Reklama:
Nejprodávanější protein je zpět!
100 % Whey protein 1+1 za 777 Kč
Skladem všech 8 variant! Více zde.

Jaroslav Paseka: "Kulturistika
je pro mě lékem na vše."

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Jaroslav Paseka, bronzový medailista z Mozolani Classic z roku 2012 a stříbrný z IFBB International Austria Cupu z téhož roku. Loni se představil na evropském amatérském "Arnoldu", kde se bohužel nedostal do finále, a získal osmé místo na Grand Prix v ruském Tjumenu. Co plánuje na letošní sezónu, jak probíhá příprava, kolik Jarda váží, kolik toho sní a proč v trénincích nehoní maximální váhy? To se dozvíte v následujícím rozhovoru.

Jardo, naposledy jsme tě na soutěžních pódiích mohli vidět koncem minulého roku. Po Arnoldu sis ještě zazávodil v Rusku. Řekni nám něco o tvé uplynulé soutěžní sezóně - jak jsi byl spokojený s dosaženou formou a jaké máš zážitky ze závodů?

Celá má příprava probíhala v daleko větším klidu, než jsem zvyklý z minulých let. Na začátku diety se mi podařilo díky mým přátelům sehnat potřebné peníze, takže celá dieta po stránce peněžních prostředků probíhala v klidu a pohodě. Navíc se musím pochlubit - vyšel mi casting na reklamu Škody WRS a měl jsem jistotu dalších peněz.

S formou jsem byl velmi spokojený. Hned na první soutěži v Rakousku, kde jsem svou kategorii vyhrál. Myslím, že i ve Španělsku na Arnoldu nebyla forma špatná, ale zdálo se mi, že svaly jsou měkčí. Proto jsem před ruskou GP zkrátil fázi cukrování. Vyplatilo se, měl jsem formu, kterou si už dlouho nepamatuji. Ani rozhodčí tento aspekt nemohli přehlížet a vzali mě hned do prvního vyvolávání. Potom mě vyvolali ještě dvakrát a to byl ten moment, kdy ze mě vytáhli poslední zbytky vody a energie. Bylo to asi vidět i na postavě, proto nakonec osmé místo. Byl jsem ale spokojený, protože v první desítce soutěžících byli velmi dobří borci!

Na fotkách vypadáš obrovský, hádám, že jsi teď na vrcholu objemu. Kolik vážíš a jak probíhá příprava?

Má váha neustále kolísá tak o 2 - 3 kg. Na fotografiích mám 142 kg. To je moje zatím nejvyšší dosažená váha. Chtěl bych aspoň 145 kg a myslím, že to půjde, protože i při mé hmotnosti se cítím velmi dobře. Váha mi kolísá, protože jsou pořád nějaké starosti. Teď řešíme s mojí přítelkyní stěhování z Bystřice nad Pernštejnem do Velkého Meziříčí. Přítelkyně tam otevřela optiku a já tu mám práci trenéra v jedné z nejlépe vybavených posiloven na Moravě - v Sypatch Gymu.

Vzhledem k tomu, že jsi v současnosti jedním z nejtěžších a nejmohutnějších "těžkotonážníků" v republice, řadu lidí by určitě zajímaly váhy, s jakými dokážeš v tréninku hýbat. Pochlubíš se?

Nevím, jestli je něco k chlubení… (smích) Já se ani nesnažím v tréninku o maximální váhy na jedno nebo dvě opakování. Hlavně kvůli tomu, abych se vyhnul zranění! Rád sval procvičím ze všech úhlů a pořádně ho propumpuji. Běžně používám 20 opakování v sérii. Potom ty výkony vypadají asi takto - tlak jednoruček vsedě na ramena 20x 55 kg, hluboký dřep 20x 150 kg, mrtvý tah 20x 200 kg.

Živit takovou masivní hmotu bude asi práce na plný úvazek, jak ve smyslu finančním, tak ve smyslu nároků na jídelníček a životosprávu. Prozradíš, jak vypadá teď v objemu tvůj jídelníček a tvoje suplementace?

Jo, není to žádná sranda. Teď v objemu se snažím dodržet 2 g bílkovin na kg hmotnosti a sacharidy nepočítám. Jen se snažím je přijímat v komplexní formě - rýže, těstoviny, tmavé pečivo, brambory, občas zmrzlina nebo čokoláda. (úsměv) Mezi mé doplňky výživy v objemu patří komplexní aminokyseliny, "enóčko" před tréninkem, gainer po tréninku, vícesložkový protein, když nestíhám jídlo, nebo před spaním.

Jaké je tvé zázemí pro trénink? Jak tě podporují tví nejbližší?

Tréninky jak v bystřické sokolovně, tak v Sypatch Gymu ve Velkém Meziříčí mám zdarma. V Syptch Gymu působím jako externí trenér a do budoucna tam budu i na smlouvu. Majitel Sypatche mě podporuje a vychází mi ve všem vstříc. Je to báječný člověk. Po přestěhování už bude vše v pohodě a budu se moci připravovat na podzimní soutěže.

Podporují mě moji přátelé z firem Samcro Invest a RJ Trade. Tímto bych jim chtěl poděkovat! Podporují mě už druhým rokem a bez jejich pomoci si přípravu nedokážu představit. Má rodina mě také podporuje. Ví, že kulturistika je pro mě droga i lék na vše. (smích)

Jaké jsou tvé plány pro tuhle sezónu? Opět Arnold?

Ano, je to opět evropské Arnold Classic Amateur ve Španělsku, Moscow Amateur Olympia v Rusku a Weider Cup v Řecku. Tyto soutěže mají jedno společné. Dá se na nich získat profi karta, což je mým velkým snem! V minulém roce mi scházelo par kilo svalové hmoty, proto se teď snažím maximální množství nabrat a zpracovat. Chci se postavit na pódiu proti těm nejlepším a být jim rovnocenným soupeřem.


Jaroslav Paseka na aktuálních fotografiích (únor 2014)
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

25.03.11:17Petr.S. - Myslím, že tenhle pán cvičí přesně v takovém rozsahu jaký ..
23.03.12:50Johncreasy - heh, tak my ukaž jediného chlapa tady na fóru a to i z pom..
23.03.06:22Smile04 - asi tak jako :D 20x55 bude extrémní síla v kategorii tak d..
23.03.00:08Turakam - Sila zodpovedá parametrom, chlapík je monštrum.
22.03.22:57Johncreasy - Na videu má asi o 15kg nižší TH. 20x55kg je už myslím vcel..
22.03.22:53Johncreasy - No vždyť je tu tréning ramen Jardy k dispozici. Má tam 15x..
22.03.07:29Smile04 - kluci jestli má borec 142 kg v takovyhle kvalite tak tohle..
21.03.23:38downunderer - to bude rozsah ala Branch Warren -1
21.03.12:54mirus - Super Jardo, držím pěsti, skvělý objem.+2
21.03.11:53seeya - ze sypatch gym :)) Inak rad by som si pozrel 20x55 jendor..+1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2024 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2024 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie