Reklama:

Zdravotní aspekty posilování
- CrossFit

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Trénink

Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.
Názory, které čtenáři považují za kvalitní:
+5 hlasů Noremorsedan - Jen pro doplnění, autor zřejmě moc dobře věděl, proč píše ..
+3 hlasy Noremorsedan - dobře jsi to napsal, Vítku. V tomto jsme na jedné lodi, je..
+3 hlasy Mr.IuS - Samozřejmě, špatných trenérů je spousta a svým způsobem na..
+2 hlasy Mr.IuS - ono pro typického začátečníka je i jeho tělesná váha moc, ..
+2 hlasy Karesjan - Skoro kazdy den se me nekdo pta na CF,je to moderni-ale!My..

Hodnocení: 0
canni
Vloženo: 13:06:32, 27.11.2013 | profil autora
Samozřejmě zájemce žijící v ČR by měl vyhledat licencované tělocvičny, kam ještě spadají: CrossFit Zlín, Funkční Fitness Ústí nad Orlicí, CzechBeast, CrossFit Praha, CrossFit Committed, Spartans Big one Fitness Brno. Jelikož je CrossFit obchodní značka a je potřeba vlastnit licenci, je ideální hledat v názvu gymu CrossFit a tudíž by to měla být jistota kvalitního přístupu a trenéra. Peace

Hodnocení: +2
kulíšek
Vloženo: 16:53:20, 27.11.2013 | profil autora
Tady si dovolím oponovat... To opravdu jistota kvalitního trenéra není... Po dvoudenním kurzu nemůže být nikdo odborník... Je to prostě jen o komerci... Kurz udělá každý, kdo si ho zaplatí a umí anglicky a crossfit může být každý, kdo je ochoten vypláznout 60 tis za licenci... Roky praxe se prostě koupit nedají...

Hodnocení: 0
Chrysanthopoulos
Vloženo: 12:49:38, 27.11.2013 | profil autora
Skvělý článek a jenom zbývá dodat to, jak se k němu dostane zájemce žijící v ČR: V Česku narazíte minimálně na Performance Training od Saleba (Adam Česlík), nebo teď Pavlu Kladivovou v Extreme Arena, nebo Miloše Hildebrandta v Hammer Fitness (a částečně sem spadají lidé z komunity Hardcore Kruháče, Štěpán Ginzel a spol.)

Hodnocení: +2
Mr.IuS
Vloženo: 09:40:04, 19.11.2013 | profil autora
Vůbec se nechci přít, že právě ty k tomu třeba přistupuješ správně... Ale pokud tu mluvíš o kliku, shybu, tak toto provedení u CF nemá nic společného s fyziologicky správným provedením těchto cviků. CF například u kliku zastává pravidlo, že se musí provést plný rozsah, tedy dotknout hrudníkem země a ještě od ní odlepit dlaně, což není zrovna ideální, o shybu švihovým způsobem nemluvě... Ale to bychom se tu mohli `přít` do nekonečna. Jak jsem řekl, nejsem proti CF jako takovému, ale proti většinovému přístupu k začátečníkům, který bohužel převládá před přístupem správným a proto toto riziko musí být zmíněno.

Hodnocení: 0
canni
Vloženo: 10:29:27, 19.11.2013 | profil autora
Shybů se v CF využívá 3 druhy. A nováček rozhodně kippovaný ani butterfly shyb neudělá. Takže mu nezbyde nic jiného než klasický striktní shyb s možností použití pomocné gumy. U kliku se používají zase 2 tipy a to striktní klik s položením hrudníku a zvednutím dlaní a nebo klasický `vzpor ležmo`. U přístupu k začátečníkům si myslím, že na tom nebude hůře než dnešní Fitness a osobní trenéři, kteří po jednom víkendu chrlí rozumy o správnosti cviků a snaží se učit lidi. Každý sport má svoje a tento je nový a moderní a jeho nevýhoda je ve složitosti některých cviků, se kterými by nováček stejně do styku přijít neměl. Pořád se jedná o funkční fitness jen se trošku dynamičtější a to je důvod proč se tolik uchytil i na pohled protože to je koukatelné. Dívat se na cvičení Fitnessáka by rozhodně taková podívaná pro širokou veřejnost nebyla. Každopádně jediné co mne o tomto článku mrzí je jeho zaměření na CF, i když problém se `špatným` trenérem a `nováčkem` je ve všech sportech.

Hodnocení: 0
canni
Vloženo: 09:02:53, 19.11.2013 | profil autora
není mi jasné proč všichni píšete o velkých váhách které se v CF používají. Pokud se díváte na YouTube tak ano, vrcholoví CF zvedají vysoké váhy a je to rizikový sport jako každý jiný na vrcholové úrovni. v CF boxu pod vedením zkušeného trenéra dostane nováček do ruky maximálně násadu od koštěte se kterou bude dané cviky provádět (opravdu ta násada neváží hodně) Sleduje se provedení cviků a co je nejdůležitější jejich plný rozsah a správnost v návaznosti na klouby a možnosti cvičence. CF je úžasný vtom, že používá pohyby a plný rozsah, tkerý využije člověk v běžném životě. Pokud se člověku CF zalíbí a bude chtít zkoušet něco dále tak se dostane i k větším váhám, ale to je pořád jen zlomek o kterém tady všichni mluvíme. Olympijské vzpírání je pouze jedna z částí, které se v CF používá. Proč tu nikdo nemluví o gymnastice a jejích prvkách, které je v CF spoustu a která je základem všech sportů a mělo by jí umět každé dítě ? Proč tu nikdo nemluví o spustě bodyweight cviků se kterými se v CF pracuje a které by měl zdraví člověk zvládat né jen kvůli cvičení a CF, ale hlavně kvůli sobě a dravéme životnímu stylu. Jsou i nějaké standardy kolik by měl v kolika letech kdo udělat opakování základních cviků jako je klik, sedleh, dřep, shyb. Dnešní běžná populace je daleko za těmito standardy a k tomu si myslím že CF dnes směřuje. Nedělat z lidí stroje jako jsou na CF Games nebo jaké vidíte na YouTube, ale fyzicky i psychicky odolné lidi, kteří dokáží cvičit ve skupině a sociálně se zapojit i jinak než přes internet. Takže upuste všichni od vrcholové formy tohoto sportu, která je devastační jako u všech ostatních sportů.

Hodnocení: +2
Bosi
Vloženo: 01:33:08, 19.11.2013 | profil autora
Dekuji za clanek, uz jsem neco podobneho vyhlizel jako reakci na clanky na zahranicnich webech. Myslim, ze je dobre, ze je clanek zacilen na crossfit. Mam totiz takovou teorii, ze se clovek zrani/zmrzaci snadneji, kdyz bude spatne cvicit s velkou vahou, popripade vycerpany a za hranici unavy (napr. diky vysoce motivacnimu stylu CF), nez kdyz bude spatne cvicit s `malou` vahou nebo s vlastnim telem.

Hodnocení: +3
Mr.IuS
Vloženo: 20:49:32, 18.11.2013 | profil autora
Samozřejmě, špatných trenérů je spousta a svým způsobem naštěstí více než těch dobrých, proto se ti dobří nemusí bát o přísun klientů a třeba i od těch jiných `patlalů`. Stejně tak to bude i u CF, o tom nepochybuji. Ale sám víš, protože očividně se v tom prostředí pohybuješ, že CF nabral hodně na popularitě a láká spousty obyčejných lidí. Díky tomu, že těch patlalů je více než dost, tak to riziko je zde opravdu vysoké... Já určitě nechci nikoho odradit od CF, pouze člověka donutit zamyslet se nad tím, zda je připraven něco takového dělat a určitě vyhledat co možná nejlepší místo plné profesionálů, ať už obecně fitness, či CF, kde začít. Jak píšeš, CF je jako jiný sport, každá vrcholová forma je devastační a není pro běžného člověka. Ale v CF se bohužel pracuje s dost velkou externí zátěží a mnohokrát dost neprofesionálně a s nerespektováním nějakého postupného vývoje, ještě u cviků jako je clean, snatch a všemožné overheads... tam to riziko je bohužel podstatně vyšší, než když se člověk nadchne pro maraton, který je samozřejmě bez přípravy také devastační, ale trochu jiným způsobem... Hlavně kvůli tomuto uvědomění vznikl tento článek a rád budu věřit, že jsou místa s profesionálním přístupem;)

Hodnocení: +2
Karesjan
Vloženo: 20:21:28, 18.11.2013 | profil autora
Skoro kazdy den se me nekdo pta na CF,je to moderni-ale!Myslim,ze timto clankem jsi udelal hodne trenerum radost a ja naprosto souhlasim.

Hodnocení: +2
Mr.IuS
Vloženo: 19:48:59, 18.11.2013 | profil autora
ono pro typického začátečníka je i jeho tělesná váha moc, natož mu ještě naložit byť `malé` váhy...

Hodnocení: +1
Maerlyn0
Vloženo: 18:19:34, 18.11.2013 | profil autora
Co si představuješ pod pojmem `malé váhy`? :)

Hodnocení: 0
david.senkyrik
Vloženo: 17:29:30, 18.11.2013 | profil autora
Pro začátečníka je jednoznačně lepší klasická posilovna s malými váhama. Tím získá začátečník lepší vzhled dříve a s menším rizikem.

Hodnocení: +5
Noremorsedan
Vloženo: 15:08:18, 18.11.2013 | profil autora
Jen pro doplnění, autor zřejmě moc dobře věděl, proč píše tento článek. Chtěl v něm upozornit na velmi nebezpečný nešvar, který se jako mor šíří v mnoha gymech (obzvlášť v těch, kde působí někdo, kdo viděl pár CF videí na Youtube, zkusil si pár thrusterů, double-unders, kipping pull-ups a hned se pokládá za renomovaného CF lektora) a to je to, že `kancelářský` člověk (v dobrém duchu a přesvědčení) přijde na první lekci CF s tím, že chce něco udělat pro své zdraví a kondici a v rámci rozcvičky ho čeká (mimo jiné) např. 50 burpees (angličáků). A vzhledem k tomu, že VĚTŠINA! pravidelných návštěvníků fitness, kteří se kolikrát i pyšní tím, že dají metrák na bench-press, ale nejsou schopni zaujmout správnou klikovou pozici na zemi (natož udělat 50 vzorových kliků - vzporů ležmo), tak je potom prostě něco špatně, nemyslíš?

Hodnocení: 0
canni
Vloženo: 14:47:27, 18.11.2013 | profil autora
Toto je článek, který jsi krásně zacílil na CrossFit, ale přitom platí pro jakýkoliv sport. Nevím kam chodí tvoji známí na CrossFit, ale určitě jsou oficiální a licencované tělocvičny a stejně tak i neoficiální, které říkají, že dělají crossfit ale píšou třeba Crossworkout apod. protože nemají oprávnění. Pokud půjdu do oficiálního boxu pod zkušeného trenéra, který se mi bude věnovat. Tak nebude zbytečně přetěžovat moje tělo, bude držet zásady tréninku i s korekcí při cvičení apod. Je to o lidech. Proto se mi nelíbí ta zacílenost článu na CF, když to platí pro všechny sporty a hlavně pro všechny lidi a trenéry. Protože blbce potkáš všude. Peace

Hodnocení: +3
Noremorsedan
Vloženo: 13:18:17, 18.11.2013 | profil autora
dobře jsi to napsal, Vítku. V tomto jsme na jedné lodi, jednoznačně...Jméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra