Reklama:

Arnold Classic 2014:
výsledky a fotografie (den 2.)

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

V americkém Columbusu je dobojováno! Před několika okamžiky zde skončilo finále šestadvacátého ročníku prestižního klání profesionálních kulturistů Arnold Classic, ke kterému bylo připojeno také finále čtvrtého ročníku soutěže profesionálních bikini fitnessek Bikini International. Jaké výsledky obě soutěže přinesly?


Arnold Classic 2014 pro kategorii open

Hlavní finálový večer letošního Arnold Sports Festivalu, jehož je Arnold Classic pro kategorii open každoročně jakousi třešničkou na dortu, stejně jako vloni svým proslovem zahájil prezident světové federace IFBB Rafael Santonja. Po americké státní hymně moderátor večera Lonnie Teper pak bez větších okolků začal uvádět závodníky na pódium, aby předvedli své volné sestavy. Ty se v profesionální divizi IFBB od konce roku 2009 nehodnotí a představují tak spíše vložené kolo, které má přinést zábavu divákům a kulturistům má dát možnost předvést publiku své přednosti.

Nejdůležitější část práce závodníky čekala během finálových vyvolávání, v nichž byla ve hře druhá polovina bodů. Před finále v nejlepší výchozí pozici byli Dennis Wolf a Shawn Rhoden, kteří během odpoledního prejudgingu rozhodčím vykrystalizovali jako kandidáti na první a druhé místo.

První finálové vyvolávání ukázalo, že se na dobrém vývoji soutěže pro Wolfa a Rhodena nic nezměnilo, když v něm oba borci pózovali uprostřed řady obklopeni Cedricem McMillanem a Victorem Martinezem. Pro druhé vyvolávání na pódiu Martinez s McMillanem zůstali a měřili síly v souboji s Branchem Warrenem a Evanem Centopanim. Poslední finálové vyvolávání přineslo opakovaný přímý souboj o vítězství mezi Dennisem Wolfem a Shawnem Rhodenem.

Jednou z doprovodných částí programu finále Arnold Classic jako tradičně bylo i udělení ceny za celoživotní přínos bodybuildingu vybrané osobnosti. Tu z rukou Arnolda Schwarzeneggera tentokrát převzal jeho někdejší tréninkový partner, fotograf, majitel magazínu Ironman a pořadatel dnes již neexistující profesionální soutěže Ironman Pro Invitational John Balik.

Po tomto slavnostním aktu již přišel na řadu posedown šestice nejlepších účastníků letošního Arnold Classic a čekalo se na vyhlášení výsledků.

Pětatřicetiletý Wolf, který na Arnold Classic již dvakrát vybojoval druhé místo, před soutěží uvedl, že se cítí skvěle, jeho příprava šla dobře a že už není tím samým kulturistou jako před několika lety, kdy jeho tělo mělo řadu slabin. Podle svých slov dokázal dosáhnout mnoha zlepšení a dodal, že si myslí, že je na čase konečně získat velký titul. To se mu díky celkové masivnosti, výborným zádům s mnoha detaily, oblým kvadricepsům, úzkému pasu a pěkným hamstringům nakonec podařilo!

Wolf rozhodčí na soutěži přesvědčil v semifinále i finále, kdy jej porotci shodně posunuli na první příčku. Dennis se díky tomu stal patnáctým šampiónem Arnold Classic v jeho šestadvacetileté historii a po Nasseru El Sonbatym také teprve druhým Evropanem, kterému se tohoto úspěchu podařilo dosáhnout.

Pokud jsme o několik řádků výše uvedli výčet Wolfových předností, je třeba jedním dechem dodat, že jeho vítězství zdaleka nebylo tak dominantní, jak jej někteří ještě před soutěží předpovídali. Dennis zejména v semifinále na pódium nedokázal přinést tak tvrdě působící svaly, jako tomu bylo na loňském ročníku Mr. Olympia a někteří i proto věřili, že by si vítězství zasloužil spíše výrazně vylepšený Shawn Rhoden. Ten sice zřejmě nikdy nebude tak robustní jako Wolf, zato ale disponuje nedostižně estetičtějším typem postavy.

Vraťme se ale ještě k novému šampiónovi Arnold Classic. Pro něj je sobotní triumf, který mu kromě jiného vynesl i šek na 130.000 dolarů, totiž jednoznačně největším úspěchem kariéry. Dennis, který do finále nastoupil v o něco lepší formě než k prejudgingu (jeho svaly působily tvrději a plněji), se po sestoupení z pódia netajil, že toto je titul, o kterém snil a který potřeboval. Byl si zřejmě vědom některých nesouhlasných reakcí, které následovaly poté, kdy byl vyhlášen vítězem, a svůj úspěch okomentoval tak, že on je ten chlápek, který dnes byl masivnější, a to byl na soutěži klíč k vítězství.

Nakonec tedy druhý Shawn Rhoden si ze soutěže odnáší šek na 75.000 dolarů. Shawn se na závody připravoval s oporou silného tandemu Charles Glass - Chris Aceto v zádech a na pódium dokázal přinést zatím životní formu. Působil mohutněji než kdykoliv předtím a přitom nic neztratil ze svých estetických linií, pěkných tvarů a úzkého pasu. Že se k tomu mohl chlubit i výbornou formou, dokreslovaly jeho neskutečně rozsekané hýždě.

Jedním z největších překvapení soutěže se stal 185 cm vysoký americký armádní instruktor Cedric McMillan. Dalšímu ze svěřenců specialisty na předsoutěžní přípravu Chrise Aceta se pro jeho letošní vystoupení na Arnold Classic podařilo nachystat zřejmě životní kombinaci objemů a připravenosti. Šestatřicetiletý Cedric, který je pokládán za borce s potenciálem vítěze Mr. Olympia, dva dny před soutěží obvykle váží kolem 118 kg. Tentokrát to bylo téměř o 5 kg více a McMillan navíc dokázal předvést i mnohem lepší separaci a tvrdost svalů, než tomu bylo na jeho loňských soutěžích. Krásně stavěný závodník na Arnold Classic zaslouženě vybojoval třetí místo a získal tak šek na 50.000 dolarů. Blýskl se také výbornou volnou sestavou, která ke scéně pódia, v jehož středu se nacházela socha Arnolda Schwarzeneggera v nadživotní velikosti, neskutečně seděla.

Čtvrté místo spolu s finanční odměnou ve výši 30.000 dolarů připadlo čtyřicetiletému Victoru Martinezovi. Vítěz Arnold Classic z roku 2007 na soupeře, kteří se umístili před ním, tentokrát ztrácel především v rozvoji dolních končetin. Právě subtilněji působící stehna byla největší slabinou i nakonec pátého Evana Centopaniho. Ten se však v jednatřiceti letech nachází ještě na opačném pólu kariéry než Martinez a není důvod nevěřit, že se bude dále zlepšovat.

Až šestý skončil texaský tvrďák Branch Warren a zdá se, jako by jeho postava nesoucí stopy mnoha zranění přestala na mladší a geneticky lépe vybavené borce z profesionální špičky stačit. Sedmé místo připadlo Benu Pakulskimu, který tradičně poutal pozornost monstrózními kvadricepsy i lýtky a tentokrát také zlepšeným hrudníkem. Stále se však potýká s nedostatečnou svalovou hustotou v oblasti zad a také zaostávajícími pažemi. V obrovské konkurenci letošního Arnold Classic tak na vítězství, o kterém snil, pomýšlet nemohl.

O poslední čtyři místa se podělili Brandon Curry, sedmačtyřicetiletý Toney Freeman, Edward Nunn a Fred Smalls.


Výsledky Arnold Classic 2014 pro kategorii open:

  1. Dennis Wolf*
  2. Shawn Rhoden
  3. Cedric McMillan
  4. Victor Martinez
  5. Evan Centopani
  6. Branch Warren
  7. Ben Pakulski
  8. Brandon Curry
  9. Toney Freeman
  10. Edward Nunn
  11. Fred Smalls

* kvalifikace na Mr. Olympia 2014


1. Dennis Wolf

2. Shawn Rhoden

3. Cedric McMillan

4. Victor Martinez

5. Evan Centopani

Závodníci na 6. až 11. místě


Dennis Wolf - volná sestava vítěze Arnold Classic 2014


Závodníci kvalifikovaní na Mr. Olympia ke 2. březnu 2014:

jméno stát soutěž um.*
Phil Heath USA Mr. Olympia 2013 1.
Kai Greene USA Mr. Olympia 2013 2.
Dennis Wolf Německo Mr. Olympia 2013 3.
Shawn Rhoden USA Mr. Olympia 2013 4.
Dexter Jackson USA Mr. Olympia 2013 5.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie open - žebříček k 2. březnu 2014:

p. jméno stát body
1. Victor Martinez Dominikánská republika 9
2. Cedric McMillan USA 7
3. Branch Warren USA 5
3. Evan Centopani USA 5
5. Martin Kjellström Švédsko 4
5. Fred Smalls USA 4
7. William Bonac Nizozemsko 3
7. Kevin Ofurum USA 3
9. Manuel Lomeli Mexiko 2
10. Alfredo Azpeitia Mexiko 1

Pravidla, jimiž se na jednotlivých soutěžích řídí kvalifikace na Olympia Weekend i udělování bodů do kvalifikačního žebříčku, popisujeme v tomto článku.


Bikini International 2014

Průběh semifinále do role favoritek na vítězství pasoval Ashley Kaltwasser a Yeshairu Robles. Z triumfu se nakonec radovala pětadvacetiletá Kaltwasser, která si tak po vítězství z loňského ročníku Bikini Olympia připsala další cenný výsledek. Na Yeshairu Robles zbylo druhé místo, na třetí příčku pak dosáhla Amanda Latona, pro niž se pravděpodobně jedná o nejcennější úspěch v její dosavadní profesionální kariéře.


Výsledky Bikini International 2014:

  1. Ashley Kaltwasser*
  2. Yeshaira Robles
  3. Amanda Latona
  4. Nathalia Melo
  5. Stacey Alexander
  6. India Paulino
  7. Courtney King
  8. Janet Layug
  9. Margret Gnarr
  10. Justine Munro
  11. Anna Virmajoki
  12. Jennifer Andrews
  13. Juliana Daniell
  14. Jessica Mone
  15. Noy Alexander
  16. Anna Starodubtseva

* kvalifikace na Bikini Olympia 2014


Medailistky Bikini International 2014


Závodnice kvalifikované na Bikini Olympia ke 2. březnu 2014:

jméno stát soutěž um.*
Ashley Kaltwasser USA Bikini Olympia 2013 1.
Yeshaira Robles USA Bikini Olympia 2013 2.
Stacey Alexander USA Bikini Olympia 2013 3.
Nathalia Melo Brazílie Bikini Olympia 2013 4.
India Paulino USA Bikini Olympia 2013 5.
Lacey DeLuca USA Houston Pro 2013 1.
Vladimíra Krásová Česká republika EVL’s Prague Pro 2013 1.
Jennifer Andrews USA Ft. Lauderdale Cup 2013 1.
Narmin Assria USA Iowa Pro 2013 1.
Amanda Latona USA Sacramento Pro 2013 1.
Taylor Matheny USA Iron Games Pro 2013 1.
Crystal Matthews USA Tijuana Pro 2013 1.
Christie Marquez USA Legends Pro Classic 2014 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie bikini - žebříček ke 2. březnu 2014:

p. jméno stát body
1. Dayna Maleton USA 9
2. Tawna Eubanks USA 8
3. Anna Virmajoki Finsko 6
4. Nikola Weiterová Slovensko 5
4. Stephanie Mahoe USA 5
6. Michelle Brannan Velká Británie 4
6. Gigi Amurao USA 4
6. Nicole Moneer USA 4
6. Sarah LeBlanc USA 4
6. Noy Alexander USA 4
6. Jessica Arevalo USA 4
6. Jessica James USA 4
6. Kelsie Burgin USA 4
14. Gemmalyn Crosby USA 3
14. Ashriel Osgood USA 3
14. Michelle Lewin Venezuela 3
17. Noemi Olah Maďarsko 2
17. Crystal Green USA 2
17. Candice Conroy USA 2
17. Tamara Haddad USA 2
21. Jessica Renee USA 1
21. Sandi Forsythe USA 1
21. Lorena Bucio Mexiko 1
21. Samantha Karr USA 1

Pravidla, jimiž se na jednotlivých soutěžích řídí kvalifikace na Olympia Weekend i udělování bodů do kvalifikačního žebříčku, popisujeme v tomto článku.


Foto:
www.npcnewsonline.com / Isaac Hinds

Video:
www.team-andro.com


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

04.03.08:0870mMyW!53 - http://clips.team-andro.com/watch/fbc51ead6d12738e01cb/fin..+1
03.03.10:08grek - Cedric si konecne zasluzil vyssie umiestnenie,mimochodom n..
03.03.06:36DiamonD123 - Ale to je prostě život - holt někdy jenom dřina nestačí!+1
03.03.00:41Chozraščot - dívám se na tuhle fotku, Branch Cedrica doslova drtí, bije..
03.03.00:21Chozraščot - nevypadal zle, osobně bych ho viděl na druhém místě místo ..
02.03.16:59MikeJ Mezomorf - mozno to tak vyznelo, ale dianie uz nesludujem nejaky tris..-1
02.03.14:53Turakam - a Martinez si za plno vecí môže sám svojím, ehm, s prepáče..+2
02.03.14:51Turakam - bože mike, o čom tu ty nič v zlom ale drístaš, ako keby si..
02.03.14:37MikeJ Mezomorf - Nohy este urobi.nohy vie urobit kazdy to nieje problem, al..-1
02.03.13:40DiamonD123 - Podle mě teda nejlíp z bikin vypadala Nathalia Melo - vůbe..+1
02.03.13:3670mMyW!53 - :)
02.03.13:19Turakam - tommy dúfam, že si minimálne buchol šampus? +2
02.03.13:09bellito - Kvadricepsy má slušný, ale vyhrát s těmahle lýtkama...
02.03.13:0870mMyW!53 - Pecka, hlavne jak Dennis sam rekl, ze tohle vitezstvi pro ..
02.03.12:08maxpoint97 - Díkybohu, že má dnešní profi divize Rhodena a Cedrica, pro..+5
02.03.11:37Darkkiller - Souhlasim, osobně se mi ale Wolf moc nelíbí, začíná mi tro..+1
02.03.11:23Turakam - súhlas, Ceda mali porovnávať s top 3
02.03.11:13jari - Objektivně si to Wolf zasloužil, minimálně za 2012, kdy se..+2
02.03.11:06Turakam - A ked už chceš hovoriť o estetike, tak nej patrí aj kontro..+3
02.03.11:02Turakam - Nemá nohy a asi už ani mať nebude, plus súťaž nie je o tom..
02.03.10:41MikeJ Mezomorf - martinezovi by som kludne dal aj medailu za pokrok.stale n..-3
02.03.10:11Turakam - Víťaza beriem, bol i pozantný a Shawn vo finále menje ostr..+3
02.03.04:13fidosek - konecne konecne Wolf mam nejvetsi radost *88* *79* +3
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
PrivateBlueVenusTV (12:27) • `Je mi ho líto, ale nemá tam chodit.` ... Keď toto niekde napíšeš o 5 rokov, nie je vyl...
magazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
PrivateBlueVenusTV (12:23) • K tomu získal tretie miesto a zároveň bol posledný, nakoľko súťažili v kategórii len tr...
magazínWorld´s Strongest Man 2021 - výsledky
Bucci (06:50) • fotek i videí je zatím málo, vesměs je dobře, že tam jsou fotky letošní :-) JF Caron m...
magazínWorld´s Strongest Man 2021 - výsledky
decarabas (21:07) • To bude fotka zo základnej skupiny, tam mali drepy/deadlift.
magazínWorld´s Strongest Man 2021 - výsledky
moab (20:26) • A proč ten borec na fotce dělá dřepy???
NOVÉ INZERÁTYseznamka Hledám odvážnou bojovnici, Sparring
Hledám šikovnou holku, ženu, paní na společné fitko. Mám své malé středně vybavené „fitness“ v ob...
bazar Posilovací set
Posilovací set: Multifunkční posilovací stojan -Robustní, stabilní a tuhá konstrukce -Velmi kv...
bazar Prodam vybaveni fitness studia
Prodam vybaveni studia. Vse nove. Trampoliny, bosu, kettlebelly. Idealne vse jednomu zajemci.
práce Osobní trenér pro VIP klientelu
Do týmu BodyBody Home & Office hledáme osobního trenéra se zkušenostmi, vynikajícím přístupem ke klientům a ochotou učit se nové věci. Hledáme trenéra, který bude jezdit za klienty domů nebo do kanceláře.
práce Trenér do domu
Hledáme nové kolegy na spolupráci v projektu „Trenér do domu“. Přidejte se do našeho týmu a začn...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie