Reklama:
Protein Whey Cream v akci 2000 g + 1000 g!
Vyzkoušejte příchutě slaný karamel, štrúdl a další! Více zde.

Jan Kubík: "Indie byla
obrovská zkušenost."

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Český kulturista Jan Kubík má za sebou své první dva závody v profesionální divizi. Na profi scénu se uvedl na pražském EVL´s Prague Pro, týden nato odcestoval na indické Sheru Classic. Na jeho zážitky z Indie jsme se Honzy zeptali hned po jeho příletu.

Tak co, Honzo, jak se ti líbila Indie?

Indie? Pokud nepůjde vyloženě o nějakou sportovní akci, tak do budoucna už nikdy. Tedy někam do přírody možná ano, ale do velkoměsta, nebo snad dokonce do Bombaje, to už opravdu ne.

On je tam asi dost hrozný vzduch, ne?

To by se ještě dalo skousnout, ale koupil jsem si průvodce, kde nějaký známý cestovatel o Bombaji říká, že je to nejhrůzostrašnější město, které kdy viděl, a já s ním musím souhlasit.

Čím je tak hrozné?

Architekturou, vším. Je to, jako kdyby někdo vzal stavby od narození Krista až po totální modernu, hodil je do osudí, promíchal a všechno to vyplivnul na smetiště. Taková je Bombaj.

Do Bombaje jste tedy přiletěli, ale závody se konaly jinde...

Závody byly v městě Pune, kam nás z Bombaje mělo odvézt objednané auto. To ale nepřijelo, takže jsme jeli taxíkem a to byl také zážitek. Tam totiž asi platí, že kdo netroubí, není Ind. A když taxikář veze zahraničního turistu, cítí se hrozně důležitě, takže troubí o to víc, i když nemusí. On před sebou nikoho nemá a troubí nebo stojí a vidí, že před ním nikdo nikam jet nemůže, a on si troubí. Troubí on, troubí ten před ním, troubí ten za ním... Oni si snad místo pískání takhle vytrubují do světa. (smích)

Jaké bylo Pune? Lepší než Bombaj?

Řekl bych, že podobné, jen v bledě modrém. Hrají si tam na hogo fogo, takže když jde člověk do obchodního domu se známými světovými značkami, točí se mu hlava z toho, jak je tam všechno drahé. Kam se hrabe Paříž, Hongkong a další metropole. Tyhle obchodní domy jsou pro horních deset tisíc, a když jsem si tam dal dva kopečky zmrzliny, zaplatil jsem za ně 150 Kč! Na druhou stranu tam ale lidé spí na chodnících, tam také chodí na záchod a neřeší to... Všechno tohle jsem sice dopředu věděl, ale přece jenom, ono to chce vidět.

Jak vypadaly v zemi, kde vládne chaos a špína, kulturistické závody? Nesly se v obdobném duchu?

Ne, to zase ne. Závody byly v hezkém prostředí, hezky udělané, co se týče aranžmá, a také to celkem odsýpalo. Pozoruhodný byl navíc ohromný zájem lidí. Bylo tam tolik fanoušků, že když jsme přijeli k hale, musela nám ochranka udělat uličku, abychom se dostali dovnitř. Když jsem si cestou svlékl tričko, abych ukázal břicho, ten dav doslova zahučel. Byl to takový hukot, že z toho ochranka byla až nešťastná.

No vida, to by se ti u nás nestalo. Co obsazení závodu a vlastní organizace?

Závodníků nepřijelo moc - dle očekávání. A co se týče organizace závodu, nikdo pořádně nevěděl, co se bude dít. Nepřišel nikdo, kdo by řekl: "Tak, vážení, teď se bude dělat tohle." A nebo jestli někdo přišel, nikdo tomu nerozuměl, takže když jako prvního vyhlásili Raula Carrasca, vůbec nevěděl, co má dělat. Až když uslyšel svoji hudbu, došlo mu, že má jít na volnou sestavu. Závod tedy začal sestavami.

Ty už jsi tedy věděl...

No jo, jenže vyhlásili "Jan Kubík" a začal hrát nějaký děsivý indický song.

Co jsi dělal?

Nic, mávnul jsem nad tím rukou. Bylo to úplně jedno, vždyť tam ani nikdo neznal Českou republiku, natož aby měli ponětí o tom, co je to Vltava, kterou jsem měl připravenou. Doma by to bylo blbé, měl jsem vše pečlivě připravené a lidé tu Vltavu znají, takže vědí, o co jde. Tam to ale bylo jedno. Diváci houby ví, jakou jsem měl mít hudbu, důležitější je, jak se člověk hýbe, jak se ukáže. Takže jsem to tam prásknul na ten indický hit a dobrý. (smích)

Jak jsi byl spokojený se svou formou? Před odjezdem jsi měl trochu starost, že voda neodtéká tak dobře jako před EVL´s, navíc jsi nevěděl, jak tě ovlivní let či teplé a dusné počasí...

Nakonec to dopadlo dobře, všechno vyšlo, jak jsem chtěl.

A kdybys srovnal svou "indickou" formu s tou "pražskou"?

Rozdíl byl v tom, že v Indii jsem si řekl, že risknu trochu víc alternativy, a dal jsem víc cukrů. Byl jsem pak jako na prasknutí, skoro jsem se nemohl hýbat, jak jsem byl nabitý. Díky tomu se možná někde trochu ztratily detaily, ale zas jsem byl velký.

Co soupeři, jak jsi je viděl, jak jsi je hodnotil?

Kluci před závody vypadali strašně dobře, byli sakra dobří! Jenže sami nevěděli, kdy přesně závody budou, v sobotu nebyly, takže začali jíst hlava nehlava a druhý den byli všichni hladcí a břichatí. Tak břichatí, že vypadali jak těhotní. To samozřejmě neplatilo o Henrym, který si s námi všemi vytřel zadek. Ale jinak já jsem se cítil dobře, a kdyby bylo pořadí rozházené úplně nějak jinak, nikdo by nemohl říct ani popel.

A nemrzí tě nakonec tedy výsledek, když to bylo takhle?

Nemrzí, já to beru pořád jako show a pak - co bych chtěl po svých druhých profi závodech? Hezké ale bylo, že za mnou během závodu přišel Ahmad a pochválil mi formu. Prý mě vidí na druhé místo. Na to jsem se usmál, že to ani náhodou, že stojím nohama na zemi, ale stejně to bylo milý.

No a teď musím říct svůj příběh s rautem. Já ty rauty opravdu nemívám příliš klasické... Takže, po závodech nám řekli, že show začíná o půlnoci. Závody skončily v osm, měli jsme tedy 4 hodiny čas. Než jsme dorazili do hotelu, byly to už jen tři hodiny, tak jsem se osprchoval a říkal si: "No, teď se přece nepůjdu najíst za 500, když tam pak bude tolik jídla." Takže jsme s mamkou seděli na hotelu, hladoví jak psi, a čekali na půlnoc. Odbila půlnoc, my byli celí natěšení, jenže oni nás vzali na nějakou diskotéku, kde byl jeden sáček s brambůrkami. A ta diskotéka... bylo to techno... duc, duc, duc... Teď tam mamka, které je 63 let, a já. Chtěl jsem si tedy alespoň vzít ty brambůrky, jenže ty byly ostré jak žiletky. Všechno tam mají pekelně pálivé. Zabalili jsme to tam tedy, že si půjdu dát do hotelu tu večeři za 500, jenže když jsme přišli, už bylo zavřeno. Ten večer jsem tedy dojídal suchou rýži, co mi zbyla, a houstičky z letadla, které jsem si vzal s sebou pro případ, kdyby něco...

No vida, jak se hodily! Krásná posoutěžní oslava. (smích) Ráno sis to ale, předpokládám, vynahradil...

Jo, ale rozjížděl jsem to pomaličku, žádné extrémní přejídání, to mi nedělá dobře.

Ty jsi chtěl po soutěži ještě chvilku zůstat a trochu si Indie užít. Podařilo se?

Trochu ano. Chtěli jsme po závodech vypadnout z města trošku do přírody, a tak jsme odjeli do jakéhosi zooparku. Jenže to bylo zoo bez zvířat, tedy abych jim nekřivdil, zvířata jsme viděli celkem tři. Jinak tam byla vždy jen klec, na ní napsáno, co tam má být, a v ní nic. Takže všichni koukali do těch prázdných klecí, dokud nepřišel Kubík, to pak všichni koukali na blbce Kubíka. A ne že by se podívali tak nějak nenápadně, oni koukali takovým tím bezostyšným dětským způsobem s otevřenou pusou.

Čím jsi je tak zaujal? To jsi chodil bez trička?

Ne, v tričku, ale i tak jsem vzbuzoval rozruch. Dokonce místní, co tam pracovali a jeli kolem v takovém elektrickém vozíčku, se po mě tak otáčeli, až havarovali. (smích)

Zajímavé. To tam byl takový zájem o všechny kulturisty?

Jo, stejné zkušenosti měli všichni kluci. Kam jsme přišli, všichni se s námi chtěli fotit a nemělo to konce. Zájem fanoušků byl takový, že jsem dokonce způsobil dopravní zácpu. Šel jsem po městě a teď jel někdo kolem a zastavil, aby se se mnou vyfotil. Viděli to další a také zastavovali, a jelikož to bylo na frekventované cestě, za chvíli auta nemohla projet. Nebo jsme šli k jedné turistické památce, brána Indie se jmenovala, a jakmile jsem tam dorazil, všichni přestali fotit bránu a začali fotit mě. Shluk lidí kolem mě způsobil, že i další byli zvědaví, co se tam děje, takže se jich tam srocovalo čím dál víc a skoro se tam strhla rvačka, tak jsme museli vypadnout pryč. Jinak to ale byli lidé milí, vždy se zeptali, jestli si mě mohou vyfotit, podali mi ruku... To bylo krásné, fantastické...

Ale za takové situace jít třeba jen nakoupit pár suvenýrů nebylo asi jen tak.

No, vydali jsme se na nákupy a zašli přitom do jedné takové ulice... Nic podobného jsem neviděl nikde na světě, byla to totální žumpa. A tam jsme také samozřejmě vzbudili ohromnou pozornost. Během chvíle jsme byli obklopeni dětmi, které po nás sahaly.

Žebraly?

Ne, ani nic nechtěly, jen si chtěly sáhnout...No ale zajímavé bylo, že pak takové dítě v ušmudlaných teplácích vytáhlo z kapsy poslední model iPhona, jestli si mě může vyfotit. Dobrou techniku, iPhony, tablety, tam měli všichni i v těchhle chudých čtvrtích. Stejné to bylo s domy. Byly to často slumy překryté igelitem a plechy, ale na střeše měly třeba i několik satelitů.

Takže jsi poznal i něco z indického "folkloru", což mohla být zajímavá zkušenost.

Byla to obrovská životní zkušenost. Člověk musí vidět i to zlé, aby věděl, co je dobré.

První dva závody v profi divizi máš tedy úspěšně za sebou. Tušíš, co bude dál?

Na to je předčasné odpovídat. Já jsem teď rád, že všechno dobře dopadlo, že jsme se vrátili ve zdraví domů, tedy doufám, že se ještě něco neprojeví. (smích)

Jinak v nejbližší době budu odpočívat, jelikož v Indii jsem si neodpočinul vůbec. Alespoň 14 dní nesáhnu na činku a už se těším, až vyrazíme na chatu, ugrilujeme si maso, já si rozdělám ovocné pivo, naštípu dříví, projdu se po lese... To je pro mě ten největší odpočinek. A co bude dál, se teprve uvidí.


Jan Kubík v Indii na Sheru Classic 2013Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

07.11.17:48Petr Prielozny - Neznam honzu osobne, vypada jako pohodovej pan, ale dost m..-3
07.11.06:36Josefina - Jo to jsou takovéty \\`iPhony\\`. Moje sestra byla v Etiop..+1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie