Reklama:

Europa Show of Champions
2014: výsledky a fotografie

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Letošní ročník již pomalu tradiční floridské profesionální soutěže Europa Show of Champions je minulostí. Na klání tentokrát dostali příležitost závodníci z kulturistiky mužů open, physique mužů, physique žen a bikini fitness žen, kteří v pátečním semifinále a sobotním finále bojovali shodně vždy o jedno přímé postupové místo na zářijový Olympia Weekend. Komu se na klání dařilo?


Europa Show of Champions 2014 - kulturistika mužů open

Profesionální kulturisté na Europa Show of Champions změřili síly nejenom v souboji o postup na Mr. Olympia, ale také o podíly z finanční prémie v celkové výši 20.000 dolarů. Před rozhodčí nakonec předstoupilo patnáct borců, mezi nimiž proti původním předpokladům chyběl Američan Jeff Long. Ten krátce před závody shledal, že dvoutýdenní pobyt v Evropě, který absolvoval na přelomu března a dubna, příliš negativně ovlivnil jeho formu a do sezóny 2014 tak nejspíše vstoupí až na nabitém květnovém New York Pro.

Nyní již ale k borcům, kteří k závodům nastoupili. Průběh semifinále ukázal, že se souboj o vítězství v souladu s předsoutěžními očekáváními zúžil pouze na dva kulturisty, a to o něco mohutněji působícího Justina Comptona a naopak možná o něco méně masivního, ale zato lépe pózujícího Jonathana Delarosu. Oba Američané nechyběli v prvním semifinálovém vyvolávání, kde po jejich boku stáli Fred Smalls, Daniel Toth, Eddy Wilson a Ben White, později pak Compton s Delarosou doplněni o Smallse dostali příležitost i v posledním vyvolávání, které napovídalo složení nejlepší trojice.

Finále tak mělo vyřešit pouze jednu zásadní otázku - dosáhne v Orlandu, jež klání hostilo, na své první profesionální vítězství stále pouze pětadvacetiletý Compton, anebo rozhodčí upřednostní o čtyři roky staršího Delarosu?

Přes určité problémy s optimálním provedením jednotlivých póz úspěch při svém teprve druhém profesionálním startu nakonec slavil Justin Compton, jenž těžil z výrazného zlepšení celkových objemů (údajně od loňska dokázal přidat přibližně 7 kg svalové hmoty), pěkného "V" tvaru trupu i výborného vyrýsování. K přednostem 173 cm vysokého závodníka, jenž den před soutěží vážil nějakých 111 až 112 kg, patřily i masivní paže, silný byl také v boční tricepsové a nejsvalnatější póze.

Nakonec druhý Jonathan Delarosa od loňské sezóny na svou 170 cm vysokou kostru nabalil možná ještě o několik kilogramů svalů více než jeho úspěšnější soupeř a nutno říci, že mu vylepšené objemy sluší. Nové kilogramy se pravděpodobně nejvíce odrážejí v oblasti jeho zad a celkově Delarosa na Europa Show of Champions zaujal kulatějšími a tvrdšími svaly než kdykoliv v minulosti. Právě ona předvedená tvrdost byla tentokrát o to cennější, že mimořádně symetrickou postavou disponující závodník na víkendovém klání původně vůbec neplánoval startovat a ještě v polovině minulého týdne počítal až s účastí na Arnold Classic Brasil. Ačkoliv Jonathana jistě bude chvíli mrzet, že se mu v Orlandu nepodařilo dosáhnout na jeho první profesionální vítězství, vybojované čtyři body do kvalifikačního žebříčku mu před jeho starty na soutěžích v Brazílii, New Yorku a pravděpodobně i Torontu dávají dobrou výchozí pozici pro získání nepřímé kvalifikace na letošní Olympia Weekend.

Fredu Smallsovi se tentokrát na pódium podařilo přinést podstatně lepší formu než před několika týdny na Arnold Classic a Australian Pro Grand Prix, což se odrazilo i v jeho umístění. Z floridského klání si odnáší třetí místo a v kvalifikačním žebříčku na Mr. Olympia 2014 se díky třem získaným bodům posunul na třetí příčku, o niž se v tuto chvíli dělí s Williamem Bonacem, Cedricem McMillanem a Branchem Warrenem.

Maďarský kolos Daniel Toth se v profesionální divizi IFBB s každou sezónou dokáže na některé ze soutěží posunout o příčku výše, než bylo jeho dosavadní maximum. Tentokrát páté místo z loňského Mr. Europe Pro vylepšil na čtvrtou příčku, k čemuž mu tradičně pomohly celkové objemy, masivní prsní svaly i záda a tvrdost v čelních postojích. K jeho slabinám nadále patří střed těla, podobně jako Justin Compton má také určité rezervy v prezentaci.

Surinamec Eddy Wilson profesionální kartu vybojoval již koncem roku 2011, kdy triumfoval na Juliette Bergmann Classic. Svůj premiérový start mezi elitou následně dlouho odkládal a už se začínalo zdát, že pravý moment ke vstupu na profesionální scénu propásl. Nakonec však právě na víkendové Europa Show of Champions prožil vydařený profesionální debut. Zaujal stavbou těla, pěknými tvary, výbornými kvadricepsy i vysekanými šikmými břišními svaly a přes slabší zadní postoj dosáhl na velmi dobré páté místo.

Mírnou vlnu nevole vyvolalo až osmé místo symetrického Mariuse Dohneho, jenž se podle některých měl umístit před subtilnějším Benem Whitem (šesté místo) a rovněž přeci jenom o něco drobnějším Anem Nguyenem (sedmá příčka).

Jako na nevydařené budou na své vystoupení v Orlandu vzpomínat Clarence DeVis , Rudy Richards a Saiid Tejan-Kamara, jimž forma příliš nevyšla a po zásluze jim patří až umístění ve druhé polovině startovního pole. Výsledkovou listinu uzavírá jméno Nathana Wonsleyho, jenž je v padesáti letech po mnoha zraněních již nezadržitelně na odchodu ze scény.


Výsledky Europa Show of Champions 2014 - kulturistika mužů open:

  1. Justin Compton*
  2. Jonathan Delarosa
  3. Fred Smalls
  4. Daniel Toth
  5. Eddy Wilson
  6. Ben White
  7. An Nguyen
  8. Marius Dohne
  9. Clarence DeVis
  10. Keith Williams
  11. Lloyd Dollar
  12. Malcolm Marshall
  13. Rudy Richards
  14. Saiid Tejan-Kamara
  15. Nathan Wonsley

* kvalifikace na Mr. Olympia 2014


1. Justin Compton

2. Jonathan Delarosa

3. Fred Smalls

Závodníci na dalších místech


Závodníci kvalifikovaní na Mr. Olympia k 12. dubnu 2014:

jméno stát soutěž um.*
Phil Heath USA Mr. Olympia 2013 1.
Kai Greene USA Mr. Olympia 2013 2.
Dennis Wolf Německo Mr. Olympia 2013 3.
Shawn Rhoden USA Mr. Olympia 2013 4.
Dexter Jackson USA Mr. Olympia 2013 5.
Justin Compton USA Europa Show of Ch. 2014 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie open - žebříček 12. dubnu 2014:

p. jméno stát body
1. Victor Martinez Dominikánská republika 9
2. Evan Centopani USA 8
3. William Bonac Nizozemsko 7
3. Cedric McMillan USA 7
3. Branch Warren USA 7
3. Fred Smalls USA 7
7. Martin Kjellström Švédsko 4
7. Jonathan Delarosa Švédsko 4
9. Kevin Ofurum USA 3
10. Manuel Lomeli Mexiko 2
10. Daniel Toth Maďarsko 2
12. Alfredo Azpeitia Mexiko 1
12. Edwar Nunn USA 1
12. Eddy Wilson Surinam 1

Pravidla, jimiž se na jednotlivých soutěžích řídí kvalifikace na Olympia Weekend i udělování bodů do kvalifikačního žebříčku, popisujeme v tomto článku.


Europa Show of Champions 2014 - physique mužů

Mimořádně těžká úloha stála před panelem rozhodčích při posuzování sportovců závodících ve physique mužů. Těch se totiž na pódiu Europa Show of Champions představilo hned šestatřicet. První semifinálové vyvolávání dalo tušit, že na dobré umístění mohou pomýšlet Jason Poston, Michael Anderson, Jeff Seid, David Breaux, Steve Mousharbash a Michael Ferguson. Někteří přitom před finále do role kandidáta na vítězství pasovali jednačtyřicetiletého veterána Michaela Andersona, jenž na klání obhajoval loňské prvenství.

Verdikt rozhodčích byl nakonec ale jiný a ze svého prvního profesionálního vítězství se na úkor Andersona radoval 180 cm vysoký Jason Poston, jenž si tak zajistil přímý postup na Olympia Men's Physique Showdown, kde se letos v září pokusí vylepšit loňské výborné páté místo. Michael Anderson skončil druhý, třetí příčku bral osobní trenér ze státu Tennessee Michael Ferguson.


Výsledky Europa Show of Champions 2014 - physique mužů:

  1. Jason Poston*
  2. Michael Anderson
  3. Michael Ferguson
  4. Steve Mousharbash
  5. Jeff Seid
  6. David Breaux
  7. George Brown
  8. Brian Hay
  9. Stephen Mass
  10. Travales Blount
  11. Andre Adams
  12. Tony Torres
  13. Deniz Duygulu
  14. Reuben Gordon
  15. Reynaldo Pickwoad
  16. Aaron O'Connell
  16. Anthony Brigman
  16. Anton Antipov
  16. Burton Hughes
  16. Capriese Murray
  16. David Velazquez
  16. Douglas Peaney
  16. Duane Brickhouse
  16. Geobanny Paula
  16. Jermaine Ward
  16. Jim Holcomb
  16. Joe Cantu
  16. John Arterberry
  16. Josh Bowmar
  16. Justin Busiere
  16. Ken Settepani
  16. Murat Demir
  16. Sheridan Hause
  16. Victor Ruiz
  16. Victor Clark
  16. William Sullivan

* kvalifikace na Olympia Men's Physique Showdown 2014


1. Jason Poston

2. Michael Anderson

3. Michael Ferguson


Závodníci kvalifikovaní na Olympia Men's Physique Showdown k 12. dubnu 2014:

jméno stát soutěž um.*
Mark Anthony Wingson USA Men´s Phys. Showdown 2013 1.
Jeremy Buendia USA Men´s Phys. Showdown 2013 2.
Matt Acton USA Men´s Phys. Showdown 2013 3.
Sadik Hadzovic USA Men´s Phys. Showdown 2013 4.
Jason Poston USA Men´s Phys. Showdown 2013 5.
Tyler Anderson USA Titans Grand Prix 2013 1.
Tory Woodward USA Kentucky Muscle Pro 2013 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Physique mužů - žebříček k 12. dubnu 2014:

p. jméno stát body
1. Michael Anderson USA 11
2. Jonathan Sebastian USA 5
3. Matt Christianer USA 4
3. Xavisus Gayden USA 4
3. Michael Bevins USA 4
6. Anthony Brigman USA 3
6. Shane Eslahi USA 3
6. Michael Ferguson USA 3
9. Sheridan Hause USA 2
9. Jonathan Cetera USA 2
9. Steve Mousharbash USA 2
12. William Sullivan USA 1
12. Derek Lemm USA 1
12. Jeff Seid USA 1

Pravidla, jimiž se na jednotlivých soutěžích řídí kvalifikace na Olympia Weekend i udělování bodů do kvalifikačního žebříčku, popisujeme v tomto článku.


Europa Show of Champions 2014 - physique žen

Ve physique žen rozhodčí posuzovali formy čtrnácti závodnic. První vyvolávání pátečního prejudgingu naděje na pěkné umístění přineslo Frances Mendez, Danielle Reardon, Leonie Rose, Joele Smith, Glorii Faulls a Jeannee Burritt. Vítězství pro sebe nakonec vybojovala dvaačtyřicetiletá Mendez, která tak vylepšila své dosavadní maximum z profesionální divize IFBB, kterým bylo druhé místo z předloňského Valenti Gold Pro Cupu.

Druhou příčku si z Europa Show of Champions odnáší třiatřicetiletá Joele Smith, trio medailistek uzavírá Leonie Rose. Ta od loňského soutěžního ročníku zaznamenala obrovské zlepšení, když před dvanácti měsíci na stejných závodech skončila až dvanáctá.


Výsledky Europa Show of Champions 2014 - physique žen

  1. Frances Mendez*
  2. Joele Smith
  3. Leonie Rose
  4. Danielle Reardon
  5. Gloria Faulls
  6. Jeannea Burritt
  7. Lisa Grasso
  8. Catherine Hernon-Schaumleffel
  9. Jessica Bowman
  10. Danielle Balbino
  11. Hannah Hallman
  12. Tracy Weller
  13. Rose Anne Duvigneaud
  14. Sherri Gray

* kvalifikace na Olympia Women's Physique Showdown 2014


1. Frances Mendez

2. Joele Smith

3. Leonie Rose


Závodnice kvalifikované na Olympia Women's Physique Showdown k 12. 4. 2014:

jméno stát soutěž um.*
Dana Linn Bailey USA Women´s Ph. Showdown 2013 1.
Tycie Coppett USA Women´s Ph. Showdown 2013 2.
Sara Hurrle USA Women´s Ph. Showdown 2013 3.
Toni West USA Women´s Ph. Showdown 2013 4.
Patricia Melo Brazílie Women´s Ph. Showdown 2013 5.
Sabrina Taylor USA Titans Grand Prix 2013 1.
Jennifer Robinson USA St. Louis Pro 2014 1.
Frances Mendez USA Europa Show of Ch. 2014 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Physique žen - žebříček k 12. 4. 2014:

p. jméno stát body
1. Danielle Reardon USA 6
2. Tamee Marie USA 4
2. Joele Smith USA 4
4. Nathalie Falk Německo 3
4. Ana Paula Da Silva Brazílie 3
4. Leonie Rose USA 3
7. Mindi O'Brien Kanada 2
7. Frida Palmell Švédsko 2
7. Gloria Faulls USA 2
10. Skadi Seifert Švýcarsko 1

Pravidla, jimiž se na jednotlivých soutěžích řídí kvalifikace na Olympia Weekend i udělování bodů do kvalifikačního žebříčku, popisujeme v tomto článku.


Europa Show of Champions 2014 - bikini žen

Europa Show of Champions si za svou další soutěž vybralo sedmnáct profesionálních bikini fitnessek. V semifinále si nejlépe vedly v prvním vyvolávání pózující Yarishna Ayala, Lacey DeLuca, Sarah LebLanc, Stephanie Mahoe, Dayna Maleton a Jessica Arevalo a bylo jasné, že vítězka vzejde právě z této šestice.

Ve finále se jí stala sedmadvacetiletá Sarah LeBlanc, která krátce po závodech myšlenkami byla již u dalších týdnů přípravy a následného startu na květnovém Pittsburgh Pro. Druhé místo brala Lacey DeLuca, třetí skončila Jessica Arevalo.


Výsledky Europa Show of Champions 2014 - bikini žen:

  1. Sarah LeBlanc*
  2. Lacey DeLuca
  3. Jessica Arevalo
  4. Dayna Maleton
  5. Stephanie Mahoe
  6. Yarishna Ayala
  7. Jessica Renee
  8. Taylor Carroll
  9. Stefanie Bambrough
  10. Lisette Howard
  11. Candyce Graham
  12. Michelle Lewin
  13. Jennifer Dawn
  14. Ashley Pfaff
  15. Nicole Coleman
  16. Taylor Gallagher
  16. Bernadett Matassa

* kvalifikace na Bikini Olympia 2014


1. Sarah LeBlanc

2. Lacey DeLuca

3. Jessica Arevalo


Závodnice kvalifikované na Bikini Olympia k 12. dubnu 2014:

jméno stát soutěž um.*
Ashley Kaltwasser USA Bikini Olympia 2013 1.
Yeshaira Robles USA Bikini Olympia 2013 2.
Stacey Alexander USA Bikini Olympia 2013 3.
Nathalia Melo Brazílie Bikini Olympia 2013 4.
India Paulino USA Bikini Olympia 2013 5.
Lacey DeLuca USA Houston Pro 2013 1.
Vladimíra Krásová Česká republika EVL’s Prague Pro 2013 1.
Jennifer Andrews USA Ft. Lauderdale Cup 2013 1.
Narmin Assria USA Iowa Pro 2013 1.
Amanda Latona USA Sacramento Pro 2013 1.
Taylor Matheny USA Iron Games Pro 2013 1.
Crystal Matthews USA Tijuana Pro 2013 1.
Christie Marquez USA Legends Pro Classic 2014 1.
Sarah LeBlanc USA St. Louis Pro 2014 1.
Noy Alexander USA MuscleContest Pro 2014 1.
Janet Layug USA Battle on the Beach Pro 2014 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie bikini - žebříček k 12. dubnu 2014:

p. jméno stát body
1. Dayna Maleton USA 11
2. Jessica Arevalo USA 10
2. Stephanie Mahoe USA 10
4. Tawna Eubanks USA 8
5. Anna Virmajoki Finsko 6
6. Nikola Weiterová Slovensko 5
7. Michelle Brannan Velká Británie 4
7. Gigi Amurao USA 4
7. Nicole Moneer USA 4
7. Jessica James USA 4
7. Kelsie Burgin USA 4
7. Raphaela Milagres Brazílie 4
7. Ashriel Osgood USA 4
7. Lisette Howard USA 4
7. Tamara Haddad USA 4
16. Gemmalyn Crosby USA 3
16. Michelle Lewin Venezuela 3
16. Jaclyn Wilson Kanada 3
16. Jade MacKinnon Nový Zéland 3
16. Angeles Burke USA 3
21. Noemi Olah Maďarsko 2
21. Crystal Green USA 2
21. Candice Conroy USA 2
21. Amy Wright Austrálie 2
21. Caryn Paolini Austrálie 2
21. Callie Bundy Austrálie 2
21. Jessica Renee USA 2
28. Sandi Forsythe USA 1
28. Lorena Bucio Mexiko 1
28. Samantha Karr USA 1
28. Karey Grabow USA 1
28. Sheena Martin Nový Zéland 1

Pravidla, jimiž se na jednotlivých soutěžích řídí kvalifikace na Olympia Weekend i udělování bodů do kvalifikačního žebříčku, popisujeme v tomto článku.


Foto:
www.npcnewsonline.com / Isaac Hinds


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

13.04.14:44fismaistr - no mě šlo hlavně o tu tvář
13.04.11:46whoo - myslim, ze co sa tyka formy tak luxus a zasluzene prva. To..
13.04.11:26fismaistr - ta vítězka bikin nic moc teda...
13.04.00:26tunerking - Justin neskutečný obr :)+1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
PrivateBlueVenusTV (12:27) • `Je mi ho líto, ale nemá tam chodit.` ... Keď toto niekde napíšeš o 5 rokov, nie je vyl...
magazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
PrivateBlueVenusTV (12:23) • K tomu získal tretie miesto a zároveň bol posledný, nakoľko súťažili v kategórii len tr...
magazínWorld´s Strongest Man 2021 - výsledky
Bucci (06:50) • fotek i videí je zatím málo, vesměs je dobře, že tam jsou fotky letošní :-) JF Caron m...
magazínWorld´s Strongest Man 2021 - výsledky
decarabas (21:07) • To bude fotka zo základnej skupiny, tam mali drepy/deadlift.
magazínWorld´s Strongest Man 2021 - výsledky
moab (20:26) • A proč ten borec na fotce dělá dřepy???
NOVÉ INZERÁTYseznamka Hledám odvážnou bojovnici, Sparring
Hledám šikovnou holku, ženu, paní na společné fitko. Mám své malé středně vybavené „fitness“ v ob...
bazar Posilovací set
Posilovací set: Multifunkční posilovací stojan -Robustní, stabilní a tuhá konstrukce -Velmi kv...
bazar Prodam vybaveni fitness studia
Prodam vybaveni studia. Vse nove. Trampoliny, bosu, kettlebelly. Idealne vse jednomu zajemci.
práce Osobní trenér pro VIP klientelu
Do týmu BodyBody Home & Office hledáme osobního trenéra se zkušenostmi, vynikajícím přístupem ke klientům a ochotou učit se nové věci. Hledáme trenéra, který bude jezdit za klienty domů nebo do kanceláře.
práce Trenér do domu
Hledáme nové kolegy na spolupráci v projektu „Trenér do domu“. Přidejte se do našeho týmu a začn...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie