Reklama:

New York Pro 2014:
jaké bylo semifinále?

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

V zámoří před několika okamžiky skončilo semifinále v pořadí desátého ročníku profesionální soutěže New York Pro Championships, na které se tentokrát představili závodníci kulturistiky mužů open, kulturistiky mužů do 212 liber, physique mužů, figure žen, bikini žen a physique žen. Jaký byl prejudging v obou ostře sledovaných mužských kulturistických kategoriích, se nyní ohlédneme textem i obrazem.


New York Pro 2014 - semifinále v kulturistice mužů do 212 liber

V kulturistice mužů do 212 liber k New York Pro 2014 nastoupilo hned dvaadvacet borců. K favoritům před soutěží patřili například Aaron Clark, Guy Cisternino nebo Baitollah Abbaspour, jenž poté, kdy na Europa Supershow doplatil na nedostatek sil při pózování, v uplynulých dnech absolvoval intenzivní kurz v této disciplíně vedený jeho trenérem Dennisem Jamesem. Českého fanouška kulturistiky však kromě toho, jak se povede zmíněným favoritům, jistě zajímalo i to, jak se na soutěži v obrovské konkurenci bude dařit Lukáši Osladilovi.

Ten tentokrát na místo v prvním semifinálovém vyvolávání, které rozhoduje o nadějích závodníků na nejvyšší příčky, bohužel nedosáhl. V první skupince vyvolaných závodníků místo něj pózovali zmínění Cisternino, Clark a Abbaspour doplněni o ve skvělé formě závodícího Curtise Bryanta, Craiga Richardsona a Marca Riveru, jemuž se na newyorské profesionální show tradičně výsledkově dobře daří.

Pokud si v prvním vyvolávání rozhodčí na Lukáše Osladila nevzpomněli, v tom druhém tomu bylo již jinak. Třiatřicetiletý vítěz předloňské Toronto Pro Supershow v něm sváděl souboje s Amitem Sapirem, Marvinem Wardem, Marcem Cardonou a Thomasem Benaglim. O několik chvil později to byl právě Lukáš Osladil s Marvinem Wardem, které na pódiu vystřídali Mike Yablon a Steve Silverman, což by mohlo být znamením, že náš kulturista bojuje o sedmé až osmé místo.

Poslední semifinálové vyvolávání nabídlo stejné složení jako první. V jednu chvíli v něm uprostřed řady pózovali Aaron Clark (nezávodí v takové formě jako na Arnold Classic), Guy Cisternino a Baitollah Abbaspour. Později rozhodčí mezi Cisternina a a Abbaspoura postavili ještě Curtise Bryanta.


New York Pro 2014 - kulturistika mužů do 212 liber (první fotografie)


New York Pro 2014 - semifinále v kulturistice mužů open

V kategorii open k semifinále nastoupilo patnáct kulturistů, včetně na poslední chvíli přihlášeného obhájce loňského vítězství Mamdouha Elssbiaye. Ten svůj start na soutěži dlouho zvažoval s ohledem na zdravotní komplikace (infekce horních cest dýchacích), které jej potkaly ve druhé polovině března a vyřadily jej na tři týdny z tréninku i ideální diety.

Ačkoliv se skluz v přípravě na Elssbiayově finální formě pro newyorské závody jistě podepsal, s ohledem na své gargantuovské objemy nemohl v prvním semifinálovém vyvolávání chybět. V tom tento devětadvacetiletý svěřenec trenéra Dennise Jamese měřil síly s Juanem Morelem, Jonathanem Delarosou a Lionelem Beyekem, jenž tentokrát ke své škodě nezávodí stejně ostrý jako koncem dubna na Arnold Classic Brasil.

Ve druhém vyvolávání prejudgingu kategorie open o páté až desáté místo bojovali Michael Kefalianos, Daniel Toth, Marius Dohne, Max Charles, Sergey Shelestov a Constantinos Demetriou.

Z pohledu boje o konkrétní příčky pak mnohem zajímavější než první dvě byla poslední dvě semifinálová vyvolávání. V předposledním o čtvrté až třetí místo zápolili Delarosa s Beyekem, v posledním se zřejmě v přímém souboji o vítězství střetli masivnější, vyváženější a lépe stavěný Elssbiay s lépe připraveným Morelem.

Výsledky soutěže budeme znát v brzkých ranních nedělních hodinách našeho času.


New York Pro 2014 - kulturistika mužů open (první fotografie)


Foto:
www.npcnewsonline.com / Isaac Hinds


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

17.05.23:08maxpoint97 - Ten Richadrson je taky den a noc, jednou přijde skvělej, j..
17.05.22:51PavelV - Ty nohy Ramiho jsou už úplně absurdní, šílený,neuchopiteln..
17.05.21:24Turakam - sorry, nebude+1
17.05.20:55tunerking - konkurence veliká.. ale snad v top 3 bude
17.05.20:54Turakam - áno, ide, rozdielom triedy
17.05.20:28yura - tech borcu v 212ce je fakt perfektni. Osladil taky jak žil..+1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 19 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie