Reklama:

Arnold Classic Brasil 2014:
výsledky a fotografie

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

V brazilském Riu de Janeiru se poslední dubnovou sobotu uskutečnil v pořadí druhý ročník profesionální soutěže Arnold Classic Brasil, na níž si to těžkotonážníci z kulturistiky mužů open a jejich kolegyně z kategorie bikini rozdali v soubojích vždy o jedno přímé postupové místo na letošní Olympia Weekend i zvýšený podíl bodů do kvalifikačního žebříčku. Kdo na závodech nakonec uspěl?Arnold Classic Brasil 2014 - kulturistika mužů open

V kulturistice mužů open do klání organizovaného Rafaelem Santonjou a Robertem Lorimerem zasáhlo čtrnáct závodníků. Proti původním předpokladům i tomu, co udávala oficiální startovní listina, mezi nimi chyběl Kanaďan Ben Pakulski, a tak se do boje přední příčky pustili jiní.

První semifinálové vyvolávaní, které zpravidla o nadějích závodníků na dobré umístění rozhoduje, tentokrát patřilo šestici borců ve složení Jonathan Delarosa, Lionel Beyeke, William Bonac, Juan Morel, Steve Kuclo a Marius Dohne. Poslední vyvolávání prejudgingu pak dalo naději i Toneymu Freemanovi, jenž v jinak stejné skupince posuzovaných závodníků vystřídal Williama Bonaca.

Když rozhodčí po klíčová semifinálová a později i finálová vyvolávání ve středu řady vždy drželi Steva Kucla a kolem něj točili další borce, začal před vlastním vyhlašováním výsledků krystalizovat mírný favorit, a to i přesto, že se našla řada těch, kteří by si jako šampióna dokázali představit úplně jiné závodníky.

Stále pouze osmadvacetiletý Kuclo si na soutěži nakonec připsal své druhé profesionální vítězství a kromě přímé kvalifikace na Mr. Olympia 2014 si domů do Texasu poveze také šek na 35.000 dolarů. Přestože tento přibližně 180 cm vysoký borec na pódiu poutal pozornost šířkou ramen, skvělými lýtky a také poměrně úzkým pasem, podle mnohých si zvítězit nezasloužil. Kritici mu vytýkají, že jeho postava stále nepůsobí tolik kompletním dojmem, jak by na triumf v podobné konkurenci bylo potřeba, a poukazují například na přílišnou plochost v oblasti jeho zad nebo na to, že Kuclovy svaly přes výborné vyrýsování postrádaly určitou svěžest a zdálo se, jako by to přehnal s dietou.

Nejčastěji se objevovaly názory, že místo mladého Texasana měl zvítězit Lionel Beyeke, našli se ale tací, kteří by si jako šampióna soutěže dokázali představit Jonathana Delarosu nebo dokonce Mariuse Dohneho. O to větším překvapením se stalo, když byl na druhém místě vyhlášený dvaatřicetiletý Juan Morel. Ten do soutěže nastoupil zhruba o 4,5 kg mohutnější než na svých loňských závodech a v každé póze poutal masivní horní polovinou těla. K Morelově škodě jeho stehna za skvělými prsními svaly, rameny a zády stále poměrně patrně zaostávají. Přesto Juan pokračuje v nastoleném trendu a rok od roku se zlepšuje.

Třetí místo bral devětadvacetiletý Jonathan Delarosa, jemuž nové kilogramy, které nabral od loňské sezóny, neskutečně sluší. Pozornost poutal výbornou úpravou pokožky, úzkým pasem, plností svalů a celkovým vyrýsováním i množstvím detailů. Svěřenec specialisty na předsoutěžní přípravu Chrise Aceta nyní plánuje závodit ještě na soutěžích v New Yorku a Torontu, a ačkoliv se dá předpokládat, že by po nich i bez vítězství mohl mít zajištěný postup na Mr. Olympia díky bodovému zisku v kvalifikačním žebříčku, samotný závodník svou účast na Olympii podmiňuje právě svým prvním profesionálním triumfem.

Čtvrté místo Lionela Beyekeho se dá bez zardění označit jako prozatímní zářez sezóny. Svěřenec trenéra Dennise Jamese závodil v životní formě, poprvé po několika dlouhých letech nabídl opravdové napruhování v oblasti kvadricepsů, spodních zad i hýždí a díky fantastické stavbě těla i výjimečně líbivým tvarům ve většině póz připomínal spíše postavičku z komiksu. Ačkoliv samozřejmě i on měl své slabiny v podobě méně výrazných hamstringů, slabších lýtek a opravdu již jen drobných rezerv v celkové ostrosti, jeho umístění většina fanoušků i komentátorů bodybuildingu přijímá minimálně s překvapením.

Radost svým fanouškům udělal sedmačtyřicetiletý veterán Toney Freeman, který se na Arnold Classic Brasil představil v nejlepší formě za dlouhou dobu a do nejlepší pětice patří po právu. Ačkoliv jeho stehna s rostoucím věkem ztrácí na celkové mohutnosti, 188 cm vysoký borec fantastickou tvrdostí v čelních postojích ukázal, že stále umí udělat výbornou formu a má co nabídnout ve startovním poli jakékoliv soutěže. Svou kulturistickou dlouhověkostí se začíná řadit po bok svých legendárních předchůdců, jakými byli Albert Beckles nebo Vince Taylor.

Šesté místo bral Jihoafričan Marius Dohne, který závodil ve výrazně lepší formě než před dvěma týdny na Europa Show of Champions. Nabídl fantasticky napruhované hýždě, masivní a kulatá ramena a především celkově výrazně plněji působící svaly než při svých posledních závodech.

Až sedmé místo překvapivě a možná opět poněkud sporně zbylo na Williama Bonaca, který na své 170 cm vysoké kostře drží až nepochopitelné množství svalové hmoty. Faktem je, že proti svému fantastickému vystoupení na letošní Australian Pro Grand Prix mírně ztrácel na celkové ostrosti.

Íránec Baitollah Abbaspour plánuje od příště závodit již v lehčí váze a s kategorií open se na Arnold Classic Brasil loučil devátým místem. Že nepředstihl osmého Michaela Kefalianose, který tentokrát postrádal svou pověstnou tvrdost a navíc ztrácel v rozvoji stehen, zůstává jednou ze záhad, kterou do dějin soutěže svým verdiktem vepsali rozhodčí.


Výsledky Arnold Classic Brasil 2014 - kulturistika mužů open:

  1. Steve Kuclo*
  2. Juan Morel
  3. Jonathan Delarosa
  4. Lionel Beyeke
  5. Toney Freeman
  6. Marius Dohne
  7. William Bonac
  8. Michael Kefalianos
  9. Baitollah Abbaspour
  10. Fred Smalls
  11. Robert Piotrkowicz
  12. Edward Nunn
  13. Martin Kjellström
  14. Julio Balestrin

* kvalifikace na Mr. Olympia 2014


1. Steve Kuclo

2. Juan Morel

3. Jonathan Delarosa

4. Lionel Beyeke

5. Toney Freeman

Další vybraní borci startovního pole


Závodníci kvalifikovaní na Mr. Olympia k 26. dubnu 2014:

jméno stát soutěž um.*
Phil Heath USA Mr. Olympia 2013 1.
Kai Greene USA Mr. Olympia 2013 2.
Dennis Wolf Německo Mr. Olympia 2013 3.
Shawn Rhoden USA Mr. Olympia 2013 4.
Dexter Jackson USA Mr. Olympia 2013 5.
Justin Compton USA Europa Show of Ch. 2014 1.
Steve Kuclo USA Arnold Classic Brasil 2014 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie open - žebříček 12. dubnu 2014:

p. jméno stát body
1. Victor Martinez Dominikánská republika 9
2. Evan Centopani USA 8
2. Jonathan Delarosa USA 8
4. William Bonac Nizozemsko 7
4. Cedric McMillan USA 7
4. Branch Warren USA 7
4. Fred Smalls USA 7
8. Juan Morel USA 5
9. Martin Kjellström Švédsko 4
10. Kevin Ofurum USA 3
10. Lionel Beyeke Francie 3
12. Manuel Lomeli Mexiko 2
12. Daniel Toth Maďarsko 2
12. Toney Freeman USA 2
15. Alfredo Azpeitia Mexiko 1
15. Edward Nunn USA 1
15. Eddy Wilson Surinam 1

Pravidla, jimiž se na jednotlivých soutěžích řídí kvalifikace na Olympia Weekend i udělování bodů do kvalifikačního žebříčku, popisujeme v tomto článku.


Arnold Classic Brasil 2014 - fitness žen

Druhá letošní profesionální soutěž ve fitness žen se stala příležitostí pro jedenáct závodnic. V semifinále rozhodčí nejvíce zaujaly Marta Aguiar, Bethany Cisternino, Regiane DaSilva, Whitney Jones, Danielle Ruban a Ryall Graber-Vasani, které bok po boku pózovaly v prvním vyvolávání a živily tak naději na medailové příčky.

Vítězství nakonec připadlo páté ženě loňského ročníku Fitness Olympia Bethany Cisternino, druhé místo brala Regiane DaSilva, která si tak upevnila vedoucí pozici v kvalifikačním žebříčku.


Výsledky Arnold Classic Brasil 2014 - fitness žen:

  1. Bethany Cisternino*
  2. Regiane DaSilva
  3. Danielle Ruban
  4. Whitney Jones
  5. Ryall Graber-Vasani
  6. Marta Aguiar
  7. Diana Monteiro
  8. Melinda Szabo
  9. Amanda Hatfield
  10. Tiffany Chandler
  11. Babette Mulford

* kvalifikace na Fitness Olympia 2014


1. Bethany Cisternino

2. Regiane DaSilva

3. Danielle Ruban


Závodnice kvalifikované na Fitness Olympia k 26. dubnu 2014:

jméno stát soutěž um.*
Adela Garcia USA Fitness Olympia 2013 1.
Oksana Grishina Rusko Fitness Olympia 2013 2.
Tanji Johnson USA Fitness Olympia 2013 3.
Myriam Capes Kanada Fitness Olympia 2013 4.
Bethany Cisternino USA Fitness Olympia 2013 5.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie fitness - žebříček k 26. dubnu 2014:

p. jméno stát body
1. Regiane Da Silva Německo 18
2. Whitney Jones USA 9
3. Trish Warren USA 5
4. Danielle Ruban Kanada 4
5. Amanda Hatfield USA 3
6. Ryall Graber-Vasani Kanada 2
7. Ashley Sebera USA 1

Pravidla, jimiž se na jednotlivých soutěžích řídí kvalifikace na Olympia Weekend i udělování bodů do kvalifikačního žebříčku, popisujeme v tomto článku.


Foto:
www.flexonline.com / Isaac Hinds


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

27.04.21:51NoWeight - Kdyby ronnie zveřejnila výsledky týhel soutěže 1.4., tak b..
27.04.21:24mil34 - Tak toto mě vytočilo, Beyeke měl vyhrát, toto je fakt spro..+1
27.04.18:29utan - Tak já nevím, viděl jsem fotky tady, viděl jsem pár porovn..
27.04.14:35lakatosKE - hmmm tvary ma pekne, aj objemy, ale este na ziadnu sutaz n..
27.04.14:10Mikuc - Tak mě ještě napadlo - udělat soutěž, ale nevyhlašovat pak..
27.04.13:44Turakam - ale minimálne do porovnávaní, púred morelom a zvyškom mal ..
27.04.13:27maxpoint97 - Beyeke určitě, ale Bonace bych před Delarosu nedal.
27.04.13:26maxpoint97 - Jinak by mě zajímalo, jestli by byly stejné výsledky, kdyb..+1
27.04.12:56william888 - Take faux pas na `profi` sutazi tu uz davno nebolo... Prve..+2
27.04.11:58dre.mc - je to k smíchu
27.04.11:53Turakam - mali ale s vynechaním prvej trojky, už len utriedili zvyšo..
27.04.11:46Tommm - Tak koukám,že rozhodčí na Arnold Classic měli taky tipovac..+4
27.04.11:38empor - ten rear lat spread ? čumím ! paráda
27.04.11:13jari - Už ani nevim co mám psát. Že Kuclo vyhraje bylo jasný půl ..+3
27.04.11:0370mMyW!53 - Tak to vypada ze je z Kucla prominent IFBB. Uz se tesim az..+1
27.04.11:01Loner88 - Kuclo 1.? Bonac 7.? Beyeke 4.? Nejak vela omylov na jednu ..+2
27.04.10:56Tifosi - Je to jasný!..rozhodčí byli na tripu, nebo hodně zhulený, ..+2
27.04.10:5570mMyW!53 - NAprosty suhlas s Amorres Perros+2
27.04.10:31Turakam - najväčia blbosť za psoeldné roky, rozhodcvovanie v ifbb pr..+4
27.04.10:09maxpoint97 - Aspoň toho Kucla jsem trefil :D , ale mínusovejch bodů bud..
27.04.09:46Majke - Taky jsem to viděl jinak,na první místa jsem dával Beykeho..+1
27.04.09:30Mikuc - Já vám řeknu... Příště ať to udělají na dálku - každý ať p..+2
27.04.09:11Tifosi - Tak tak,Kuclo vršek zad při dvojitém bicepsu zalitý, trapé..+4
27.04.08:43DiamonD123 - To musí bejt špatnej vtip *36* *36* *36*+2
27.04.08:02Sajmon8 - Když vidím jak to dopadlo tak nejspíš budu poslední v tipo..+1
27.04.07:15amoresPE - Kuclo na prvom mieste...., asi zly vtip. Ano ma svoje kval..+6
27.04.05:08Petr Prielozny - vsichni vypadaj uzasne. Steve se mi zda nejak drzel vodu n..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie