Reklama:
Protein Whey Cream v akci 2000 g + 1000 g!
Vyzkoušejte příchutě slaný karamel, štrúdl a další! Více zde.

New Zealand Pro 2014
- výsledky a fotografie

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Bývalý novozélandský profesionální kulturista a současný prezident novozélandského svazu kulturistiky a fitness Moe Elmoussawi vloni v rodné zemi uspořádal svou první profesionální soutěž s nabízejícím se názvem New Zealand Pro. Své organizátorské schopnosti tehdy otestoval na klání, které zahrnovalo pouze soutěž profesionálních bikini fitnessek. Letos se rozhodl své závody rozšířit, a to o kategorii profesionálů z kulturistiky mužů do 212 liber. Proč právě o ni? Odpověď je snadná - téměř všichni současní novozélandští profíci svou soutěžní hmotností spadají do lehčí váhy a Moe jim chtěl dát příležitost závodit před domácím publikem.

Klání, které v Aucklandu proběhlo v sobotu 15. března, bylo mimořádně zajímavé i z pohledu českého fanouška. Svůj návrat na soutěžní pódium zde po loňské vynechané sezóně měl absolvovat český profík Petr Vaniš. Startovní listina soutěže pro jeho kategorii čítala pouze čtyři jména, a i když se proslýchalo, že k závodům nakonec nastoupí o několik kulturistů více, svěřenec trenéra Pavla Provázka a jeden ze členů Extrifit týmu stále patřil k nejvýraznějším favoritům klání. Pokud mohl na New Zealand Pro 2014 někdo potrápit jasného kandidáta na vítězství v osobě Američana Joseho Raymonda, byl to totiž podle papírových předpokladů i předsoutěžních fotografií právě Petr!

Na Novém Zélandu, kde v obou kategoriích ve hře bylo jedno přímé postupové místo na letošní Olympia Weekend, je v těchto chvílích již dobojováno. Jak soutěž v kategorii českého profesionála i v kategorii bikini nakonec dopadla?


New Zealand Pro 2014 - kategorie do 212 liber

V kategorii do 212 liber (do 96,2 kg) k New Zealand Pro 2014 nakonec nastoupilo sedm závodníků. Kromě Petra Vaniše a Joseho Raymonda se jednalo o pět domácích borců, a to Salaha Ibrahima, Mika Debenhama, Joea Ulberga, Teiny O'Malleyho a Sama Mohammada, jenž si možnost zamířit mezi elitu vybojoval na připojené amatérské soutěži.

První semifinálové vyvolávání do role borců bojujících o medailové příčky postavilo mezi profíky nejostřílenější členy startovního pole, a to Mika Debenhama, Petra Vaniše, Joseho Raymonda a Salaha Ibrahima. Skutečnost, že uprostřed řady pózovali Petr Vaniš a Jose Raymond, dávala tušit, že se naplňují předsoutěžní předpoklady a o první dvě příčky bojují právě tito dva závodníci! Když byli Jose s Petrem odesláni z pódia pryč a ostatní kulturisty v řadě doplnili Ulberg, O'Malley a Mohammad, bylo o složení nejlepší dvojice v podstatě jasno.

Mohl ale Petr Vaniš Joseho Raymonda, který se na soutěži prezentoval výrazně lepší formou než na nedávném Arnold Classic, porazit? Rozhodnout mělo finále, které od prejudgingu dělilo jen několik minut vyplněných exhibičním vystoupením profesionálního kulturisty Evana Centopaniho.

Rozhodčí nakonec překvapení nepřipustili. Ze svého sedmého vítězství na profesionální scéně se radoval devětatřicetiletý Jose Raymond, jenž na pódium přinesl podstatně plnější svaly než před čtrnácti dny na soutěži spolupořádané Arnoldem Schwarzeneggerem a přitom nic neztratil ze své tvrdosti, žilnatosti a vyrýsování. Druhé místo za Raymondem, který zaujal i šířkou zad nebo výbornými kvadricepsy, však již patří Petru Vanišovi, jenž tak po extrémně tvrdém závěru přípravy, kdy byl devět dnů na nule sacharidů, dosáhl na své dosud nejlepší umístění mezi profesionály!

Jednačtyřicetiletý závodník poutal pozornost celkovými objemy (po Raymondovi nejlepšími v celém startovním poli), perfektním vyrýsováním, působivou nejsvalnatější pózou i vysekanými hýžděmi. Za druhou příčku Petrovi patří čtyři body do kvalifikačního žebříčku na Olympia 212 Showdown, v němž se v současnosti dělí o šesté (první nepostupové) místo s Američanem Markem Dugdalem.

Třetí místo vybojoval devětatřicetiletý Mike Debenham, jenž mezi elitou s ohledem na svou výšku kolem 174 cm dosud nastupoval v kategorii open. Novozélandská profesionální show se pro něj však stala příležitostí, aby se pokusil svou hmotnost vtěsnat pod limit lehčí váhy. Na první pokus se mu to nepodařilo, když navážil 97,2 kg. Po necelé hodině šlapání na rotopedu ve dvou vrstvách džínsů, několika tričkách, kulichu a mikině s kapucí, však limit splnil. Na pódiu nakonec zaujal širokými zády i dobrými kvadricepsy. Na oba borce, kteří se umístili před ním, nicméně ztrácel ve finální dotaženosti.

Čtvrtá příčka z New Zealand Pro 2014 patří Salahu Ibrahimovi. Přibližně 169 cm vysoký původem kurdský kulturista na klání soutěžní plavky navlékl poprvé od sezóny 2008. K jeho přednostem patřily pěkné tvary i solidní připravenost. Aby však mohl pomýšlet na vyšší příčky, musel by být podstatně mohutnější.

Na v úvodu článku zmíněného profesionálního nováčka a absolutního šampióna připojené amatérské soutěže Sama Mohammada zbylo páté místo. Třicetiletý borec, jenž se vloni k závodění vrátil po šestileté odmlce, mezi zkušenějšími profíky zaujal zejména fantastickými stehny a ukázal, že disponuje zajímavým potenciálem, který mu v případě zlepšení celkových objemů dává šanci na dobrou profesionální kariéru.

Také šesté místo bral závodník, který na New Zealand Pro 21014 absolvoval svůj vůbec první profesionální start, a to Teina O'Malley, jenž tvoří bratrskou dvojici s dalším novozélandským profesionálem Kennym O'Malleym. Ten se soutěže ale nezúčastnil. Poslední příčka zbyla na Joea Ulberga, jemuž by již více slušela kategorie masters.

Rozhovor, který jsme s Petrem Vanišem pořídili krátce po soutěži, naleznete zde.


Výsledky New Zealand Pro 2014 - kategorie do 212 liber:

  1. Jose Raymond*
  2. Petr Vaniš
  3. Mike Debenham
  4. Salah Ibrahim
  5. Sam Mohammad
  6. Teina O'Malley
  7. Joe Ulberg

* kvalifikace na Olympia 212 Showdown 2014


New Zealand Pro 2014 - první fotografie


Souboj Petr Vaniš vs. Jose Raymond


1. Jose Raymond

2. Petr Vaniš

Závodníci na 3. až 7. místě


Závodníci kvalifikovaní na Olympia 212 Showdown k 15. březnu 2014:

jméno stát soutěž um.*
James "Flex" Lewis Velká Británie Olympia 212 Showdown 2013 1.
David Henry USA Olympia 212 Showdown 2013 2.
Kevin English USA Olympia 212 Showdown 2013 3.
Jose Raymond USA Olympia 212 Showdown 2013 4.
Eduardo Correa Brazílie Olympia 212 Showdown 2013 5.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie do 212 liber - žebříček k 15. březnu 2014:

p. jméno stát body
1. Ahmad Ahmad Švédsko 9
2. Raul Carrasco Španělsko 7
2. Aaron Clark USA 7
4. Sami al Haddad Bahrajn 6
4. Hidetada Yamagishi Japonsko 6
6. Mark Dugdale USA 4
6. Petr Vaniš Česká republika 4
8. Mehdi Hatami Írán 3
8. Guy Cisternino USA 3
8. Mike Debenham Nový Zéland 3
11. Charles Dixon USA 2
11. Jan Kubík Česká republika 2
11. Salah Ibrahim Nový Zéland 2
14. Marco Cardona Kolumbie 1
14. Mirsad Terzo Bosna a Hercegovina 1
14. Sam Mohammand Nový Zéland 1

Pravidla, jimiž se na jednotlivých soutěžích řídí kvalifikace na Olympia Weekend i udělování bodů do kvalifikačního žebříčku, popisujeme v tomto článku.


New Zealand Pro 2014 - kategorie bikini

V kategorii bikini k letošnímu New Zealand Pro nastoupilo jedenáct závodnic, včetně favorizované úřadující vítězky Bikini Olympia, Bikini International a Australian Pro Grand Prix Ashley Kaltwasser nebo úplně nové profesionálky Sheeny Martin, která si možnost závodit mezi elitou vybojovala na připojené amatérské soutěži.

První semifinálové vyvolávání zúžilo boj o medailové příčky mezi pět závodnic, a to již zmíněnou Ashley Kaltwasser, Indiu Paulino, Stacey Alexander, Jade MacKinnon a Amy Wright. Další průběh semifinále pak naznačil, že k umístění v první trojici mají blíže Kaltwasser, Paulino a Alexander, MacKinnon s Wright bojovaly o to, jak si mezi sebe rozdělí čtvrté a páté místo.

Finále, v němž byla ve hře druhá polovina bodů, na tomto vývoji soutěže již příliš nezměnilo. Pětadvacetiletá Ashley Kaltwasser se radovala ze svého třetího letošního profesionálního vítězství v řadě, druhé místo vybojovala Stacey Alexander, která dokázala předstihnout nakonec třetí Indii Paulino. Mírným překvapením soutěže je páté místo Sheeny Martin, která se dokázala ve výsledkové listině posunout před Amy Wright.


Výsledky New Zealand Pro 2014 - kategorie bikini:

  1. Ashley Kaltwasser*
  2. Stacey Alexander
  3. India Paulino
  4. Jade MacKinnon
  5. Sheena Martin
  6. Amy Wright
  7. Leigh Brandt
  8. Amy Van Den Broek
  9. Anne-Marie Caravallho
  10. Ebony Quince
  11. Elyse Inglis

* kvalifikace na Bikini Olympia 2014


New Zealand Pro 2014 - medailistky kategorie bikini


Závodnice kvalifikované na Bikini Olympia k 15. březnu 2014:

jméno stát soutěž um.*
Ashley Kaltwasser USA Bikini Olympia 2013 1.
Yeshaira Robles USA Bikini Olympia 2013 2.
Stacey Alexander USA Bikini Olympia 2013 3.
Nathalia Melo Brazílie Bikini Olympia 2013 4.
India Paulino USA Bikini Olympia 2013 5.
Lacey DeLuca USA Houston Pro 2013 1.
Vladimíra Krásová Česká republika EVL’s Prague Pro 2013 1.
Jennifer Andrews USA Ft. Lauderdale Cup 2013 1.
Narmin Assria USA Iowa Pro 2013 1.
Amanda Latona USA Sacramento Pro 2013 1.
Taylor Matheny USA Iron Games Pro 2013 1.
Crystal Matthews USA Tijuana Pro 2013 1.
Christie Marquez USA Legends Pro Classic 2014 1.
Sarah LeBlanc USA St. Louis Pro 2014 1.
Noy Alexander USA MuscleContest Pro 2014 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie bikini - žebříček k 15. březnu 2014:

p. jméno stát body
1. Dayna Maleton USA 9
2. Tawna Eubanks USA 8
3. Jessica Arevalo USA 7
4. Anna Virmajoki Finsko 6
5. Nikola Weiterová Slovensko 5
5. Stephanie Mahoe USA 5
7. Michelle Brannan Velká Británie 4
7. Gigi Amurao USA 4
7. Nicole Moneer USA 4
7. Jessica James USA 4
7. Kelsie Burgin USA 4
7. Raphaela Milagres Brazílie 4
7. Ashriel Osgood USA 4
7. Lisette Howard USA 4
7. Tamara Haddad USA 4
16. Gemmalyn Crosby USA 3
16. Michelle Lewin Venezuela 3
16. Jaclyn Wilson Kanada 3
16. Jade MacKinnon Nový Zéland 3
20. Noemi Olah Maďarsko 2
20. Crystal Green USA 2
20. Candice Conroy USA 2
20. Amy Wright Austrálie 2
20. Caryn Paolini Austrálie 2
24. Jessica Renee USA 1
25. Sandi Forsythe USA 1
25. Lorena Bucio Mexiko 1
25. Samantha Karr USA 1
25. Karey Grabow USA 1
25. Sheena Martin Nový Zéland 1

Pravidla, jimiž se na jednotlivých soutěžích řídí kvalifikace na Olympia Weekend i udělování bodů do kvalifikačního žebříčku, popisujeme v tomto článku.


Foto:
www.musculardevelopment.com / John Hawley


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

16.03.23:37barnes - tak, ako aj kazdu jednu sutaz, ci profi, alebo amaterov, l..
16.03.21:52LUC - a nelze nevzpomenout. Stejně,jako Mozolani classic! :)
16.03.15:52barnes - cakal som, kedy spomenies Prahu
16.03.09:57DiamonD123 - Tak aby ne, přesně jak říkáš, je to o pěnezích a EVLs snad..
16.03.08:46LUC - tak, či ta..Čtyři závodníci, respektive později doplněni t..
16.03.08:06člověk - Hlavně nezmiňovat ... Lentilky :))+2
15.03.23:37johnnyzlate - Pan cinka- přesně a když se zeptáš proč, tak žádná odpověď+1
15.03.22:54Č174 - Debenham měl, alespoň dle fotek, do Petrovi formy daleko. ..+2
15.03.22:31Pan cinka - Na ten svůj názor si tu moc nezvykej, u některých diskuzí ..+2
15.03.21:00Petr Prielozny - blahopreju. Jelikoz je tohle diskuze, mohu vyjadrit svuj n..+2
15.03.19:09LUC - jistě netřeba zakrývat, že pořadatelé nedostali na Zéland ..+6
15.03.15:26RaDD - Fajn výsledek, první úkol v kvalifikaci na Olympii splněn,..
15.03.15:22Ronnie - Na žádost pisatele úvodního příspěvku trochu většího flamu..+2
15.03.11:52jari - Raymond si tam pro kvalifikaci určitě nejel, bo jí už měl...+2
15.03.11:22Tifosi - Moc mu to přeju, ale je třeba si přiznat, že tam nebyla vů..+2
15.03.11:14lipidek - Velka gratulace Petrovi.. Bezva vysldedek. Kondy+Green: Pe..+4
15.03.10:57novisss - Velká gratulace PeVanovi. Parádní výsledek ;)+2
15.03.10:39Sanr11 - Skvěléé, velká gratulace. Raymond je přece jen menší a ten..
15.03.10:34kondy - je dobrej..jenomže pro kvalifikaci na olympii si tam hlavn..
15.03.09:56utan - Velká gratulace! Dobré rozhodnutí závodit ještě tuhle sezó..+2
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie