Reklama:

"Změny byly vidět hned," říká
Lukáš Osladil o spolupráci
s Georgem Farahem

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Českého profesionálního kulturistu Lukáše Osladila v květnu čekají hned tři závody, takže pro něj nadcházející měsíc bude pořádně nabitý. V Žilině na Mozolani Pro Classic a v zámoří na New York Pro a Toronto Pro Supershow bude český profesionál v kategorii do 212 liber bojovat o vítězství a z něho plynoucí nominaci na Olympia 212 Showdown. "Ulevilo by se mi, kdybych do New Yorku mohl odlétat s tím, že už nominaci mám," netají se Lukáš vysokými cíli pro závody na Slovensku. V přípravě mu tuto sezónu pomáhá také světoznámý specialista na předsoutěžní přípravu George Farah, jehož největší přínos sám Lukáš vidí právě ve fázi těsně před závody.


Lukáš Osladil 3 týdny před Mozolani Pro Classic 2014

Na váš jídelníček dohlíží tuto sezónu George Farah, který pracuje s těmi nejlepšími profesionálními kulturisty světa. Jak jste se spolu seznámili?

Já jsem se s ním úplně poprvé setkal v roce 2012 v Torontu, kde jsem závodil na své první profesionální soutěži. Závody jsem tehdy vyhrál, on mě v šatně sám oslovil a řekl mi, že ve mně vidí potenciál. To mě samozřejmě hodně potěšilo. Radil mi tehdy, že by bylo lepší, kdybych šel do kategorie open, ve které bych měl podle něj do budoucna hodně velkou šanci vzhledem k tomu, jaké mám tvary a symetrii.

Už tehdy vás napadlo, že byste v tréninku spolupracoval s nějakým poradcem?

Nikdy jsem neměl problém s dietou nebo s tím, jak se dostat do formy. Někdy se mi ale stávalo, že i když jsem byl na pódiu hodně vyrýsovaný, tak mi chyběla plnost svalů. Věděl jsem, že s tím potřebuji poradit. Proto jsem zvažoval, že by bylo vhodné se s někým takovým spojit.

Jak tedy došlo k tomu, že jste spolu začali hned následující rok spolupracovat?

Po neúspěchu na loňském EVL´s Prague Pro mi pan Speychal za Sportovního holdingu Praha nabídl, že bych mohl v přípravě na soutěže v roce 2014 pracovat mimo jiné právě s Georgem Farahem. Byl jsem rád, a tak se naše spolupráce rozběhla už od listopadu loňského roku.

George Farah tráví většinu času v New Yorku, jak mezi vámi probíhá komunikace?

Komunikujeme spolu přes internet a telefonicky. Tréninky si jedu podle sebe, George mi radí v oblasti jídelníčku, nutričních doplňků a výživy celkově.

I když zatím spolupracujete poměrně krátce, vidíte na sobě pozitivní výsledky?

Určitě, změny byly vidět hned od začátku. A bylo to díky spolupráci s Georgem Farahem a podmínkám, které mám díky Sportovnímu holdingu Praha. Tato kombinace je to pro mě velké plus, díky kterému se mi daří zlepšovat formu.

Máte nyní krátce před závody nějaký speciální režim?

Moje příprava na květnové závody se nijak diametrálně neliší od té na Arnold Classic. Celou dobu jsem se musel udržovat, protože pauza mezi Arnold Classic a květnovými závody je skoro dva měsíce. Musel jsem se držet, abych nenabral nějaké tuky a nezkazila se mi forma. V tom je to náročné a květen bude vůbec nejnáročnější. Pevně věřím, že se nám podaří zajistit, aby forma gradovala.

Co všechno vás v květnu čeká?

Na začátku května mě čeká Mozolani Pro Classic v Žilině a o dva týdny později soutěžím na New York Pro. O dalších čtrnáct dní později budu závodit na Toronto Pro Supershow, kde jsem byl už v roce 2012 a zvítězil jsem tam.

Lukáš Osladil 3 týdny před Mozolani Pro Classic 2014

Jsou pro vás právě tyto závody speciální tím, že jste tam absolvoval veleúspěšný debut mezi profesionály?

Rozhodně, pro mě to bylo něco výjimečného, že jsem tam vyhrál. Takže Toronto je pro mě zcela určitě speciální. Ale na každé soutěži se člověk utká s jinými kulturisty, každý má jinou formu. Takže je všechno vždycky jinak. Ale vzhledem k tomu, že jsem Toronto Pro Supershow vyhrál, velice rád bych si to zopakoval i letos.

Na které ze tří soutěží očekáváte nejsilnější soupeře?

Určitě v New Yorku, Toronto a Mozolani Pro Classic jsou tak nastejno. Mozolani Pro Classic je považováno za lehčí soutěž než třeba Arnold Classic, které je druhým největším profesionálním kláním hned po Olympii, za ní následují New York Pro a EVL´s Prague Pro. Samozřejmě ale i na té v uvozovkách nejmenší soutěži záleží na tom, kdo přijede, účast těch nejlepších z ní může naopak udělat hodně těžké klání. James "Flex" Lewis, David Henry nebo Eduardo Correa tam třeba nestartují, tím je to zdánlivě o něco lehčí. Ale zase tam budou Sami al Haddad, Mark Dugdale a další.

Jaké jsou tedy vaše cíle pro nejbližší závody, což je Mozolani Pro Classic v Žilině?

Tam rozhodně pomýšlím na ty nejvyšší příčky. Největším soupeřem pro mě pravděpodobně bude Sami al Haddad, kterého už jsem ale zvládl porazit. On mě několikrát také porazil, takže to bude velký souboj. Vítězství navíc znamená nominaci na Olympii, jako na každé profi soutěži. Ulevilo by se mi, kdybych do New Yorku mohl odlétat s tím, že už nominovaný jsem.


Kariéru Lukáše Osladila kromě informací z Ronnie.cz
můžete sledovat také prostřednictvím jeho webových a facebookových stránek.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 69 sekundami?
NOVÉ INZERÁTYpráce recepční(obsluha)do fitness-brig...
Olympia Fitness Praha(Opatov,Hostivař) hledá brigádníky do svého týmu - STUDENTKU/STUDENTA na poz...
bazar Sběratel koupí větší sbírku pošt...
Vášnivý sběratel koupí větší sbírku poštovních známek. Solidní jednání a okamžitá platba. 777097...
práce Hledáme instruktory/ky
Nový prémiový fitness klub v nově vznikající čtvrti DOCk na Palmovce hledá spolehlivé instruktory...
seznamka Asiat hledá svalovce na společné posi...
Štíhlý asiat, nepříliš zkušený v posilování, hledá svalovce na společné posilování, který by mi p...
bazar Chodící pás - Walking program
Prodám 11 kusů chodících / běžeckých pásů s 0,5 kg činkami pro Walking program. Vhodné jak pro tr...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra