Reklama:
Nejprodávanější protein je zpět!
100 % Whey protein 1+1 za 777 Kč
Skladem všech 8 variant! Více zde.

Reebok CrossFit Games 2014:
Open - výsledky po 5. WODu

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Po pěti náročných týdnech skončilo sportovní vypětí tisíců atletů, kteří se zúčastnili letošní soutěže Open. Ta je v této chvíli již minulostí. Všechny workouty byly odcvičeny, výsledky spočítány, výsledkové tabulky pevně a definitivně ustanoveny. A kdo se tentokrát ocitl na jejich prvních příčkách?

Žádná supernova se v letošní soutěži neobjevila, takže první místa si mezi sebe s přehledem rozdělili staří známí. Mezi ženami byla stejně jako loni nejlepší Samantha Briggs, mezi muži si vedl nejlépe snad zamaskovaný Superman, Rich Froning.

Co se týče výsledků pátého, tedy posledního workoutu Open, Samantha skvěle zabojovala a svým časem 8:31 převálcovala všechny soupeřky. V celkovém součtu tedy dosáhla prvenství ve třech workoutech Open z pěti.

Její mužský protějšek Rich Froning sice tak dobrého skóre nedosáhl, zvítězil jen v předposledním workoutu, v dalších WODech se umístil na 4., 2., 8. a 3. místě, ale na celkové prvenství to i tak stačilo.

Oba borci tedy postupují do Regionals, dalšího kola soutěže Reebok CrossFit Games 2014, které začne 9. 5. 2014.

Nejlepší atleti Open 2014
pořadí muži ženy
1. Rich Froning (5. WOD - 8:26) Samantha Briggs (5. WOD - 8:31)
2. Jason Khalipa (5. WOD - 9:05) Camille Leblanc-Bazinet (5. WOD - 8:54)
3. Ben Smith (5. WOD - 9:16) Kaleena Ladeairous (5. WOD - 9:52)


Rekapitulace mužské části soutěže Open 2014


Radek Hadrovský - první a jediný Čech postupující na Regionals!

Radek Hadrovský je bývalý závodník fitness, který se přeorientoval na CrossFit. A udělal dobře. Hned začátkem letošního roku totiž zvítězil na velké evropské crossfitové události Battle of London a nyní postoupil jako první Čech vůbec do dalšího kola celosvětové soutěže Reebok CrossFit Games zvaného Regionals.

Radku, tobě se po vítězství na Battle of London podařil další skvělý kousek. Jsi první a jediný Čech, kterému se zatím podařilo postoupit do dalšího levelu Reebok CrossFit Games - Regionals. Jak to prožíváš a co to pro tebe obnáší?

Bohužel, Regionals pro masters v kategorii 40 - 44 let znamenají opět jen cvičení v domácím gymu, kde budu muset odcvičit další čtyři workouty. Ty budou zveřejněny 17. 4. a do pondělí 21. 4. budu muset odeslat skóre, nebo videa ze všech čtyřech. Vedení CrossFit Games se tak snaží alespoň trochu navodit atmosféru závodu, ale je to jen slabá útěcha pro nás závodníky. Myslím, že i kategorie masters by si zasloužila samostatné Regionals. Jaký je rozdíl mezi závodníkem, kterému je 20 a kterému 50? Oba dřou stejně, jen tomu staršímu už to nejde tak jako za mlada. :) I když vítěz mé kategorie, Shawn Ramirez, skončil i v rámci celé mužské soutěže na 89. místě na světě, což je opravdu bomba.

Jinak ještě doplním, že pro postup do užšího kola bylo potřeba umístit se do dvoustého místa z celého světa. Výsledek z Evropy byl pro mě spíš jen potvrzením, že vítězství v Londýně nebyla náhoda.

Open jsi šel letos poprvé, takže jak se ti závod líbil?

Ano, letos jsem závodil v Open poprvé a byl jsem trochu zaskočen. Závod byl pro mě až moc spartakiádní s důrazem na vynikající fyzičku, což mě donutilo se zamyslet nad svojí přípravou. Dosud jsem se věnoval spíš silové části CrossFitu a díky Open jsem pochopil, že pokud se budu chtít v budoucnu posunout dál, budu muset udělat nějaké změny v tréninku, ale také si počkat. Tím myslím, že musím dát tělu čas najít si svůj režim a zautomatizovat si techniku cviků. Zní to asi zvláštně, ale nevím, jak bych to lépe vysvětlil. Ale i když máte sportovní talent a zkušenosti z jiných sportů, kvalitním crossfiterem se za rok nestanete.

Jak se ti líbila možnost porovnat se v rámci soutěže s atlety z celého světa?

To bylo super. Některé soupeře na výsledkové listině znám osobně, takže jsme si během Open psali a hecovali se. Toto pojetí závodění mohou opravdu jiné sporty CrossFitu závidět.

Dala ti soutěž hodně zabrat?

Byl to nářez po fyzické i psychické stránce. První kolo mne zastihlo v momentě, kdy jsem procházel nachlazením. Rýma se dá vydržet, ale kašel byl fakt nepříjemný. Člověku se blbě dýchá, nemůže popadnout dech, takže to byl boj hlavně s hlavou.

...za tu dobu, co sportuji, se mi potvrdilo, že když chceš a neustále na sobě makáš, výsledek se dostaví...
Radek Hadrovský

Jaký workout ti sedl nejvíce a s jakým ses nejvíce pral?

Nechci, aby to znělo namyšleně, ale nevadil mi v podstatě žádný, každý obsahoval něco, co mě baví nebo co mi nedělá zásadní problém. A vymlouvat se na to, že mi nejde to nebo ono, nemá smysl. V současné chvíli je prostě moje výkonnost na určité úrovni a podle toho musím k výsledku přistupovat.

Měl jsi během soutěže nějakou krizi?

Po workoutu 14.2 se mi chtělo vzteky brečet, protože jsem věděl, že bylo v mých silách udělat lepší skóre. Tento WOD jsem pokazil hlavně takticky, což je právě o zkušenostech, které mi ještě chybí. Navíc se mi utrhl mozol, pálil a krvácel a já měl chuť to zabalit. Počkal jsem si ale na třetí WOD, který mi zvedl náladu. Věřil jsem, že díky němu to mohu ještě dotáhnout na přední příčky, což se potvrdilo.

Jak moc jsi byl nervózní, jestli se ti podaří, či nepodaří postoupit?

Po posledním kole jsem byl kupodivu v klidu. Ano, každý by chtěl postoupit, tedy i já, ale ke konci soutěže jsem si stále více uvědomoval svoji současnou formu a snažil se být realista. Prostě takhle to teď je, a když nepostoupím, o to víc se s tím porvu v dalším roce. Za tu dobu, co sportuji, se mi potvrdilo, že když chceš a neustále na sobě makáš, výsledek se dostaví.

Do oznámení dalších čtyřech workoutů máš nyní asi dva týdny čas. Jak s ním naložíš? Budeš odpočívat?

Jako většina závodníků v tomto sportu i já odpočívám hlavně aktivní formou, tedy běháním, gymnastikou, plaváním. Moc se těším na práci kolem svého domu, u které si vždy krásně vyčistím hlavu a srovnám myšlenky. Jinak předpokládám, že další čtyři WODy budou silovější, takže se vrátím zase k těžším činkám. Hlavně ale budu muset udělat změny v tréninku a zapracovat na slabinách, které mi soutěž Open odhalila.


Martin Štěpánek - nejlepší Čech evropského žebříčku

Dříve hokejista, nyní jeden z předních atletů české crossfitové komunity, to je Martin Štěpánek, v letošních Open nejlepší Čech na evropském žebříčku. V rámci této soutěže i v rámci všech ostatních je jeho největším domácím soupeřem David Egydy, jenž během celé soutěže Open okupoval první příčku českého žebříčku, kterou nikomu nepropůjčil ani na okamžik. Díky specifickým výpočtům výsledků v Reebok CrossFit Games nakonec ale nastala zajímavá situace. Zatímco David Egydy kraluje po ukončení soutěže českému žebříčku, Martin jej předhonil v tom evropském. Kluci se tedy o svůj úspěch na Open 2014 podělili pěkně "fifty fifty".

Martine, v Open 2014 ses stal nejlepším Čechem v evropském žebříčku. Co to pro tebe znamená? Máš radost?

Upřímně mám radost, že je těch pět týdnů už pryč a já nebudu muset trávit víkendy taktickou přípravou a budu mít v hlavě zas o trochu víc místa pro rodinu a práci. Ono to člověka totiž hrozně pohltí, i když se tomu brání.

Jinak před Open jsem nic neočekával, všichni se zlepšují, atletů je stále víc a víc, konkurence roste jak z vody, navíc mi do období soutěže spadla i rekonstrukce mého fitka, takže jsem měl i spoustu jiné zábavy. Celkový výsledek je pro mě překvapením a v některých workoutech jsem dokonce překvapil sám sebe. Oproti tomu jsem se ani trochu nepřekvapil ve WODu 14.4. :)

S výsledkem jsem tedy spokojený, to jasně, ale zároveň mi je to i tak nějak jedno. :)

Jsi ostřílený závodník. Je pro tebe soutěž Open v něčem jiná než ostatní závody, kterých se účastníš?

Je to pro mě závod jako každý jiný. Každý závod je náročný, protože v každém se snažím jet na maximum.

Jak velkou motivací je pro tebe soutěž Open?

Tou největší. Vždyť se můžeš porovnat s atlety z celého světa a jaký jiný sport či závod to dokáže? Je přeci obrovskou motivací snažit se přiblížit výkonům světové ultra špičky. Na Open se také leccos naučíš, tedy můžeš, když chceš...

...v některých workoutech jsem překvapil sám sebe...
Martin Štěpánek

Který workout letošního roku ti sedl nejvíc a s kterým ses naopak nejvíc potrápil?

Tak nejtragičtější vzhledem k mému gymnastickému nadání byl 14.4, kde jsem padl na dno. Workout 14.3 byl pro mě podobného rázu, ale tam jsem to lépe takticky zvládl, tak to nakonec tak hrozně nedopadlo. Ostatní workouty byly podle mého gusta - jednoduché, typu "nesmíš zastavit". Ještě bych vypíchl, že WOD 14.3 se mi fakt povedl a já vůl ho šel 3x, takže jsem ve čtyřech dnech nazvedal na mrtvole během 24 minut něco přes 28,5 tuny...

Mazec! Jak se tedy teď cítíš fyzicky?

Cítím se relativně v pohodě. Oproti loňsku jsem tolik "nehrotil" tělesnou hmotnost a striktní stravu a bylo mi po celou dobu soutěže podstatně lépe. :)

Dáš si teď nějakou pauzu, nebo budeš pokračovat běžným tréninkem?

Už se těším na běžný trénink. Trénuji dál, a to když je čas a chuť, nedržím se striktního časového plánu.

Kde tě uvidíme soutěžit a jaké akce naopak chystáš jako už protřelý pořadatel?

Nejbližší akcí bude můj projekt Bestie Open, který se uskuteční 26. dubna v Přelouči. Tam budu jako organizátor. Soutěžit pak plánuji v Maďarsku v závodě dvojic, v červnu by mělo přijít Brno, v červenci Liberec, a když půjde vše dobře, tak se podívám i na Czech Beast na konci srpna. Tam bych si rád užil loňskou zábavu, kdy jsem jel jak za jednotlivce, tak za týmy, pokud to ovšem bude možné z hlediska průběhu závodu.


David Egydy - nejlepší atlet českého žebříčku

David Egydy je jedním z prvních sportovců, kteří se v Čechách začali věnovat CrossFitu. Nyní tento nadaný atlet vede dvě crossfitové tělocvičny - v Ústí nad Orlicí a ve Zlíně. A co se výkonnosti týče, patří v rámci Čech k těm nejlepším.

Davide, s jakými očekáváními, s jakou motivací a s jakým sebevědomím jsi letos nastupoval do Open?

Motivaci jsem měl letos stejnou jako každý rok, pokaždé se snažím dosáhnout co nejlepšího výsledku nezávisle na okolnostech. Open je pro mě ale především něco jako sváteční událost a vrchol sezóny, takový každoroční rituál, při kterém mi jde v první řadě o to, užít si unikátní atmosféru po boku kamarádů.

Co se týče sebevědomí, nebylo na nejvyšší úrovni, jelikož loňská příprava byla pošramocená zraněním a tréninkem na evropský pohár na bobech. Do soutěže jsem tedy nenastupoval s žádným velkým očekáváním.

Který ze všech letošních WODů ti sedl nejvíc a který tě naopak "vykoupal"?

Nejlépe mi sedl první, nejhůře poslední, pokud bereme výsledky. Nejvíc mě ale vykoupal asi ten čtvrtý, při kterém jsem se několikrát snažil dostat přes 20 kousků muscle-ups, ale prostě to nešlo.

Jaké okamžiky v průběhu soutěže ti přinesly největší radost a které největší zklamání?  

Celých pět týdnů mi soutěž Open přinášela radost, když jsme s kamarády čekali na vyhlášení dalšího workoutu, odhadovali, co by tam tak mohlo být, poté se snažili co nejlíp na workout připravit, vymyslet taktiku, společně dát co nejlepší výsledek... Těch pět týdnů, to byla úplně jiná realita. :) Zklamání přišlo určitě ke konci, kdy jsem postupně ve 4. a definitivně pak v 5. WODu ztratil šance na postup mezi top 48.

Jak jsi zvládal regenerovat mezi jednotlivými úkoly? Cítil jsi přibývající únavu, nebo ses s tím pral dobře?

Šlo to celkem dobře, po uzavření každého workoutu jsem si dal den volno, následovaly dva dny tréninku a přišel nový workout. Takže zkouška, pak během víkendu ostré natáčení, v pondělí poslední ostrý pokus o co nejlepší výsledek. To bylo na celém Open nejtěžší. Za běžných okolností tak těžké workouty, jaké v Open beze sporu jsou, zacvičíte jednou a pak je nechcete opakovat minimálně půl roku. Při Open si je ale dáte ve 4 dnech 3 - 4x, a to už se člověku opravdu nechce. Je to záhul, ale naštěstí mám suplementy od Progenexu a PurePharmy, a to se pak regeneruje samo. :) Samozřejmě základem je dobře jíst a hodně spát.

...Open je pro mě především něco jako sváteční událost a vrchol sezóny, takový každoroční rituál, při kterém mi jde v první řadě o to, užít si unikátní atmosféru po boku kamarádů...
David Egydy

Rozhodl ses díky workoutům v Open nějak pozměnit svůj trénink?

Každé Open vždy prověří atletovy schopnosti a na povrch vyplavou slabiny, které si, ať už vědomě, či nevědomě, schovával někde pod povrchem. A já vím, na čem zapracovat, aby to příští rok na ten postup vyšlo. To určitým způsobem ovlivní moji další přípravu, ale zas tak velká změna to nebude, jelikož člověk nemůže moc vybočit z komplexnosti tréninku.

Jak jsi zvládal během Open ostatní věci? Mám na mysli hlavně vedení tělocvičen ve Zlíně a v Ústí nad Orlicí.

Myslím, že se mi vše dařilo zvládat v pohodě, vždyť Open neznamenal víc, než odjet 4x v týdnu jeden workout. :) Takže jsem si dál vesele cestoval mezi Zlínem a Ústím a stíhal vše, co běžně stíhat musím.

Co tě čeká nyní a na jakých závodech tě uvidíme?

Nyní se skvělým týmem z Ústí nad Orlicí připravujeme další ročník soutěže Czech Beast Challenge, která bude letos opět větší a lepší, budeme mít i zahraniční účastníky. Jinak jsem se přihlásil na soutěž Fit In The Sun, něco jsem zaslechl i o velkých týmových závodech v Praze, takže uvidíme, co všechno přijde. Ono se pořád něco děje, zvlášť teď, když se všechno začíná rozbíhat na plné obrátky. Těším se na vše.

Tímto děkuji své přítelkyni, všem kamarádům z Ústí i Zlína a také ostatním atletům, s kterými jsme letošní Open prožili. Bylo to parádní.


Michaela Palová - nejlepší atletka českého žebříčku

Michaela Palová je v crossfitovém světě teprve nováčkem, ale za sebou má atletickou kariéru a v sobě bojovného ducha, takže se jí letos podařilo zvítězit nad mnohem zkušenějšími a ostřílenějšími českými atletkami, přesto, že v Open startovala vůbec poprvé!

Míšo, tak jak se cítíš po Open fyzicky a jak psychicky, vzhledem k tomu, že se ti povedlo dostat se na první místo českého žebříčku?

Tak fyzicky jsem trochu vyčerpaná, ale není to nic, co by mi mělo bránit v tréninku. Přece jen jsem se během těch pěti týdnů snažila odpočívat, jak to šlo. Horší to bylo během soutěže psychicky, když narazím na něco, co ještě neumím a snažím se to naučit, tak mě to dost sráží na kolena. Ale i tak jsem to ustála a vybojovala v Čechách to nejlepší umístění. Z toho, že jsem první, mám nepopsatelnou radost. Ještě nikdy jsem nebyla první na větších závodech. Ani v atletice jsem si nevyběhala vytoužený titul mistryně republiky, takže jsem teď na sebe pyšná. :) I když vím, že jsem to měla poněkud ulehčené díky tomu, že Jana Němcová neodjela poslední workout a Kamča Ďuricová zas letos nemohla věnovat Open tolik času, kolik by potřebovala. Ale mám motivaci pro příští rok pozici obhájit.

Letos jsi závodila v Open poprvé, takže jak jsi soutěž prožívala a jak tě bavilo srovnávat se s atlety z celého světa? Nebo jsi spíš koukala na výsledky českých atletek?

Vzhledem k tomu, že jsem v Open soutěžila poprvé, neměla jsem žádné cíle a vlastně ani měřítko, jak bych mohla dopadnout, takže jsem spíš sledovala výsledky českých holek, abych viděla, jak na tom jsem a jak moc musím zabrat, abych nezůstala pozadu. No a co se týče srovnávání s evropskou a světovou konkurencí, tak na to mám ještě spoustu času. :)

Řekly ti WODy v Open něco nového o tvých nedostatcích, nebo jen potvrdily to, co už jsi věděla?

WODy v Open opět potvrdily mé nedostatky, což jsem pocítila především ve workoutu 14.1 a 14.2., kde jsem naprosto pohořela a chvílemi jsem měla Open plné zuby a přemýšlela, proč vůbec soutěžím, když jsou ještě věci, které neumím. Zatímco se tedy ostatní hecovali k lepším výsledkům, já bojovala sama se sebou.

...sledovala jsem spíš výsledky českých holek, abych viděla, jak na tom jsem a jak moc musím zabrat, abych nezůstala pozadu...
Michaela Palová

Který z workoutů Open byl pro tebe nejobtížnější a který ti naopak sedl nejlépe?

Obtížné byly všechny úkoly, ale nejhorší byl asi ten poslední, který mě vyvedl z omylu, že si ještě uchovávám nějakou kondici z atletiky. :) A nejvíc mi sedl WOD 14.3, který jsem si patřičně užila. Škoda, že pro mě takových silovek nebývá na závodech víc.

Na které další závody se v letošním roce chystáš?

Určitě nechci chybět na Mikových závodech Big One Cross Challenge Brno, kde jsem v loňském roce závodila vůbec poprvé a díky tomu se začala CrossFitu věnovat. No a pak bych se chtěla podívat na soutěž Czech Beast, která prý letos bude ve velkém stylu, takže to pro mě bude také obrovská výzva.


První desítka nejlepších českých atletů Open dle evropského žebříčku 2014
pořadí muži ženy
1. Martin Štěpánek Michaela Palová
2. David Egydy Mirka Zemanová
3. Petr Schlegel Lucie Lenďáková
4. Jan Hanák Lucie Gregorová
5. Dominik Strákoš Anna Doležalová
6. Michal Velkov Ria Hrušovská
7. Luboš Novák Jana Němcová
8. Jiří Holub Zuzana Závodná
9. Michal Merganič Kamila Ďuricová
10. Radek Hadrovský Barbora Zehanová / Dorota Štenclová

Výsledky všech atletů, kteří se zúčastnili Open 2014 naleznete na oficiálních stránkách soutěže Reebok CrossFit Games 2014.
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 155 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2024 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2024 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie