Reklama:

Tomáš Vykydal v přípravě
na kondiční soutěže 2013

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Máme pro Vás dalšího ze čtenářů, který nám napsal do redakce, aby se s Vámi se podělil o své zkušenosti a průběh přípravy na kondiční soutěže v kulturistice.


Ahoj,

jmenuji se Tomáš Vykydal a chystám se na svoje první závody v kulturistice, konkrétně na kondiční soutěže. Letos v květnu jsem oslavil 23. narozeniny, a tak je to moje poslední šance startovat v kategorii juniorů. Co se týče mého soukromého života, tak pracuji jako státní zaměstnanec a k tomu studuji dálkově vysokou školu v Praze, kde mě v následujícím kalendářním roce čekají státnice. Posilování se věnuji už delší dobu, ale dříve jsem to měl jen jako doplňkový sport k fotbalu. Cvičení v pravém slova smyslu, tím myslím, že držím stravu a mám tréninkový plán, se věnuji ale asi teprve dva a půl roku a přivedli mě k němu kolegové z práce. Zúčastnit se kondiční soutěže jsem se rozhodl před rokem, když jsem viděl fotky z minulého ročníku. Řekl jsem si, že by to mohla být dobrá motivace k dalšímu posunu. Bohužel objemová fáze mi nevyšla tak, jak bych si představoval, a to především kvůli mé fyzicky namáhavé práci, kdy chvílema nebyla ani možnost dodržovat stravu dle mých představ a s odpočinkem to taky nebylo vždy optimální.

Momentálně, necelé 3 týdny před prvním závodem, se nacházím asi jako každý, kdo se na tyto závody chystá, v dietě a nyní jsem už ve fázi vlnění sacharidů a bílkovin, této fázi předcházelo období konstantního příjmu sacharidů a bílkovin. Jsou to sice moje první závody a první příprava, ale už teď vím, že není těžšího sportu, který by navíc vyžadoval více disciplíny, než je kulturistika. A jen tady se ukáže, kdo se snažil nejvíc a dal do toho maximum.

Na závěr bych chtěl poděkovat především skvělému závodníkovi a zároveň super člověku Petrovi Šídlovi, který mi společně se svou přítelkyní a neméně dobrou závodnicí Marťou Hrubou pomáhá v závěrečné fázi přípravy jak se stravou, tak i s tréninkem a pózováním. Jsem jim oběma moc vděčný a doufám, že jim to budu moct někdy vynahradit. Dále bych chtěl taky poděkovat brněnské posilovně Fitness Blue Gym, kde se celou dobu připravuji a mám skvělé zázemí, a jejímu majiteli, panu Igoru Ryšavému, za sponzorskou podporu. V poslední řadě bych ještě rád poděkoval mému kolegovi Pavlíkovi Hincákovi, který mě přivedl k tomu správnému cvičení a naučil mě základy jak o posilování, tak o stravě. A určitě nesmím ani zapomenout na svou nejskvělejší přítelkyni Karin, sice sem tam nadává na to, že furt jen spím, cvičím a nebo jím, ale určitě jí patří dík za to, že to se mnou vše vydržela.

Děkuju moc a držte palce.


Připravujete se i Vy na kulturistické soutěže,
nebo máte v oddílu závodníka v přípravě na ně? Dejte o sobě vědět i Vy!


Tomáš Vykydal v přípravě na soutěže v kondiční kulturisticeLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

08.11.08:18tatar969 - kontroly jsou i u kondičáků
08.11.06:54Č174 - Na kondičáka zbytečne? Tam se nekontroluje ne? Na republik..
07.11.22:34Deadlift - To máš koneckonců pravdu:o)
07.11.22:33jari - Ale počkej, to gyno nemusí mít žádnou spojitost s tím co m..
07.11.22:25Deadlift - ...přeci jen na kandičáka mi to příjde zbytečné.
07.11.22:20jari - Proč ten údiv?
07.11.22:03koocik - Ne.. Ale asi jen seš mimo *24* +1
07.11.21:33Deadlift - ...gyno?
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínRadikální změna (XX.): 60 kg za 9 měs...
GeorgeRo (11:07) • Sorry, ja jsem si asi spletl článek, chtěl jsem to napsat pod jiný.
magazínJ&M podcast: Zhodnocení Mr. Big Evolution Pro 2021 a naše "kauzy"
Diegito (09:59) • Kluci, včera jsem si poslechl obě části a díky první části a hodnocení jednotlivých záv...
magazínJ&M podcast: Zhodnocení Mr. Big Evolution Pro 2021 a naše "kauzy"
Diegito (09:53) • ten pohled z druhé strany a rozhovor by byl hodně fajn. Určitě každý rozhodčí má trochu...
magazínPetr Polák: Zápisky z přípravy (07/20...
petrpolak (09:40) • Děkuji moc za zpětnou vazbu, teď už začne sezóna, tak to bude zajímavější. No podle toh...
magazínTréninkový videolog: Pavel Beran (05/...
Dejf111 (06:54) • Na trénik Pavla bych dokázal koukat celý den*2* a ještě déle bych ho zvládnul posloucha...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie