Reklama:

Troy Alves ukončil kariéru!

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Americký profesionální kulturista Troy Alves ukončil kariéru. Sedmačtyřicetiletý veterán to včera oznámil v krátkém prohlášení na své facebookové stránce. Důvodem v jeho případě nejsou zdravotní problémy, když jeho tělo tréninky i předsoutěžní přípravu stále dobře snáší, ale zkrátka skutečnost, že Troy již necítí, že by mohl dalším soutěžením něco získat. Troy říká, že je na čase užívat si života a dopřát svému tělu odpočinek. Zároveň také rekapituluje svou kariéru: "Jsem šťastný za všechno, co jsem se svou postavou dokázal, za svalové přírůstky a za změny, které jsem za ty roky udělal, přičemž jsem vždy zůstal věrný tomu, o čem moje tělo bylo - symetrii. Má umístění a vystoupení v průběhu let ukázala, že můžete závodit proti monstrům!"

Troy dále uvádí, že i když odchází ze soutěžní kulturistiky, nikdy nechce svůj sport úplně opustit a bude se do něj zapojovat jinými cestami, které konkretizuje v blízké době. Kulturistiku miluje a je stále připraven být k dispozici pro semináře, účasti na různých sportovních akcích, tréninky a pro cokoliv dalšího, co čím může přispět těm, kteří si chtějí splnit své cíle v oblasti fitness a zdraví.

Alves do profesionální divize IFBB zamířil po svém úspěchu z NPC USA 2002, na němž vybojoval vítězství v kategorii do 102 kg. Ve své váze tehdy těsně porazil i druhého Marcuse Haleyho, jenž před několika dny svou kariéru ukončil rovněž. Svou první profesionální sezónu Troy absolvoval o rok později a hned v ní dokázal zazářit, když vybojoval čtvrté místo na Ironman Pro Invitational, druhou příčku na Australian Pro Grand Prix a na Mr. Olympia pak při své premiérové účasti dokázal vybojovat osmé místo.

Alves jako závodník, pro nějž bylo vždy prioritou zachovat si své linie a úzký pas, na své první profesionální vítězství po boku masivnějších závodníků čekal dlouho, nakonec jej však přeci jenom vybojoval, když překonal všechny soupeře na Europa Show of Champions 2009. Další triumfy v kategorii open, v níž nastupoval po většinu kariéry, pro něj přišly na Europa Battle of Champions a Phoenix Pro v sezóně 2011.

Vloni se Troy i přes svou výšku kolem 173 cm rozhodl vyzkoušet, jak se mu bude dařit v kategorii do 212 liber. Nastoupil v ní k Europa Show of Champions a bylo z toho další profesionální vítězství i jeho první kvalifikace na Olympia 212 Showdown. Zde pak koncem loňského září obsadil osmé místo.


Troy Alves na Europa Show of Champions 2013


Foto:
www.rxmuscle.com / Jeff Binns


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

10.01.19:46amoresPE - Skoda, mal som ho rad....vedel to vysekat, ako asi nikto. ..+2
10.01.16:25Malinus32 - Nééééééééééééééééééééééé*38* *38* *38* +2
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra