Reklama:

Reebok CrossFit Games 2014:
Open - výsledky po 1. WODu

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Obrovský soutěžní kolos Reebok CrossFit Games 2014 se dal v minulém týdnu do pohybu. Po čtvrtečním vyhlášení 1. workoutu soutěže se téměř 180 tisíc atletů z celého světa pustilo do desetiminutového AMRAPu (max. počet opakování v časovém limitu) složeného z třiceti double unders a 15 opakování cviku power snatch. A jaké jsou výsledky prvního kola soutěže?

Nejlepším mužem soutěže je po prvním WODu devětadvacetiletý Dan Bailey, který za 10 minut zvládl celkem 461 opakování, tj. deset celých kol plus 11 dvojskoků přes švihadlo k tomu. Mezi ženami si nejlépe vedla "stará známá" Samantha Briggs, loňská vítězka Games. Ta dala v prvním WODu dokonce 472 opakování!

Výsledky nejlepších závodníků v dalších kategoriích i kompletní výsledky všech účastníků naleznete ve výsledkových listinách na oficiálních stránkách soutěže.

Kromě výkonů nejlepších atletů závodu nás určitě bude zajímat, jak si vedli zúčastnění Češi. Těch se do soutěže přihlásilo celkem 110, z nichž nejvýrazněji na sebe při úvodním WODu upozornil David Egydy, soutěžící v hlavní mužské kategorii, a Radek Hadrovský, startující v kategorii masters 40 - 44 let.


Radek Hadrovský - osmý nejlepší atlet Evropy v kategorii masters!

Radek Hadrovský převzal v letošním roce štafetu po vynikajícím Zdeňkovi Weigovi, který v loňských Open obsadil v rámci Evropy a své kategorie (masters 40 - 44 let) skvělé desáté místo. Radek se dostal v prvním workoutu Open 2014 ještě o chloupek dál, momentálně je jeho jméno v evropském žebříčku na osmé pozici, ovšem soutěž je teprve na svém začátku, a tak se uvidí, jak se bude dařit dál.

Možná mohlo být mírným překvapením, že se Radkovi tak dobře dařilo právě ve workoutu obsahujícím jeho neoblíbené double unders, ovšem vysvětlení se našlo.

"Po závodech v Londýně jsem vyměnil švihadlo za rychlejší model, díky tomu nemusím nyní skákat tak vysoko, což mi ve výsledku hodně pomohlo a také pošetřilo kolena. Proto mě tento WOD kupodivu bavil. :) Jinak s výsledkem prvního kola jsem moc spokojený a vzhledem k tomu, že se stále snažím doléčit z nachlazení, které se mě drží asi dva týdny, považuji celkový výsledek za své maximum."


David Egydy zatím nejlepším českým atletem mezi muži

Loni se stal nejlepším českým atletem soutěže a letos opět odstartoval hvězdně. Se svými 391 opakováními se David Egydy dostal v 1. WODu na skvělé 39. místo v Evropě, což je fantastický úspěch. A co tomu David říká?

"Popravdě jsem tak dobrý výsledek nečekal. Workout jsem si klasicky odjel třikrát. Vždy se mi vyplatilo zkusit víc pokusů - tak zjistím, kde jsem udělal chybu, kde jsem měl zbytečnou pauzu, kde by se dalo získat pár vteřin navíc... Celý workout si tak detailně naplánuji a pak se držím jasného scénáře.

Složení prvního WODu mi opravdu sedlo, díky němu jsem se v kole open dostal na nejlepší pozici, v jaké jsem kdy byl. Zároveň ale vím, že je třeba semknout všechny síly a připravit se na další čtyři workouty. Cesta je ještě dlouhá, stačí jedno zaškobrtnutí a je po nadějích.

Už se těším na další workouty!"


Martin Štěpánek šlape Egydymu na paty

O pouhé jedno opakování méně než David Egydy zvládnul v časovém limitu hradecký atlet Martin Štěpánek. Ten se po prvním kole se svými 390 opakováními usadil na 44. příčce v Evropě a 429. místě na světě.

A jak se první WOD líbil Martinovi?

"WOD 1 mě překvapil hned několikrát. Když jsem četl zadání, pořád jsem nemohl najít, kdy se bude přidávat zátěž. Nepřidávala. Dál byl pro mě trochu zavádějící popis power snatch, když šlo v podstatě o ground to overhead, ale od toho máme znát pravidla... Nakonec jsem byl překvapený, když jsem s workoutem skončil. :) Zkoušel jsem ho celkem dvakrát, nastydlý, takže mi nudle lítaly z nosu, a víckrát už bych to nejel. I když - nikdy neříkej nikdy.

První test byl prostě zkouška. Jel jsem naplno, jinak to ani neumím, ale dělal jsem chyby a věděl jsem, že mám na víc. Prostudoval jsem si tedy pár videí předních atletů, na základě toho udělal nějaké změny v technice, což se ukázalo jako dobrá volba.

Ani při druhém pokusu jsem se určitým chybičkám nevyhnul, ale končil jsem opravdu na doraz.

Spokojenost? Mám radost a možná se tím až bavím, protože bych nikdy nevěřil, že budu na 44. místě v Evropě a porazím Kovacse, Númiho Katrinarsona a jiné. Ovšem Egy to dal ještě o kus líp, je to pašák!"


Do třetice Petr Schlegel

Jako třetí nejlepší Čech se s prvním úkolem Open 2014 popasoval Petr Schlegel, který se momentálně v rámci Evropy nachází na 84. pozici. A jak workout prvního týdne šmakoval jemu?

"WOD 1 byl pro mě zajímavou prověrkou svalů předloktí. I přesto, že člověk dýchal 'za tři', byl ke konci cvičení největším handicapem úchop. Workout jsem natáčel 3x, přestože jsem to chtěl jet na 'první dobrou'. Moje okolí mě ale vyhecovalo do dalších pokusů. V dalších workoutech plánuji ale maximálně 2 natáčení, protože mě to nebaví. :) Velice příjemně mě překvapilo, že Češi úžasně zabodovali. Nechci nic zakřiknout, zbývají ještě 4 WODy, ale myslím, že se jasně ukazuje náš progres."


Další účastnící se atleti z Čech

I další známé tváře českého CrossFitu bojují za co nejlepší umístění v soutěži Open. Za všechny lze jmenovat například Jiřího Chromce, Michala Velkova, Jana Hanáka, Michala Merganiče, Michala Mičku, Erika Tótha, nebo Vladimíra Brzokoupila z mužů a Pavlu Kladivovou, Janu Němcovou nebo Michaelu Palovou z žen. Opomenout nemůžeme ani Annu Doležalovou, která je po prvním WODu nejlepší Češkou soutěže, druhá pozice patří prozatím Lucii Lenďákové a třetí místo loňské nejlepší ženské atletce z Čech Kamile Ďuricové.
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

06.03.23:26canni - Povedlo se ti to :) Dnes v 02:00 vychází druhý Workout 14...
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínAntidopingový seminář ADV ČR a SKFČR...
Valasekjakub123 (15:27) • Budu sedět v první řadě už se těším :-)
magazínJosef Květoň - trénink lýtek a hamstr...
Mikuc (12:52) • Držím palce, snad už se smůla unavila a půjde to jen k lepšímu! S těma zkrácenýma fousa...
magazínLukáš Osladil - archivní video z roku...
Mikuc (12:50) • Pěkné video! Takových kdyby bylo více, třeba rok za rokem! Jenže...
magazínMarek Neumann a Jan Kojecký - trénink...
DAVID.KOVACIK96 (12:47) • Obdivuju, že někdo dokáže odcvičit trénink v takovém stylu 1. série taková 2. maková 3....
magazínJosef Květoň - trénink lýtek a hamstr...
TomášZl (22:41) • Pepovi moc fandím. Ale vzhledem ke všem problémům v přípravě, si myslím, že by bylo lep...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2024 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2024 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie