Reklama:

Europa Supershow 2014:
jaké bylo semifinále?

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

V texaském Dallasu se v pátek za účasti českého profesionála Jana Kubíka a jeho kolegyně z kategorie bikini Vladimíry Krásové odehrála semifinálová část letošní Europa Supershow. Klání se stalo příležitostí pro závodníky z celkem šesti kategorií, když zde kromě bikini fitnessek a kulturistů z kategorie do 212 liber, v níž se představil právě Jan Kubík, před rozhodčí předstoupili i těžkotonážníci z kategorie open a závodníci z physique mužů, physique žen a figure žen.

V první polovině soutěže, jejíž finále proběhne dnes, se udělovala první polovina bodů a jednotlivá semifinálová vyvolávání ve všech kategoriích výrazně napověděla, jak že se to přibližně závodníci poskládají ve výsledkových listinách.


Semifinále v kulturistice mužů do 212 liber

V kategorii do 212 liber o svou šanci během prejudgingu bojovalo patnáct borců a rozhodčí velmi rychle dali najevo, s kým počítají na nejvyšší příčky. Do prvního semifinálového vyvolávání si vybrali Baitollaha Abbaspoura, Thomase Benagliho, Guye Cisternina, Coryho Mathewse, Mboyu Edwardse a sedmačtyřicetiletého profesionálního nováčka Lorenza Jonese. Když později z řady odeslali zpět dozadu dvaatřicetiletého Cisternina a přibližně o osm let staršího kanadského učitele Edwardse, bylo jasné, že právě tito dva borci bojují o to, jak si mezi sebe rozdělí první až druhé místo. Díky vyváženější postavě je před finále favoritem na vítězství mladší z obou závodníků. Druhé vyvolávání patřilo estetickému Shavisu Higovi, veteránu profesionálních pódií Deriku Farnsworthovi a stále spíše začínajícímu americkému profíkovi Kevinu Ofurumovi.

Čtyřicetiletý český kulturista Jan Kubík dostal příležitost v posledním semifinálovém vyvolávání, v němž sváděl souboj s Wendellem Floydem, Amitem Sapirem, Guyem Ducassem, Miltonem Hollowayem a Bleuem Taylorem, jenž to jako kulturista, který v amatérské části své kariéry závodil v hmotnostní kategorii do 65 kg, nemá mezi profíky jednoduché.

Jan Kubík s ohledem na vývoj semifinále při své první účasti na profesionální soutěži v USA bojuje o desáté až patnácté místo.


První fotografie z Europa Supershow 2014 - kulturistika mužů do 212 liber


Semifinále v kulturistice mužů open

Semifinále Europa Supershow 2014 v kulturistice mužů open nastínilo šance závodníků na konkrétní příčky stejně výrazně, jako tomu bylo v případě borců z lehčí váhy. První semifinálové vyvolávání nabídlo poměřování sil v podání Branche Warrena, Johnnieho Jacksona, Fouada Abiada, Ana Nguyena, Daniela Totha a Eddyho Wilsona. První tři borci byli zanedlouho vyzváni, aby řadu opustili, což je známkou toho, že právě oni bojují o medailové příčky.

Zbývající závodníky na pódiu záhy doplnili JoJo Ntiforo, Bill Wilmore a Vladimir Sizov a společně sváděli souboj o čtvrté až deváté místo. Až v posledním vyvolávání si rozhodčí vzpomněli na Zahera Moukahala, Sergeye Shelestova, Malcolma Marshalla a Timmyho Gaillarda.


První fotografie z Europa Supershow 2014 - kulturistika mužů open


Semifinále v kategorii bikini

V kategorii bikini na Europa Supershow letos závodí hned čtyřiadvacet sportovkyň. Na umístění v nejlepší šestici po semifinále útočí v prvním vyvolávání porovnávané Belinda Kiriakou, Jenee Leger, Michelle Lewin, Ashriel Osgood, Dayna Maleton a Aly Veneno, Vladimíra Krásová má pak šanci na výrazně lepší výsledek než na nedávné profesionální soutěži v Pittsburghu, když v Dallasu pózovala ve druhém vyvolávání. V tom jí společnost dělaly Kelsie Burgin, Jennifer Dawn, Karey Grabow, Anna Larsson a Michelle Mein.


První fotografie z Europa Supershow 2014 - bikini žen


Semifinále ve physique mužů

Ve physique mužů na pódium nastoupilo dokonce šestatřicet závodníků. Rozhodčí si z nich do prvního semifinálového vyvolávání tentokrát vybrali Fawada Ahadiho, Michaela Andersona, Steva Mousharbashe, Jasona Postona a Denise Guseva a je velmi pravděpodobné, že právě tito borci si mezi sebe rozdělí umístění v nejlepší pětici. Favority na medailové příčky jsou pak Anderson, Poston a Gusev, kteří na rozdíl od dalších dvou závodníků již nemuseli do druhého semifinálového vyvolávání.


První fotografie z Europa Supershow 2014 - physique mužů


Semifinále ve physique žen

Z šestadvaceti sportovkyň nastoupivších ve physique žen rozhodčí na první pohled nejvíce zaujaly do prvního vyvolávání vybrané Erica Blockman, Benincia Lopez, Desunka Dawson a favorizované Juliana Malacarne a Sabrina Taylor. Zajímavou zápletku pak do soutěže vnesla poslední dvě semifinálová vyvolávání, kde se do souboje o medaile zapojila i zprvu poněkud přehlédnutá Ayanna Carroll. Spolu s ní o umístění v první trojici s největší pravděpodobností bojují Malacarne a Taylor.


První fotografie z Europa Supershow 2014 - physique žen


Semifinále ve figure žen

První semifinálové vyvolávání ve figure žen nabídlo vzájemný souboj Jessicy Canty, Allison Frahn, Rinnah Schmid, Ann Titone a Megan Wyble. S výjimkou Titone a Frahn se jedná o poměrně málo známé tváře a bude jistě zajímavé sledovat, jak se jim v dnešním finále povede.


První fotografie z Europa Supershow 2014 - figure žen


Foto:
www.npcnewsonline.com / Isaac Hinds


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

10.05.20:12maxpoint97 - Janinho: Johnie má TOP6 nejlepší horní polovinu těla (možn..
10.05.20:07maxpoint97 - Takže, za prvé, nikde jsem nenapsal, že je Branch vyrýsova..
10.05.19:55janinho - ale ten vrsok ma ozaj krasny. nie som rozhodca a isto mi k..+1
10.05.18:32Tifosi - re maxpoint 97:Ještě řekni že má ten dvojitej biceps zezad..
10.05.18:20Turakam - to tak skoro nenastane, lebo johnyho nohy sú na odchode
10.05.17:53Petr Prielozny - tri nazory. 1. Baito se mi zdal na Brasilskem arnoldu o ..
10.05.14:41janinho - nemam nic proti Branchovi, ale tak sa mi nepaci jeho posta..+2
10.05.14:25člověk - No... spíše má hodně `deformací`... a bohužel už i stárne,..+1
10.05.14:18maxpoint97 - Branch, že neumí vyrýsovat? No tyvole... Se vší úctou, můž..+1
10.05.14:05Turakam - Cisterino jasný víťaz 212ky, zo súťaže na súťaž sa zlepšuj..
10.05.13:52whoo - edwards je skvley, Guy tiez, ale baita by som videl hned z..+1
10.05.13:43Tifosi - Jestli Fouad nevyhraje, tak už tu kulturistiku přestávám s..
10.05.13:22White or black - protože je amík a on iránec :)+2
10.05.12:47yura - FUad si to fakt zaslouzil, vypadal proste perfektne. Fakt ..+2
10.05.12:33william888 - To snad nemyslia vazne, ze prve miesto daju tej KARIKATURE..+2
10.05.12:13maxpoint97 - Bohužel souhlas s Jarim, i když bych to Baitovi moc přál, ..-2
10.05.12:10jari - V open bych to strašně přál Fouadovi ale nedají mu to, je ..+3
10.05.12:07jari - Čemu se divíš, v porovnání s Cisterinem nebo Edwardsem je ..-1
10.05.11:46yura - Forma jako remen. Fuad nejlepší forma vůbec bez debat. Fak..+1
10.05.11:43whoo - Baito zas na kraji? Snad vtip...+2
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 100 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra