Reklama:

NPC Nationals 2013:
Kdo kromě kulturistů ještě
míří k profesionálům?

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Právě končící víkend přinesl další ročník prestižní americké amatérské soutěže NPC Nationals, na níž závodníci z kategorií kulturistiky a physique mužů a kulturistiky, physique, bodyfitness a bikini fitness žen každoročně bojují o profesionální karty. Nové profesionální kulturisty, kteří vzešli právě z letošního amerického národního šampionátu, jsme Vám představili již v tomto článku. Nyní jsou na řadě jejich kolegové a kolegyně z dalších kategorií.


Kulturistika žen - čtyři nové profesionálky

Pro kulturistky byl na NPC Nationals stanoven nejpřísnější klíč pro získání profesionální karty, když možnost zamířit mezi elitu měly získat pouze vítězky čtyř hmotnostních kategorií. V kategorii do 52 kg se vysněného úspěchu podařilo dosáhnout Patricii Watson, která pozornost poutala úzkým pasem, napruhovanými rameny a tvrdými zády. O kategorii výše, která nesla limit 57 kg, triumfovala jednatřicetiletá Alana Shipp, jíž zdobily skvělé dolní končetiny i pěkná kulatá ramena.

Druhá nejtěžší hmotnostní kategorie přinesla vyrovnaný souboj několika závodnic, z nichž rozhodčí první místo přisoudili jednačtyřicetileté Sarah Mathison z Wisconsinu. V kategorii nad 63,5 kg pak uspěla Victoria Dominguez, jíž v žilách koluje zajímavý mix kubánské a jamajské krve. Jejími nejsilnějšími stránkami byly skvělé končetiny a široká záda, která navíc nepostrádala potřebnou hustotu. I díky tomu později vybojovala absolutní vítězství.


Kulturistika žen - nové profesionálky


Physique žen - osm nových profesionálek

V kategorii physique závodnice měly k dispozici čtyři výškové kategorie. Profesionální karta přitom měla připadnout vždy těm sportovkyním, které se umístily na první či druhé příčce. V kategorii do 157 cm uspěla Hanna Hallman i za ní nakonec druhá Lenore Kaiser, zápolení v kategorii do 163 cm pak přineslo vítězství Kelli Schrader a druhé místo Nickie Clark. Kelli Schrader přitom na klání nakonec dosáhla i na celkový triumf.

V souboji o absolutní vítězství jí soupeřkou byla i šampiónka kategorie do 168 cm Eunika Desir, která ve své výškovce předstihla stříbrnou Dolly Lazarre. V kategorii nad 168 cm zlatý úspěch slavila Lynn Reif, do profesionální divize IFBB míří také druhá Kimberley Raber.


Physique žen - nové profesionálky


Figure žen - dvanáct nových profesionálek

Amatérské bodyfitnessky mají na amerických soutěžích národní úrovně k dispozici zpravidla šest kategorií a jinak tomu nebylo ani na letošním NPC Nationals. Také v jejich případě platilo, že profesionální kartu mohou získat zlaté a stříbrné medailistky jednotlivých výškovek.

Ta první nesla limit 155 cm. Do něj se při předsoutěžním měření vtěsnala jak později vítězná Jessica Thompson, tak také nakonec druhá Rosalyn Dudding, která pracuje u amerického námořnictva. V kategorii do 159 cm se nejlépe vedlo Shalako Bradberry, k profesionálkám míří také druhá Ivana Ivusic, která nezapře chorvatské předky.

Ze souboje v kategorii do 163 cm vítězně vyšla Jessica Canty, která za zády nechala i druhou Shelinu Azan. V kategorii do 166 cm se nejlépe vedlo zlaté Carly Starling Horrell a stříbrné Michele Horan, o kategorii výše je napodobily Elissa Martis a Annette Mendez. Elissa Martis přitom později vybojovala absolutní vítězství. Ze souboje v kategorii nad 170 cm vítězně vyšla původem Havajanka Healohanani Montgomery, druhé místo za ní patří Angie Garcie.


Figure žen - nové profesionálky


Bikini žen - dvanáct nových profesionálek

V bikini žen se profesionální karty udělovaly stejným systémem, jako tomu bylo u bodyfitnessek. V kategorii do 155 cm přemožitelku nenašla sedmadvacetiletá školní psycholožka Caryn Paolini, jež si poradila i s druhou Amy Updike, která přípravu na závody musela skloubit s péčí o dvouletou dcerku. Ze souboje v kategorii do 159 cm vítězně vyšla Lisa Asunción, druhé místo v pětatřicetičlenném startovním poli vybojovala svěřenkyně šampióna Mr. Olympia z roku 2008 Dextera Jacksona Lisa Schimkat.

V kategorii do 163 cm jasný triumf slavila třicetiletá Antanique Landry, která svým vzhledem nejvíce ze všeho připomínala hollywoodskou hvězdu a někteří ji tipovali i jako kandidátku na celkové vítězství. Toho však nakonec měla dosáhnout jiná závodnice, a tak pouze dodejme, že za Antanique druhé místo obsadila osobní trenérka Lisette Howard.

Mezi závodnicemi, které nastoupily v kategorii do 166 cm, rozhodčí upřednostnili Anne-Marie Caravalho, za níž se na druhé místo probojovala Samantha Karr. V kategorii do 170 cm pak triumfovala Marcela Cabral a stříbro brala Alexa Hotaling. Zápolení v nejvyšší kategorii ovládla Janet Layug, která nakonec vybojovala i titul absolutní šampiónky. Druhé místo si v kategorii nad 170 cm připsala Jade Carroll.


Bikini žen - nové profesionálky


Physique mužů - dvanáct nových profesionálů

Také ve physique mužů se profesionální karty udělovaly zlatým a stříbrným medailistům šesti výškových kategorií. V kategorii do 170 cm vítězství slavil Jermaine Ward, jenž si poradil i s druhým Austinem Standagem. Druhá výšková kategorie nesla limit 173 cm. Zlato v ní vybojoval Brandon Hendrickson, druhá příčka patří Andremu Adamsovi.

V kategorii do 175 cm triumfoval Eric Heidelberg, jenž překonal i druhého Johna Farrella, o kategorii výše pak uspěl třiadvacetiletý Pierre Vuala a stříbro bral Reuban Gordon.

Z borců nastoupivších v kategorii do 183 cm se nejlépe dařilo Johnu Arterberrymu, který později dosáhl i na absolutní vítězství. Druhé místo za Arterberrym bral jednatřicetiletý Qaadir Majeed. Zápolení v nejvyšší kategorii pak vyneslo vítězství Joshu Bowmarovi, který na letošním Arnold Classic Amateur v souboji o celkový triumf podlehl českému závodníkovi Tomáši Klíčovi. Druhé míso za Bowmarem na NPC Nationals 2013 patřilo Mattu Pattisonovi.


Physique mužů - noví profesionálové


Foto:
www.npcnewsonline.com / Isaac Hinds


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

27.11.12:32Navrc9 - :D Zeptej se 99,8% žen co na to říkají a zeptej se chlapů ..-2
27.11.12:17jnerez - Soudnost by neměly, kdyby závodily obézní. Co se ti nelíbí..+2
27.11.10:33Navrc9 - Ano máme demokracii, což je svobodná volba názoru a já ho ..-2
27.11.10:22bubu123 - To teda nechápu proč... Každého volba, co chce dělat, máme..
24.11.20:30Navrc9 - Kulturistické ženy bych zakázal!!!*32* -2
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra