Reklama:
CFM Protein Smartlabs 1+1 za 777 Kč!
Velmi omezený počet kusů. Akce jen na pár dní! Více zde.

Recenze: Bodybuilding - anatomie

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Ostatní

Informace nakladatelství:

Chcete mít dokonale tvarovanou postavu a chcete efektivně cvičit bez zbytečného tápání mezi posilovacími stroji? Díky této knize nebudete marnit čas cvičením nevhodných cviků, nezpůsobíte si žádný úraz a zaměříte se přesně na požadované svalové partie, aniž byste potřebovali osobního trenéra.

V knize naleznete:

 • nepřeberné množství cviků s činkami a na posilovacích strojích
 • názorné návody a obrázky lidského těla se znázorněním procvičovaných svalových skupin
 • přehled svalů zapojených při provádění konkrétního cviku a jejich grafické znázornění
 • praktické rady pro provádění jednotlivých cviků a upozornění na případná nebezpečí úrazu
 • znázornění rozsahu pohybu pro efektivní a bezpečné provádění cviku
 • obtížnější varianty cviků pro dosažení maximálního nárůstu svalové hmoty
 • základy anatomie lidského těla pro lepší pochopení prováděných cviků
 • přehledně řazené kapitoly podle posilovaných částí těla


Knihu můžete zakoupit zde: Bodybuilding - anatomie

Bodybuilding - anatomie je další publikací z rozrůstající se řady titulů zaměřených na anatomické zakreslení jednotlivých svalů, které jsou zatěžovány při různých sportech a cvičeních. Tento titul, který Vám nyní představujeme, se věnuje cvičení ve fitness centru. Autoři si kladli jako jeden ze svých cílů podat čtenáři a zájemci o posilování praktický a přehledný návod, jak efektivně využívat možnosti, které nám fitness centra nabízejí, abychom dosáhli toho, co od navštěvování posiloven očekáváme, a to mít krásné a vypracované tělo.

Nový rok s sebou přináší řadu předsevzetí, která si dáváme. A doufáme, že se nám je podaří uskutečňovat. Jedním z takových častých předsevzetí bývá i změna životního stylu - chceme se začít zdravěji stravovat, pravidelně cvičit a vytvarovat si svoji postavu. První návštěva posilovny, kam jsme se vydali na vlastní pěst, ale nebývá vždycky taková, jak si představujeme. Po vyklouznutí ze šatny mnohdy stojíme uprostřed řady strojů, činek a různých pomůcek a jen bezradně vyhlížíme nějakou pomocnou ruku. Nikdo Vám totiž na baru ani mezi stroji nedá do ruky nějaký návod, nedostanete žádné instrukce na to, jak se v tomto světě plném činek neztratit. A tak právě pro Vás je zde tato "kuchařka" s titulem Bodybuilding - anatomie, která Vám podává návody a postupy, jak se v tomto světě neztratit.

Tuto publikaci ocení nejen začátečníci, ale obzory rozšíří i pokročilejším a zkušenějším cvičencům. Využití najde jak u běžných návštěvníků posiloven, tak také u stávajících nebo začínajících trenérů, kterým pomůže lépe pochopit provedení cviků daným způsobem.Kniha je rozdělena na celkem šest kapitol. Každá z nich je věnována určité svalové partii. První kapitola se zaměřuje na posilování deltového svalu, protože krásná a "pevná ramena jsou základním kamenem skvělého těla", jak uvádí sám autor. Celkem 16 cviků s různými variantami Vám představí jak cviky na posílení přední a střední, tak zadní části deltového svalu.

Druhá kapitola je cílena na hrudník, tedy na posilování prsních svalů. Zde na Vás čeká 12 cviků, které jsou také doplněny o různé modifikace.

Třetí kapitola zahrnuje jak horní a střední, tak spodní část zad. Po anatomickém úvodu se dostanete k celkem 12 cvikům, které Vám pomohou vytvořit pevná a silná záda.

Posilování paží je zahrnuto v kapitole následující. Mít pěkně vypracované tricepsy, bicepsy a předloktí je snem nejen každého muže, ale zpevněné paže by chtěla mít i celá řada žen. Neváhejte tedy zařadit do svého tréninku i některé z 16 cviků pro paže.

Kvadricepsy, hamstringy a lýtka - abychom docílili souměrně vypracovaného těla, je potřeba věnovat svoji pozornost také těmto partiím. I zde na Vás čeká výběr z 12 cviků s mnoha modifikacemi.

Poslední, šestá kapitola informuje čtenáře o cvicích, které jsou vhodné pro posilování břišních svalů. Vybrat si můžete z 13 cviků, které jsou cíleny na horní, spodní nebo na šikmé břišní svaly.

První část každé jednotlivé kapitoly je věnována stručné anatomii dané svalové partie. Seznámíte se tak s jejím umístěním, pohyby, které umožňuje, a s některými dalšími zajímavostmi a důležitými informacemi, které Vám pomohou lépe porozumět nejen Vašemu tělu, ale také všem uvedeným i neuvedeným cvikům. Pochopíte provázanost mezi jednotlivými svalovými partiemi a tím i mezi jednotlivými cviky. Anatomická část je doplněna zakreslenými svaly lidského těla s názvoslovnými popisky jak v češtině, tak v latině.Obrazová dokumentace je, podobně jako u předchozích publikací Jóga - anatomie a Cyklistika - anatomie, velice zdařilá. Zachycuje nejen samotné provedení cviku, ale zobrazuje také hlavní zatěžované svaly, u nichž opět nechybí jejich pojmenování jak v českém názvosloví, tak v latinském. Obrysově je zde naznačena výchozí či koncová poloha a červenou šipkou s hesly START a KONEC je určen směr pohybu. Nad obrázkem najdeme název cviku, pod ním je pak v bodech popsáno jeho provedení, primárně a sekundárně používané svaly. Anatomický pohled popisuje pozici například rukou, chodidel, rozsah a dráhu pohybu a možnosti, jak zvýšit zatížení při cviku. U velké části cviků pak pod anatomickým pohledem najdete další možnosti, jak daný cvik modifikovat. Po stranách je u každého cviku v šedém rámečku uvedeno jeho zařazení do kapitoly.

Publikace je vcelku kvalitní, kladně hodnotím snadnou orientaci a přehlednost. Kapitoly jsou jasně odděleny a jednotlivé cviky jsou názorné a pěkně obrazově i popisně zpracované. Velice dobře na mě také (co se orientace v knize týče) působí žlutý rámeček na začátku každé kapitoly, kde jsou vypsány všechny cviky pro danou svalovou partii zařazené v této knize spolu s číslem stránky, kde je možné je nalistovat.

Základní údaje o knize:

 • úplný název: Bodybuilding - anatomie
  Váš ilustrovaný průvodce pro zvýšení svalové hmoty a vytvarování postavy
 • autor: Nick Evans
 • nakladatelství: CPress
 • rok vydání: 2013
 • počet stran: 200
 • rozměr: 170 x 243 mm
 • typ: vázaná s laminovaným potahem


O autorovi:

Nick Evans

Autorem knihy je lékař - ortoped, světově uznávaný odborník na silový trénink, kulturista a zároveň fitness model.

Text pro české čtenáře upravil a na terminologii dohlédl PaeDr. Vladimír Kolouch, odborný učitel českých fitness trenérů.


Knihu můžete zakoupit zde: Bodybuilding - anatomie


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 93 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínStrongman´s Games Aš 2021 - video a r...
CIZO (20:36) • Protože je autor guma, psal ten report přerušovaně asi v deseti časových úsecích a posl...
magazínDennis Wolf a jeho trénink zad
PrivateBlueVenusTV (16:20) • A kto je zvedavý na to, ako si vrabec alebo holub zobe, lieta, čviriká, hrkúta. Skoro n...
magazínStrongman´s Games Aš 2021 - video a r...
Ailton32 (15:34) • Nechci být držkatý :D ale chybí vám tam zercher dřep pro profi 220kg :D
magazínDennis Wolf a jeho trénink zad
LaFontaine (14:57) • Aniž bych to nějak hodnotil, tak je na tohle někdo v diskuzi o tréninku Dennise Wolfa z...
magazínDennis Wolf a jeho trénink zad
PrivateBlueVenusTV (13:35) • No tak mi odpusť, že nie som `biorobot`, a dovolím si byť originálny vo väčšej miere, n...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie