Reklama:

Dokument: Alexey Lesukov
vs. Jay Cutler (část 5.)

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Alexey Lesukov

Série dokumentárních snímků Lesukov vs. Cutler, která doprovázela první profesionální sezónu pětadvacetiletého ruského kulturisty Alexeye Lesukova, má páté pokračování. To je věnováno zamyšlením nad Lesukovovými starty na Arnold Classic Europe a EVL´s Prague Pro, během nichž se Alexey bohužel nepředstavil v takové formě, aby mohl pomýšlet na jakoukoliv vyšší příčku.

V dokumentu tentokrát výrazný prostor dostává Alexeyův krajan a předchůdce v profesionální divizi Alexander Fedorov. Ten před kamerou nejprve hovoří o tom, že po ukončení kariéry, které bylo dáno vážným zraněním prsního svalu, našel více času pro to, aby se mohl věnovat svým koníčkům, z nichž k těm nejvýraznějším patří motosport. Zmiňuje ale také, že s kulturistikou stále zůstává v kontaktu, když navštěvuje domácí soutěže, a vzpomíná na to, jak v roce 2003 na ruské profesionální Grand Prix proháněl nakonec druhého Jaye Cutlera. Fedorov kromě vzpomínek na skutečnost, že byl tím mužem, který Rusům otevřel cestu na pódium Mr. Olympia, ve videu ale dále také varuje své následovníky, když říká, že na této úrovni se již nejedná o sport, ale o byznys.

Lesukov v této souvislosti vzpomíná na rok 2009, kdy po triumfu na BodyXtreme Invitational začal přemýšlet o profesionální kartě a Fedorov mu již tehdy radil, že dříve než zamíří mezi elitu, musí mít nejprve dobrého manažera, jenž by se mu staral o PR. Komentář k videu dále nastiňuje, že Alexey mohl Fedorovovi naslouchat ještě opatrněji a možná by byl při svém vstupu do profesionální divize IFBB úspěšnější.

Fedorov varuje i před tou stránkou profesionálního sportu, kterou s sebou přináší soutěžní neúspěch, kdy velmi rychle padnete do zapomnění, nikdo Vás nepotřebuje a bez ohledu na předcházející úspěchy se od Vás všichni odvracejí. Lesukovův neúspěch podle něj spočívá v tom, že zatím neporozuměl tomu, že musí plnit očekávání těch, kteří do něj investují.

Další z mužů vyjadřujících se k Lesukovově první profesionální sezóně v této souvislosti upozorňuje na to, co viděla většina diváků například i na EVL´s Prague Pro, a to na skutečnost, že Alexeyovi chyběl pro tuto soutěžní úroveň onen nezbytný vysušený vzhled.

Lesukov 1. ledna po několika týdnech odpočinku plánuje začít s přípravou na příští sezónu a bude jistě zajímavé sledovat, jak si na svých dalších (prozatím blíže nespecifikovaných) soutěžích povede. Zmíněné video Vám nabízíme níže.


Lesukov vs. Cutler - část 5.


Zdroj:
www.youtube.com


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

27.12.11:02keuman - potencial ma, ale ma co robit, aby sa mohol rovnat lepsim ..+2
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínFreimen´s FEST: nová generace silově-...
ContiHan (14:56) • Ahoj, je zde psáno, striktně dodržet den volna mezi FB tréninky. Bohužel práce mi to ne...
magazínProfesionálové na Arnold Classic Afri...
Marczus (11:41) • Nebudu již rozebírat úroveň soutěží Španěla a Američana, to je snad každému jasné. Jen...
magazínZávodníci v kulturistice - rozhovory...
Marczus (11:21) • Ano, v podstatě to jsou větší pohárovky, nicméně jsou však dosti nezanedbatelným příjme...
magazínProfesionálové na Arnold Classic Afri...
Hockey1000 (21:45) • V tom všem špatným, co rozchod IFBB jedna a IFBB dva znamenal, je vznik Elite Pro soutě...
magazínProfesionálové na Arnold Classic Afri...
Pekami (20:49) • Ty jo... jestli je pro tebe 10k dolarů kapesný. Ano sice je to `třetí liga`, ale funguj...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra