Reklama:

Radikální změna (IV.): Za 2 týdny
12 kg pryč, za 5 měsíců 30 kg!

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Motivace

Po třech zástupkyních něžného pohlaví, Mirce, Katce a Martině, se s Vámi o svou radikální proměnu rozhodl podělit také jeden muž. Je jím Václav, který se na Ronnie.cz pohybuje pod nickem Skejtik. Je mu 21 let, studuje a mezi jeho koníčky patří fitness, sport, zdravá výživa, vaření a fotografování. Říká o sobě, že fitness mu pomohlo utvořit nové, zdravější a dokonalejší "já". Níže už si můžete přečíst jeho příběh...


Nekonečně dlouhá doba sebepodceňování mě dostala až na samé dno. Dokonalá postava byla jen sen. Záviděl jsem ostatním klukům jejich štíhlé postavy a byla to stále jen nekončící noční můra. Odhodlání mi přinesla nová lékařka, která mě nekompromisně poslala na vyšetření (na obezitologii), kde mi pomohli postavit se na vlastní nohy. Rázem jsem zhubl kolem 12 kg. Jelikož to byl můj první kladný výsledek po mnoha úmorných snaženích, tak jsem se do toho pustil naplno. Doposud jsem zhubl okolo 45 kg a nabral i svaly. Na zdravou životosprávu a cvičení nedám dopustit. Nikdy bych si nepředstavil, že se někdy dostanu takhle daleko, a o to víc jsem na sebe pyšný!

V roce 2011 jsem se rozhodl, že je třeba změnit trochu svůj život, chtěl jsem se cítit šťastně, zdravě a hlavně se změnit. Moje váha se pohybovala okolo 134 kg při výšce 180 cm. Strhující stupnice BMI ukazovala obezitu ohrožující život a v téhle fázi jsem se zalekl a začal něco dělat.

Podstoupil jsem mnoho lékařských prohlídek a výsledky nehrály zrovna v můj prospěch. Problémy, které jsem měl, mě nakoply, a to pořádně. Když Vám lékař řekne, že se nemusíte dožít 30 let, tak Vás to prostě změní. Domníval jsem se, že mám poruchu štítné žlázy, a podle výsledku mi bylo řečeno, že nikdy v životě nejspíš nebudu moct mít své vlastní děti. V této fázi jsem si řekl STOP. Ze dne na den jsem změnil přístup k životu. Navštívil jsem obezitologii, kde mi bylo vysvětleno, jak správně jíst, co jíst a kdy jíst. Změna přišla takřka okamžitě - po dvou týdnech 12 kg dole. Nevěřícně jsem sledoval váhu a říkal si, že je nejspíš rozbitá. Ale byla to lékařská váha... Tohle je to, co chce každý vidět - výsledek! A já ho viděl. Začal jsem cvičit ve fitku, abych tu dietu podpořil a spálil nějaký ten tuk. Dieta se stala životním stylem a já spokojeně hubl dále. Po 5 měsících moje váha klesla o 30 kg! Ano, zázrak, ale taky holé neštěstí. Jak je známo, já všechno moc přeháním, takže i "dietu" - omezil jsem naprosto všechny nezdravé cukry, tuky a přivodil jsem tím organismu šok.

Přišlo něco, co bych v životě nečekal - žlučníkové kameny. Snažil jsem se to řešit přírodní cestou, avšak k mé smůle to nepomohlo. Záchvaty jsem měl někdy až čtyřikrát týdně, ale někdy byl třeba taky měsíc klid. Takhle jsem to přežíval celý rok a záchvaty neustoupily. Abych Vám přiblížil, co se děje při záchvatech - máte silné křeče v místech pravého podžebří, které Vám vystřelují do zad, míváte návaly horka, zimy a chce se Vám zvracet. Ze začátku byla bolest nepříjemná a trvala maximálně hodinu. Po půl roce se vše zkomplikovalo a já začal mít záchvaty snad z každé hůře stravitelné potraviny. Přišel strach, každý večer jsem bral kapky na žlučník, pil čaje, užíval přípravky z Aloe vera a jiné - bál jsem se sníst už cokoliv. V posledních měsících, to už jsem se ale objednal na operaci, jeden můj "slabší" záchvat se silnými křečemi trval třeba okolo 7 hodin.

Abych se vrátil zpět k mojí cestě. Ještě před operací jsem změnil fitko a našel něco, co mi vyhovuje daleko lépe, spolupracuji v trenérkou, která mi ukázala, jak cvičit i bez strojů, jen s vlastní vahou. Každým dnem mě překvapuje něčím novým, ať už cviky, nebo stravou, neustále mě inspiruje a pomáhá mi dosáhnout mých cílů. K dnešnímu dni moje váha ukazuje 89 kg. Mohu se přiznat, že cvičení a stravě věnuji poměrně dost času a mnozí lidé mi říkají, že jsem posedlý. Moje odpověď je jednoduchá - nejsem posedlý, akorát vím, co chci v životě dělat. Mnoho lidí dělá něco, co je nenaplňuje, nebo vůbec neví, co chtějí dělat. Já to vím, a proto tomu věnuji čas. Nedostatek informací způsobuje, že nevíme, jak se správně stravovat, jak postupovat. Chci pomoci lidem změnit své "já" - chci inspirovat lidi, aby se jednoho dne na mě podívali a řekli: "Díky tobě sem to nevzdal."

Závěrem jedno malé shrnutí. Postupujte pomalu, nepřehánějte to a postupně přecházejte k zdravější formě života. Předejděte mým chybám. Držte se svých cílů a nezapomínejte, že hrozby jsou všude a je jich mnoho!


Václavova proměnaLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

03.04.18:02Petr Prielozny - Autorovi clanku, muj znamy dost radikalne zmenil zivot a s..
02.04.20:29Cornero - Pribeh hezkej ale opet mizerna fotodokumentace.
02.04.19:29Skejtik - Děkuji :)
02.04.19:03Peter Ustinov - Omlouvam se, spatne jsem se vyjadril, ano jde sundat tolik..
02.04.18:27Maerlyn0 - Tohle je pro mě aspoň zajímavej a konečně originální příbě..+2
02.04.18:22Deadlift - ...je to reálný úbytek hmotnosti (nikoliv tuku). Před závo..+1
02.04.18:07Skejtik - Myslím si, že to byla také voda :) bohůžel už to nezjistím..
02.04.17:51Peter Ustinov - 12kg za 2 tydny???? To je prakticky kilo denne, to by mus..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínZapojte se do studie a získejte zdarm...
malex (12:45) • nové kolo! www.docs.google.com/forms/d/1inqkSbXR3tfDT2_JTyHYL0VvpPc5s_tkIroOI7D4Agc/ed...
magazínPavel Vacek - záda a břicho 3 týdny p...
PavelV (14:46) • Děkuju, budu se snažit.
magazínRadikální změna (XVI.): Ze dne na den...
Blizard3 (11:19) • Ahoj Jáne, děkuji za reakci. Vůle se změnit, je v podstatě to, co na začátek potřebuješ...
magazínPavel Vacek - záda a břicho 3 týdny p...
Zodiak411 (22:03) • Super videolog. Osobně bych s Pavlem uvítal další a kdyby to bylo i s Radkem Loncem, ta...
magazínRadikální změna (XVI.): Ze dne na den...
Ján Černák (15:33) • Zdravím premena je to parádna klobuk dole. Taky sa o to pokušam ale nemam pevnu volu na...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra