Reklama:

Sabina Pleváková:
"Dřepuji až 90 kilo."

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Sabi, když jsme spolu naposledy dělali rozhovor, bylo v podstatě ještě před sezónou. Pak následovalo mistrovství Slovenska, Mozolani Classic, mistrovství Evropy a vše jsi s naprostou dominancí vyhrála. Čekala jsi takový nástup do sezóny?

Možná neuvěříte, ale ne, nečekala. Každý rok je to těžší, více dívek, velká konkurence, nové tváře, nevíš, na co se připravit. Dala jsem do přípravy všechno a s tím jsem i nastupovala na pódia. Ať to dopadne jakkoli, není si co vyčítat. Nakonec to dopadlo tak, jak se mi ani nemohlo snít.

Ty ať chceš, nebo nechceš, stala ses těmi vítězstvími takovým etalonem třídy. Vnímají tě soupeřky dnes jinak než třeba před rokem? Snaží se tě napodobit?

Vidím, že ano. Už při prezentaci vidím pohledy, které si mě obhlížejí, podobné účesy, pohyby... Ale mám mezi závodnicemi i mnoho fanynek, které to myslí dobře, a to potěší, když jste pro někoho vzorem.

Kde vidíš největší posun v tvé postavě?

Porovnávala jsem tři fotky ze tří ročníků Mozolani Classic. Posun je všude. Hlubší, širší záda, kulatější ramena, ale nejvýraznější jsou nohy a zadek.

Vnímám bikini jako kategorii s přeci jen omezeným prostorem pro progres. Co vše se dá podle tebe vylepšit tak, abys vyhrávala?

Mnoho lidí apeluje na to, abych měla vyrýsovanější břicho - více osvalené, hlubší břišáky. Já si myslím, že to není trend v bikini. Takže spíše v tomto případě upřednostňuji jemnost v břišní partii. A určitě bych do budoucna chtěla zapracovat ještě na ramenou a zádech.

Je nějaký "návod" pro závodnici, že zadek má vypadat tak a že břicho musí být vidět jenom tak akorát?

Myslím, že v bikinách je to tak, jak jsem zmiňovala, pas by měl být tenký, s jemným vyrýsováním, ne hluboké břišáky. Co se zadku týká, měl by být "velký", ale ne vysušený. Velký myslím jako pevný, osvalený.

Co považuješ za nejlepší cvik na zadek a břicho?

Na břicho určitě zkracovačky na míči a na zadek jednoznačně dřepy. Pokud nedřepujete a nedřepujete, okamžitě můžete zapomenout na bikini a krásný kulatý zadek. Když jsem v "objemové" přípravě, dřepuji tak 80 - 90 kg. Což na moji váhu 50 kg není tak špatné. Opravdu se není třeba bát závaží. :)

Jakým způsobem tedy cvičíš? Preferuješ mnoho opakování, nebo se snažíš o vyšší váhu s cílem zatížit sval pořádně do hloubky?

Záleží, v jakém jsem období před soutěží. Pokud je to "objemová" fáze, cvičím s co největší váhou s dopomocí trenéra, ne příliš mnoho opakování. Např. v poslední sérii při dřepech s 80 kg končím 6 opakováními. Ale ne vždy. Poslouchám své tělo, a protože vím, že mě trenér jistí a mohu se na něj spolehnout, tak jdu do maxima. Když jsem před soutěží, snažím se udržovat co nejvyšší váhy. Ale čím jsem déle v dietě a čím jsem hubenější, tím je tělo slabší. To dělám tak 12 - 15 opakování.

Jaké doplňky teď momentálně používáš a proč?

Po Mozolani Classic mi bylo vytknuto, že jsem už příliš vysušená. Měla jsem střevní chřipku a ono se nám to takto odrazilo. S trenérem jsme se rozhodli, že není co ztratit a pokusíme se trošku potahat vodu do svalů, aby vypadaly plnější. Přece jen jsme věděli, že za dva týdny hmotu nedoděláme. :) Z Extrifit stánku na Mozolani Classic jsem si tedy rovnou odnesla Crea Ethyl Ester. Kromě toho V52 - komplex vitamínů a minerálů, protože moje imunita byla na tom už fakt bídně. Tuto stránku přípravy jsem dost zanedbávala a nebylo to správné. Sportovec potřebuje přijímat mnohem více minerálů a vitamínů než běžný člověk.

Jak velkou část dne nebo tréninku věnuješ nácviku pódiové prezentace?

No, většina dívek mě za tohle bude asi nenávidět, ale tento půlrok jsem nacvičovala prezentaci dvakrát, a to večer před soutěží při zkoušce bikin cca 5 minut. Já to pódium miluji a nikdy mi nedělalo problém se tam postavit a odprezentovat. Pro mě je to přirozené a užívám si to... Předtím jsem se věnovala modelingu a asi i proto je pro mě prezentace tak přirozená.

A jakým dílem se na úspěchu v kategorii bikini podílí ona pohybová stránka věci?

Velkým. Pokud se dívka neumí dobře odprezentovat a zakrývá své klady, nedává šanci rozhodčím rozhodnout o jejích kvalitách. V budoucnu bych se ráda věnovala něčemu takovému, jako je škola pózování. Mnoho dívek mě s tím už oslovilo a myslím, že od podzimu bychom mohli začít.

Zeptám se tě trochu neomaleně. Mají holky bez silikonových prsou na soutěžích, zejména těch mezinárodních, šanci?

Já s tou otázkou nemám žádný problém. Vždy o tom mluvím otevřeně, je to součást toho a nebudu se tvářit, že mi prsa nepomáhají, i když v mém případě je to takové zvláštní. :) Určitě mají šanci i dívky, které prsa nemají udělaná. Já jsem začínala přesně tak, protože operace není nejlevnější záležitost a chvilku trvá, než na ni našetříte. A hlavně při škole a soutěžení. Moje první soutěž venku byla bez silikonů. V kategorii bylo 30 dívek - open kategorie. První byla Christina Fjaere dnes již profi závodnice, prsa měla, ale vyhrála jednoznačně svou postavou, což potvrzuje všude, kam přijde. Druhá byla Ukrajinka Alibajeva, která prsa neměla udělaná, a o bod za ní jsem skončila já, též bez silikonů. Za námi skončila spousta dívek, které prsa udělané měly. Co se mě týká, myslím, že spíš mi to uškodilo, já osobně totiž nejsem spokojená s výsledkem. Musela jsem velmi vymýšlet, jak to udělat s plavkami, aby to dobře vypadalo. S tím mi pomohla Vivien Brook z Bikini Box, která mi šije plavky. Předtím jsem měla dost špatné ohlasy na vzdálenost - mezeru, která je mezi prsy - kazí mi to totiž symetrii. Nejdřív jsem si myslela, že to tak má být. No ale po konzultaci u jiného doktora MUDr. Patrika Paulise (uznávaného českého plastického chirurga ), u kterého bych chtěla podstoupit reoperaci, jsme se shodli na tom, že chybu udělal doktor - nesprávný výběr implantátu a jeho uložení. Doktoři v ČR používají úplně jiné metody a přistupují ke klientce více individuálně. A proto toto téma tak rozvíjím a nebojím se o tom mluvit. Určitě však prsa nejsou věc, která vám zabezpečí vítězství. Je to už jen doladění všeho. Pokud však chcete uspět i ve světě fitness modelingu, je jich určitě třeba. Ale nejdříve tvrdě makat.

Nyní tě ještě čeká Olympia Amateur Europe a s ní útok na profi kartu. Jsi nervózní?

Jsem a strašně. Velmi se těším na tuto akci. Je to jedna z nejprestižnějších soutěží s vysokou úrovní, a proto i očekávám velkou konkurenci ze světa. Uvidíme, jestli se nám podaří i závěr sezóny.

Pokud už výjimečně prohraješ, tak je to až v boji o absolutní prvenství. V ten moment je tvá menší výška hendikepem. Dá se tohle nějak zlomit?

Nemyslím ani, že to je výškou. Mám velmi symetrickou postavu a většina lidí si myslí, že jsem vyšší. Například na Mozolani Classic jsem prohrála i kvůli tomu, že jsme večer před soutěží měli dopingovku a musela jsem vypít hodně vody, takže forma už nebyla taková jako v sobotu a měla jsem nevýhodu vůči soupeřkám. Kromě toho záleží, co konkrétní rozhodčí upřednostní. Vyhrála Denisa Lipovská, která má oproti mně určitě lepší vršek - ramena a záda. Já mám zase oproti ní lepší zadek. V juniorech na ME se mi podařilo sebrat absolutku - a tam byly dvě výškové kategorie. Takže pokud dodělám ještě trošku vršek, doufám, že výška nebude hendikepem. Kromě toho v profi dominují nízké ženy, většina známých bikini fitnessek je poměrně nízká, cca 160 cm, např. India Paulino, Nicole Nagrani, Nathalia Melo.

Zatím se Olympia Amateur Europe začíná jevit, alespoň v kulturistice, jako hodně zajímavé utkání. Myslíš si, že tam přibudou nějaké soupeřky navíc, nebo si zopakujete souboje z ME?

Myslím, že moc nových dívek už nepřijde. Právě naopak. Ještě nějaké asi odpadnou, protože je to závěr sezóny. Pokud přijde někdo nový, mohou to být mimoevropské závodnice - Brazílie a podobně. A ty mohou zamíchat karty.

Tvoje popularita strmě stoupá, alespoň zde v Česku. Spoléháš, že ti trochu pomohou v Praze fanoušci? Přeci jen už jsi díky Extrifit týmu u nás trochu zdomácněla.

Já se velmi těším na všechny nové fanoušky, které jsem získala i díky naší spolupráci. Zdá se mi, že čeští fanoušci nejsou tak kritičtí a více dopřejí úspěch. Posouvá mě to vpřed a za to všem velmi děkuji. Já doufám, že budu mít v Praze silnou podporu.

A když už jsme u toho - na Mozolani Classic, na stánku Extrifitu, ses mohla seznámit s mužskou částí týmu. Jak se ti líbili naši chlapci?

Kluci jsou super, velmi milí. Berou mě jako součást týmu a jsem ráda, že hned jsem se díky nim mohla cítit jako doma... Moc se těším na další výstavu. :)

Však si to v Praze zase zopakujete a užijete si s fandy hromadu přízně a pozornosti. Na co bys je chtěla v souvislosti s Olympia Amateur Europe a přilehlým Expem pozvat ?

Já se velmi těším na všechny fanoušky. Je málo příležitostí, jak se setkat osobně, ať už se mnou, nebo s klukama. Budeme na stánku a určitě si s vámi rádi popovídáme, pokud máte nějaké otázky. Od toho jsme na Expu a velmi se těšíme, pokud nás přijdete pozdravit. :)


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

28.05.11:33imelia - Je rozdiel nechat si spravit prsia a to ostatne... Prsia z..+2
28.05.09:34Ashok - uffff . . . budu doufat, ze jde o fotomontaz . . . :o)
28.05.03:26Bronwyn - K te diskusi o umelych brisakach mohu dat jen toto: https:..
27.05.23:22daveM - cokoli je pekne, krom tlusty zensky :) a liny zensky
27.05.23:21daveM - je to proste hnus, i jednicky jsou peknejsi nez kus igelit..+3
27.05.15:36Muflon - Sdílím tvůj názor. Obzvláště ta zadní póza mi příjde dost ..+3
27.05.14:29Ashok - pritom se myslim najde dost panu, kteri maji radeji mensi ..+2
27.05.13:25downunderer - Ale kdyz ony na to ty devcata tak dlouho setri,tak si asi ..+1
27.05.11:54fitnesska - Máte oba pravdu, ta velikost je někdy za hranicí vkusu a c..+6
27.05.11:50downunderer - ..presne KillerQueen lopty!Trochu stridmosti by neuskodilo..+3
27.05.10:59KillerQueen - Tak myslím si, že pre mužov je dostatočný trest, keď užíva..+6
27.05.10:52fitnesska - Kdyby ty prsa mizela jenom v dietě a přípravě :D pokud si ..+5
27.05.10:41fitnesska - Mimochodem implantáty na prdel a na břišáky už samozřejmě ..+2
27.05.10:25PavelV - Mě by vskutku moc zajímalo, jak by pánové reagovali na to,..
27.05.09:18downunderer - Nemam nic proti sil.prsum,ale k zamysleni je,ze za pouziva..+1
27.05.09:13daveM - kdyby delala vzpirani, tak jede hluboky, kdyby trojboj, ta..+2
27.05.08:50fitnesska - Nesouhlasím, že se bez umělých prsou nedá vyhrát, sama to ..
27.05.07:30amoresPE - To je absolútne nepodstatné, či celé drepy, alebo pol. Na ..+1
26.05.23:02KillerQueen - Celé toto bikiny fitness je postavené na hlavu.. Takisto n..+7
26.05.22:30daveM - asi jako pavla :)+2
26.05.21:32KillerQueen - Tak na tie drepy by som sa veru pozrela.. :-D Nemyslela ná..+6
26.05.19:24Marcus81 - Přesně tak. A nejhorší na tom je, že hodně holek do toho j..
26.05.15:28sk - na jedne strane holky musi na dopingovou kontrolu a na str..+6
26.05.15:27DiamonD123 - No měl jsem spíš na mysli ME, MS apod. Na lokální, předevš..
26.05.15:25Turakam - ale no, na lokálnej úrpovni by to nemal byť až taký problé..+1
26.05.14:50DiamonD123 - Skončí hodně vzadu.-2
26.05.14:49Marcus81 - Chtěl bych se zeptat, jestli o tom někdo ví. Tohle je pro ..+4
26.05.14:26Turakam - Profi materiál ako vyšitý a kľudne môže ísť v porovnaní s ..+1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra