Reklama:
BRZY KONČÍ:
Protein Smart Whey v akci 1+1
Ještě 8 příchutí na výběr! Více zde.

Reebok CrossFit Games 2014:
Open - výsledky po 3. WODu

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Soutěž Open 2014 má v tuto chvíli za sebou tři týdny a tři workouty. Soutěžící se tedy mohou těšit ještě na další dva. Nebo se spíš mají bát? To uvidí již brzy!

Nyní se ale většina atletů vzpamatovává z workoutu 14.3, který v sobě skrýval mazanou kombinaci udýchaných box jumps se silově technickými deadlifts. Kdo si s tímto úkolem poradil v mezinárodním měřítku nejlépe?

Nejlepšího výsledku, tj. 182 opakování, dosáhli hned tři muži najedou, a to Austin Malleolo, Steven Platek a Nate Schrader, shodou okolností všechno Američané.

Ovšem co se týče počtu opakování, ženy převálcovaly muže i tentokrát. Nejlepší atletka tohoto workoutu Danielle Sidell totiž dala dohromady celkem 192 výskoků na bednu a mrtvých tahů, o jedno opakování méně si na své konto připsala Elisabeth Akinwale a opět o jedno opakování méně zvládla třetí nejlepší žena WODu 14.3, Judy Stewart.

Nejlepšími světovými atlety průběžného pořadí jsou ale Rich Froning a Samantha Briggsová, takže žádné novinky, žádná překvapení.

Nejlepší atleti Open - průběžné pořadí po workoutu 14.3
pořadí muži ženy
1. Rich Froning (3. WOD - 177 opak.) Samantha Briggs (3. WOD - 187 opak.)
3. Jason Khalipa (3. WOD - 176 opak.) Kallena Ladeairous (3. WOD - 180 opak.)
2. Ben Smith (3. WOD - 175 opak.) Annie Thorisdottir (3. WOD - 176 opak.)


Výkony českých atletů v 3. workoutu soutěže Open

Na vrcholku českého žebříčku v soutěži Open se již třetím týdnem drží rodák z Ústí nad Orlicí, David Egydy, kterému WOD 14.3 udělal radost.

"S tím, co Dave Castro vybral pro tentokrát, jsem byl spokojený, protože box jumps i deadlifts mám rád. Po bližším prozkoumání jsem ale pochopil, jaká muka to budou... Workout jsem jel tentokrát jen dvakrát, poprvé v pátek, kdy to bylo jen takové oťukávání a WOD jsem ani nedokončil, abych si šetřil záda, podruhé naostro pak v sobotu v battlu s Martinem Štěpánkem. Byla to fakt těžká dřina. Poslední deadlifty se 145 kg bych nikomu nepřál."

David je po třetím týdnu na 48. místě v Evropě a má tedy velké šance, že by mohl postoupit do dalšího kola soutěže Reebok CrossFit Games zvaného Regionals. Tam se dostane jen poměrně úzký výběr nejlepších atletů a David by mohl být mezi nimi. Musí se ale dobře porvat i s následujícími dvěma WODy a svou pozici si udržet. Cítí David s blížícím se koncem Open vzrůstající napětí, zda se mu postup podaří?

"Ano, už to na mě trochu dopadá. Šance jsou reálné a pro mě by to byl splněný cíl, i když i trochu překvapení. Na druhou stranu mám ale stále hodně práce, takže nemám čas se zbytečně nervovat a na 14.4 se těším. Není moc věcí, které bych v následujících workoutech vyloženě nechtěl, ale kdyby se opakovalo 7 minut burpees, tak to by nebylo dobré." (smích)

...nemám čas se zbytečně nervovat a na 14.4 se těším...
David Egydy

Ve třetím WODu dal o dvě opakování víc než David Egydy hradecký Martin Štěpánek, který Davidovi z druhé pozice na českém žebříčku šlape na paty. Ani on si na úkol třetího týdne soutěže nestěžoval.

"WOD 14.3 byl pro mě klasickou dřinou, kterou můžu, takže jsem ho pokorně přijal. Nejásal jsem, ale věděl jsem, že toto složení bude mou silnější stránkou. Po pátečním zkušebním pokusu jsem se v sobotu vydal na pokus číslo dvě do Ústí nad Orlicí, kde Egy zorganizoval 'party' a sešla se tam celá kupa lidí z Open. Já spěchal do práce, takže jsem šel první a Egy šel se mnou. Ani jsme se nedomlouvali, ale asi jsme to tak oba chtěli. Když víš, že ten druhý je dobrý atlet, žene tě to dopředu... To i celá atmosféra výkonu pomohla a také pomoc na dálku od Radka Hadrovského, který nám poradil, jak urychlit nakládání kotoučů. V pondělí jsem si dal workout ještě do třetice a dnes ho ještě pořád cítím. V úterý se mi totiž nejspíš kvůli němu zablokovalo žebro, takže teď tak trochu trpím..."

Martin Štěpánek byl ve 3. WODu nejúspěšnějším mužem z Čech!Čím to, že David Egydy si klidně zacvičí s Martinem Štěpánkem, s kterým jsou momentálně v rámci Čech asi největší rivalové?

"Rivalové jsme pro sebe všichni, závodíme proti sobě. Egy, Mike (Velkov), Petr (Schlegel), Erik (Tóth), Jířa (Chromec)... Každý má svoje kvality a je fajn, že se dokážeme společně sejít a podpořit se, poradit si. Osobně dělám i CF videorozhodčího, takže jim to všechno sečtu, rivalům." (smích)

Třetím nejlepším Čechem je v průběžném pořadí Petr Schlegel, který si také WOD 3 zajel odcvičit do Ústí nad Orlicí, ovšem jemu tento workout moc radosti neudělal.

"V mém podání se nejednalo o žádný hodnotný výkon, ale dal jsem do toho v daný moment vše. Paralelně se mnou cvičil Michal Velkov, což hodně pomohlo - chtěl jsem prohrát o co nejméně opakování. (smích) Bohužel náplň WODu 3 není mojí silnou stránkou a to se projevilo. Byl jsem schopný celý workout odjet jen jednou, při druhém pokusu jsem to raději vzdal, zdravá záda jsou pro mě přednější. Osobně si myslím, že to nebyl šťastně zvolený WOD, jen málokdo udržel záda i ve velkých vahách, a tak cvičení často připomínalo honbu za vyhřezlou ploténkou. Co bude v dalších WODech, to neřeším, přijmu rád jakoukoli zámořskou výzvu a pokusím se s ní co nejlépe poprat."

...rivalové jsme pro sebe všichni, závodíme proti sobě, ale je fajn, že se dokážeme společně sejít a podpořit se, poradit si...
Martin Štěpánek

Nejlepšímu muži třetího WODu, Martinu Štěpánkovi, se podařilo dokončit 149 opakování, ovšem nejlepší česká žena tohoto týdne, Michaela Palová, zvládla opakování dokonce 151! Kráčela tedy ve stopách nejlepších světových atletek, které také drtí své mužské atletické protějšky, kudy chodí.

Michaela Palová, si třetí workout velmi užila, na rozdíl od prvních dvou, které se přesně trefily do jejích slabších disciplín.

"Když jsem viděla 14.3, zaradovala jsem se. Konečně se šlo do větších vah, přičemž se zvedala jen váha na deadliftech, nikoli také počty box jumpů, což mě potěšilo. Tento workout byl pro mě výzvou, kterou jsem si užila a u které jsem se byla schopná i více vyburcovat.

Workout jsem zkoušela dvakrát, poprvé zkušebně v pátek, kdy jsem dala 138 opakování a stanovila si cíl zvládnout při dalším pokusu minimálně 140 opakování. V neděli jsem pak šla workout na ostro. Jela jsem jej s Honzou Hanákem, což je skvělý tréninkový partner, s kterým se dokážu dobře hecnout, přece jen dát víc opakování než trenér je hodně motivující. (smích) Honza byl ze začátku pár opakování přede mnou, nějak mi trvalo nahazování kotoučů, ale paradoxně mi to pomohlo, protože abych ho dohnala a předehnala, jela jsem až do 20 opakování deadlifts unbroken. No ale při při těch 93 kg to už byl boj se vším, hlavně v hlavě. Už se mi nechtělo ani sklánět. (smích) WOD 14.3 byl pro mě veliká výzva, a i když to hodně bolelo, neskutečně jsem si ho užívala. Deadlifty sice krutě potrápily záda, ale já doufám, že budu pro další WOD ready!"

Naprosto skvěle si vede také čtenářům Ronnie.cz dobře známý Radek Hadrovský, který v Open 2014 startuje v kategorii masters 40 - 44 let. Radek se po třetím WODu usadil na 8. příčce evropského žebříčku. K úspěchu gratulujeme a přejeme hodně sil i do zbývajících dvou týdnů!

Radek Hadrovský při úkolu 14.3, při kterém zdolal 139 opakování!Kompletní výsledky všech atletů účastnících se Open 2014 naleznete na oficiálních stránkách soutěže, trojici nejlepší českých atletů průběžného pořadí Vám přinášíme v tabulce níže.

Nejlepší čeští atleti Open - průběžné pořadí po workoutu 14.3
pořadí muži ženy
1. David Egydy (3. WOD - 147 opak.) Michaela Palová (3. WOD - 151 opak.)
3. Martin Štěpánek (3. WOD - 149 opak.) Lucie Gregorová (3. WOD - 130 opak.)
2. Petr Schlegel (3. WOD - 138 opak.) Jana Němcová (3. WOD - 111 opak.)Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

22.03.10:14Turakam - ako náhle vidím mŕtvoly akýmkoľvek spôsobom na 10+ opáčok,..
22.03.07:46daveM - todle proste nechapu.. koukal jsem na marina stepanka a si..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínIFBB Mr. Universe Prague 2024 - kompl...
moab (19:19) • Bejt jedním ze třiceti vítězů víceméně lokální soutěže... To má váhu.
magazínDominik Vrátný - trénink ramen a tric...
moab (19:16) • Je fakt, že je to humus tohle mít dobrovolně na zádech.
magazínDominik Vrátný - trénink ramen a tric...
Sidic (17:38) • Představ si, že lidi maj takový akné i bez věcí, protože je to vcelku přirozený mít akn...
magazínDominik Vrátný - trénink ramen a tric...
Deny01 (16:08) • Mít vlivem věcí na zádech takový akné, tak se to aspoň snažím nějak zakrejt..
magazínIFBB Mr. Universe Prague 2024 - kompl...
Valasekjakub123 (14:49) • Jak je možné že na takové soutěži je mnohem méně závodníků než na Moravě? Tím počtem zá...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2024 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2024 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie