Reklama:
Zbývá už jen 82 ks kusů!
100 % Whey Protein + 500 g zdarma, vyberte si z 11 příchutí dříve, než dojdou zásoby! Více zde.

Nikola Krčová: "Co řekne trenér,
to je pro mě svaté."

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Před Nikolou Krčovou, slovenskou profi závodnicí v kategorii fitness a mistryní světa IBFA z roku 2013, je aktuálně zkouškové období a obhajoba diplomové práce na Technické univerzitě v Košicích v oboru hospodářské informatiky. Jak sama doufá, budou tak její jméno kromě mnoha fitness titulů zdobit i tři kouzelná písmenka před jménem. Pohlednou závodnici a čerstvou fitness rozhodčí, která si svůj šatník dokáže zaplnit šaty a kostýmy z vlastní tvorby, však čeká náročná řada mezinárodních klání mezi profesionálkami. Pokud dokáže do letošní sezóny vstoupit tak nekompromisně jako ve svých amatérských začátcích nebo i při své profesionální premiéře v Paříži, mají se Američanky nač těšit.

Ladnost tvarů a křivek, se kterými Nikola na své profesionální premiéře v Paříži vydobyla stříbrnou medaili, zachytil koncem dubna 2014 objektiv nezaměnitelného fotografa Josefa Adlta.

Kdy jsi začala s klasickým posilovacím tréninkem a kdo tě k němu přivedl?

Dlouho jsem obdivovala vysportované a ladné křivky fitnessek, ani ve snu by mě však nenapadlo, že bych byla jednou z nich. Ke cvičení mě přivedl můj dobrý známý, se kterým jsem posléze chodila společně do fitka. Nejdříve jsem to brala jako zábavu spojenou s formováním postavy. O něco později jsem v tom objevila zdroj energie a "lapač špatné nálady". Pak to ale přišlo. Jednoho dne jsem se zase prostřednictvím svého známého seznámila s prezidentem SZKFB (Slovenský svaz kulturistiky, fitness a bodyfitness) panem Mgr. Arpádem Mesterem. Myslím, že jsem jej hned zaujala a s navrženou spoluprací jsem neváhala ani minutu. Cvičení jsem náhle viděla jiným pohledem. Začala jsem to brát opravdu vážně a stále víc a víc mě to začalo bavit. Ostatně tak jako dnes.

Předcházel tomu jiný sport? Pokud ano, proč ses rozhodla právě pro fitness?

Od dětství jsem se aktivně věnovala různým sportům, studovala základní uměleckou školu a následně jsem působila jako cheerleader (rozstleskávačka). Věnovala jsem se především tanci, který mě nakonec přivedl až k fitness. Všechny předchozí aktivity mě ale dostatečně nenaplňovaly a potřebovala jsem jednoduše změnu. Fitness bylo najednou to pravé. Je to sport, ve kterém jsem se našla. Dnes už je to můj životní styl.

Po jaké době od prvního zvednutí činek jsi nastoupila na svoji první soutěž? A upřímně - kolikrát jsi zapochybovala, zda máš jít, či ne? Kde tato soutěž byla, jaké bylo umístění a jaké byly první závodní zážitky? Neměla jsi po úvodní dietě následné žaludeční potíže, jak mnoho dívek, které se závoděním skončily, tvrdí?

Přiznám se, že jsem beran jaksepatří, takže když se do něčeho dám, tak si za tím jdu. (úsměv) Kromě toho mám, myslím, i disciplínu a to, co řekne trenér, je pro mě svaté. Když mi tedy oznámil, že půjdu závodit, neváhala jsem ani minutu a jednoduše jsem do toho šla. Přišlo to náhle a byla jsem doslova "hozená do vody". Dokonce i pózování jsem se učila až v zákulisí během soutěže. Z pohledu vrcholového sportovce jsem se se železem opravdu skamarádila v lednu, už v květnu mě zdobila bronzová medaile. První soutěž mě ještě více motivovala a zároveň posunula na mistrovství Evropy v Rumunsku. Dieta je stále náročná a nikdy asi jiná nebude. Nebylo to jednoduché, ale zvládla jsem to. Po soutěži jsem naštěstí žádné extrémní problémy neměla.

Kdo je tvým trenérem a kdo ti pomáhá s choreografií tvých sestav?

Mám štěstí, že mým osobním trenérem je vyhlášený a špičkový Mgr. Arpád Mester, prezident SZKFB. Vychoval a připravil 24 mistrů světa. Mezi nimi figurují tak známá jména jako Kinská, Majorová, Zigalová, Brinská nebo Matúšková. Byli mezi nimi i maďarští závodníci Silvie Czine, Melinda Szabo, Zoltan Toth a podobně. Vede mě v podstatě správnou cestou - pomáhá mi zvládat překážky na cestě k úspěchům. Má na starost mé tréninky, dietní plány a pózování. Co se týče sestav a jejich choreografie, ty vymýšlím sama. Stejné to mám s hudbou a kostýmy, který si sama jak navrhuji, tak i šiji.

Máš nějaký svůj vzor - třeba i v jiné soutěžní kategorii?

Obdivuji úspěšnou a talentovanou Oksanu Grishinu.

Kolika soutěžemi jsi doposud prošla a jakého výsledku si vážíš nejvíce?

Vážím si každého jednotlivého umístění. Za největší dosavadní úspěch ale považuji 6. místo na NPC Florida 2012. Tato soutěž byla poslední nominací na Olympii 2012 a soutěžit společně s Oksanou Grishinou je mimochodem sen mnoha fitnessek. Mně se ten sen splnil, přestože byla jasnou vítězkou. Stát vedle takových jmen po půlročním tréninku, to se každé jen tak nesplní. V USA jsem pak dokonce vyhrála, což se evropankám běžně nestává. Mojí "srdcovkou" je také titul sportovce roku 2012 SZKFB a titul mistryně světa ve fitness 2013 IBFA. Následně jsem přešla mezi profesionálky, a to první soutěží v Paříži, kde jsem skončila na druhém místě.

V roce 2013 jsi v kategorii fitness zvítězila na MS Universe IBFA. Proč sis vybrala právě tuto federaci?

Výhodou této federace je, že se děvčata prezentují i v šatech a předvádějí tak ženskou krásu.

Svým tréninkem a výsledky jednoznačně propaguješ tento životní styl i mezi širší veřejností. Jak tvé první úspěchy vnímala rodina, spolužáci a třeba i učitelé na vysoké škole, kde právě studuješ?

Můj život se od základu změnil. Přišla jsem o mnoho lidí ve svém okolí. Nyní mě obklopuje mnoho laskavých lidí a přátel. Na začátku to všichni brali jako vtip a nevěřili. Mnozí mě dokonce kritizovali za to, jak budu vypadat. Aktuálně mám podporu především ze strany rodiny a přátel. Ve škole jsou benevolentní a fandí mi. Děkan mi umožnil individuální studijní plán a profesoři jsou sice přísní, ale tolerantní.

Byly i nějaké negativní reakce?

Negativní ohlasy byly, jsou a budou. Právě ty mě ale ženou vpřed. Ty pozitivní mě nabíjejí energií, abych to zvládla.

Pokud porovnáš svou kondici a tvary těla před prvním vstupem do posilovny s aktuální formou, co se nejvíce změnilo a s čím jsi nejvíce spokojená? Na které partie by ses naopak chtěla zaměřit více?

Postava se mi celkově změnila. Mám úplně jinak formované tvary a křivky. Je však stále co zdokonalovat a určitě chci odstranit slabiny, které ale nebudu prozrazovat. (úsměv)

V roce 2013 jsi obsadila 2. místo při vyhlašování sportovce roku SZKFB. Bylo to pro tebe překvapení? Jak na to reagoval tvůj trenér?

Nikdy nemám žádná očekávání, ale stejně jako ostatní věřím v co nejlepší umístění. Když se to ale podaří, radost je nepopsatelná. Toto ocenění je za kus práce v průběhu celého roku. Trenér měl radost a byl hrdý, asi stejně jako na všechny mé předchozí úspěchy.

Máš vůbec volný čas na jiné hobby, a pokud ano, tak jaké?

Ráda relaxuji. Ne však doma před televizí, ale někde v přírodě. Odreagováním mi jsou doplňkové sportovní aktivity jako například fitjumping, in-line bruslení, lyžování a další. Kromě toho mě baví i móda a šití. Můj šatník proto obsahuje exkluzivní kousky z vlastní tvorby, včetně soutěžních šatů a kostýmů. Jak jsem již řekla, ty si sama navrhuji i šiji. V poslední době na to ale moc času nemám, ráda se k tomu však zase vrátím.

Závodní kulturistiku a fitness si většina veřejnosti představuje jako klášterní způsob života bez jakýchkoli radostí. Každý ze závodníků však rád, a to nejen ve stravě, hřeší. Co ty?

S tímto názorem se neztotožňuji, ačkoli je pravdou, že kromě povinností a sportu mi moc volného času nezbývá. Hlavně začátky nebyly nejjednodušší. Dnes si bez toho všeho svůj život ale nedokáži vůbec představit. Vrcholový sport je sice náročný, ale kromě úspěchů jsou zde i úžasné zážitky, obrovské zkušenosti a možnost cestovat po celém světě, poznávat tak i mnoho zajímavých lidí. V určitých fázích se dá rutina porušit. Pokud jsem ale pod dohledem trenéra, pak si to nemohu dovolit. Trenér je totiž jako FBI - vždy na všechno přijde. (úsměv)

Na Ronnie.cz se rozvinula podle mého názoru velmi užitečná diskuse na téma nových ženských i mužských kategorií. Jaký je tedy tvůj názor na ženské bikiny fitness a mužské physique? A ruku na srdce, jakého chlapa bys jednou chtěla mít po svém boku?

Jsem ráda, že jsou zde i tyto kategorie. V bikiny fitness si ženy zachovávají svoji ženskost, a pokud není dívka zrovna gymnastkou, může se právě v této kategorii prezentovat. Co se týče chlapa, jsem náročná. Svůj ideál ale nestavím na vzhledu. Přikláním se spíše k intelektuálům. Přiznám se ale, že tak jako každá ženská se občas alespoň "očkem" podívám na vyrýsované mužské tělo. (úsměv)

Aktuálně studuješ vysokou školu. Jaké máš představy o svém budoucím zaměstnání?

Co se týče budoucnosti, nechci předbíhat. Nikdy nevím, co se stane, zvláště pak co se týče mé osoby. Chci se ale nadále a jednoznačně věnovat fitness a všemu kolem toho. Fitness je tím, co mě skutečně baví. Už nyní jsem se tomu začala věnovat z trochu jiného soudku. Úspěšně jsem totiž absolvovala kurz rozhodčího a jakožto čerstvý sudí se zúčastním nominačního závodu v Maďarsku, posléze pak ME v Kosovu.

No a protože mě baví i móda, tak možná překvapím i v této oblasti - to je ale ve hvězdách. (úsměv)

A jaké máš nejbližší soutěžní plány?

Příprava mi začíná hned po státních zkouškách, na začátku června. Sezónu zahájím zřejmě na soutěžích v USA, na které již trenér obdržel pozvánky. Dále se chystám na MS WBPF v Indii, MS WFF v Austrálii a vrcholem sezóny bude World Cup Pro Fitness v Manile. Této prestižní soutěže se mohou zúčastnit a mají právo na ní startovat jen mistryně světa, ale za podmínky, že se kvalifikují na některé z profi soutěží. Mně se to podařilo právě v Paříži, kde jsem při své premiéře mezi profesionálkami skončila na 2. místě. Podle vyjádření rozhodčích byl boj o první místo velmi těsný. Vítězkou nakonec byla trojnásobná mistryně světa - Finka Else Lautala.

No a závěrem je samozřejmě prostor k poděkování těm, kdo si to podle tebe určitě zaslouží. Kdo je tím šťastlivcem?

V první řadě chci poděkovat mé rodině a trenérovi, také všem ve škole a těm, kteří mě podporují a fandí mi.


Nikola Krčová


Nikola Krčová - promo video
Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

29.05.15:41NIKOL.NIKINKA - V prvom rade ďakujem za hodnotenie, beriem každý jedinec m..+2
29.05.13:1100pedro00 - som velmi zvedavy ako dlho jej vydrzi spolupraca s Mestero..-2
29.05.11:50Bosi - Udelal jsem chybu a pustil jsem si videa pred precteni roz..+2
29.05.07:52Marecek11 - Tak ti řeknu, to děvče znám osobně z mnoha prohlídek. Je t..
28.05.17:25Harpy - Ty jo, já nevím co na ní vidíte, mně se totálně nelíbí, ne..-1
28.05.12:38Radom - Asi jsem se zamiloval, krásná postava, krásné hnědé oči a ..+1
28.05.11:55dzmilo - Dobre videa hlavne to prve. To druhe trocha blby zaciatok ..+3
28.05.11:52Novic - Jedna z nejkrásnějších postav, kterou jsem kdy viděl. *33*
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Majka (11:31) • Píšu e-maily, ale že jste to Vy, můžete rovnou na redakce@ronnie.cz. :) Nezapomeňte tel...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
Zodiak411 (11:05) • S tím gynem je to diskutabilní. Někdy postihují a někdy ne. Ale osobně si myslím, že po...
magazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Zodiak411 (10:32) • Děkuju moc za ceny :) Jsem rád, že mi tip konečně vyšel po dvou letech :) Chtěl bych se...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
xroll (10:17) • A pokud by si nechal gynekomastii odstranit bylo by to ok? Ne každý kdo sype má gynekom...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
ezio (09:00) • Absolutní vítěz kondiční kulturistiky s gynekomastií? rozhodčí a pořadatelé by se měli...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra