Reklama:

Radikální změna (III.)
- 20 kg za 7 měsíců!

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Pro dívky

[Text: Martina Koláčková] Nikdy jsem nějak zvlášť neřešila, jak vypadám, jak jím, prostě jsem to nechala plynout a v podstatě jedla to, co se naskytlo, a nic nedělala. Neustále jsem se cpala sladkými věcmi. Více než sladké jsem ale jedla tučné potraviny, jako jsou řízky, pečená žebra, kolena, chipsy, popcorn, lunchmeat, bůček a podobně.

Pohyb mě obtěžoval, ono s nadváhou se špatně něco dělá. Nějakou dobu se to neprojevovalo jinak než "pouze" tou nadváhou. Ale pak přišla doba různých podivných zdravotních problémů, nevolností, pocitů na zvracení. Těžkosti, které nedokázal nikdo pořádně identifikovat. Vrcholem byl pocit, že se o mě pokouší infarkt. Kardiolog byl zděšen, krevní testy a cholesterol byly natolik špatné, že mě to donutilo ke změně.

V lednu 2013 jsem tedy zavítala do fitka, kde jsem se upsala ke cvičení břišního pekáče jednou týdně. Nebojte se první návštěvy fitka, všichni byli milí a to, že jdete sama, vůbec ničemu nevadí. Dlouho se nic nedělo až do doby, kdy jsem objevila Jillian Michaels. Trenérka mě natolik nadchla, že jsem začala cvičit její startovací program 30 Day Shred. První cvičební den, 20. 3. 2013, tedy považuji za své druhé narozeniny. Začala jsem se zajímat o stravu a vše si zapisovala na stránkách Kaloricketabulky.cz. O každé potravině jsem zjišťovala, z čeho se skládá a jaká je její nutriční hodnota, a začala se zajímat o zdravou stravu. No a najedou jsem neměla ty výmluvy jako na počátku. Tehdy nic nešlo, nebyl čas, nestíhala jsem, byla jsem unavená, nebylo kdy vařit, nebyl čas jíst a nic nešlo. Ono to ale jde, jen se člověk musí zařeknout a najít motivaci. První měsíc s Jill přinesl pro mě neočekávaný výsledek v podobě úbytku 3 kg. Cvičení mě velmi bavilo a nechtěla jsem přestat. Přešla jsem na další cvičební program s Jillian a hlouběji pronikala do tajů zdravého jídla. Ano, připadala jsem si jako Alenka v říši divů.

Jídlo jsem si vážila, plánovala a vařila dopředu, jedla v pravidelných intervalech a 5x denně. Cvičila jsem každý den vytrvale s napětím, jaké výsledky přinese další a další měsíc.

Nikdo by se neměl do cvičení a nějaké změny životního stylu nutit. Pokud se bude člověk nutit, dělat něco nerad, nebude to mít efekt. Kolikrát jsem zkoušela diety, cvičení a nikam to nikdy nevedlo. Jak se říká, všechno chce svůj čas. Asi na tom něco bude.

Podle mě je také důležité nalézt tu správnou motivaci. Řeknete si "zhubnu do plavek". To je super, ale když plavky zavřu do šuplíku, tak můžu přibrat? Spíš "zhubnu napořád". Mojí motivací bylo a je moje zdraví a to by mělo být asi motivací (nebo alespoň jednou z několika jiných motivací) každého, kdo začne uvažovat o změně životního stylu z nezdravého a sedavého na zdravý a aktivní. Ano, jsou lidé, kterým to jde snadno, kteří hubnou bez sportu a kterým stačí trošku předělat jídelníček. Já bohužel k těmto lidem nepatřím. Jde mi to pomalu a složitěji. Nejsme všichni jako přes kopírák a musíme brát v potaz vlastní tělo a metabolismus a nesrovnávat se s někým, komu to jde třeba rychleji. Ona nakonec celá ta skládačka do sebe zapadne. Motivace - odhodlání - zdravý jídelníček - cvičení - proces změny - zdraví - udržitelný pokrok.

Postupně jsem opouštěla od dodržování programů od Jillian a skládala si její workouty podle "chuti". S cvičením podle Jillian a správnou stravou se mi podařilo zhubnout cca 20 kg od 20. 3. 2013 do 20. 10. 2013. Od té doby si váhu víceméně držím. Nyní již necvičím denně a více než hodinu, ale spíše dle nálady. Přešla jsem z Jillian na Shauna T, kterého všem velmi doporučuji.

Všem slečnám, dámám, paním, které se potýkají s nadváhou, doporučuji stanovit si cíle, zamyslet se, nastoupit do vlaku a zavřít dveře. Když ten vlak dobře rozjedete za pomoci vůle a odhodlání, už z něj nebudete muset vystoupit a ohlížet se za minulostí spojenou s nadváhou. Pokud chcete začít, Jillian Michaels je velmi dobrá volba. Pokud Vám někdo říká, že cvičením doma nejde zhubnout, že musíte do fitka, nemusí to být pravda. Mně to vyšlo (ačkoli tomu opravdu nemohu ještě někdy uvěřit), proč by to tedy nemohlo vyjít Vám? Jillian začíná s cvičením 30 minut denně, to si určitě najdete, jelikož tento program cvičí i ženy s několika dětmi a zaměstnáním. Za vyzkoušení nic nedáte, a pokud vytrváte, dostaví se výsledky. Mějte ale na paměti, že zdravý životní styl by měl být trvalý, nikoli nahodilý a krátkodobý. Vše chce svůj čas, buďte trpělivé, 10 kg za týden zhubnou jen modelky vytvořené ve Photoshopu. Takže… do boje a cvičení zdar!


Prošli jste i Vy radikální změnou životního stylu a Vašeho těla? Motivujte i Vy ostatní, ukažte jim, že to jde!


Strava

Moje strava, jak jsem nastínila v článku, nestála za nic. Jedla jsem šíleně nezdravě, velmi často jen jednou denně. To také vedlo k mému špatnému zdravotnímu stavu a hodnotám cholesterolu, které se sem ani nehodí psát. Můj jídelníček (ano, stydím se za něj) vypadal asi takto (tučné, tučné tučné):

 • snídaně - čaj nebo dva čokoládové pudinky s rohlíky
 • svačina - nic
 • oběd - nic nebo pytlík těstovin s lunchmeatem, kečupem a osmaženou cibulí
 • svačina - 5 rohlíků, dva nakládané hermelíny nebo několik párků v rohlíku
 • večeře - nic, hranolky a hamburgery
 • na pití limonády, sirupy, cola

Základem správného hubnutí je prostě strava. Je to už takové klišé a některé dámy to nerady slyší, protože zavedená verze, že "nejíst = hubnout", je tak vžitá, že změny jídelníčku činí mnohým problém. Ale skutečně je to tak, k hubnutí je třeba se "projíst". A hlavně, mysleme nejen na štíhlé tělo, ale také na naše zdraví.

Změnila jsem tedy jídelníček a v době hubnutí vypadal zhruba takto:

 • snídaně - čaj, ovesné vločky s bílým jogurtem, skořicí, ovocem a oříšky
 • svačina - ovoce + oříšky
 • oběd - polévka vývar, rajská atd., rýže dušená, bulgur atd., kuřecí prso dušené, ryba atd., zelenina
 • svačina - tvaroh, kefír či jiný mléčný výrobek se zeleninou
 • večeře - ryba, šmakoun či jiná bílkovina se zeleninou

V redukci jsem zamezila přísunu jednoduchých cukrů, nezdravých tuků, soli, bílé mouky a vůbec všeho nezdravého a hnusného, co mi zničilo zdraví (tuny cukru a mastného). Bylo nutné zařadit zeleninu, ovoce, nízkotučné výrobky, zakysané výrobky, polysacharidy, ryby, oříšky a další. Důležitým bodem je také pravidelnost a vyváženost.

Nyní se stravuji zcela standardně, ale zdravě a vyváženě.


Cvičení

Jak jsem začala cvičit? Začala jsem programem 30 Day Shred od Jillian, který je považován za startovací program. Tento program doporučuji všem, kteří nemají žádnou fyzičku a chtějí se trochu nastartovat. Další program byl Ripped in 30. Tento program doporučuji jako navazující po 30 Day Shred, nicméně lze samozřejmě cvičit i jiné programy. Dále mám odcvičeno Extreme Shed & Shred, kde jsou prvky různých bojových umění, takže mě tento program velmi bavil. Komplexní program Body Revolution považuji za jeden z nejlepších a velmi ráda si workouty z něj zacvičím i nyní. Zvládnou jej jak začátečníci, tak i pokročilí.

Často se ženy ptají, jak zhubnout břicho (či jinou konkrétní partii). Je nutné si uvědomit, že tělo hubne celkově, to je základ. Sekundárně se tedy pak můžete zaměřit na danou problémovou oblast. Na břicho doporučuji 6 Week Six-Pack a Killer ABS. Další cvičení od Jill jsem si posléze různě střídala a zkoušela tak, jak mi to vyhovovalo. Více se o tom, co jsem kdy konkrétně cvičila, dozvíte na blogu v kategorii Co cvičím. Dále jsem také vyzkoušela Banish Fat Boost Metabolism, Hard Body, Killer Buns & Thighs.

Jak cvičím nyní? Jednoduše cvičím to, co mě zaujme. Téměř po roce cvičení s Jill jsem se vrhla na program od Shauna T, Focus T 25, a mohu říct, že se mi program velice líbí. Domnívám se ale, že tento program není vhodný pro úplné začátečníky. Dále se věnuji posilování břicha se Zuzkou Light, Jillian a dalšími trenérkami.

Domnívám se, že největší práci na mém hubnutí "odvedly" programy Extreme Shed & Shred, Body Revolution, 6 Week Six-Pack level 1, Killer ABS level 3.


Ukázky oblíbených programů od Jillian Michaels jako inspirace pro dámy

Extreme Shed & Shred
Posilování celého těla, kardio s prvky bojových umění

Tohle cvičení vřele doporučuji všem, kteří chtějí už něco náročnějšího, nevadí jim bojové prvky a chtějí delší cvičení. Tohle je mé nejoblíbenější video. Program je určen pro pokročilé až vysoce pokročilé. Můžete cvičit oba levely po sobě (doporučuji), nebo level 1 cvičte tak dlouho, dokud Vám nebude připadat snadný. Řekla bych, že level 2 je dost náročný, velmi dobře koncipován, výborné cviky na celé tělo, jak silové, tak balanční, hudba je příjemná. Člověk se i dočkal malého zaúpění a potu u Basheery (cvičící v mnoha workoutech od Jill) - a to je co říct. :)

Počet levelů: 2
Délka: level 1 kolem 30 minut, level 2 kolem 55 minut
Obtížnost: level 1 pokročilý, level 2 vysoce pokročilý
Co budete potřebovat: podložka, činky, zkusíte-li oba levely naráz, tak přidejte ručník :)
Spálené KJ: level 1: 1040 - 1339, level 2: 1465 - 1844, oba dva zároveň: 2512 - 3349
Jak cvičit: level 1, dokud Vám nebude připadat snadný, pak přejít na level 2, nebo oba naráz

Ripped in 30
Posilování celého těla s činkami a vlastní vahou

Tohle video je zaměřené na posilování celého těla, najdete zde i kardio prvky. Je to formou kruhového tréninku, Jill cviky opakuje. Je to stejný systém jako 30 Day Shred (3 - 2 - 1; síla - kardio - ABS). Většinou si toto video lidé zařazují po 30 Day Shred, ale je to fakt na Vás. Mně osobně se tento program až tak nelíbil, nejlepší byl pro mě asi čtvrtý level, který měl trošku grády, jinak mě to docela nudilo, ani nevím proč, prostě nějaká vnitřní sympatie nezafungovala. Tím ale nechci říct, že program není efektivní a že cviky jsou špatné. To vůbec ne, program je koncipován přehledně a promyšleně, určitě si dáte do těla a posílíte vše, co půjde.

Počet levelů: 4
Délka: kolem 30 minut na level
Obtížnost: začátečník, pokročilý
Co budete potřebovat: podložku a činky
Spálené KJ: 1046 - 1386
Jak cvičit: 1. level - 1. týden, 2. level - 2. týden, 3. level - 3. týden, 4. level - 4. týden

6 Week Six-Pack
Zaměření na břicho a kardio

Nenechte se zmást, že budete v tomto programu ležet na zemi a dělat sklapovačky. Vůbec ne, dostane záhul celé tělo, nejen břicho, a v druhém levelu se na zem podíváte snad jen jednou. V tomto programu také Jill opakuje cviky, ale v druhé části docela zrychlí a takový level 2 tím dostává úplně jiný rozměr. Občas se srovnává tohle video a Killer ABS. Killer ABS není špatný, ale oproti tomuto programu mi přišel jednodušší. Pokud tedy někdo není vůbec zvyklý cvičit břicho, může začít tím. Kdo chce už trochu ostřejší posilování břicha, doporučuji 6 Week Six-Pack. Level 1 se mi velmi líbil a dá se přežít takřka bez úhony, zato level 2 je docela zabiják, velmi progresivní level. Level 1 jsem střídala často s Killer ABS level 3, který byl velmi zábavný a účinný.

Počet levelů: 2
Délka: level 1 - 32 minut, level 2 - 29 minut
Obtížnost: level 1 středně pokročilý, level 2 vysoce pokročilý
Co budete potřebovat: činky, podložku, možná ručník
Spálené KJ: level 1: 921 - 1172, level 2: 1004 - 1256
Jak cvičit: 3 týdny level 1, další 3 týdny level 2

Killer ABS
Posilování ABS a kardio

Toto video je zaměřeno na břicho, ale najdete zde i kardio a celkové zapojení těla. Je zde hodně nových cvičebních prvků. Pro někoho může být level 1 příliš snadný, hlavně pokud se na tohle video vrhne po 6 Week Six-Pack. Další úrovně už jsou v lepší tepové frekvenci a tam už se najdete. Některé cviky zde jsou takové matoucí a zvláštní, ale je to o zvyku. Kdybych měla volit mezi Killer ABS a 6 Week Six-Pack, vybrala bych to druhé - více mě bavil. Ovšem levelu 3 se nedá upřít obtížnost a zábavnost. Pokud tedy chcete něco těžšího, přeskočte level 1 a 2 a skočte rovnu na level 3, který můžete střídat s levelem 1 z programu 6 Week Six-Pack.

Počet levelů: 3
Délka: kolem 30 minut
Obtížnost: středně pokročilý až pokročilý
Co budete potřebovat: podložka a činky
Spálené KJ: level 1: 502 - 921, level 2 a level 3 nezměřeno, určitě to bude vyšší
Jak se cvičí: až Vám bude level 1 připadat snadný, přejdete na druhý, až Vám druhý bude připadat snadný, přejdete na třetí

Body Revolution
Posilování + kardio, kompletní set s činkami, kardiem a vlastní vahou

Body Revolution je komplexní program na 90 dní, který se cvičí dle předem určeného plánu. Program má tři fáze. Fáze jedna je nejlehčí, fáze poslední, tedy třetí, by měla být nejtěžší. V každé fázi najdete několik workoutů na posilování a také samostatné kardio. Celkově je tento program zaměřený na celé tělo. Fáze jedna je začátečnická, je v ní kardio a posilování celého těla. Fáze dvě je už dynamičtější a náročnější, fáze tři má vysokou intenzitu a dynamiku. Ve fázi dvě a tři se asi najdou jedinci, kteří už jsou pokročilí. Fáze jedna Vás možná bude trochu nudit, nebo Vám bude připadat snadná, budete-li cvičit tento program například po 30 Day Shred nebo Ripped in 30. Dodám svůj malý poznatek - kdo z Vás už kombinuje různá cvičení a hledá to správné kardio jako doplnění, doporučuji "cardio 2" z tohoto workoutu. Je více "hopsací", je zábavné a hlavně je velice dobře zvolena hudba. Kdo má lepší reproduktory a nemá sousedy, určitě si toto video užije. Celý program se mi ale velmi líbil, doporučuji, pokud Vám nevadí, že je na delší dobu. Mé oblíbené workouty jsou W2, W4, W6 a W10.

Počet levelů: rozděleno na fáze dle měsíců - fáze 1, fáze 2, fáze 3
Délka: cca 30 minut
Obtížnost: začátečníci až pokročilí
Co budete potřebovat: podložku, činky, posilovací gumu
Jak cvičit: dle plánu níže

Fáze 1: 1. a 2. týdenFáze 1: 3. a 4. týden
Pondělí - Workout 1
Úterý - Workout 2
Středa - Cardio 1
Čtvrtek - Workout 1
Pátek - Workout 2
Sobota - Cardio 1
Pondělí - Workout 3
Úterý - Workout 4
Středa - Cardio 1
Čtvrtek - Workout 3
Pátek - Workout 4
Sobota - Cardio 1
Fáze 2: 5. a 6. týdenFáze 2: 7. a 8. týden
Pondělí - Workout 5
Úterý - Workout 6
Středa - Cardio 2
Čtvrtek - Workout 5
Pátek - Workout 6
Sobota - Cardio 2
Pondělí - Workout 7
Úterý - Workout 8
Středa - Cardio 2
Čtvrtek - Workout 7
Pátek - Workout 8
Sobota - Cardio 2
Fáze 3: 9. a 10. týdenFáze 3: 11. a 12. týden
Pondělí - Workout 9
Úterý - Workout 10
Středa - Cardio 3
Čtvrtek - Workout 9
Pátek - Workout 10
Sobota - Cardio 3
Pondělí - Workout 11
Úterý - Workout 12
Středa - Cardio 3
Čtvrtek - Workout 11
Pátek - Workout 12
Sobota - Cardio 3

Hard Body
Zaměřeno na kardio a silový trénink

Tento program je typově podobný Body Revolution. První level je kratší, kolem 45 minut, a druhý kolem 50 minut. První je trošičku lehčí, ale osobně v nich nevidím až takový zásadní rozdíl. Jill přizvala neokoukané tváře, a tak je zase se na koho dívat, kromě cviků. :) Cviky jsou v tomto programu takové složitější, možná Vám mohou připadat překombinované, ale nebojte, to se naučíte. V levelech je super hudba, kterou "zajišťuje" přítomný DJ, který některým může připadat jako rušivý element, nicméně mě to celkem bavilo, jak si tam DJ "vaří" a chudinky holky se opodál potí při cvičení. :) Budete potřebovat lehčí činky a vlastní váhu těla. Je to opět HIIT, ale zábavný, dobré a neokoukané nové cviky. Hard Body se mi cvičí velmi dobře, první level se mi líbí více kvůli hudbě a cvikům. Doporučuji všem, ovšem nevím, zda je to úplně vhodné pro začátečníky. Zkuste, uvidíte. Spíš bych jej ale zařadila, až si něco odcvičíte. V programu posílíte celé tělo a dostatečně se "vyhopsáte".

Tento workout se hodí pro středně pokročilé až vysoce pokročilé cvičence.

DVD obsahuje dvě intenzivní 45minutová cvičení.

Počet levelů: 2
Délka levelu: 45 - 50 minut
Obtížnost: určitě pokročilý
Co budete potřebovat: podložku a činky
Spálené KJ: level 1: 1046 - 1465, level 2: 1465 - 1884, level 3: 1340 - 1758
Jak cvičit: první level cvičte tak dlouho, dokud Vám nebude připadat lehký, pak přejděte na dvojkuLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

04.01.15:51pastak - Zaujal ma váš článok, cvičím 30 Day Shred a chcela by som ..
04.04.16:55Natalyx - ahojte, chcem sa spýtať mám začať 30day shred alebo 6 week..
08.02.23:36nikaa - ahoj prosim poradte mi kde stahnu 6 weeks six pack level 2..
25.09.23:25anet0007 - Dobrý den,upřímně Vás velmi obdivuji a chtěla jsem se Vás ..
11.06.13:52mirinka225 - Můžu se zeptat, kolik S obsahovala např. snídaně a dop.sva..
01.06.14:48MartinaKa - Ahoj, řidila jsem se jak gramy tak KJ.
01.06.13:07mirinka225 - Zdravím, chci se zeptat, zda jste se v jídelníčku řídila g..
05.05.20:33MartinaKa - všem
31.03.10:36MartinaKa - Asi jo no :) Jíst se musí, žádná hladovka
29.03.17:55lenena - Ahoj, udala jsi zde při své proměně, že sis dělala jídelní..
22.03.10:07MartinaKa - Díky moc všem za uznání
07.03.18:51MartinaKa - Děkuji, snaz se a dokaze to kazdy.
07.03.09:53Kuji - Opravdu super,taky bych to chtěla dokázat
05.03.07:22MartinaKa - Ahoooj díky za uznaní, zadarmo to nebylo a bylo to tezke. ..
04.03.22:31pajinaa - Perfektní změna za relativně krátkou dobu. Za ní se skrývá..
04.03.21:27MartinaKa - Super :)
04.03.09:43bob52 - Tak to klobouk dolů, to muselo být asi dost náročný ze zač..
04.03.09:35MartinaKa - Jojo, nedelala jsem nikdy zadny sport.
04.03.09:33bob52 - Takže sedy lehy, jak vstávala pro jídlo a pití?
04.03.09:23MartinaKa - Jo slečna se venovala gaucingu a sedingu:) jinak nicemu.
04.03.09:22bob52 - Závist je špatná vlastnost, ale já upřímně závidím :-) hla..
04.03.07:29MartinaKa - Super, jen tak dál
03.03.14:13JanaHn - no more trouble cvičím tak jednou týdně, každý den si dám ..
03.03.13:25MartinaKa - Skvely pristup. Pokud jsi uz zhubnuta, na nabrani trosky s..
03.03.13:23JanaHn - jj, když je člověk doma s dětma, není kdy někam zajít.......
03.03.13:18MartinaKa - Jo? Tak preji taky uspech a dekuji moc :)
03.03.13:16JanaHn - moc krásná proměna.*79* taky makám s Jill a výsledky skute..
03.03.10:22MartinaKa - moc děkuji všem
02.03.14:52MartinaKa - Přesně jak říkas, tu pul hodku si musi najit kazdy. Drzím ..
02.03.14:43Makos - Gratulace, perfektní proměna. Taky cvičím Jill, je skvělá...
02.03.07:12MartinaKa - Díky moc všem :)
01.03.20:11MartinaKa - Děkuji za naprosto uzasny komentar :)
01.03.16:24arkan - jinak se to nedá napsat, to je jedna z nejlepších proměn c..
01.03.10:20MartinaKa - Děkuji ti za uznani. Zdravotne je mi fakt lip, takze snad ..
28.02.22:32tomCZ - Martino, ukazalas tady fantasticky pribeh a ses velkou mot..
28.02.16:03MartinaKa - Odpovím ti do zpráv ju :)
28.02.13:16duliz - ..krásna práca....pod tou slaninkou bola skrytá športovkyň..
28.02.09:49MartinaKa - Ahoj, photoshop to může byt u tech zahranicnich promen, kd..
28.02.09:28mmks - Viděl jsem pár sérií fotkem, s podobnýma proměnama, ale vž..
28.02.07:18MartinaKa - Děkuji moc za uznání, vážím si toho.
27.02.22:15NoWeight - Tomu říkám pořádná transformace, hlavně to chce vytrvat a ..
27.02.20:33MartinaKa - Na to asi ani nemam suplementy a prostor :) jen trosku ruc..
27.02.19:58Carnivor - doufám že zůstaneš jak jsi a nebudeš se snažit nabalovat h..
27.02.17:42MartinaKa - Mno, nevím, ja jsem se nezranila :) jsem spokojena :) A ji..+1
27.02.17:38Petr Prielozny - zni jako placena inzerce od Jillian Michaels. Par mych kli..-3
27.02.15:52MartinaKa - Všem kdo mi napsali zprávu odpovím, ale systém mě nechce p..+1
27.02.13:50MartinaKa - Ahoj, děkuji za oceneni. O tom to je, proste jit dal, neoh..
27.02.12:13Grissom - Musím říct , že to co jsi dokázala je obdivuhodné! A patří..+1
27.02.11:05MartinaKa - Jen podle Jillian :)http://www.marrifit.blogspot.cz/
27.02.09:56Hanshi - Dokázala jsi, že když se chce, tak to jde. Gratulace. Cvi..
27.02.09:25MartinaKa - Děkuji
27.02.08:38Michaellka - Jsi strašně šikovná
27.02.07:55MartinaKa - Ahoj, kdyz budes trpelivy a peclivy, tak se to zvladnout d..
27.02.07:08mufik - Nikdy bych nevěřil, že se něco takového dá zvládnout. P.S...+1
27.02.06:37MartinaKa - Aha, no tak moc dekuji
27.02.06:37MartinaKa - Děkuji moc
26.02.22:39RD-33 - Ty nohy jsou naprosto neskutečné. Proměna famózní! ;-)
26.02.21:35MartinaKa - Ooo děkuji, velmi si toho važím.
26.02.21:22uxbel - strašne dobrá proměna!!Něco tak úžasného jsem jestě nevide..
26.02.21:21MartinaKa - Dííky moc, zatím žadné plany nemam :D
26.02.20:51Vojtik - super výsledek, na můj vkus bych tam nechal malinko tuku n..+1
26.02.20:24MartinaKa - Děkuji moc za uznání, vážím si toho :)
26.02.19:41Číča - Úžasný,Martí!!! Pořádný kus práce,takhle to má vypadat! Ké..
26.02.19:21MartinaKa - Ano, děkuji moc :)
26.02.19:20MartinaKa - Děkuji za ocenění, važím si toho :)
26.02.19:11Cornero - Krasna sportovni postava. Pro nekoho to muze byt az moc al..
26.02.18:29mmichaelveliky - Tahle slečna může být inspirací pro všechny, kteří se toč..+2
26.02.17:44MartinaKa - Ja jsem se na nohy nikdy nezamerovala, bude to znit hloupe..
26.02.17:40Mydlinka - Marti, prijdou mi neuveritelny ty nohy... Toho jsi dosahla..
26.02.17:23flew - ale videa.. todle je fakt top :)
26.02.17:05Petey - respekt ;)
26.02.17:02MartinaKa - Tak to nevim, zda nejlepsi, videla jsem lepsí, ale moc moc..
26.02.17:02MartinaKa - Ano, díky moc :)
26.02.17:02MartinaKa - Díky moc
26.02.17:01Mravenec1 - neuveritelny, je za tim drina a pevny usili, ale ta zmena ..
26.02.14:35Nikolai - Proměna je doslova pekelná!!Klobouk dolů!!Potom,že něco `n..+4
26.02.14:21flew - Nejlepší článek... Nejlepší proměna.. opravdu paráda.. u m..+7
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra