Reklama:

Arnold Classic 2014:
výsledky a fotografie (den 1.)

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

V americkém Columbusu, kde se o tomto víkendu koná další ročník tradičního Arnold Sports Festivalu, je dobojováno v prvních profesionálních kategoriích! Verdikt rozhodčích si vyslechli kulturisté z kategorie do 212 liber i závodnice z kategorií fitness a figure. A jak klání ve zmíněných kategoriích nakonec dopadlo?


Arnold Classic 2014 pro kategorii do 212 liber

Soutěž kulturistů z kategorie do 212 liber letos byla součástí Arnold Sports Festivalu poprvé v historii. Do klání nastoupilo celkem dvanáct borců, včetně českého profíka Lukáše Osladila nebo úřadujícího šampióna Olympia 212 Showdown Jamese "Flexe" Lewise.

Průběh semifinále, které se odehrálo v pátek večer našeho času, napověděl, že rozhodčí vítěze volí z dvojice, kterou tvořili již zmíněný James "Flex" Lewis a jeho největší soupeř z loňského Olympia Weekendu David Henry. Oba borci během prejudgingu pózovali v prvním vyvolávání, kde je doplňovali Aaron Clark a Hidetada Yamagishi a dostali příležitost také ve vyvolávání posledním, v němž rozhodčí jejich kvality porovnávali již samostatně. Lukáš Osladil v semifinále dostal šanci ve druhém vyvolávání, což naznačilo, že na soutěži bojuje o páté až osmé místo.

Finále nabídlo opakované složení prvních třech semifinálových vyvolávání a nejzajímavější na nich tak bylo, že v tom prvním uprostřed řady vedle Jamese "Flexe" Lewise pózoval Aaron Clark. Mělo to znamenat, že pětadvacetiletý mladík odsouvá Davida Henryho na třetí příčku? Odpověď mělo dát až vyhlášení výsledků.

Při něm podle předpokladů na pódiu jako poslední zůstal stát třicetiletý Lewis, který se tak stal historicky vůbec prvním šampiónem Arnold Classic v lehčí váze a získal šek na 25.000 dolarů. K Flexovým přednostem patřila komplexnost postavy, svalová vyzrálost, celková tvrdost, skvělá lýtka, předloktí, záda i zlepšené trapézy. Absolutní vítěz britského národního šampionátu z roku 2007 bývá pro své kvality někdy srovnáván s legendárním Dorianem Yatesem a americký komentátor Dave Palumbo, který soutěž sledoval na místě, se tomuto pro Lewise lichotivému příměru neubránil ani dnes.

Flex si díky svému triumfu mohl užít tradiční rozhovor vítěze s legendárním Arnoldem Schwarzeneggerem přímo na pódiu. Arnold Lewisovi pochválil postavu bez slabin, proporce i volnou sestavu. Flex pak naopak poděkoval šestašedesátiletému sedminásobnému šampiónovi Mr. Olympia za to, že se rozhodl kategorii do 212 liber zařadit do programu "své" soutěže.

Při posoutěžním rozhovoru Lewis rozmluvu s Arnoldem označil za skvělý moment a uvedl, že trofej, kterou právě drží v rukou, nepatří pouze jemu, ale náleží i spoustě dalších lidí, kteří mu pomáhali, včetně jeho trenéra Neila Hilla, který s ním osobně trávil celých pět týdnů přípravy. Flex pak také potvrdil, že letos nejspíše prožívá svou poslední sezónu v kategorii do 212 liber. Po Olympia 212 Showdown a několika dalších podzimních soutěžích pravděpodobně zkusí štěstí v kategorii open.

Prostor, který mu kategorie bez rozdílů vah dá k dalšímu růstu, by Lewis mohl využít například k získání ještě oblejších kvadricepsů nebo plnější horní části prsních svalů.

Při Flexově triumfu druhé místo připadlo Davidu Henrymu, který v souboji se svým největším soupeřem posledních sezón doplatil zejména na méně masivní dolní končetiny. Devětatřicetiletý technický seržant letectva Spojených států tradičně nabídl fantastickou horní polovinu těla, mohl se chlubit zřejmě nejlepšími zády startovního pole a na pódium přinesl výborné napruhování i obrovské množství detailů. Za druhé místo Davidovi náleží šek na 13.000 dolarů.

Stále pouze pětadvacetiletý americký profík Aaron Clark svou formou na nejrůznějších předsoutěžních fotografiích dával tušit, že by se na Arnold Classic mohl umístit vysoko. Nakonec poněkud překvapivě dosáhl až na třetí příčku, a to i přesto, že v semifinále působil příliš ploše. K jeho přednostem patřilo vyrýsování a žulová tvrdost. Jiné nasvícení finálové scény v kombinaci s lepším nacukrováním ve druhé polovině soutěže také ukázalo, že se Aaronovi podařilo zapracovat na rozvoji kvadricepsů, které působily o něco mohutněji než vloni. Největší slabinou mladého profíka jsou tak v současnosti prsní svaly, což však může být důsledek zranění, které Clark při tréninku utrpěl ještě jako teenager.

Čtvrté místo a šek na 5.000 dolarů si při svém prvním startu v kategorii do 212 liber připsal japonský veterán Hidetada Yamagishi, který za sebou má devět vesměs úspěšných sezón v kategorii open. O tom, že by Yamagishi mohl s ohledem na svou výšku i obvyklou soutěžní hmotnost zkusit štěstí v lehčí váze, se hovořilo dlouho. Samotný asijský kulturista však k tomuto kroku hledal léta vhodnou příležitost a tou se stalo právě až víkendové klání. Hidetada den před soutěží navážil přibližně 0,5 kg pod limit kategorie (96,2 kg) a netajil se, že pro něj nebylo těžké se pod stanovenou hranici se svou hmotností dostat.

První Yamagishiho start v lehčí váze ukázal, že se tento muž, jehož tvář se po léta pojí se značkou Gaspari Nutrition, nenachází v lehké situaci. Zatímco v kategorii open musel svádět souboje s vyššími a masivnějšími borci, ve dvěstědvanáctce naopak (alespoň tentokrát) působil až příliš citelně ploše. To nic samozřejmě nezměnilo na jeho tradičních přednostech, k nimž patří dobré vyrýsování, předváděné detaily a výborná prezentace.

Páté místo a jistě i určitá porce zklamání zbyla na devětatřicetiletého Joseho Raymonda. Ten však přes veškeré své vyrýsování a tvrdost působil příliš hranatě, ploše a navíc postrádal i potřebnou separaci. Šestou příčku vybojoval masivní čtyřicátník s dominantní nejsvalnatější pózou Charles Dixon. Charles podle některých závodil v životní formě, kterou ostatně dokreslovaly i napruhované hýždě.

Sedmé místo Lukáš Osladila v konkurenci, která se svou kvalitou rovnala tomu, co je možné vidět jinak jenom na Olympia 212 Showdown, lze jistě považovat za úspěch. Zopakujme, co jsme o tomto třiatřicetiletém svěřenci specialisty na předsoutěžní přípravu George Faraha napsali již v souvislosti s jeho vystoupením v semifinále. Lukáš zaujal vyrýsováním, které vynikalo zejména v bočních postojích, a nabídl napruhované hýždě, hamstringy i potřebné detaily. Ve finále tradičně zaujal svou flexibilitou a některými, u ostatních profíků nezvyklými, prvky volné sestavy. Nevýhodou 173 cm vysokého závodníka je skutečnost, že ve své kategorii patří k vyšším borcům a vedle některých nižších soupeřů jeho svaly působí méně masivním dojmem.

Osmý skončil nejstarší muž startovního pole Tricky Jackson, deváté místo obsadil na scénu se po bezmála třech letech vracející Stan McQuay. O poslední tři místa se pak podělili Angel Vargas, Marco Rivera a mladší bratr Roellyho Winklaara Quincy.


Výsledky Arnold Classic 2014 pro kategorii do 212 liber:

  1. James "Flex" Lewis*
  2. David Henry
  3. Aaron Clark
  4. Hidetada Yamagishi
  5. Jose Raymond
  6. Charles Dixon
  7. Lukáš Osladil
  8. Tricky Jackson
  9. Stan McQuay
  10. Angel Vargas
  11. Marco Rivera
  12. Quincy Winklaar

* kvalifikace na Olympia 212 Showdown 2014


1. James "Flex" Lewis

2. David Henry

3. Aaron Clark

7. Lukáš Osladil

Ostatní členové startovního pole


Arnold Classic 2014 pro kategorii do 212 liber - 1. finálové vyvolávání

Arnold Classic 2014 pro kategorii
do 212 liber - rozhovor vítěze s Arnoldem Schwarzeneggerem


Závodníci kvalifikovaní na Olympia 212 Showdown k 1. březnu 2014:

jméno stát soutěž um.*
James "Flex" Lewis Velká Británie Olympia 212 Showdown 2013 1.
David Henry USA Olympia 212 Showdown 2013 2.
Kevin English USA Olympia 212 Showdown 2013 3.
Jose Raymond USA Olympia 212 Showdown 2013 4.
Eduardo Correa Brazílie Olympia 212 Showdown 2013 5.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie do 212 liber - žebříček k 1. březnu 2014:

p. jméno stát body
1. Ahmad Ahmad Švédsko 9
2. Raul Carrasco Španělsko 7
2. Aaron Clark USA 7
4. Sami al Haddad Bahrajn 6
4. Hidetada Yamagishi Japonsko 6
6. Mark Dugdale USA 4
7. Mehdi Hatami Írán 3
7. Guy Cisternino USA 3
9. Charles Dixon USA 2
9. Jan Kubík Česká republika 2
11. Marco Cardona Kolumbie 1
11. Mirsad Terzo Bosna a Hercegovina 1

Pravidla, jimiž se na jednotlivých soutěžích řídí kvalifikace na Olympia Weekend i udělování bodů do kvalifikačního žebříčku, popisujeme v tomto článku.


Figure International

Figure International 2014 nabídlo souboj hned sedmnácti profesionálek. Chyběla mezi nimi původně přihlášená a pořadateli pozvaná úřadující šampiónka Figure Olympia Nicole Wilkins, která svou přípravu musela přerušit kvůli přetrvávajícím problémům s ramenem. Při neúčasti Wilkins roli hlavní favoritky převzala obhájkyně loňského triumfu Candice Keene.

Závodnice, která dnes slaví dvaatřicáté narozeniny, svou úlohu začala naplňovat již během semifinále, kdy se souboj o vítězství zúžil mezi ni a o necelé dva roky mladší Heather Dees.

Candice svou soupeřku nakonec bez větších problémů udolala a připsala si druhé vítězství na Figure International v řadě. Třetí místo obsadila Camala Rodriguez, čtvrté připadlo Ann Titone a až pátá skončila výbornými tvary disponující Candice Lewis. Zklamáním soutěž skončila pro Brazilku Larissu Reis. Ta se na klání představila ve velmi dobré formě, doplatila však zřejmě na to, že působila až příliš mohutně a dost možná by se tak neztratila ani na soutěžích v kategorii physique.


Výsledky Figure International 2014:

  1. Candice Keene*
  2. Heather Dees
  3. Camala Rodriguez
  4. Ann Titone
  5. Candice Lewis
  6. Gennifer Strobo
  7. Alicia Coates
  8. Ava Cowan
  9. Allison Frahn
  10. Amanda Doherty
  11. Dana Ambrose
  12. Elissa Martis
  13. Larissa Reis
  14. Karina Grau
  15. Giada Simari
  16. Natalie Waples
  17. Kati Alander

* kvalifikace na Figure Olympia 2014


1. Candice Keene

Závodnice na 2. až 5. místě


Závodnice kvalifikované na Figure Olympia k 1. březnu 2014:

jméno stát soutěž um.*
Nicole Wilkins USA Figure Olympia 2013 1.
Erin Stern USA Figure Olympia 2013 2.
Candice Keene USA Figure Olympia 2013 3.
Heather Dees USA Figure Olympia 2013 4.
Mallory Haldeman USA Figure Olympia 2013 5.
Camala Rodriguez USA Houston Pro 2013 1.
Alicia Coates USA Kentucky Muscle Pro 2013 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie figure - žebříček k 1. březnu 2014:

p. jméno stát body
1. Krista Dunn USA 7
2. Dana Ambrose USA 6
2. Ann Titone USA 6
4. Candice Lewis USA 5
5. Brooke Erickson USA 4
6. Francine Sablan USA 3
7. Natalie Waples Kanada 2
7. Sasha Brown USA 2
9. Kimberly Sheppard USA 1
9. Crystal Lowery USA 1

Pravidla, jimiž se na jednotlivých soutěžích řídí kvalifikace na Olympia Weekend i udělování bodů do kvalifikačního žebříčku, popisujeme v tomto článku.


Fitness International

V kategorii fitness k letošnímu Fitness International nastoupilo čtrnáct sportovkyň. Během semifinálových vyvolávání rozhodčí nejvíce zaujaly Tanji Johnson, Bethany Cisternino, Regiane DaSilva a Trish Warren, ostatní závodnice, včetně hvězdné Oksany Grishiny, se musely připravit na to, že je v cestě za medailovými příčkami čeká ještě pořádná dřina v podobě bezchybné volné sestavy.

Pětatřicetiletá Ruska tuto disciplínu však zvládla na jedničku a díky volné sestavě obohacené o prvky pole dance se nakonec probojovala ke svému prvnímu triumfu z Fitness International. Druhé místo překvapivě, ale podle ohlasů z místa konání soutěže zaslouženě, připadlo manželce německého profesionálního kulturisty Matthiase Botthofa Regianě DaSilvě.


Výsledky Fitness International 2014:

  1. Oksana Grishina*
  2. Regiane DaSilva
  3. Tanji Johnson
  4. Bethany Cisternino
  5. Trish Warren
  6. Ryall Graber-Vasani
  7. Melinda Szabo
  8. Whitney Jones
  9. Michelle Blank
  10. Kizzy Vaines
  11. Allison Ethier
  12. Danielle Ruban
  13. Amanda Hatfield
  14. Babette Mulford

* kvalifikace na Fitness Olympia 2014


1. Oksana Grishina

Závodnice na 2. až 5. místě


Oksana Grishina - volná sestava vítězky Fitness International 2014


Závodnice kvalifikované na Fitness Olympia k 1. březnu 2014:

jméno stát soutěž um.*
Adela Garcia USA Fitness Olympia 2013 1.
Oksana Grishina Rusko Fitness Olympia 2013 2.
Tanji Johnson USA Fitness Olympia 2013 3.
Myriam Capes Kanada Fitness Olympia 2013 4.
Bethany Cisternino USA Fitness Olympia 2013 5.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie fitness - žebříček k 1. březnu 2014:

p. jméno stát body
1. Regiane Da Silva Německo 13
2. Whitney Jones USA 6
3. Trish Warren USA 5
4. Amanda Hatfield USA 3
5. Ashley Sebera USA 1

Pravidla, jimiž se na jednotlivých soutěžích řídí kvalifikace na Olympia Weekend i udělování bodů do kvalifikačního žebříčku, popisujeme v tomto článku.


Foto:
www.npcnewsonline.com / Isaac Hinds

Video:
www.team-andro.com


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

01.03.21:08ALKAPONE - bohužel Lukáše posouvá na nišší příčky žebříčku ty nehezky..
01.03.18:56janinho - tusim viem kto ma v rodine Winklaarovcov skutocny talent... +1
01.03.18:16dzordn2 - Jose Raymond 3.000 dolarů, od sedmého místa dále se, tuším..
01.03.18:11Carnivor - nevíte kolik dostali Jose Raymond a Lukáš Osladil? Tohle A..
01.03.14:04Muflon - Hmmm Flex se Arnoldovi kouka někde na krk.. hadam že Dixon..+1
01.03.12:44fashion7 - Souhlas!+4
01.03.09:04maxpoint97 - Pro mě osobně je teď 212 zajímavější, než kategorie open. ..+9
01.03.07:44Vlasta - 7. misto v takove konkurenci je uzasny vysledek.+8
01.03.07:28dzordn2 - S ohledem na to, že většina České republiky spí, dovolili ..+1
01.03.06:40Petr Prielozny - nejak nejedou photky.
01.03.03:38fashion7 - Neuvěřitelný,jak je Oksana Grishina nádherná baba!+5
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 59 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra