Reklama:

New York Pro 2014:
výsledky a fotografie!

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

New York Pro 2014: jaké bylo semifinále?

V newyorském Tribeca Performing Arts Center je dobojováno! Před několika okamžiky zde skončil desátý ročník prestižní profesionální soutěže New York Pro Championships, v jehož rámci svedli souboje závodníci z kulturistiky mužů open, kulturistiky mužů do 212 liber, physique mužů, figure žen, bikini žen a physique žen. Jak klání dopadlo, kteří sportovci si z něj odnášejí přímou kvalifikaci na letošní Olympia Weekend a kdo získal "alespoň" body do kvalifikačního žebříčku určené borcůmm kteří se umístili od druhého do pátého místa?


New York Pro 2014 - kulturistika mužů open

Konečná podoba startovního pole New York Pro 2014 se pro nejsledovanější kategorii kulturistiky mužů open nerodila snadno. Kvůli zranění bicepsu přípravu na klání musel předčasně ukončit vloni šestý Anthoneil Champagnie, proti původním předpokladům se k soutěži rozhodl nenastoupit i Antoine Vaillant, jenž by soutěžní plavky mohl znovu navléknout až na říjnovém Nordic Pro, a zdravotní problémy na poslední chvíli ze hry vyřadily ostříleného Kanaďana Fouada Abiada.

Až do čtvrtka pak s podpisem smlouvy o účasti na závodech vyčkával obhájce loňského vítězství a hlavní favorit Mamdouh Elssbiay, jenž se v přípravě potýkal s nepříjemným a hlavně poměrně vleklým onemocněním horních cest dýchacích.

Po všech těchto peripetiích tak finální startovní listina letošní newyorské profesionální show čítala patnáct jmen.

První semifinálové vyvolávání do role borců bojujících o medaile posunulo již zmíněného Mamdouha Elssbiaye, Jonathana Delarosu, Lionela Beyekeho a Juana Morela. Poslední vyvolávání pak naznačilo, že rozhodčí favorizují Morela s Elssbiayem, kteří bok po boku sváděli přímý souboj o vítězství.

Elssbiay zřejmě právě s ohledem na zdravotní potíže, které jej potkaly v přípravě, na pódium především v zadních postojích nepřinesl stejnou tvrdost jako vloni. Jeho paže a ramena však od uplynulého soutěžního ročníku mírně získaly na svalové vyzrálosti, stehna drobně na separaci, a to v kombinaci s jeho neskutečnými objemy stačilo k tomu, aby z pódia smetl všechny soupeře.

Ačkoliv stále pouze devětadvacetiletého Mamdouha po jeho druhém newyorském vítězství někteří opět pasují na budoucího medailistu nebo přímo vítěze Mr. Olympia, nelze zapomínat na to, že vloni se tento 175 až 178 cm vysoký borec na Olympii musel spokojit s "až" osmým místem, když se při porovnání s nejužší špičkou současné scény naplno ukázaly jeho rezervy v kvalitě a vyzrálosti svalů.

Podaří se Elssbiayovi postupně dominantní množství svalové hmoty zpracovat natolik, aby naděje, které do něj mnozí vkládají, naplnil? Napoví jistě letošní Olympia Weekend. Mamdouh se již nechal slyšet, že pokud se mu v přípravě na něj vyhnou zdravotní problémy, na soutěži nastoupí v prozatím životní formě.

Druhé místo zbylo na Juana Morela, jenž těžil ze svalové tvrdosti a výborné horní poloviny těla. Jeho slabinou nadále zůstávají mírně zaostávající stehna. Třetí místo bral kompletní postavou disponující Jonathan Delarosa, který na pódium tentokrát nicméně nedokázal přinést takové detaily a ostrost jako na Europa Show of Champions a Arnold Classic Brasil.

Na fantastické vystoupení z brazilské profesionální show, nenavázal ani čtvrtý Lionel Beyeke, jenž zejména v zadních postojích působil až tristně měkce. Přes jeho ideální tvary a výbornou stavbu těla se kvůli tomu tentokrát klidně mohl umístit i níže.

Páté místo při svém profesionálním debutu vybojoval celkový šampión loňského NPC USA Max Charles, jenž podobně jako Juan Morel disponuje lepší horní a slabší dolní polovinou těla. Ačkoliv Charles na rozvoji dolních končetin od uplynulé sezóny zapracoval, stále zůstávají jeho slabinou.

Šestý skončil masivní Daniel Toth, jenž v New Yorku na pódium přinesl dost možná nejlepší formu v probíhající sezóně. Na rozdíl od některých jeho předcházejících soutěží se tentokrát dokonce ani nepotýkal s problémy při kontrole břišních svalů.

Za Tothem ve výsledkové listině figuruje jméno Michaela Kefalianose. Také on si na New York Pro přivezl prozatím nejlepší fazónu tohoto soutěžního ročníku.

Z dalších borců zmiňme již pouze dvanáctého Jeffa Beckhama a třináctého Henriho-Pierra Ana. Ti se v New Yorku oba shodně prezentovali pěknými liniemi a celkově estetickými postavami. V konkurenci, která se na víkendové soutěži sešla, však doplatili na slabší objemy.


Výsledky New York Pro 2014 - kulturistika mužů open:

  1. Mamdouh Elssbiay*
  2. Juan Morel
  3. Jonathan Delarosa
  4. Lionel Beyeke
  5. Max Charles
  6. Daniel Toth
  7. Michael Kefalianos
  8. Marius Dohne
  9. Constantinos Demetriou
  10. Sergey Shelestov
  11. Akim Williams
  12. Jeff Beckham
  13. Henri-Pierre Ano
  14. Eboni Wilson
  16. Saiid Tejan-Kamara

* kvalifikace na Mr. Olympia 2014


1. Mamdouh Elssbiay

2. Juan Morel

3. Jonathan Delarosa

Závodníci na dalších příčkách


Závodníci kvalifikovaní na Mr. Olympia k 17. květnu 2014:

jméno stát soutěž um.*
Phil Heath USA Mr. Olympia 2013 1.
Kai Greene USA Mr. Olympia 2013 2.
Dennis Wolf Německo Mr. Olympia 2013 3.
Shawn Rhoden USA Mr. Olympia 2013 4.
Dexter Jackson USA Mr. Olympia 2013 5.
Justin Compton USA Europa Show of Ch. 2014 1.
Steve Kuclo USA Arnold Classic Brasil 2014 1.
Branch Warren USA Europa Supershow 2014 1.
Mamdouh Elssbiay Egypt New York Pro 2014 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie open - žebříček k 17. květnu 2014:

p. jméno stát body
1. Jonathan Delarosa USA 13
2. Juan Morel USA 11
3. Victor Martinez Dominikánská republika 9
4. Evan Centopani USA 8
5. William Bonac Nizozemsko 7
5. Cedric McMillan USA 7
5. Lionel Beyeke Francie 7
5. Fred Smalls USA 7
9. Martin Kjellström Švédsko 4
9. Fouad Abiad Kanada 4
11. Kevin Ofurum USA 3
11. Johnnie Jackson USA 3
11. Max Charles USA 3
14. Manuel Lomeli Mexiko 2
14. Daniel Toth Maďarsko 2
14. Toney Freeman USA 2
14. JoJo Ntiforo USA 2
17. Alfredo Azpeitia Mexiko 1
18. Edward Nunn USA 1
18. Eddy Wilson Surinam 1
18. An Nguyen USA 1

Pravidla, jimiž se na jednotlivých soutěžích řídí kvalifikace na Olympia Weekend i udělování bodů do kvalifikačního žebříčku, popisujeme v tomto článku.


New York Pro 2014 - kulturistika mužů do 212 liber

Zběžný pohled do startovních listin soutěže napovídal, že lehčí váha bude mít na New York York Pro ještě širší startovní pole než kategorie open. Svou zásluhu na tom jistě měla skutečnost, že si právě toto klání ke svému profesionálnímu debutu vybrala hned čtveřice borců, a to Mike Yablon, Shaun Clarida, Steve Silverman a estetický Breon Ansley.

Českého fanouška kulturistiky však mnohem více, než jak se povede zmíněným borcům, zajímalo, jak se při jeho třetím letošním soutěžním startu bude dařit českému profíkovi Lukáši Osladilovi.

Průběh semifinále naznačil, že třiatřicetiletý závodník na klání rozhodně nepropadne, první semifinálové vyvolávání však určilo, že o medaile budou bojovat jiní, když v něm pózovali Aaron Clark, Guy Cisternino, Baitollah Abbaspour, Curtis Bryant, Craig Richardson a Marco Rivera.

Ze svého prvního profesionálního vítězství se na klání nakonec poněkud překvapivě radoval stále pouze pětadvacetiletý Aaron Clark, když rozhodčí zřejmě upřednostnili jeho lepší objemy před dotaženějším a líbivějším typem postavy disponujícím Guyem Cisterninem. Clark na cenný triumf ve dvaadvacetičlenném startovním poli dosáhl i přesto, že na pódium nedokázal přinést stejnou ostrost jako na únorovém Arnold Classic.

Třetí příčka patří Baitollahu Abbaspourovi, jenž předvedl své tradiční přednosti, a to skvělou kontrolu břišních svalů a neskutečné dolní končetiny. Vytknout by se mu dala nedostatečná tvrdost v oblasti zad a také skutečnost, že právě kvůli svým monstrózním stehnům, jimž se horní polovina těla nemůže rovnat, působí poněkud nevyváženě.

Čtvrté místo bral Marco Rivera, pátou příčku vybojoval ve skvělé formě závodící Curtis Bryant, jenž v šestačtyřiceti letech prokázal, že ještě zdaleka nepatří do starého železa.

Craig Richardson se na klání prezentoval v jedné ze svých lepších forem a jeho vůbec první start v kategorii do 212 liber mu tak poměrně vyšel. Patří mu šesté místo, když těsně předstihl pouze 157 cm vysokého, ale masivního Marvina Warda.

Český profesionál Lukáš Osladil si ze silně obsazené soutěže odnáší osmou příčku. Pozornost poutal výborným vyrýsováním, dobrou nejsvalnatější pózou v různých provedeních, vysekanými hýžděmi i precizním pózováním.

Z profesionálních nováčků ve startovním poli nejvíce zaujali Mike Yablon a Breon Ansley. První extrémním vyrýsováním a dechberoucí tvrdostí, druhý krásnou stavbou těla, plnými kulatými svaly a obrovským potenciálem. Yablon si ze soutěže odnáší jedenácté místo. Ansley soutěž nedokončil, nicméně již nyní spřádá plány na to, jak příště na pódium přinese ještě lepší formu.


Výsledky New York Pro 2014 - kategorie do 212 liber:

  1. Aaron Clark*
  2. Guy Cisternino
  3. Baitollah Abbaspour
  4. Marco Rivera
  5. Curtis Bryant
  6. Craig Richardson
  7. Marvin Ward
  8. Lukáš Osladil
  9. Marco Cardona
  10. Amit Sapir
  11. Mike Yablon
  12. Thomas Benagli
  13. Shaun Clarida
  14. Steve Silverman
  15. Stan McQuay
  16. Abiu Feliz
  16. Bryan Pazdzierz
  16. Gregory Ulysse
  16. Guy Mark Ducasse
  16. Milton Holloway
  16. Panexce Pierre
  -. Breon Ansley

* kvalifikace na Olympia 212 Showdown 2014


1. Aaron Clark

2. Guy Cisternino

3. Baitollah Abbaspour

8. Lukáš Osladil

Závodníci na dalších příčkách


Závodníci kvalifikovaní na Olympia 212 Showdown k 17. květnu 2014:

jméno stát soutěž um.*
James "Flex" Lewis Velká Británie Olympia 212 Showdown 2013 1.
David Henry USA Olympia 212 Showdown 2013 2.
Kevin English USA Olympia 212 Showdown 2013 3.
Jose Raymond USA Olympia 212 Showdown 2013 4.
Eduardo Correa Brazílie Olympia 212 Showdown 2013 5.
Sami al Haddad Bahrajn Mozolani Pro Classic 2014 1.
Guy Cisternino USA Europa Supershow 2014 1.
Aaron Clark USA New York Pro 2014 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie do 212 liber - žebříček k 17. květnu 2014:

p. jméno stát body
1. Ahmad Ahmad Švédsko 9
1. Mark Dugdale USA 9
3. Raul Carrasco Španělsko 7
3. Baitollah Abbaspour Írán 7
5. Hidetada Yamagishi Japonsko 6
5. Khalid Almohsinawi Nizozemsko 6
7. Petr Vaniš Česká republika 4
7. Mboya Edwards Kanada 4
7. Marco Rivera USA 4
7. Shaun-Joseph Tavernier Velká Británie 4
7. Marian Čambal Slovensko 4
12. Mehdi Hatami Írán 3
12. Mike Debenham Nový Zéland 3
12. Thomas Benagli Itálie 3
12. Curtis Bryant USA 3
16. Charles Dixon USA 2
16. Jan Kubík Česká republika 2
16. Salah Ibrahim Nový Zéland 2
19. Lukáš Osladil Česká republika 1
19. Marco Cardona Kolumbie 1
19. Mirsad Terzo Bosna a Hercegovina 1
19. Sam Mohammand Nový Zéland 1
19. Cory Mathews USA 1

Pravidla, jimiž se na jednotlivých soutěžích řídí kvalifikace na Olympia Weekend i udělování bodů do kvalifikačního žebříčku, popisujeme v tomto článku.


New York Pro 2014 - physique mužů

Ve physique mužů k tahákům soutěže patřil letošní první soutěžní start černohorského profíka Sadika Hadzovice, jenž se na klání připravoval v roli obhájce loňského vítězství. Fanoušci se přitom mohli těšit zejména na jeho souboj s Jasonem Postonem, jenž se na závody chystal posílen nedávným triumfem z Europa Supershow.

Oba borci do soutěže vkročili pravou nohou, když rozhodčí zaujali natolik, aby byli spolu s Jonathanem Sebastianem, Mattem Actonem, Vincentem Fiorem, Antonem Antipovem a Germanem Pachecem vybráni do prvního semifinálového vyvolávání. Později z něj právě Hadzovic s Postonem byli odesláni pryč, což značilo, že mezi sebou bojují o první a druhé místo. Naplno se souboj o vítězství mezi oběma borci rozhostil v posledním vyvolávání celého prejudgingu, které měli Sadik s Jasonem pouze pro sebe.

Finále rozhodlo o tom, že Sadik Hadzovic na newyorské profesionální show alespoň pro letošek další triumf nepřidá. Při vítězství Jasona Postona se musel spokojit s druhou příčkou. Trio medailistů doplnil čerstvě šestadvacetiletý Matt Acton.


Výsledky New York Pro 2014 - physique mužů:

  1. Jason Poston*
  2. Sadik Hadzovic
  3. Matt Acton
  4. Vincent Fiore
  5. Jonathan Sebastian
  6. Anton Antipov
  7. German Pacheco
  8. AJ Shukoori
  9. Robert Ortiz
  10. Andre Adams
  11. Sean Sapera
  12. Jonathan Cetera
  13. Chris Gurunlian
  14. Artem Dolgin
  15. Pierre Vuala
  16. Brian Epstein
  16. Chad Demchik
  16. Chadwick Crouse
  16. David Velazquez
  16. Derrick Wade
  16. Derrick Yuvienco
  16. Douglas Peaney
  16. Mike Balan
  16. Murat Demir
  16. Nathan Baumbick
  16. Nick Olson
  16. Richard Tuma
  16. Sharif Reid
  16. Shawn Lebega
  16. Tony Torres

* kvalifikace na Olympia Men's Physique Showdown 2014


1. Jason Poston

2. Sadik Hadzovic

3. Matt Acton


Závodníci kvalifikovaní na Olympia Men's Physique Showdown k 17. květnu 2014:

jméno stát soutěž um.*
Mark Anthony Wingson USA Men´s Phys. Showdown 2013 1.
Jeremy Buendia USA Men´s Phys. Showdown 2013 2.
Matt Acton USA Men´s Phys. Showdown 2013 3.
Sadik Hadzovic USA Men´s Phys. Showdown 2013 4.
Jason Poston USA Men´s Phys. Showdown 2013 5.
Tyler Anderson USA Titans Grand Prix 2013 1.
Tory Woodward USA Kentucky Muscle Pro 2013 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Physique mužů - žebříček k 17. květnu 2014:

p. jméno stát body
1. Michael Anderson USA 19
2. Jonathan Sebastian USA 14
3. Xavisus Gayden USA 7
4. Matt Christianer USA 6
5. Michael Bevins USA 4
5. Vincent Fiore USA 4
7. Anthony Brigman USA 3
7. Shane Eslahi USA 3
7. Michael Ferguson USA 3
7. Anton Antipov Bělorusko 3
7. Denis Gusev Rusko 3
12. Sheridan Hause USA 2
12. Jonathan Cetera USA 2
12. Steve Mousharbash USA 2
15. William Sullivan USA 1
15. Derek Lemm USA 1
15. Jeff Seid USA 1
15. Ronald Alexander USA 1
15. Tyler Stines USA 1

Pravidla, jimiž se na jednotlivých soutěžích řídí kvalifikace na Olympia Weekend i udělování bodů do kvalifikačního žebříčku, popisujeme v tomto článku.


New York Pro 2014 - figure žen

Před letošním ročníkem newyorské profesionální show se pro kategorii figure daly favorizovat tři závodnice - druhá žena březnového Figure International Heather Dees, vítězka loňského Pittsburgh Pro Gennifer Strobo a Camala Rodriguez, která se v Pittsburghu triumfem blýskla letos.

Heather Dees, která byla zřejmě hlavní favoritkou na vítězství, však v New Yorku naprosto propadla, když na pódium nedokázala přinést odpovídající formu ani úpravu pokožky. Dveře k úspěchu se tak otevřely pro Strobo s Rodriguez, které v prvním semifinálovém vyvolávání sváděly souboj ještě s Andreou Calhoun, Laurie Green a Beckie Boddie.

Vyhlášení výsledků přineslo největší radost Camale Rodriguez, která předstihla jak druhou Strobo, tak třetí Green.


Výsledky New York Pro 2014 - figure žen:

  1. Camala Rodriguez*
  2. Gennifer Strobo
  3. Laurie Green
  4. Andrea Calhoun
  5. Beckie Boddie
  6. Kelly Keiser
  7. Elissa Martis
  8. Annette Mendez
  9. Georgina Lona
  10. Andrea Cantone
  11. Patty Zariello
  12. Rinnah Schmid
  13. Tara Chandler
  14. Heather Dees
  15. Diana Schnaidt
  16. Christina Mehling
  16. Elizabeth Maurice
  16. Erin Ehrlich
  16. Jill St.Laurent
  16. Katerina Tarbox
  16. Kim Clark
  16. Laura Davies
  16. Laurel Bickford
  16. Lisandra McGrath
  16. Magdalena Wilk
  16. Maria Allegro
  16. Robynn Europe
  16. Sidibe Khoudiedji
  16. Tamara Sedlack
  16. Tamen Stuve

* kvalifikace na Figure Olympia 2014


1. Camala Rodriguez

2. Gennifer Strobo

3. Laurie Green


Závodnice kvalifikované na Figure Olympia k 17. květnu 2014:

jméno stát soutěž um.*
Nicole Wilkins USA Figure Olympia 2013 1.
Erin Stern USA Figure Olympia 2013 2.
Candice Keene USA Figure Olympia 2013 3.
Heather Dees USA Figure Olympia 2013 4.
Mallory Haldeman USA Figure Olympia 2013 5.
Camala Rodriguez USA Houston Pro 2013 1.
Alicia Coates USA Kentucky Muscle Pro 2013 1.
Candice Lewis USA St. Louis Pro 2014 1.
Jessica Graham USA California Gov. Pro Cup 2014 1.
Dana Ambrose USA Hit Emerald Cup 2014 1.
Natália Lenártová-Révajová Slovensko Mozolani Pro Classic 2014 1.
Ann Titone USA Europa Supershow 2014 1.
Zsuzsanna Toldi Maďarsko BodyPower Pro 2014 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie figure - žebříček k 17. květnu 2014:

p. jméno stát body
1. Allison Frahn USA 15
2. Krista Dunn USA 10
3. Andrea Calhoun USA 7
4. Monica Labriola USA 6
4. Julie Mayer USA 6
4. Gennifer Strobo USA 6
4. Amanda Doherty Austrálie 6
8. Laurie Green USA 5
9. Brooke Erickson USA 4
9. Sasha Brown USA 4
9. Andrea Cantone USA 4
9. Kati Alander Finsko 4
13. Francine Sablan USA 3
13. Ava Cowan USA 3
13. Natalie Waples Kanada 3
13. Wendy Fortino USA 3
13. Louise Rogers Velká Británie 3
13. Jessica Canty USA 3
13. Beckie Boddie USA 3
20. Ekaterina Gamagina Rusko 2
20. Mayla Ash USA 2
20. Ann Pratt USA 2
23. Kimberly Sheppard USA 1
23. Crystal Lowery USA 1
23. Larissa Reis Brazílie 1
23. Linda Andrew USA 1
23. Maria Jose Garcia Sanchez Španělsko 1
23. Megan Wyble USA 1

Pravidla, jimiž se na jednotlivých soutěžích řídí kvalifikace na Olympia Weekend i udělování bodů do kvalifikačního žebříčku, popisujeme v tomto článku.


New York Pro 2014 - bikini žen

V kategorii bikini se to na letošním New York Pro hemžilo známými jmény. Kromě prvních dvou žen posledního ročníku Bikini Olympia Ashley Kaltwasser a Yeshairy Robles se na klání představily například také Stacey Alexander, Lacey DeLuca nebo Narmin Assria. K závodům však nastoupila i celá řada dalších sportovkyň, včetně Češky Vladimíry Krásové nebo Slovenky Jany Majerníkové.

Rozhodčí se do žádných experimentů nepustili a v prvním semifinálovém vyvolávání dali přednost známým tvářím. Kromě Kaltwasser, Robles, Alexander, DeLucy a Assrii v něm pózovala ještě Stephanie Mahoe. Vladimíra Krásová dostala spolu s dalšími šesti závodnicemi příležitost ve druhém vyvolávání a bojovala tak o sedmé až třinácté místo.

Při vyhlášení výsledků se nakonec zrodilo překvapení, když úřadující šampiónka Bikini Olympia Ashley Kaltwasser podlehla své největší pronásledovatelce v osobě Yeshairy Robles. Vladimíra Krásová na klání dosáhla na desáté místo.


Výsledky New York Pro 2014 - bikini žen:

  1. Yeshaira Robles*
  2. Ashley Kaltwasser
  3. Stephanie Mahoe
  4. Stacey Alexander
  5. Lacey DeLuca
  6. Narmin Assria
  7. Belinda Kiriakou
  8. Angeles Burke
  9. Callie Bundy
  10. Vladimíra Krásová
  11. Antanique Landry
  12. Anna Starodubtseva
  13. Breanne Hensman
  14. Francine Slobodnik
  15. Jade Carroll
  16. Amira Lamb
  16. Amy Updike
  16. Becky Clawson
  16. Chaundra Bagwell
  16. Danielle Carr
  16. Diana Graham
  16. Jana Majerníková
  16. Jessica Renee
  16. Joanne Holden
  16. Marcela Cabral
  16. Maria Annunziata
  16. Nissan Weaver
  16. Rachelle Dejean
  16. Sabrina Nicole
  16. Yarishna Ayala

* kvalifikace na Bikini Olympia 2014


1. Yeshaira Robles

2. Ashley Kaltwasser

3. Vladimíra Krásová


Závodnice kvalifikované na Bikini Olympia k 17. květnu 2014:

jméno stát soutěž um.*
Ashley Kaltwasser USA Bikini Olympia 2013 1.
Yeshaira Robles USA Bikini Olympia 2013 2.
Stacey Alexander USA Bikini Olympia 2013 3.
Nathalia Melo Brazílie Bikini Olympia 2013 4.
India Paulino USA Bikini Olympia 2013 5.
Lacey DeLuca USA Houston Pro 2013 1.
Vladimíra Krásová Česká republika EVL’s Prague Pro 2013 1.
Jennifer Andrews USA Ft. Lauderdale Cup 2013 1.
Narmin Assria USA Iowa Pro 2013 1.
Amanda Latona USA Sacramento Pro 2013 1.
Taylor Matheny USA Iron Games Pro 2013 1.
Crystal Matthews USA Tijuana Pro 2013 1.
Christie Marquez USA Legends Pro Classic 2014 1.
Sarah LeBlanc USA St. Louis Pro 2014 1.
Noy Alexander USA MuscleContest Pro 2014 1.
Janet Layug USA Battle on the Beach Pro 2014 1.
Sandi Forsythe USA Shredderbuilt Pro 2014 1.
Christina Strom Fjaere Norsko Mozolani Pro Classic 2014 1.
Jenee Leger USA Europa Supershow 2014 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie bikini - žebříček k 17. květnu 2014:

p. jméno stát body
1. Stephanie Mahoe USA 15
2. Dayna Maleton USA 13
3. Jessica Arevalo USA 10
4. Tawna Eubanks USA 8
4. Kelsie Burgin USA 8
4. Nikola Weiterová Slovensko 8
7. Anna Virmajoki Finsko 7
8. Michelle Lewin Venezuela 6
9. Michelle Brannan Velká Británie 4
9. Gigi Amurao USA 4
9. Nicole Moneer USA 4
9. Jessica James USA 4
9. Raphaela Milagres Brazílie 4
9. Ashriel Osgood USA 4
9. Lisette Howard USA 4
9. Tamara Haddad USA 4
9. Jana Majerníková Slovensko 4
9. Aly Veneno USA 4
19. Gemmalyn Crosby USA 3
19. Jaclyn Wilson Kanada 3
19. Jade MacKinnon Nový Zéland 3
19. Angeles Burke USA 3
19. Lindsay Oxford USA 3
24. Noemi Olah Maďarsko 2
24. Crystal Green USA 2
24. Candice Conroy USA 2
24. Amy Wright Austrálie 2
24. Caryn Paolini USA 2
24. Callie Bundy USA 2
24. Jessica Renee USA 2
24. Marcela Cabral USA 2
24. Margret Gnarr Island 2
33. Lorena Bucio Mexiko 1
33. Samantha Karr USA 1
33. Karey Grabow USA 1
33. Sheena Martin Nový Zéland 1
33. Shernika Speights USA 1
33. Belinda Kiriakou USA 1

Pravidla, jimiž se na jednotlivých soutěžích řídí kvalifikace na Olympia Weekend i udělování bodů do kvalifikačního žebříčku, popisujeme v tomto článku.


New York Pro 2014 - physique žen

Kategorii ženského physique si lze na New York Pro jen obtížně představit bez šampiónky posledních dvou ročníků Juliany Malacarne. Ta na klání samozřejmě nechyběla ani letos a fanoušci této Brazilky mohli s napětím sledovat, zda si jejich favoritka v New Yorku připíše další triumf.

Malacarne roli jedné z kandidátek na přední příčky začala naplňovat hned v semifinále, ve kterém nechyběla v prvním vyvolávání. Do něj si rozhodčí přitom vybrali pouze tři závodnice. Kromě Juliany to byly také mezi profesionálkami debutující Shawna Pringle a Orlandina Balan, které mezi elitu shodně zamířily po svých úspěších z loňského NPC Team Universe.

Orlandina Balan v dalším průběhu soutěže z boje o medaile vypadla a do první trojice se místo ní probojovala Kanaďanka Fabiola Boulanger. Brala třetí příčku. Na druhém místě byla vyhlášena Shawna Pringle a třetí vítězství z New York Pro v řadě si tak připsala favorizovaná Malacarne. Začínající slovinská profesionálka Eva Pogacnik, s níž jste se v uplynulých měsících mohli na Ronnie.cz seznámit prostřednictvím několika článků, při svém prvním startu mezi elitou obsadila osmé místo.


Výsledky New York Pro 2014 - physique žen:

  1. Juliana Malacarne*
  2. Shawna Pringle
  3. Fabiola Boulanger
  4. Olga Beliakova
  5. Mascha Tieken
  6. Gloria Faulls
  7. Orlandina Balan
  8. Eva Pogacnik
  9. Teresita Morales
  10. Jill Rudison
  11. Sheena Ohlig
  12. Karen Gatto
  13. Alicia Spearman
  14. Amie Francisco
  15. Nahiany Berbet Nery
  16. Ida Sefland
  16. Tracy Weller

* kvalifikace na Olympia Women's Physique Showdown 2014


1. Juliana Malacarne

2. Shawna Pringle

8. Eva Pogacnik


Závodnice kvalifikované na Olympia Women's Physique Showdown k 17. 5. 2014:

jméno stát soutěž um.*
Dana Linn Bailey USA Women´s Ph. Showdown 2013 1.
Tycie Coppett USA Women´s Ph. Showdown 2013 2.
Sara Hurrle USA Women´s Ph. Showdown 2013 3.
Toni West USA Women´s Ph. Showdown 2013 4.
Patricia Melo Brazílie Women´s Ph. Showdown 2013 5.
Sabrina Taylor USA Titans Grand Prix 2013 1.
Jennifer Robinson USA St. Louis Pro 2014 1.
Frances Mendez USA Europa Show of Ch. 2014 1.
Nathalie Falk Německo Mozolani Pro Classic 2014 1.
Juliana Malacarne Brazílie Europa Supershow 2014 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Physique žen - žebříček k 17. 5. 2014:

p. jméno stát body
1. Olga Beliakova Rusko 8
2. Roxie Beckles USA 7
3. Danielle Reardon USA 6
3. Shawna Pringle USA 6
5. Venus Nguyen USA 5
5. Erica Blockman USA 5
5. Fabiola Boulanger Kanada 5
8. Tamee Marie USA 4
8. Joele Smith USA 4
10. Ana Paula Da Silva Brazílie 3
10. Leonie Rose USA 3
10. Aurélia Grožajová Slovensko 3
10. Benincia Lopez USA 3
10. Mascha Tieken Nizozemsko 3
15. Mindi O'Brien Kanada 2
15. Frida Palmell Švédsko 2
15. Gloria Faulls USA 2
15. Candrea Judd-Adams USA 2
15. Tanji Johnson USA 2
15. Kateřina Kyptová Česká republika 2
21. Skadi Seifert Švýcarsko 1
21. Jill Rudison USA 1
21. Desunka Dawson USA 1

Pravidla, jimiž se na jednotlivých soutěžích řídí kvalifikace na Olympia Weekend i udělování bodů do kvalifikačního žebříčku, popisujeme v tomto článku.


Foto:
www.rxmuscle.com / Jeff Binns


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

20.05.13:05Turakam - Ach Tommy, škoda reči.+2
20.05.11:49Ashok - a co treba takovej Wolf, ze? :)+2
20.05.11:3170mMyW!53 - Ja teda nechapu ten rozruch kolem nej, krome toho jak vypa..
19.05.03:49barnes - bol som tam, Ramy prisiel velky, velmi velky, na tychto fo..+2
18.05.21:58petr m. - Pod to se klidně podepíšu. Ramy má skvělý potencionál,ale ..
18.05.20:57jouja - Pokud budeme porovnávat první dvě profi sezóny, tak má zat..+1
18.05.20:41jari - Jardo, předem se omlouvám za rejpání, protože vim že ty má..
18.05.20:19LUC - já ale mluvil přímo o Olympii, protože je známé, že jen ta..
18.05.20:14jouja - Dorian přišel a na rozdíl od Ramyho prohrál na Noci šampio..+1
18.05.19:17LUC - ale Dorian, to tě musim opravit. přišel, hned na poprvé oh..
18.05.19:10LUC - Hmm, vidíš. Fanoušci. Od chvíle, kdy Volf vyhrál MS jsem ..
18.05.19:02yura - Luc: O jakem charisma je tu rec? Nemuzes prece porovnávat ..+2
18.05.18:48LUC - připravený je opravdu výborně, ale je třeba mít na paměti,..
18.05.18:38janinho - este dodam ze dolezite je ze ma zda sa velmi dobreho trene..
18.05.18:00LUC - ..a malinko od tématu. Lukášova 8. příčka, vím, že mu to n..
18.05.17:43jari - Řekl bych Láďo, že jsi to docela vystihnul.+1
18.05.17:41LUC - skoro si myslim, že všechna pro i proti, která si tady čtu..+2
18.05.16:49maxpoint97 - Já s jarim částečně souhlasím. Minulej rok jsem tu taky tv..+1
18.05.16:45maxpoint97 - Jo, ale Coleman byl v ksichtě uplnej Clooney co :D Dorian..+1
18.05.14:55RadoslavB - Vítěz jasný a řekl bych že i po právu. Jsem zvědavý na jeh..
18.05.14:31jari - To já uznávám.
18.05.14:26Turakam - Ono Jari, treba ale zohľadniť fakt, že kto v profi má taký..+3
18.05.14:16Mikuc - V první řadě by si měl nechat odstranit gyno, pak upravit ..-2
18.05.13:58Pan cinka - Souhlasím s Jarim v tom, že ho předčasně korunujete na mr...
18.05.13:54jari - Ok. Když to tak bude, tak to tak bude :) Až Ramy vyhraje, ..
18.05.13:49yura - Brewer byl jen jako perfektni priklad tluchuby.. Rhoden? R..
18.05.13:38jari - Ty Yuro, co to jsou za argumenty jako?? Trey Brewer? Toho..+1
18.05.13:24willy666 - jari vyzeras na to ze kulturistiku sledujes tak asi vies a..+1
18.05.13:23yura - Od jakých přísedících na NY? Ja beru třeba názor Aceta, Pa..+1
18.05.13:22jari - O tom jsou přesvědčeni všichni....kromě mě :D Sám proti vš..
18.05.13:15Maerlyn0 - Já jsem taky přesvědčen, že jestli se něco neposere, tak R..
18.05.12:47jari - Jenomže je tam to `až dojde ve formě` , `až vyzraje` A je..
18.05.12:41willy666 - suhlasim uplne s Yurom...tiez by ma zaujimalo ze kto tu bo..
18.05.12:21jari - Dobře Yuríku :) -1
18.05.12:18yura - sorry, ale v tomhle ses tezce mimo. Uz jen tvrzeni `takový..+1
18.05.11:56jari - Nechci shazovat New York Pro a ale vyhrát ho dvakrát není ..
18.05.11:47Pažout - Jari, taky si pamatuju na fotky Salamy, jaká to byla senza..+1
18.05.11:43maxpoint97 - Jari: Myslel jsem to tak, jak jsi to napsal na konci přísp..+1
18.05.11:35jari - Navíc Phil není soupeř pro Ramyho, nalijme si čistého vína..
18.05.11:33jari - Problém je v tom, že Phila bije v některých pózách kdekdo,..+1
18.05.11:28Martinn24 - moje řeč. Podle mě už minulá olympie byla vůči němu nespra..
18.05.11:25willy666 - myslim ze Ramy ma potencial byt lepsi ako Phill...netvrdim..+3
18.05.10:58jari - Stojim si za svym a říkám to pro to abych vám pak mohl říc..+1
18.05.10:36maxpoint97 - Ale, tak já věřim tomu, že jednou bude Ramy lepší než Phil..
18.05.09:52jari - Já jsem skeptičtější i do budoucna
18.05.09:29maxpoint97 - Jednou možná, ale tenhle rok tutově Ramy před Philem nebude.
18.05.07:09Petr Prielozny - Nejlepsi by bylo pro neho se trvale prestehovat do usa a b..
18.05.07:08Petr Prielozny - jsem rad ze Ramy obhajil, jeho stehna jsou neuveritelne. M..+2
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 87 sekundami?
NOVÉ INZERÁTYseznamka Hledám odvážnou bojovnici, Sparring
Hledám šikovnou holku, ženu, paní na společné fitko. Mám své malé středně vybavené „fitness“ v ob...
bazar Posilovací set
Posilovací set: Multifunkční posilovací stojan -Robustní, stabilní a tuhá konstrukce -Velmi kv...
bazar Prodam vybaveni fitness studia
Prodam vybaveni studia. Vse nove. Trampoliny, bosu, kettlebelly. Idealne vse jednomu zajemci.
práce Osobní trenér pro VIP klientelu
Do týmu BodyBody Home & Office hledáme osobního trenéra se zkušenostmi, vynikajícím přístupem ke klientům a ochotou učit se nové věci. Hledáme trenéra, který bude jezdit za klienty domů nebo do kanceláře.
práce Trenér do domu
Hledáme nové kolegy na spolupráci v projektu „Trenér do domu“. Přidejte se do našeho týmu a začn...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie