikum, dohnal naprosto geniální, vtipný a pohotový moderátor přezdívaný Lord Keto, který se sám street workoutu věnuje. Vše ostatní s výjimkou menší hudební pauzy klapalo bez problémů. Poděkování za to patří i sponzorům, v první řadě panu Otovi Bortlíkovi, který byl hlavním mecenášem soutěže, dále akci podpořil majitel areálu Kaprodrom Olomouc, společnost Sevenpoint2, ePojisteni.cz a zdraviafitness.cz.


Nejlepší výkony kategorie freestyle do 75 kg
pořadí jméno body (hrazda/bradla/celkem)
1. David Hanáček 25 / 25 / 50
2. Mirko Kúdela 24 / 23 / 47
2. Juro Žigo Žigrai 20 / 27 / 47
3. Andreas Dobsa 21 / 23 / 44
3. Stanislav Dvořák 23 / 21 / 44
4. Martin Mikusek 23 / 20 / 43
5. Aleš Fišer 20 / 21 / 41
5. Patrik Morpho 21 / 20 / 41
5. Radek Weimann 18 / 23 / 41
5. Lukáš Mimozo Arvay 19 / 22 / 41

Nejlepší výkony kategorie freestyle 75 - 85 kg
pořadí jméno body (hrazda/bradla/celkem)
1. Martin Viedenský 27 / 27 / 54
2. Juraj Prekop 28 / 25 / 53
3. Michal Majzner 22 / 24 / 46
4. David Polách 22 / 22 / 44
5. Karlos Hejný 21 / 21 / 42

Nejlepší výkony kategorie freestyle nad 85 kg
pořadí jméno body (hrazda/bradla/celkem)
1. Radim Koudela 24 / 22 / 46
2. Jakub Paleta 20 / 21 / 41
3. Patrik Duria 19 / 21 / 40
4. Michal Holaza 20 / 19 / 39


Momentky z akce Street Workout Battle 2014Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

21.06.08:57havranek - Chemtrails jsou něco jiného. Ale v podstatě máš možná prav..
16.06.11:14RavenStalker - Vítej ve 21 století. Na dovolenou k moři jezdíš na kole...?
15.06.13:45Batlezone - Vím, že to možná nepatří přímo k tomuto článku, ale pěkněj..-1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 76 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra