Reklama:

Europa Supershow 2014
- výsledky a fotografie!

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Texaský Dallas v pátek a sobotu hostil jubilejní desátý ročník profesionální soutěže Europa Supershow. Klání se tentokrát stalo příležitostí pro závodníky z kulturistiky mužů open, kulturistiky mužů do 212 liber, physique mužů, physique žen, figure žen a bikini fitness žen, když se na něm v každé kategorii bojovalo o jedno přímé postupové místo na letošní Olympia Weekend.

Letošní ročník tradičních závodů přinesl z mnoha pohledů zajímavou podívanou. V kulturistice mužů open byla Europa Supershow mimořádně důležitá pro domácího Branche Warrena, kterému se v posledních měsících nedařilo zdaleka podle představ. Význam soutěže pro druhého muže Mr. Olympia 2009 nejlépe zřejmě vystihl legendární Ronnie Coleman, který uvedl, že pokud by Branch v Dallasu letos nezvítězil, nemá v září na pódiu Mr. Olympia co dělat. Podobně se ale ostatně vyjádřil i samotný Warren.

Pro českého fanouška kulturistiky a fitness pak závodům na atraktivitě přidával start Jana Kubíka (kulturistika mužů do 212 liber) a Vladimíry Krásové. Vzpomínat se ale jistě bude i na další okamžiky soutěže. K těm patří například zdravotní problémy, se kterými závody absolvovali kanadský profesionál Fouad Abiad a jeho americký kolega Bleu Taylor.


Europa Supershow 2014 - kulturistika mužů open

V kulturistice mužů open se do souboje o jedno přímé postupové místo na Mr. Olympia 2014 a podíly z finanční prémie v celkové výši 20.000 dolarů zapojilo třináct závodníků. První semifinálové vyvolávání přineslo vzájemné měření sil v podání Branche Warrena, Johnnieho Jacksona, Fouada Abiada, Ana Nguyena, Daniela Totha a Eddyho Wilsona a bylo pravděpodobné, že právě tito borci si na klání rozdělí přední příčky.

Domácí prostředí nakonec k vítězství pomohlo devětatřicetiletému Branchovi Warrenovi, jenž závodil zřejmě v lepší formě, než tomu bylo vloni na Mr. Olympia nebo letos na Arnold Classic. K jeho přednostem patřila svalová hustota, žilnatost a tvrdost v čelních postojích, i přesto je nicméně evidentní, že texaský tvrďák má své nejlepší sezóny již za sebou. Jeho postava nese stopy příliš mnoha zranění, která se odráží v nevyváženosti obou stehen i v podobě defektů v oblasti zad.

I proto někteří věří, že pokud by se z prvenství radoval nakonec druhý Fouad Abiad, nikdo by zřejmě nemohl nic namítat. Svěřenec trenérského dua John Meadows - Dennis James na Europa Supershow přinesl životní formu, když nabídl výrazně zlepšená stehna i záda, dechberoucí tvrdost, ploché břicho i vánoční stromeček v oblasti spodních zad. Abiadem předvedená fazóna je o to neuvěřitelnější, že se se jeho příprava zdaleka neodvíjela podle představ. Samotný pětatřicetiletý závodník, jenž sní o tom, že letos konečně dosáhne na své první profesionální vítězství, dokonce hovoří o nejtěžší přípravě své dosavadní kariéry. Dvakrát během ní (s ohledem na povinnosti ke svému sponzorovi) musel cestovat do Evropy, nějakých osm nebo sedm týdnů před soutěží onemocněl a musel léčit chřipku, čtrnáct dnů před závody si poranil manžetu rotátoru, takže nemohl pořádně trénovat a v pátek se k odpolednímu prejudgingu doslova prozvracel, když jej postihla zřejmě otrava z jídla. Podle Dennise Jamese se jako optimální varianta nyní jeví ta, kdy Abiad vynechá plánovaný start na New York Pro a zkusí sebrat veškeré síly pro účast na Toronto Pro Supershow, kde by zase on mohl využít domácí prostředí pro svůj prospěch.

Třetí místo bral již třiačtyřicetiletý Johnnie Jackson, jenž po vynechaném úvodu sezóny působil odpočatým a svěžím dojmem. Johnnie předvedl svůj standard, tedy famózní horní polovinu těla s nejlepšími prsními svaly startovního pole, fantastická záda a trapézy, ale také citelně poddimenzovaná stehna a lýtka.

Překvapením soutěže se stal čtyřicetiletý JoJo Ntiforo, jenž díky životní formě (spolu s Abiadem byl nejlépe připraveným borcem startovního pole) vybojoval čtvrté místo. Kromě fantastické tvrdosti k přednostem tohoto borce, který mezi profíky zamířil spolu s Toneym Freemanem nebo Davidem Henrym po úspěchu na NPC Nationals 2002, patřily i pěkné plné kulaté svaly. Dojem ze zmíněných silných stránek kazily pouze Ntiforovy problémy s kontrolou břišní stěny a podobně jako u Warrena i určité defekty způsobené různými úrazy.

Páté místo bral zřejmě nejlépe stavěný muž startovního pole An Nguyen, jenž doplatil na slabší objemy. V pouhých osmadvaceti letech je však pouze na začátku kariéry a dá se předpokládat, že se i s pomocí svého trenéra Charlese Glasse bude dále zlepšovat.

Umístění v nejlepší pětici tentokrát uniklo čtvrtému muži Europa Show of Champions Danielu Tothovi, jehož jméno ve výsledkové listině mohlo figurovat i výše než na konečné šesté příčce. Daniel totiž především na semifinále přišel žulově tvrdý, nabídl skvělá záda i napruhované hýždě a nebýt širšího pasu, nebylo by mu zřejmě co vytknout. Argument vyslovený některými zámořskými komentátory, že si Toth výsledek na závodech pokazil sám, když do finále nastoupil v horší formě než do semifinále, tentokrát neobstojí. Pohled do výsledkové listiny totiž prozrazuje, že Daniel byl šestý již po prejudgingu.

Sedmý skončil Eddy Wilson ze Surinamu, jenž svými plnými kulatými svaly vzdáleně připomíná Silvia Samuela. Aby Wilson mohl v podobné konkurenci pomýšlet na umístění v první pětici, musel by být přeci jenom o poznání dotaženější, a to zejména v zadních postojích.

Zklamáním je vystoupení Sergeye Shelestova, jenž při svém prvním startu od účasti na Masters Olympia 2012 působil příliš ploše, a nerad na účast na Europa Supershow jistě bude vzpomínat i Bill Wilmore. Na soutěži totiž předvedl nejhorší formu své profesionální kariéry.


Výsledky Europa Supershow 2014 - kulturistika mužů open:

  1. Branch Warren*
  2. Fouad Abiad
  3. Johnnie Jackson
  4. JoJo Ntiforo
  5. An Nguyen
  6. Daniel Toth
  7. Eddy Wilson
  8. Vladimir Sizov
  9. Sergey Shelestov
  10. Bill Wilmore
  11. Timmy Gaillard
  12. Zaher Moukahal
  13. Malcolm Marshall

* kvalifikace na Mr. Olympia 2014


1. Branch Warren

2. Fouad Abiad

3. Johnnie Jackson

4. JoJo Ntiforo

5. An Nguyen

Závodníci na dalších příčkách


Závodníci kvalifikovaní na Mr. Olympia k 10. květnu 2014:

jméno stát soutěž um.*
Phil Heath USA Mr. Olympia 2013 1.
Kai Greene USA Mr. Olympia 2013 2.
Dennis Wolf Německo Mr. Olympia 2013 3.
Shawn Rhoden USA Mr. Olympia 2013 4.
Dexter Jackson USA Mr. Olympia 2013 5.
Justin Compton USA Europa Show of Ch. 2014 1.
Steve Kuclo USA Arnold Classic Brasil 2014 1.
Branch Warren USA Europa Supershow 2014 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie open - žebříček k 10. květnu 2014:

p. jméno stát body
1. Victor Martinez Dominikánská republika 9
2. Evan Centopani USA 8
2. Jonathan Delarosa USA 8
4. William Bonac Nizozemsko 7
4. Cedric McMillan USA 7
4. Fred Smalls USA 7
7. Juan Morel USA 5
8. Martin Kjellström Švédsko 4
8. Fouad Abiad Kanada 4
10. Kevin Ofurum USA 3
10. Lionel Beyeke Francie 3
10. Johnnie Jackson USA 3
13. Manuel Lomeli Mexiko 2
13. Daniel Toth Maďarsko 2
13. Toney Freeman USA 2
13. JoJo Ntiforo USA 2
17. Alfredo Azpeitia Mexiko 1
17. Edward Nunn USA 1
17. Eddy Wilson Surinam 1
17. An Nguyen USA 1

Pravidla, jimiž se na jednotlivých soutěžích řídí kvalifikace na Olympia Weekend i udělování bodů do kvalifikačního žebříčku, popisujeme v tomto článku.


Europa Supershow 2014 - kulturistika mužů do 212 liber

Nestává se příliš často, aby lehčí kulturistická hmotnostní kategorie byla na profesionálních soutěžích obsazena početněji než kategorie open. Letošní Europa Supershow však v tomto ohledu byla výjimkou a o postup na Olympia 212 Showdown 2014, který se odehraje v sobotu 20. září v Las Vegas, zde bojovalo hned patnáct závodníků. Favority mezi nimi byli zejména americký profík Guy Cisternino, který se na klání vracel k závodění po podzimní operaci zraněného menisku, a také Íránec Baitollah Abbaspour, pro nějž se jednalo o vůbec první soutěž v lehčí váze.

Oba kulturisté nakonec nechyběli v prvním semifinálovém vyvolávání, které na většině soutěží rozhoduje o nadějích závodníků na dobré umístění. Spolu s dvaatřicetiletým Cisterninem a o tři roky starším Abbaspourem v první skupince vyvolaných závodníků své kvality prezentovali také Thomas Benagli, Cory Mathews, Mboya Edwards a profesionální nováček Lorenzo Jones.

Vítězství díky vyvážené postavě a zlepšení svalové hustoty v oblasti zad nakonec vybojoval svěřenec specialisty na předsoutěžní přípravu Chrise Aceta Guy Cisternino, jenž tak na klání zopakoval svůj úspěch ze sezóny 2011.

Kanadský učitel Mboya Edwards v souboji s Cisterninem doplatil na přeci jenom mírně zaostávající kvadricepsy a přes spoustu detailů, vysekané hamstringy, skvělá široká záda a dobrou nejsvalnatější pózu se musel spokojit se druhým místem.

Třetí příčka poněkud překvapivě připadla ostřílenému Italovi Thomasi Benaglimu, jenž tak dosáhl na svůj nejlepší výsledek za dvanáctiletou profesionální kariéru. Benagli pozornost poutal dobrou stavbou těla, širokými zády i napruhovanými hýžděmi. Na první pohled je pro svou kategorii však přeci jenom poněkud vysoký, a tak by umístění v první trojici místo něj zřejmě mnohem více slušelo Baitollahu Abbaspourovi.

Na vítězství však Abbaspour navzdory předsoutěžním očekáváním při svém prvním startu v lehčí váze neměl, když zejména na Guye Cisternina ztrácel ve vyváženosti postavy. Íránský svěřenec trenéra Dennise Jamese na soutěži navíc působil poněkud ploše a zejména v semifinále mu uškodil málo dravý projev, kdy Baitollah při svém vyvolávání působil až rezignovaně. Tradiční předností pětatřicetiletého borce byla fantasticky rozvinutá stehna, za zmínku stojí také málo vídaná kontrola břišních svalů.

Pěknou formu při svém profesionálním debutu předvedl sedmačtyřicetiletý a nakonec šestý Lorenzo Jones, estetickou postavou v Dallasu shodně zaujali Derik Farnsworth (7. místo) a Shavis Higa (9. příčka).

Na čtyřicetiletého Jana Kubíka při jeho prvním startu na profesionální soutěži v USA zbylo třinácté místo. K přednostem mistra Evropy z roku 2005 patřily výborné břišáky, dobrá záda i pěkná nejsvalnatější póza.

Jako posledního borce z této kategorie zmiňme Američana Bleua Taylora, jenž soutěž nedokončil. Přibližně 155 cm vysoký vítěz NPC Nationals v kategorii do 65 kg z roku 2009 na klání totiž bojoval nejenom s masivnějšími soupeři, ale také s prozatím neobjasněným nervovým poškozením, které jej trápí několik posledních měsíců. Problémy se naplno bohužel projevily v den soutěže a Bleu v zákulisí dvakrát upadl. Potíže postihují jeho spodní záda i obě dolní končetiny a nedovolily mu správně pózovat a vlastně ani nacukrovat. Po semifinále skončil v dallaské nemocnici a návštěva stejného zařízení jej jistě bude čekat i po návratu domů.


Výsledky Europa Supershow 2014 - kategorie do 212 liber:

  1. Guy Cisternino*
  2. Mboya Edwards
  3. Thomas Benagli
  4. Baitollah Abbaspour
  5. Cory Mathews
  6. Lorenzo Jones
  7. Derik Farnsworth
  8. Kevin Ofurum
  9. Shavis Higa
  10. Amit Sapir
  11. Wendell Floyd
  12. Guy Ducasse
  13. Jan Kubík
  14. Milton Holloway
  -. Bleu Taylor

* kvalifikace na Olympia 212 Showdown 2014


1. Guy Cisternino

2. Mboya Edwards

3. Thomas Benagli

13. Jan Kubík

Závodníci na dalších příčkách


Závodníci kvalifikovaní na Olympia 212 Showdown k 10. květnu 2014:

jméno stát soutěž um.*
James "Flex" Lewis Velká Británie Olympia 212 Showdown 2013 1.
David Henry USA Olympia 212 Showdown 2013 2.
Kevin English USA Olympia 212 Showdown 2013 3.
Jose Raymond USA Olympia 212 Showdown 2013 4.
Eduardo Correa Brazílie Olympia 212 Showdown 2013 5.
Sami al Haddad Bahrajn Mozolani Pro Classic 2014 1.
Guy Cisternino USA Europa Supershow 2014 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie do 212 liber - žebříček k 10. květnu 2014:

p. jméno stát body
1. Ahmad Ahmad Švédsko 9
2. Raul Carrasco Španělsko 7
2. Aaron Clark USA 7
4. Hidetada Yamagishi Japonsko 6
4. Mark Dugdale USA 6
6. Petr Vaniš Česká republika 4
6. Khalid Almohsinawi Nizozemsko 4
6. Mboya Edwards Kanada 4
9. Mehdi Hatami Írán 3
9. Mike Debenham Nový Zéland 3
9. Marian Čambal Slovensko 3
9. Thomas Benagli Itálie 3
13. Charles Dixon USA 2
13. Jan Kubík Česká republika 2
13. Salah Ibrahim Nový Zéland 2
13. Baitollah Abbaspour Írán 2
17. Lukáš Osladil Česká republika 1
17. Marco Cardona Kolumbie 1
17. Mirsad Terzo Bosna a Hercegovina 1
17. Sam Mohammand Nový Zéland 1
17. Cory Mathews USA 1

Pravidla, jimiž se na jednotlivých soutěžích řídí kvalifikace na Olympia Weekend i udělování bodů do kvalifikačního žebříčku, popisujeme v tomto článku.


Europa Supershow 2014 - physique mužů

Physique mužů na letošní dallaské profesionální show bylo jednoznačně nejpočetněji obsazenou kategorií. Cestu na závody si totiž našlo hned šestatřicet borců, včetně Fawada Ahadiho, Michaela Andersona, Steva Mousharbashe, Jasona Postona a Denise Guseva, kteří si získali pozornost rozhodčích již v prvním vyvolávání pátečního prejudgingu.

Při vyhlašování výsledků jako poslední na pódiu zůstal stát Jason Poston, jenž tak navázal na svůj nedávný triumf z Europa Show of Champions. Druhé místo bral Michael Anderson, který díky tomu posílil své vedení v kvalifikačním žebříčku. S ohledem na to, že má již takřka jistou kvalifikaci na Olympia Men's Physique Showdown, nabízí se, aby si nyní dopřál odpočinek, který si jeho viditelně unavené tělo už jistě žádá. Na třetí příčce skončil ruský profík Denis Gusev, jenž se tak začíná výsledkovými listinami postupně prodírat vzhůru a bude zajímavé sledovat, zda se mu ještě letos podaří vybojovat postup na Olympia Weekend.


Výsledky Europa Supershow 2014 - physique mužů:

  1. Jason Poston*
  2. Michael Anderson
  3. Denis Gusev
  4. Jonathan Sebastian
  5. Tyler Stines
  6. Robert Ortiz
  7. Steve Mousharbash
  8. Fawad Ahadi
  9. Arya Saffaie
  10. Ryan Terry
  11. Robin Balogh
  12. Stephen Mass
  13. Eric Heidelberg
  14. Ronald Alexander
  15. Richard Tuma
  16. Butch Rolle
  16. Charles Chester
  16. Greg Jones
  16. Jacques Lewis
  16. James Hodges
  16. Jason Tessler
  16. Jeffrey Velazquez
  16. Jim Holcomb
  16. John Arterberry
  16. John Nguyen
  16. Matt Pattison
  16. Mike Balan
  16. Reynaldo Pickwoad
  16. Shane Eslahi
  16. Sheridan Hause
  16. Todd Abrams
  16. Tone Martin
  16. Tony Torres
  16. Willie Spencer

* kvalifikace na Olympia Men's Physique Showdown 2014


1. Jason Poston

2. Michael Anderson

3. Denis Gusev


Závodníci kvalifikovaní na Olympia Men's Physique Showdown k 10. květnu 2014:

jméno stát soutěž um.*
Mark Anthony Wingson USA Men´s Phys. Showdown 2013 1.
Jeremy Buendia USA Men´s Phys. Showdown 2013 2.
Matt Acton USA Men´s Phys. Showdown 2013 3.
Sadik Hadzovic USA Men´s Phys. Showdown 2013 4.
Jason Poston USA Men´s Phys. Showdown 2013 5.
Tyler Anderson USA Titans Grand Prix 2013 1.
Tory Woodward USA Kentucky Muscle Pro 2013 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Physique mužů - žebříček k 10. květnu 2014:

p. jméno stát body
1. Michael Anderson USA 19
2. Jonathan Sebastian USA 11
3. Xavisus Gayden USA 7
4. Matt Christianer USA 6
5. Michael Bevins USA 4
6. Anthony Brigman USA 3
6. Shane Eslahi USA 3
6. Michael Ferguson USA 3
6. Anton Antipov Bělorusko 3
6. Denis Gusev Rusko 3
11. Sheridan Hause USA 2
11. Jonathan Cetera USA 2
11. Steve Mousharbash USA 2
14. William Sullivan USA 1
14. Derek Lemm USA 1
14. Jeff Seid USA 1
14. Ronald Alexander USA 1
14. Tyler Stines USA 1

Pravidla, jimiž se na jednotlivých soutěžích řídí kvalifikace na Olympia Weekend i udělování bodů do kvalifikačního žebříčku, popisujeme v tomto článku.


Europa Supershow 2014 - physique žen

Physique žen se v Dallasu ukázalo jako rychle se rozvíjející kategorie, o čemž svědčila účast několika závodnic z Evropy, prezentované formy i vysoká úroveň předváděných volných sestav. Erica Blockman, Benincia Lopez, Desunka Dawson, Juliana Malacarne a Sabrina Taylor dostaly příležitost v prvním semifinálovém vyvolávání a vykročily tak za dobrým umístěním. Na okamžik se zdálo, že se totéž podařilo i Ayanně Carroll, které si rozhodčí všimli až v dalším průběhu páteční části soutěže a v posledním vyvolávání semifinále srovnávali její kvality s formami Malacarne a Taylor. Nakonec však Carroll skončila hluboko v poli poražených a o medaile se tak dělily jiné závodnice.

Na nejvyšší příčku dosáhla Brazilka Juliana Malacarne, která po zklamání z loňského Olympia Women's Physique Showdown, kde se musela spokojit se sedmým místem, mírně přebudovala svou postavu. K Europa Supershow nastoupila přibližně o 3 kg lehčí než ke svým posledním závodům, a jak se zdá, rozhodčím se její méně svalnatá postava líbí. Druhé místo si připsala Sabrina Taylor, třetí skončila Benincia Lopez.


Výsledky Europa Supershow 2014 - physique žen:

  1. Juliana Malacarne*
  2. Sabrina Taylor
  3. Benincia Lopez
  4. Erica Blockman
  5. Desunka Dawson
  6. Gloria Faulls
  7. Jessica Gaines
  8. Ida Sefland
  9. Tish Shelton
  10. Olga Beliakova
  11. Heather Barbee
  12. LaDawn McDay
  13. Susan Graham
  14. Rita Rae
  15. La Drissa Bonivel
  16. Ayanna Carroll
  16. Cassandra Floyd
  16. Dona Pohl
  16. Elizabeth Schneider
  16. Hannah Hallman
  16. Jayla McDermott
  16. Jessica Bowman
  16. Minna Pajulahti
  16. Nuria Novoa
  16. Stephanie Willes

* kvalifikace na Olympia Women's Physique Showdown 2014


1. Juliana Malacarne

2. Sabrina Taylor

3. Benincia Lopez


Závodnice kvalifikované na Olympia Women's Physique Showdown k 10. 5. 2014:

jméno stát soutěž um.*
Dana Linn Bailey USA Women´s Ph. Showdown 2013 1.
Tycie Coppett USA Women´s Ph. Showdown 2013 2.
Sara Hurrle USA Women´s Ph. Showdown 2013 3.
Toni West USA Women´s Ph. Showdown 2013 4.
Patricia Melo Brazílie Women´s Ph. Showdown 2013 5.
Sabrina Taylor USA Titans Grand Prix 2013 1.
Jennifer Robinson USA St. Louis Pro 2014 1.
Frances Mendez USA Europa Show of Ch. 2014 1.
Nathalie Falk Německo Mozolani Pro Classic 2014 1.
Juliana Malacarne Brazílie Europa Supershow 2014 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Physique žen - žebříček k 10. 5. 2014:

p. jméno stát body
1. Roxie Beckles USA 7
2. Danielle Reardon USA 6
3. Venus Nguyen USA 5
3. Erica Blockman USA 5
4. Tamee Marie USA 4
4. Joele Smith USA 4
4. Olga Beliakova Rusko 4
8. Ana Paula Da Silva Brazílie 3
8. Leonie Rose USA 3
8. Aurélia Grožajová Slovensko 3
8. Benincia Lopez USA 3
12. Mindi O'Brien Kanada 2
12. Frida Palmell Švédsko 2
12. Gloria Faulls USA 2
12. Candrea Judd-Adams USA 2
12. Tanji Johnson USA 2
12. Kateřina Kyptová Česká republika 2
18. Skadi Seifert Švýcarsko 1
18. Jill Rudison USA 1
18. Desunka Dawson USA 1

Pravidla, jimiž se na jednotlivých soutěžích řídí kvalifikace na Olympia Weekend i udělování bodů do kvalifikačního žebříčku, popisujeme v tomto článku.


Europa Supershow 2014 - figure žen

Jessica Canty, Allison Frahn, Rinnah Schmid, Ann Titone a Megan Wyble se staly nejvýraznějšími osobnostmi semifinále Europa Supershow 2014 v kategorii figure, když to byly právě ony, které svedly souboj v prvním vyvolávání.

Vítězství na soutěži ve finále vybojovala sedmatřicetiletá Ann Titone, která si v profesionální divizi IFBB kroutí již šestou sezónu. Na snoubenku profesionálního kulturisty Steva Kucla Allison Frahn zbylo v probíhající sezóně již potřetí v řadě druhé místo, což je na jedné straně jistě frustrující, na straně druhé to ale vede k tomu, že Allison poměrně suverénně vede kvalifikační žebříček na Figure Olympia 2014. Trio medailistek doplnila třiadvacetiletá Jessica Canty, která před sebou s ohledem na pěkné tvary a úzký pas může mít zajímavou kariéru.


Výsledky Europa Supershow 2014 - figure žen:

  1. Ann Titone*
  2. Allison Frahn
  3. Jessica Canty
  4. Mayla Ash
  5. Megan Wyble
  6. Jennifer Taylor
  7. Rinnah Schmid
  8. Katerina Tarbox
  9. Diana Schnaidt
  10. Kim Clark
  11. Shalako Bradberry
  12. Angie Garcia
  13. Viviana Baca Servin
  14. Marcee Renee
  15. Linda Potter
  16. Alissa Parker
  16. Franschesca Castaneda
  16. Danielle Sereluca
  16. Elvimar Sanchez
  16. Jessica Curry
  16. Kimberly Dickson
  16. Krista Dunn
  16. Laura Belew
  16. Michelle Beck
  16. Monica Labriola
  16. Ryan Hays Althoff
  16. Sasha Brown
  16. Stephanie McDonald
  16. Tammy Bravomalo
  16. Vicki Counts

* kvalifikace na Figure Olympia 2014


1. Ann Titone

2. Allison Frahn

3. Jessica Canty


Závodnice kvalifikované na Figure Olympia k 10. květnu 2014:

jméno stát soutěž um.*
Nicole Wilkins USA Figure Olympia 2013 1.
Erin Stern USA Figure Olympia 2013 2.
Candice Keene USA Figure Olympia 2013 3.
Heather Dees USA Figure Olympia 2013 4.
Mallory Haldeman USA Figure Olympia 2013 5.
Camala Rodriguez USA Houston Pro 2013 1.
Alicia Coates USA Kentucky Muscle Pro 2013 1.
Candice Lewis USA St. Louis Pro 2014 1.
Jessica Graham USA California Gov. Pro Cup 2014 1.
Dana Ambrose USA Hit Emerald Cup 2014 1.
Natália Lenártová-Révajová Slovensko Mozolani Pro Classic 2014 1.
Ann Titone USA Europa Supershow 2014 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie figure - žebříček k 10. květnu 2014:

p. jméno stát body
1. Allison Frahn USA 15
2. Krista Dunn USA 10
3. Monica Labriola USA 6
3. Julie Mayer USA 6
5. Brooke Erickson USA 4
5. Sasha Brown USA 4
5. Andrea Cantone USA 4
5. Kati Alander Finsko 4
9. Francine Sablan USA 3
9. Ava Cowan USA 3
9. Natalie Waples Kanada 3
9. Wendy Fortino USA 3
9. Andrea Calhoun USA 3
9. Zsuzsanna Toldi Maďarsko 3
9. Jessica Canty USA 3
16. Amanda Doherty Austrálie 2
16. Ekaterina Gamagina Rusko 2
16. Mayla Ash USA 2
19. Kimberly Sheppard USA 1
19. Crystal Lowery USA 1
19. Larissa Reis Brazílie 1
19. Linda Andrew USA 1
19. Maria Jose Garcia Sanchez Španělsko 1
19. Megan Wyble USA 1

Pravidla, jimiž se na jednotlivých soutěžích řídí kvalifikace na Olympia Weekend i udělování bodů do kvalifikačního žebříčku, popisujeme v tomto článku.


Europa Supershow 2014 - bikini žen

Kategorie bikini v profesionální divizi IFBB disponuje neskutečně silnou základnou, z níž si tento víkend pro závodění vybralo čtyřiadvacet sportovkyň. V prvním vyvolávání z nich o svou šanci bojovaly Belinda Kiriakou, Jenee Leger, Michelle Lewin, Ashriel Osgood, Dayna Maleton a Aly Veneno, které si to tak ve finále měly rozdat v boji o medaile.

Překvapivou vítězkou soutěže se při svém profesionálním debutu nakonec stala sedmadvacetiletá Jenee Leger, která předstihla jak druhou Aly Veneno, tak i třetí Michelle Lewin. Česká bikini fitnesska Vladimíra Krásová si v Dallasu proti svému nedávnému vystoupení na soutěži v Pittsburghu výsledkově výrazně polepšila a připsala si osmé místo.


Výsledky Europa Supershow 2014 - bikini fitness žen:

  1. Jenee Leger*
  2. Aly Veneno
  3. Michelle Lewin
  4. Dayna Maleton
  5. Belinda Kiriakou
  6. Ashriel Osgood
  7. Karey Grabow
  8. Vladimíra Krásová
  9. Kelsie Burgin
  10. Michelle Mein
  11. Jennifer Dawn
  12. Anna Larsson
  13. Jessica Renee
  14. Monique Ricardo
  15. Jessica Arevalo
  16. Amy Updike
  16. Cara Ovis
  16. Caryn Paolini
  16. Crystal Green
  16. Kamilah Powell
  16. Lindsay Oxford
  16. Michelle Johnson
  16. Natalie Waples

* kvalifikace na Bikini Olympia 2014


1. Jenee Leger

2. Aly Veneno

3. Michelle Lewin

8. Vladimíra Krásová


Závodnice kvalifikované na Bikini Olympia k 10. květnu 2014:

jméno stát soutěž um.*
Ashley Kaltwasser USA Bikini Olympia 2013 1.
Yeshaira Robles USA Bikini Olympia 2013 2.
Stacey Alexander USA Bikini Olympia 2013 3.
Nathalia Melo Brazílie Bikini Olympia 2013 4.
India Paulino USA Bikini Olympia 2013 5.
Lacey DeLuca USA Houston Pro 2013 1.
Vladimíra Krásová Česká republika EVL’s Prague Pro 2013 1.
Jennifer Andrews USA Ft. Lauderdale Cup 2013 1.
Narmin Assria USA Iowa Pro 2013 1.
Amanda Latona USA Sacramento Pro 2013 1.
Taylor Matheny USA Iron Games Pro 2013 1.
Crystal Matthews USA Tijuana Pro 2013 1.
Christie Marquez USA Legends Pro Classic 2014 1.
Sarah LeBlanc USA St. Louis Pro 2014 1.
Noy Alexander USA MuscleContest Pro 2014 1.
Janet Layug USA Battle on the Beach Pro 2014 1.
Sandi Forsythe USA Shredderbuilt Pro 2014 1.
Christina Strom Fjaere Norsko Mozolani Pro Classic 2014 1.
Jenee Leger USA Europa Supershow 2014 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie bikini - žebříček k 10. květnu 2014:

p. jméno stát body
1. Dayna Maleton USA 13
2. Jessica Arevalo USA 10
2. Stephanie Mahoe USA 10
4. Tawna Eubanks USA 8
4. Kelsie Burgin USA 8
4. Nikola Weiterová Slovensko 8
7. Anna Virmajoki Finsko 7
8. Michelle Lewin Venezuela 6
9. Michelle Brannan Velká Británie 4
9. Gigi Amurao USA 4
9. Nicole Moneer USA 4
9. Jessica James USA 4
9. Raphaela Milagres Brazílie 4
9. Ashriel Osgood USA 4
9. Lisette Howard USA 4
9. Tamara Haddad USA 4
9. Jana Majerníková Slovensko 4
9. Aly Veneno USA 4
19. Gemmalyn Crosby USA 3
19. Jaclyn Wilson Kanada 3
19. Jade MacKinnon Nový Zéland 3
19. Angeles Burke USA 3
19. Lindsay Oxford USA 3
24. Noemi Olah Maďarsko 2
24. Crystal Green USA 2
24. Candice Conroy USA 2
24. Amy Wright Austrálie 2
24. Caryn Paolini USA 2
24. Callie Bundy USA 2
24. Jessica Renee USA 2
24. Marcela Cabral USA 2
24. Margret Gnarr Island 2
33. Lorena Bucio Mexiko 1
33. Samantha Karr USA 1
33. Karey Grabow USA 1
33. Sheena Martin Nový Zéland 1
33. Shernika Speights USA 1
33. Belinda Kiriakou USA 1

Pravidla, jimiž se na jednotlivých soutěžích řídí kvalifikace na Olympia Weekend i udělování bodů do kvalifikačního žebříčku, popisujeme v tomto článku.


Foto:
www.rxmuscle.com / Lloyd Terry Jr.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

11.05.13:01jari - Jinak už zmíněný Eddie Wilson - ty žíly na té vnitřní stra..
11.05.13:0070mMyW!53 - Pro me naprosto nezajimava soutez co se tyce zucastnenych ..
11.05.12:08Xavnajdak - Vrch tela super, ale na fotkach to vyzera tak, že žiadne l..
11.05.11:14maxpoint97 - Jari, přesně tohle jsem myslel, Branch sice třeba na fotká..
11.05.11:05jari - Branche jsem viděl osobně na podiu a osobně z pár centimet..+1
11.05.10:55Turakam - ono, ťažko posúdiť, ľudia z miesta to mali tiež nerozhodne..+1
11.05.10:50maxpoint97 - To máš jak v boxu, pokud jdeš proti favoritovi, co drží pá..
11.05.10:13jari - Abiada je mi fakt líto, šel si pro to, obětoval tomu zas c..+2
11.05.10:12Č174 - Po `americku` se hodnotí trošku jinak, ale i objemy a přip..+2
11.05.10:07jari - Že Baito nevyhraje, mi bylo jasný, působil fakt dost ploše..
11.05.10:02Jenda26 - Branche mám docela rád, ale tentokrát byl pro mě tak 4. mo..+1
11.05.09:43willy666 - tym rozhodcom co dali Thomasa Benagliho pred Baitolaha by ..+2
11.05.09:24maxpoint97 - Hm, škoda pro Abiada, tohle myslim byla jeho životní forma..+1
11.05.08:12Loner88 - Moj nazor je, ze zas sme boli v kategorii open svedkami kr..+1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 103 sekundami?
NOVÉ INZERÁTYseznamka Hledám odvážnou bojovnici, Sparring
Hledám šikovnou holku, ženu, paní na společné fitko. Mám své malé středně vybavené „fitness“ v ob...
bazar Posilovací set
Posilovací set: Multifunkční posilovací stojan -Robustní, stabilní a tuhá konstrukce -Velmi kv...
bazar Prodam vybaveni fitness studia
Prodam vybaveni studia. Vse nove. Trampoliny, bosu, kettlebelly. Idealne vse jednomu zajemci.
práce Osobní trenér pro VIP klientelu
Do týmu BodyBody Home & Office hledáme osobního trenéra se zkušenostmi, vynikajícím přístupem ke klientům a ochotou učit se nové věci. Hledáme trenéra, který bude jezdit za klienty domů nebo do kanceláře.
práce Trenér do domu
Hledáme nové kolegy na spolupráci v projektu „Trenér do domu“. Přidejte se do našeho týmu a začn...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie