Reklama:

Váš příběh:
Mějte vysoké ambice

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Ostatní

Jméno: Jaroslav
Nick: Jarda Jeřábek
Věk: 19 let
Koníčky: dračí lodě, fitness a jakýkoli sport a pohyb obecně
Říká o sobě: Věřím jen v tvrdou práci a sebe.

Jmenuji se Jaroslav a je mi 19 let. Posilování není pro mě největší prioritou, protože hlavním důvodem prvního zvednutí činky byla moje dosavadní nejúspěšnější záliba, a to dračí lodě, jak se můžete dočíst v článku. Není to příběh o závratném úspěchu ze dne na den, ale jen povídání o tom, co dělám a proč to dělám.

Chcete-li i Vy sdělit čtenářům nějaký zážitek, veškeré informace, jak se zúčastnit a získat za svůj text lákavou odměnu, načerpáte v počátečním článku cyklu s názvem Máte i Vy svůj příběh?

Získejte i Vy za svůj příběh doplňky dle vlastního výběru v hodnotě až 1200 Kč!

Na některé z dalších, již zveřejněných příběhů se můžete podívat po kliknutí na náhledy v souvisejících článcích pod příspěvkem či zadáním slov „váš příběh" do našeho vyhledávače.


Můj příběh začíná asi jako každý druhý příběh mladého kluka, který je chycen v pasti obrázků, videí a filmů se svalnatými postavami. Už od mala jsem chtěl mít paže jako Arnold ve svých filmech nebo tělo jako Rambo. Taková vize přeci není zase tak špatná, ale v tom brzkém věku jsem neměl ani potuchy o tom, co všechno bude cesta za takovými svaly obnášet.

První den, kdy jsem se objevil v posilovně, si pamatuji velice dobře, protože jsem byl jako "Maďar v kukuřici". V té době jsem již jezdil závodně dračí lodě a chtěl se dostat o pár stupínků výše, do lepšího týmu, a něco dokázat. K tomuto jsem však potřeboval pořádnou sílu, abych to vůbec mohl zkusit. Do posilovny mě přivedl jeden můj dobrý kamarád 1. září roku 2012, a když jsem spatřil, že zvedá na benči něco málo přes 60 kg, ihned jsem měl jasný cíl, a to pokořit jej. Později jsem se osamostatnil a začal posilovnu navštěvovat sám. Jelikož jsem vysoce ambiciózní člověk, měl jsem nemalý cíl, a to závodit za českou reprezentaci, tudíž jsem navštěvoval posilovnu 7x týdně, dvě hodiny denně. Cvičil jsem převážně kruhové tréninky o 5 základních cvicích a o posilování jsem nevěděl téměř nic, o správné stravě teprve ne a o doplňcích stravy jsem si myslel, že je to doping. Později jsem začal místo hraní her na počítači brouzdat po internetu a objevovat stránky, fóra a různé články o cvičení. Seděl jsem několik hodin denně zabořený hlavou v této literatuře a pročítal všechno možné. Později jsem si udělal pořádný trénink, avšak stále 7x týdně, 2 hodiny denně. Upravil jsem si maličko stravu a za tři měsíce se dostavily první výsledky. Za nějaký čas jsem začal rozumět zčásti i suplementaci a nakoupil jsem nějaké proteiny a aminokyseliny a říkal si, že rostu jako z vody a jestli to takto půjde dál, budu za chvíli jako sám Arnold. Úsměvné, že?

Přestal jsem chodit do posilovny 31. března 2013 z důvodu začátku sezóny závodů a plného tréninkového nasazení v dračích lodích. Mimo pádlování jsem běhával a trávil jsem minimálně hodinu denně na hrazdě, kde jsem se snažil dělat něco velice málo podobného shybům. Avšak při takovém množství aerobního pohybu jsem začal přicházet na to, že procento podkožního tuku se zmenšuje a začínají mi "vykukovat" břišní svaly, a hned jsem měl o motivaci postaráno. Každý takový malý krůček mi sloužil jako obrovská motivace a já se snažil ze svého těla dostat co nejvíc. Byl jsem stoprocentně rozhodnutý, že budu po sezóně, tedy v zimní přípravě, posilovnu navštěvovat opět, a začal jsem se na to připravovat. Nachystal jsem si jídelníček, tréninkový plán, který jsem mimochodem zkopíroval z internetu podle Ronnieho Colemana, protože jsem věřil, že to bude zaručeně kvalitní plán. O letních prázdninách jsem byl ve stoprocentním nasazení a závodil za tým Znojma, se kterým jsem mohl závodit na mistrovství Evropy klubových posádek v německém Hamburku, poté se mi naskytla konečně má vysněná možnost - závodit za českou reprezentaci juniorů do 18 let na mistrovství světa národů. Chopil jsem se jí všemi deseti prsty a nepustil. Před těmito závody jsem trénoval 2x denně v posilovně a 1x denně jsem běžel na stadion a dělal HIIT spojený s cvičením na hrazdě. Toto úsilí se mi vyplatilo a odměnilo mě snad jak nejvíc mohlo. Náš tým, kterého jsem byl součástí, získal titul vicemistrů světa na kilometrové trati a ten pocit, když Vám pověsí na krk medaili prezident světové federace dračích lodí a potřese Vám rukou, je k nezaplacení. Uvědomil jsem si, že když jsem dokázal toto, mohu dokázat v podstatě cokoli, pro co se rozhodnu bojovat.

Je to tady, poslední závody sezóny - mistrovství ČR - jsou za mnou a já se za velkého odhodlání vrhám do posilovny a hodlám lámat železo. To se samozřejmě nestalo, ale pracoval jsem na sobě, jak to nejvíc šlo, a výsledky se dostavily téměř okamžitě - díky svalové paměti. Byl jsem rád, že to takto fungovalo a já mohl s radostí sledovat další růst svalů. Trénování 7 dní v týdnu mi zůstalo doposud a jsem s tím naprosto spokojen, protože se nerad nudím a musím každý den něco dělat. Od 1. září 2013 cvičím až do nynějška bez přestávky a pilně se připravuji na to, jezdit dračí lodě za Velkou Británii, kde se, doufám, uplatním alespoň tak dobře jako tady u nás. Postupem času jsem si v naší posilovně vybudoval jakýsi respekt, za který jsem velice rád. Začali si mě na Facebooku přidávat lidi, které jsem vídal maximálně jen v posilovně, a útočili na mě s dotazy, jak jsem si vybudoval takovou postavu, jak jsem trénoval a jak si ji můžou vytvořit i oni. Později mě začali žádat i o jídelníčky, tréninkové plány, a dokonce za mnou chodí doteď i svalově lépe vyvinutí jedinci, kteří si neví rady se svým tréninkem či svalovou stagnací. Dodalo mi to ještě více sebevědomí a tím pádem i další chuť do cvičení. Přišel jsem na to, že i když Vám lidé z okolí říkají, že toho nedosáhnete, ale Vy věříte a děláte pro to vše, co je ve Vašich silách, je to možné a jste schopni čehokoli. Zůstaňme tedy všichni ambiciózní a dávejme si obrovské cíle, jen tak budeme nejlepší v tom, co děláme. Dokázal jsem něco, o čem někteří říkali, že je nemožné, a posilovna se díky tomuto stala mým druhým domovem, zálibou a obrovskou životní zkušeností.


Máte i Vy svůj příběh? Umíte jej poutavě napsat a chcete se o něj podělit s ostatními čtenáři? Povzbudit je v jejich snažení a boji s nadváhou či nárůstem svalové hmoty, vylíčit překonání Vašich rekordních zvednutých vah, nebo jste vyhráli nad svými zdravotními problémy? Pošlete nám jej! Více informací naleznete zde.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

24.02.11:36Jarda Jeřábek - Souhlasím s vámi oběma. Já mám asi větší výdrž v takovýcht..
24.02.11:31Jarda Jeřábek - Tak bych to řekl. Ono to je jen otázka času a odhodlání.
24.02.00:22Maerlyn0 - Však to, že má člověk vysoké cíle, vůbec nemusí znamenat, ..+1
23.02.23:33koocik - `Mějte vysoké ambice` - už jen s tímhle mohu těžko souhlas..+1
23.02.21:17doubalkacz - Takže mít prostě cíl a ostatní se k tomu časem přidá, mysl..
23.02.20:47Jarda Jeřábek - Díky za pochvalu! :) Vážím si toho. V té době jsem jídelní..
23.02.20:35doubalkacz - Paráda! :) Díky za článek, přesně takové bych potřebovala ..
23.02.15:36Jarda Jeřábek - Zdarec, není problém, domluvíme se blíže na facebooku ;) h..
23.02.15:23Tomhls - Ahoj RESPECT pro tebe. Můžeš prosím napsat jídelníček nebo..
23.02.12:53Jarda Jeřábek - Ahoj, momentálně mám 3 tréninky a to: 1. Hrudník/záda, 2. ..
23.02.12:36Martin Pedain - Ahoj, jak cykluješ treninky sedm dní v týdnu? Chápu že ..+1
23.02.11:44Jarda Jeřábek - Díky, je to po tréninku, takže lepší brát trochu s rezervo..+1
23.02.11:31Maerlyn0 - Ty ruce jsou brutální *79*
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínZapojte se do studie a získejte zdarm...
malex (12:45) • nové kolo! www.docs.google.com/forms/d/1inqkSbXR3tfDT2_JTyHYL0VvpPc5s_tkIroOI7D4Agc/ed...
magazínPavel Vacek - záda a břicho 3 týdny p...
PavelV (14:46) • Děkuju, budu se snažit.
magazínRadikální změna (XVI.): Ze dne na den...
Blizard3 (11:19) • Ahoj Jáne, děkuji za reakci. Vůle se změnit, je v podstatě to, co na začátek potřebuješ...
magazínPavel Vacek - záda a břicho 3 týdny p...
Zodiak411 (22:03) • Super videolog. Osobně bych s Pavlem uvítal další a kdyby to bylo i s Radkem Loncem, ta...
magazínRadikální změna (XVI.): Ze dne na den...
Ján Černák (15:33) • Zdravím premena je to parádna klobuk dole. Taky sa o to pokušam ale nemam pevnu volu na...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra