Reklama:
PROTEINOVÉ HODY - klikněte zde!
Akční slevy na proteinové suplementy a proteinové tyčinky! Více zde.

Pole Fitness Workout (III.):
Trénink pro muže

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Trénink

Získejte sílu a obratnost z pole fitness

CrossFit a Workouty - současný trend ve fitness. Klasické posilovací stroje ustupují novým pomůckám a technikám cvičení, které zapojují především vlastní váhu těla. Jedním z nich je beze sporu i pole fitness. Zde je důležité nezaměňovat pole fitness s (často sexy) tanečkem pole dance. Pole fitness je poměrně tvrdá dřina, napojená na gymnastiku a akrobacii. Jedním ze stěžejních triků této novodobé disciplíny je Human Flag (prapor), který jistě dobře znáte - jde o challenge cvik, který touží pokořit řada sportovců.

Mužů, kteří se pole fitness dnes věnují, je stále poskrovnu, ale globálně jejich počet roste a na světových šampionátech mají vlastní kategorii. Kromě síly a obratnosti, jež jsou na tyči zásadní, musí mít navíc odvahu vkročit do studia, kam dochází hlavně ženy a dívky. Vertigo pole fitness je zařízeno neutrálně a muži jej navštěvují i na tréninky, které s pole dance/fitness nemají nic společného. Takže se nikdo nemusí bát "holčičího" prostředí a v klidu se soustředit na trénink! :)

Chytit se tempa v kurzu pro pokročilé není pro muže ze začátku úplně snadné, i když disponují přirozeně větším silovým potenciálem. Pole dancerky, které na tyči trénují již delší dobu, mají osvojené různé úchopy, techniku a díky zvládnutí spousty jiných triků i dobrou silovou přípravu a pomalu se dostávají k nácviku praporu. Na začátku jsou tedy jejich síly téměř vyrovnané.

Pole fitness má velmi blízko ke gymnastice, takže na pokročilé úrovni je potřeba zvládat základní přítahy ve všech možných pozicích opravdu tahem, nikoli švihem a poté v pozici minimálně dvě vteřiny setrvat. K tomu potřebujete mimo jiné bravurně ovládat své core. Gymnasticko-akrobatická příprava je tedy ideálním pomocníkem při nácviku triků jako např. Human Flag a další stojky nebo provazy s dopomocí tyče.

Jako ochutnávku tréninku pro muže jsme připravili speciálně pro čtenáře Ronnie.cz workout, kde uvidíte, jak vypadají síly pole dancerky (3,5 roku trénuje na tyči) a pole fitnessáka (do kurzu se přihlásil vloni na podzim a předtím se věnoval outdoor posilování).

Příště se detailně zaměříme na nácvik a průpravu k triku Human Flag.


Pole Fitness Workout (III.)


Přehlídka zajímavých triků, které muži často trénují


Kristian Lebedev a jeho prapory a jiné cviky
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie