Reklama:
BRZY KONČÍ:
Protein Smart Whey v akci 1+1
Ještě 8 příchutí na výběr! Více zde.

Reebok CrossFit Games 2014:
Open - výsledky po 4. WODu

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Příznivcům CrossFitu z celého světa je určena soutěž Open, vůbec nejmasovější akce svého druhu. Ta má v tuto chvíli za sebou již čtyři týdny a čtyři důmyslně sestavené workouty, kterými se organizátoři snažili maximálně otestovat všechny schopnosti přihlášených atletů a najít každičkou jejich slabinu. Workoutem 14.4 pak ředitel závodu, Dave Castro, definitivně oddělil zrno od plev. Je to řečeno tvrdě, přímo, bez eufemismů a diplomatických kliček, ale je to tak. Jen naprostá elita z velikého množství vynikajících atletů může postoupit mezi vyvolené do další úrovně soutěže Reebok CrossFit Games - Regionals. Chce tam každý a někteří budou v následujících dnech ještě tvrdě bojovat o to, aby se na toto výsluní dostali.

Někteří jsou ale v tomto ohledu naprosto v klidu. Třeba Rich Froning a Samantha Briggs, kteří jsou oba na průběžných prvních místech. Ti zatím šetří síly, jejich boj, myšleno ten psychický, teprve přijde. Fyzicky jdou ale do soutěže naplno a výsledky workoutu 14.4 odpovídají průběžnému celkovému pořadí. Čtvrtý workout zvládl nejlépe v celosvětové konkurenci Froning, když předvedl 277 opakování, mezi ženami si ve čtvrtém workoutu vedla nejlépe také držitelka průběžného prvního místa. Samantha Briggs své kvality demonstrovala 256 opakováními, díky kterým ukázala všem svým rivalkám záda.

Nejlepší atleti Open - průběžné pořadí po workoutu 14.4
pořadí muži ženy
1. Rich Froning (4. WOD - 277 opak.) Samantha Briggs (4. WOD - 256 opak.)
3. Jason Khalipa (4. WOD - 253 opak.) Annie Thorisdottir (4. WOD - 198 opak.)
2. Ben Smith (4. WOD - 265 opak.) Kaleena Ladeairous (4. WOD - 196 opak.)


Výkony českých atletů ve 4. workoutu soutěže Open

Radek Hadrovský může být spokojený. V Open 2014 se mu totiž s výjimkou druhého týdne daří. Ve své kategorii, tj. masters 40 - 44 let, se po čtvrtém workoutu usadil na desáté příčce v Evropě a v pátém WODu tedy bude bojovat o postup do Regionals, což je další úroveň soutěže Reebok CrossFit Games. A jak se Radek momentálně cítí?

"Upřímně, už to bylo i lepší. Třeba kvalifikace na Battle Of London mi seděla lépe, byla trochu silovější, což mi víc vyhovuje. Co se týče Open, dost tam pracuje psychika. WOD 14.2 jsem totálně pokazil, takže nyní doháním bodovou ztrátu a jakýkoli výpadek by znamenal konec postupu do užšího výběru. WOD 14.4 se mi ale docela líbil i přes to, že to bylo z letošních workoutů Open zatím největší peklo.

První pokus jsem dal v Big One Fitness v Brně, ale myslím, že jsem ho přepálil. U WODu tohoto typu je potřeba nasadit určitou taktiku, takže jsem si ji připravil a šel do druhého pokusu, který se mi docela vydařil. Největší problém mi dělaly muscle-upy. Byť je mám rád, po čince jsem se na nich neudržel.

A k WODu 14.5 - zůstávají nám ještě thrustery a burpees, tak uvidíme, co bude. Upřímně je mi to celkem jedno, rád se nechám překvapit."


Radek Hadrovský ve workoutu 14.4


Přesto, že si ve workoutu 14.4 vedl z českých atletů nejlépe teprve dvacetiletý Dominik Strákoš, který dal 211 opakování a jako jediný od nás se dostal v rámci časového limitu do druhého kola úkolu 14.4, průběžné první místo v Čechách patří stále Davidu Egydymu. Toho workout 14.4 sice poslal ze 48. místa v Evropě na 99., ale David to bere sportovně.

"Čtvrtý WOD mě velmi potěšil, byl to nádherný chipper, ale také velmi náročný. Dave Castro nám v něm poprvé v Open nadělil víc než tři cviky, a to hned pět. Čekalo se na muscle-upy a ty také přišly. Cílem bylo vyřadit z bojů o Regionals ty závodníky, kteří nemají tento základní pohyb zvládnutý na sto procent. Bohužel pro mě, patřím mezi ně i já.

Pokusy jsem dával celkem tři, ten poslední v pondělí večer v CrossFit Zlín. Na muscle-upech jsem ale nebyl schopný dostat se dál než na počet 14, což pro mě znamená propad na 99. místo. Je to samozřejmě velké zklamání, ale o tom CrossFit přesně je. Stačí jedno zaváhání, jedna slabina a je po naději na dobré umístění. Při celkovém počtu skoro deseti tisíc účastníků v Evropě znamená i o jedno opakování méně velký propad v pořadí... Nicméně na poslední workout se budu těšit a makat na milion procent, abych se v celkovém pořadí ještě zlepšil. Příští rok už se nenechám zaskočit."

...nyní doháním bodovou ztrátu, jakýkoli výpadek by znamenal konec postupu do užšího výběru...
Radek Hadrovský

Se čtvrtým soutěžním úkolem se mezi ženami nejlépe popasovala loňská nejlepší Češka Open Kamila Ďuricová, která začátkem letošního února dosáhla skvělého výsledku na soutěži Central Europe Throwdown 2014, když v nabité evropské konkurenci získala 7. místo. O to, jak se jí líbil čtvrtý workout Open i jak se jí plní úkoly soutěže obecně, se s námi na základě našeho dotazu podělila.

"WOD 14.4 se mi moc líbil, mám ráda tenhle typ workoutů, obecně mi delší workouty víc sedí. Ovšem co se týká únavy, cítím se unavená už od 14.1. :) Po pravdě, mou letošní prioritou byla soutěž Central Europe Throwdown a Games jdou letos tak trochu stranou a já je beru spíš jako trénink. Nemám totiž momentálně ani tolik času, kolik bych potřebovala, ani to správné psychické nastavení. Během týdne cvičím věci, které do přípravy na další WOD Games moc nezapadají, a o odpočinku ani nemluvím. Nicméně na 14.5 se těším a jsem zvědavá, co bude. Nechť si to všichni užijeme!"


Mirka Zemanová, třetí žena průběžného českého pořadí, se pere s workoutem 14.4.


Na úkol čtvrtého týdne soutěže Open jsme se zeptali i momentálně vedoucí atletky českého žebříčku, Michaely Palové, bývalé atletické závodnice.

"WOD 14.4 jsem si patřičně užila, byla to pro mě zábavná dřina, konečně vláček cviků a nejen nekonečně se opakující dva cviky stále dokola. Nicméně jsem měla hrůzu v očích, když jsem viděla 60 cal na vesle a 50 opakování toes to bar. Mucle-ups, to pak byla kapitola sama pro sebe. Tenhle cvik se teprve učím, takže pro mě byla výhra, když jsem po vší té zátěži zvládla alespoň jeden. Nejvíc jsem se těšila na cleany, protože 'cleanování' mě prostě baví.

O tom, že jsem momentálně na prvním místě českého žebříčku, moc nepřemýšlím, stále je před námi ještě jeden WOD. Každopádně je to hezký pocit, když si uvědomím, že tohle jsou moje první Open a že s CrossFitem jsem začala teprve nedávno. Soutěživost v sobě ale mám. Baví mě hecovat se s holkami, hlavně s Jančou Němcovou, která je můj sparing, spolu si navzájem radíme, říkáme si, kde by se dalo co zlepšit, a to je paráda.

A co bych nechtěla, aby bylo v posledním WODu? Myslím, že všechno, co jsem nechtěla, už tam bylo, takže teď už se můžu na poslední workout jen těšit a pořádně si ho užít. No a po Open už se také těším na odpočinek. Jelikož jsem jela každý WOD dvakrát až třikrát a s každým dalším pokusem jsem se snažila ještě o větší nasazení, únavu už cítím. Přece jen jde o mnohem větší zátěž, než jakou znám z tréninku. Každopádně záda jsou již po minulých deadliftech lepší, tak doufám, že poslední WOD už vydrží."

Všem našim atletům přejeme při zdolávání závěrečného workoutu soutěže Open hodně štěstí!

Kompletní výsledkové listiny naleznete na oficiálních stránkách soutěže Reebok CrossFit Games 2014.

Nejlepší čeští atleti Open - průběžné pořadí po workoutu 14.4
pořadí muži ženy
1. David Egydy (4. WOD - 194 opak.) Michaela Palová (4. WOD - 181 opak.)
3. Martin Štěpánek (4. WOD - 191 opak.) Jana Němcová (4. WOD - 181 opak.)
2. Petr Schlegel (4. WOD - 199 opak.) Mirka Zemanová (4. WOD - 180 opak.)Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

26.03.20:16maxpoint97 - Odkaz na Froningovo WTF výkon :) http://www.youtube.com..+1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínIFBB Mr. Universe Prague 2024 - kompl...
moab (19:19) • Bejt jedním ze třiceti vítězů víceméně lokální soutěže... To má váhu.
magazínDominik Vrátný - trénink ramen a tric...
moab (19:16) • Je fakt, že je to humus tohle mít dobrovolně na zádech.
magazínDominik Vrátný - trénink ramen a tric...
Sidic (17:38) • Představ si, že lidi maj takový akné i bez věcí, protože je to vcelku přirozený mít akn...
magazínDominik Vrátný - trénink ramen a tric...
Deny01 (16:08) • Mít vlivem věcí na zádech takový akné, tak se to aspoň snažím nějak zakrejt..
magazínIFBB Mr. Universe Prague 2024 - kompl...
Valasekjakub123 (14:49) • Jak je možné že na takové soutěži je mnohem méně závodníků než na Moravě? Tím počtem zá...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2024 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2024 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie