Reklama:

Mozolani Pro Classic 2014
- výsledky a fotografie

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Slovenská Žilina v neděli přivítala očekávanou profesionální soutěž Mozolani Pro Classic, která se stala příležitostí pro závodníky z kulturistiky mužů do 212 liber, physique žen, figure žen a bikini fitness žen. Na klání je již dobojováno a my Vám z něj nyní přinášíme kompletní výsledky!


Mozolani Pro Classic 2014 - kulturistika mužů do 212 liber

V kategorii do 212 liber k Mozolani Pro Classic nastoupilo třináct borců, včetně českých profíků Lukáše Osladila, Jana Kubíka a Petra Vaniše nebo domácího profesionálního nováčka Mariana Čambala. Hlavního favorita klání však bylo třeba hledat jinde než mezi osobnostmi českého a slovenského bodybuildingu, když za něj byl nejčastěji považován Sami al Haddad z Bahrajnu.

Ten také podle předpokladů nechyběl v prvním semifinálovém vyvolávání, v němž se rozhodovalo o tom, kteří borci mají šanci na umístění v první pětici. Spolu s al Haddadem v první skupince vyvolaných borců pózovali také český profesionál Lukáš Osladil, Američan Mark Dugdale, Iráčan s nizozemským pasem Khalid Almohsinawi a Marian Čambal, který ani v této konkurenci rozhodně neměl sebemenší problém mezi profíky rychle zapadnout a reálně bojoval o umístění v první trojici.

Druhé vyvolávání patřilo Janu Kubíkovi, Petru Vanišovi, Raulu Carrascovi a Pierru Chamounovi, jenž se v Žilně na soutěžní pódium vrátil po bezmála tříleté soutěžní přestávce. Až ve třetím vyvolávání si rozhodčí vzpomněli na masivního Izraelce Amita Sapira, který na pódiu sváděl souboj s kanadským veteránem Robem Belislem, Dobromirem Delevem z Bulharska a Vicentem Santamariou ze Španělska. Se třemi vyvoláváními si rozhodčí vystačili, a tak další souboje všech třinácti kulturistů měly přijít až ve finále.

V tom o nadějích zúčastněných sportovců výrazně napovědělo hned první vyvolávání, v němž měřili síly Marian Čambal, Khalid Almohsinawi a uprostřed řady stojící Sami al Haddad. Všichni tři čeští kulturisté pak bojovali s Markem Dugdalem a Raulem Carrascem ve druhém finálovém vyvolávání o to, jak si mezi sebe rozdělí čtvrté až osmé místo.

Po závěrečném posedownu všech účastníků soutěže a exhibičním vystoupení monstrózního Roellyho Winklaara mělo nadejít očekávané vyhlášení výsledků. Při něm se ze svého prvního profesionálního vítězství radoval čtyřicetiletý Sami al Haddad, jenž tak prolomil smůlu a mezi elitou konečně přestal sbírat druhá místa.

Al Haddada v těsném souboji o prvenství s nakonec druhým Khalidem Almohsinawim, jenž disponoval extrémní hustotou horní poloviny těla, dovedla jeho symetrie, vyváženost a elegantní prezentace, jež vynikla i během jeho volné sestavy. Pro tu Sami zvolil, stejně jako při svém vystoupení na loňském EVL´s Prague Pro, skladbu "Never Gonna Stop", kterou si fanoušci kulturistiky nejspíše vybaví jako úvodní melodii snímku Generation Iron.

Za Almohsinawim, který v Žilině vybojoval zatím životní výsledek, se umístil Marian Čambal, jenž tak hned při své premiéře v profesionální divizi IFBB dokázal dosáhnout na medailovou příčku. Dovedly jej k tomu pěkné tvary, úzký pas, výborná bočná tricepsová póza a celkově forma hodná profíka.

Čtvrté místo si zpět do zámoří poveze estetický Mark Dugdale, který tak zůstal za vlastními očekáváními, když si před soutěží věřil na druhou příčku. Za Dugdalem se již ve výsledkové listině srovnali všichni tři čeští profíci, a to v pořadí Lukáš Osladil, Petr Vaniš a Jan Kubík.

Třiatřicetiletý Lukáš Osladil si díky páté příčce připsal jeden bodík do kvalifikačního žebříčku, Petru Vanišovi kýžené body přes tradičně perfektní vyrýsování těsně unikly. Přestože před závody všichni tři naši kulturisté nejspíše pomýšleli na o něco vyšší příčky, Mozolani Pro Classic rozhodně nebylo procházkou růžovým sadem, což dokládá i skutečnost, že až za nimi skončili někdejší účastníci Olympia 212 (nebo 202) Showdown Raul Carrasco, Pierre Chamoun a Amit Sapir.


Výsledky Mozolani Pro Classic 2014 - kategorie do 212 liber:

  1. Sami al Haddad*
  2. Khalid Almohsinawi
  3. Marian Čambal
  4. Mark Dugdale
  5. Lukáš Osladil
  6. Petr Vaniš
  7. Jan Kubík

  8. Raul Carrasco
  9. Pierre Chamoun
  10. Amit Sapir
  11. Dobromir Delev
  12. Vicente Santamaria
  13. Rob Belisle

* kvalifikace na Olympia 212 Showdown 2014


První fotografie


Závodníci kvalifikovaní na Olympia 212 Showdown k 4. květnu 2014:

jméno stát soutěž um.*
James "Flex" Lewis Velká Británie Olympia 212 Showdown 2013 1.
David Henry USA Olympia 212 Showdown 2013 2.
Kevin English USA Olympia 212 Showdown 2013 3.
Jose Raymond USA Olympia 212 Showdown 2013 4.
Eduardo Correa Brazílie Olympia 212 Showdown 2013 5.
Sami al Haddad Bahrajn Mozolani Pro Classic 2014 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie do 212 liber - žebříček k 15. březnu 2014:

p. jméno stát body
1. Ahmad Ahmad Švédsko 9
2. Raul Carrasco Španělsko 7
2. Aaron Clark USA 7
4. Hidetada Yamagishi Japonsko 6
4. Mark Dugdale USA 6
6. Petr Vaniš Česká republika 4
6. Khalid Almohsinawi Nizozemsko 4
8. Mehdi Hatami Írán 3
8. Guy Cisternino USA 3
8. Mike Debenham Nový Zéland 3
8. Marian Čambal Slovensko 3
12. Charles Dixon USA 2
12. Jan Kubík Česká republika 2
12. Salah Ibrahim Nový Zéland 2
15. Lukáš Osladil Česká republika 1
15. Marco Cardona Kolumbie 1
15. Mirsad Terzo Bosna a Hercegovina 1
15. Sam Mohammand Nový Zéland 1

Pravidla, jimiž se na jednotlivých soutěžích řídí kvalifikace na Olympia Weekend i udělování bodů do kvalifikačního žebříčku, popisujeme v tomto článku.


Mozolani Pro Classic 2014 - physique žen

Kategorie ženského physique do programu Mozolani Pro Classic byla zařazena nejpozději a nejspíše především proto její startovní pole čítalo pouze pět jmen. Startovní listinu tvořily výhradně Evropanky, včetně domácí Aurélie Grožajové, Nathalie Falk z Německa nebo české profesionálky Kateřiny Kyptové.

Soutěž ve physique žen s ohledem na počet účastnic plynula velmi svižně a brzy došlo na vyhlášení výsledků, z nějž jako nejšťastnější odcházela Nathalie Falk, pro kterou je její nedělní triumf samozřejmě největším úspěchem v dosavadní kariéře. Do tohoto okamžiku bylo jejím maximem v profesionální divizi IFBB třetí místo z Titans Grand Prix 2013, kde ovšem narazila na sedmnáct soupeřek. Vítězství pro Nathalii znamená přímý postup na letošní ročník Olympia Women's Physique Showdown.

Druhé místo při svém profesionálním debutu vybojovala loňská mistryně světa v kulturistice žen Olga Beliakova, třetí příčku a zřejmě životní výsledek v profesionální divizi IFBB slaví Aurélia Grožajová, která se to při volné sestavě nebála rozjet na jeden z hitů heavy metalové kapely Manowar.


Výsledky Mozolani Pro Classic 2014 - physique žen:

  1. Nathalie Falk*
  2. Olga Beliakova
  3. Aurélia Grožajová
  4. Kateřina Kyptová
  5. Ida Sefland

* kvalifikace na Olympia Women's Physique Showdown 2014


První fotografie


Závodnice kvalifikované na Olympia Women's Physique Showdown k 4. 5. 2014:

jméno stát soutěž um.*
Dana Linn Bailey USA Women´s Ph. Showdown 2013 1.
Tycie Coppett USA Women´s Ph. Showdown 2013 2.
Sara Hurrle USA Women´s Ph. Showdown 2013 3.
Toni West USA Women´s Ph. Showdown 2013 4.
Patricia Melo Brazílie Women´s Ph. Showdown 2013 5.
Sabrina Taylor USA Titans Grand Prix 2013 1.
Jennifer Robinson USA St. Louis Pro 2014 1.
Frances Mendez USA Europa Show of Ch. 2014 1.
Nathalie Falk Německo Mozolani Pro Classic 2014 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Physique žen - žebříček k 4. 5. 2014:

p. jméno stát body
1. Roxie Beckles USA 7
2. Danielle Reardon USA 6
3. Venus Nguyen USA 5
4. Tamee Marie USA 4
4. Joele Smith USA 4
4. Olga Beliakova Rusko 4
7. Ana Paula Da Silva Brazílie 3
7. Leonie Rose USA 3
7. Erica Blockman USA 3
7. Aurélia Grožajová Slovensko 3
11. Mindi O'Brien Kanada 2
11. Frida Palmell Švédsko 2
11. Gloria Faulls USA 2
11. Candrea Judd-Adams USA 2
11. Tanji Johnson USA 2
11. Kateřina Kyptová Česká republika 2
17. Skadi Seifert Švýcarsko 1
17. Jill Rudison USA 1

Pravidla, jimiž se na jednotlivých soutěžích řídí kvalifikace na Olympia Weekend i udělování bodů do kvalifikačního žebříčku, popisujeme v tomto článku.


Mozolani Pro Classic 2014 - figure žen

Figure žen na Mozolani Pro Classic 2014 představovalo druhou nejpočetněji obsazenou kategorii, když zde před rozhodčí předstoupilo jedenáct sportovkyň. Slovenští fanoušci pozorně sledovali zejména domácí Natálii Révajovou-Lenártovou, klání profesionálek této kategorie pak bylo zajímavé i několika profesionálními debuty. Postaraly se o ně Maďarka Zsuzsanna Toldi, Ruska Olga Karavayeva a Norka Mette Ulseth.

V prvním semifinálovém vyvolávání od rozhodčích dostaly šanci Kati Alander, Ekaterina Gamagina a již zmíněná Natália Lenártová-Révajová se Zsuzsannou Toldi.

Při vyhlášení výsledků se ze svého prvního profesionálního vítězství na soutěži nakonec radovala domácí závodnice, která si tak zajistila přímý postup na letošní ročník Figure Olympia. Druhé místo brala Kati Alander, třetí skončila absolutní vítězka loňského amatérského Arnold Classic Europe v bodyfitness žen Zsuzsanna Toldi.


Výsledky Mozolani Pro Classic 2014 - figure žen:

  1. Natália Lenártová-Révajová*
  2. Kati Alander
  3. Zsuzsanna Toldi
  4. Ekaterina Gamagina
  5. Maria Jose Garcia Sanchez
  6. Olga Karavayeva
  7. Louise Rogers
  8. Giada Simari
  9. Christina Mehling
  10. Ann Pratt
  11. Mette Ulseth

* kvalifikace na Figure Olympia 2014


První fotografie


Závodnice kvalifikované na Figure Olympia ke 4. květnu 2014:

jméno stát soutěž um.*
Nicole Wilkins USA Figure Olympia 2013 1.
Erin Stern USA Figure Olympia 2013 2.
Candice Keene USA Figure Olympia 2013 3.
Heather Dees USA Figure Olympia 2013 4.
Mallory Haldeman USA Figure Olympia 2013 5.
Camala Rodriguez USA Houston Pro 2013 1.
Alicia Coates USA Kentucky Muscle Pro 2013 1.
Candice Lewis USA St. Louis Pro 2014 1.
Jessica Graham USA California Gov. Pro Cup 2014 1.
Dana Ambrose USA Hit Emerald Cup 2014 1.
Natália Lenártová-Révajová Slovensko Mozolani Pro Classic 2014 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie figure - žebříček ke 4. květnu 2014:

p. jméno stát body
1. Allison Frahn USA 11
2. Krista Dunn USA 10
3. Ann Titone USA 6
3. Monica Labriola USA 6
3. Julie Mayer USA 6
6. Brooke Erickson USA 4
6. Sasha Brown USA 4
6. Andrea Cantone USA 4
6. Kati Alander Finsko 4
10. Francine Sablan USA 3
10. Ava Cowan USA 3
10. Natalie Waples Kanada 3
10. Wendy Fortino USA 3
10. Andrea Calhoun USA 3
10. Zsuzsanna Toldi Maďarsko 3
16. Amanda Doherty Austrálie 2
16. Ekaterina Gamagina Rusko 2
18. Kimberly Sheppard USA 1
18. Crystal Lowery USA 1
18. Larissa Reis Brazílie 1
18. Linda Andrew USA 1
18. Maria Jose Garcia Sanchez Španělsko 1

Pravidla, jimiž se na jednotlivých soutěžích řídí kvalifikace na Olympia Weekend i udělování bodů do kvalifikačního žebříčku, popisujeme v tomto článku.


Mozolani Pro Classic 2014 - bikini fitness žen

V kategorii bikini fitness k Mozolani Pro Classic nastoupilo osm sportovkyň. Stejně jako ve všech ostatních kategoriích i zde se představily domácí závodnice, když vzájemný souboj svedly Nikola Weiterová a Jana Majerníková. Obě se navíc dokázaly probojovat do prvního semifinálového vyvolávání, kde o přízeň rozhodčích bojovaly spolu s Norkou Christinou Strom Fjaere a Margret Gnarr z Islandu.

Z vítězství se nakonec při svém profesionálním debutu radovala úřadující mistryně světa Christina Strom Fjaere, za níž se ve výsledkové listině zajímavým způsobem seřadily obě slovenské závodnice, když mezi profesionálkami debutující Jana Majerníková předstihla přeci jenom již o něco zkušenější Nikolu Weiterovou.


Výsledky Mozolani Pro Classic 2014 - bikini fitness žen:

  1. Christina Strom Fjaere*
  2. Jana Majerníková
  3. Nikola Weiterová

  4. Margret Gnarr
  5. Anna Virmajoki
  6. Svetlana Eregina
  7. Michelle Brannan
  8. My Coustels

* kvalifikace na Bikini Olympia 2014


První fotografie


Závodnice kvalifikované na Bikini Olympia ke 4. květnu 2014:

jméno stát soutěž um.*
Ashley Kaltwasser USA Bikini Olympia 2013 1.
Yeshaira Robles USA Bikini Olympia 2013 2.
Stacey Alexander USA Bikini Olympia 2013 3.
Nathalia Melo Brazílie Bikini Olympia 2013 4.
India Paulino USA Bikini Olympia 2013 5.
Lacey DeLuca USA Houston Pro 2013 1.
Vladimíra Krásová Česká republika EVL’s Prague Pro 2013 1.
Jennifer Andrews USA Ft. Lauderdale Cup 2013 1.
Narmin Assria USA Iowa Pro 2013 1.
Amanda Latona USA Sacramento Pro 2013 1.
Taylor Matheny USA Iron Games Pro 2013 1.
Crystal Matthews USA Tijuana Pro 2013 1.
Christie Marquez USA Legends Pro Classic 2014 1.
Sarah LeBlanc USA St. Louis Pro 2014 1.
Noy Alexander USA MuscleContest Pro 2014 1.
Janet Layug USA Battle on the Beach Pro 2014 1.
Sandi Forsythe USA Shredderbuilt Pro 2014 1.
Christina Strom Fjaere Norsko Mozolani Pro Classic 2014 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie bikini - žebříček ke 4. květnu 2014:

p. jméno stát body
1. Dayna Maleton USA 11
2. Jessica Arevalo USA 10
2. Stephanie Mahoe USA 10
4. Tawna Eubanks USA 8
4. Kelsie Burgin USA 8
4. Nikola Weiterová Slovensko 8
7. Anna Virmajoki Finsko 7
8. Michelle Brannan Velká Británie 4
8. Gigi Amurao USA 4
8. Nicole Moneer USA 4
8. Jessica James USA 4
8. Raphaela Milagres Brazílie 4
8. Ashriel Osgood USA 4
8. Lisette Howard USA 4
8. Tamara Haddad USA 4
8. Jana Majerníková Slovensko 4
17. Gemmalyn Crosby USA 3
17. Michelle Lewin Venezuela 3
17. Jaclyn Wilson Kanada 3
17. Jade MacKinnon Nový Zéland 3
17. Angeles Burke USA 3
17. Lindsay Oxford USA 3
23. Noemi Olah Maďarsko 2
23. Crystal Green USA 2
23. Candice Conroy USA 2
23. Amy Wright Austrálie 2
23. Caryn Paolini USA 2
23. Callie Bundy USA 2
23. Jessica Renee USA 2
23. Marcela Cabral USA 2
23. Margret Gnarr Island 2
32. Lorena Bucio Mexiko 1
32. Samantha Karr USA 1
32. Karey Grabow USA 1
32. Sheena Martin Nový Zéland 1
32. Shernika Speights USA 1

Pravidla, jimiž se na jednotlivých soutěžích řídí kvalifikace na Olympia Weekend i udělování bodů do kvalifikačního žebříčku, popisujeme v tomto článku.


Foto:
www.team-andro.com / Matthias Busse


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

09.05.16:53Lukasso90 - Jo, tak to je možné. Tak moje chyba, dík za info. Jinak si..
09.05.13:00whoo - mozno u amaterov bolo viac slovenskych, ale profi rozhodov..
09.05.12:49Lukasso90 - Co vím, tak soutěž byla sice mezinárodní, ale složení rozh..
05.05.17:02Sanr11 - Já tam byl a dost blízko na to abych to viděl. Jo Pevan by..
05.05.16:50Petr Prielozny - Katka mohla byt vys. Pas je mozna trochu sirsi, ale zase j..+1
05.05.16:36majko8109 - Katka má strašne široký pás, tam jej boli zrážané body dol..
05.05.15:36jnerez - Aurérila Grožajová před Katkou? To je hodně špatný slovens..
05.05.15:01maxpoint97 - Jsem na naše hochy hrdej, sice objemy/symetrií tam byli le..
05.05.14:42yura - Osladila před Cambala? Neblbni.. Jinak stream byl spatne k..
05.05.14:09Carnivor - Vaniš zaslouženě před Kubíkem, vyrýsovaný, separovaný. Kub..+2
05.05.12:52Patrick - S tou Katkou jsi udelali zert ne??? 4??? Podle mne 2-3 upl..+2
05.05.11:35whoo - Takze medzinarodny rozhodcovia uprednostnuju slovakov pret..
05.05.09:27smik - Mě se hodně líbil Honza Kubík. Pěkná forma, slušná prezen..+1
04.05.23:19Acht - Čambal určitě zaslouženě...publikum sice hnalo ale i tak v..+2
04.05.22:58Sanr11 - Být soutěž někde jinde než na Slovensku nebyl by 3., ale š..
04.05.22:37whoo - Cambal podla mna zasluzene treti, Lukas bol vyborny, ale p..
04.05.22:33Sanr11 - Vítěz dle očekávání a zaslouženě, třetí místo jsem viděl L..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínWings of Strength Chicago 2021 - výsl...
jiijk (22:03) • tak asi jej jen na pangaminu
magazínJ&M podcast: Zhodnocení Mr. Big Evolution Pro 2021 a naše "kauzy"
soichiro (18:21) • Chlapi vase podcasty sleduju ma to slusnou uroven i ty rozhovory se zavodniky jsou pove...
magazínJ&M podcast: Zhodnocení Mr. Big Evolution Pro 2021 a naše "kauzy"
jari (17:18) • Ahoj, díky za tvou reakci. Shrnul jsi to perfektně a nelze k tomu dodat opravdu nic. Sa...
magazínWings of Strength Chicago 2021 - výsl...
Zodiak411 (17:16) • Hlavně i to pózování zhoršil. Takto naposled pózoval v roce 2012 a dřív.
magazínJ&M podcast: Zhodnocení Mr. Big Evolution Pro 2021 a naše "kauzy"
scorpionus (14:41) • Kluci, kulturistika je nejegoističtější a nejnarcističtější a zároveň nejsubjektivnější...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie