Reklama:

Sheru Classic 2013: výsledky
poslední profesionální soutěže
roku v lehčí váze!

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Indické Puné je s pěti milióny obyvatel osmým největším městem Indie. O Puné se nejčastěji píše jako o indickém centru vzdělanosti, když se zde má nacházet hned devět univerzit. Během právě končícího víkendu však město bylo zajímavé i tím, že se zde konal třetí ročník profesionální soutěže Sheru Classic. Na klání tentokrát dostali příležitost profesionální kulturisté z kategorie do 212 liber a jejich kolegyně z kategorie bikini, když shodně bojovali o jedno přímé postupové místo na Olympia Weekend 2014.

Klání, které co se počtu účastníků týká, jednoznačně doplatilo na to, že se v kalendáři profesionálních show objevilo až začátkem října, bylo ,stejně jako vloni, opět velmi zajímavé i z pohledu fanouška české kulturistiky. K závodům totiž nastoupil i náš začínající profesionál Jan Kubík, který zde tak navázal na loňské vystoupení Lukáše Osladila.

Jak se Honzovi, jehož hlavním sponzorem v přípravě na závody byl internetový magazín Ronnie.cz, na Sheru Classic dařilo?


Sheru Classic 2013 - kategorie do 212 liber

Kdo vlastně s Janem Kubíkem v kategorii do 212 liber na letošním Sheru Classic nastoupí? To byla i krátce před závody otázka, na kterou se odpověď hledala jen velmi těžko. Informace o složení startovního pole soutěže se i v rámci oficiálních zdrojů totiž poměrně výrazně lišily. Jiné složení účastníků závodů udávala prostřednictvím svého webu profesionální divize IFBB a jiné zmiňovali pořadatelé na svých internetových stránkách. Po e-mailu jste se pak od organizátorů pro změnu mohli dozvědět třetí a opět jinou variantu složení startovní listiny. A vlastně i samotný Jan Kubík přímo v místě soutěže mohl pouze vytušit, kdo že to s ním na Sheru Classic vlastně nastoupí, když vše nasvědčovalo tomu, že by to mělo být druhý muž letošního Olympia 212 Showdown David Henry, třetí borec nedávného EVL´s Prague Pro Ahmad Ahmad, čtvrtý kulturista ze stejné soutěže Raul Carrasco a Mirsad Terzo, jehož Honza právě na EVL´s Prague Pro dokázal porazit, když o vybojoval osmou příčku a Terzo skončil jedenáctý.

Z Indie o průběhu závodů zprvu přicházely jen velmi kusé informace. Ta nejdůležitější však zněla, že si Jan Kubík ze své druhé profesionální soutěže odváží čtvrté místo. Honza ke svému startu na Sheru Classic 2013 bezprostředně po závodech uvedl: "A je dobojováno! Čtvrté místo. A na rovinu? Mělo to byt lepší! Ale jsem spokojen se svou formou a první sezónou v profi. Jdu se koupat a pak se rozepíšu. Moc vám všem děkuji za podporu, kterou jste mi projevovali. Ani nevíte, jak mě to drželo."

Za čtvrté místo ze Sheru Classic Honzovi patří dva body do kvalifikačního žebříčku, v němž se aktuálně dělí o sedmé místo s Američanem Charlesem Dixonem.

Samotný český kulturista později také informoval o výsledcích soutěže v jeho kategorii. Ty nejsou s ohledem na složení startovního pole příliš překvapivé, když se z vítězství podle předpokladů radoval obrovský favorit soutěže David Henry. Ten tak na Sheru Classic obhájil loňské vítězství a navázal na triumf z nedávného Europa Phoenix Pro.

Druhé místo si ze závodů odnáší Ahmad Ahmad ze Švédska. Kulturista s iráckými kořeny díky svým umístěním z EVL´s Prague Pro a právě Sheru Classic aktuálně vede žebříček lehčí váhy a jeho mladší bratr Josef, který je sám aktivním závodníkem, se vyjádřil tak, že věří, že tato sbírka bodů bude Ahmadovi k nepřímé kvalifikaci na Olympia 212 Showdown 2014 stačit.

Před Jana Kubíka se ve výsledkové listině vtěsnal ještě třetí Španěl Raul Carrasco, pátý za českým závodníkem skončil Mirsad Terzo z Bosny a Hercegoviny.

Dosavadní pobyt Jana Kubíka v Indii
Vám přiblíží jeho krátké zprávy z místa dění, které pro Vás shromažďujeme do tohoto článku.


Výsledky Sheru Classic 2013 - kategorie do 212 liber:

  1. David Henry*
  2. Ahmad Ahmad
  3. Raul Carrasco
  4. Jan Kubík
  5. Mirsad Terzo

* kvalifikace na Olympia 212 Showdown 2014


Sheru Classic 2013 - první fotografie


Závodníci kvalifikovaní na Olympia 212 Showdown k 27. říjnu 2013:

jméno stát soutěž um.*
James "Flex" Lewis Velká Británie Olympia 212 Showdown 2013 1.
David Henry USA Olympia 212 Showdown 2013 2.
Kevin English USA Olympia 212 Showdown 2013 3.
Jose Raymond USA Olympia 212 Showdown 2013 4.
Eduardo Correa Brazílie Olympia 212 Showdown 2013 5.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie do 212 liber - žebříček k 27. říjnu 2013:

p. jméno stát body
1. Ahmad Ahmad Švédsko 9
2. Raul Carrasco Španělsko 7
3. Sami al Haddad Bahrajn 6
4. Mark Dugdale USA 4
5. Mehdi Hatami Írán 3
5. Guy Cisternino USA 3
7. Charles Dixon USA 2
7. Jan Kubík Česká republika 2
9. Marco Cardona Kolumbie 1
9. Mirsad Terzo Bosna a Hercegovina 1


Sheru Classic 2013 - kategorie bikini

Složení startovního pole Sheru Classic 2013 v kategorii bikini bylo stejně nevyzpytatelné jako v případě kategorie do 212 liber. Komplikací pro závodnice v tomto případě nebyl jen na poslední chvíli ohlášený termín konání soutěže, ale i nesnadná komunikace s úřady. Původem Brazilka, která v současnosti žije na Havaji, Pollianna Moss totiž přes veškeré vyvinuté úsilí nedostala k cestě do Indie vízum.

Z prvního místa na Sheru Classic 2013 se v kategorii bikini nakonec radovala úřadující šampiónka Bikini Olympia Ashley Kaltwasser, když předstihla vítězku nedávného Houston Pro Lacey DeLucu.

Třetí místo brala Gemmalyn Crosby, čtvrtá skončila Stephanie Mahoe a s pátou příčkou z Indie bude odjíždět s kariérou se definitivně loučící Nicole Moneer.


Výsledky Sheru Classic 2013 - kategorie bikini:

  1. Ashley Kaltwasser*
  2. Lacey DeLuca
  3. Gemmalyn Crosby
  4. Stephanie Mahoe
  5. Nicole Moneer
  6. Jessica Renee

* kvalifikace na Bikini Olympia 2014


Sheru Classic 2013 - první fotografie


Závodnice kvalifikované na Bikini Olympia k 27. říjnu 2013:

jméno stát soutěž um.*
Ashley Kaltwasser USA Bikini Olympia 2013 1.
Yeshaira Robles USA Bikini Olympia 2013 2.
Stacey Alexander USA Bikini Olympia 2013 3.
Nathalia Melo Brazílie Bikini Olympia 2013 4.
India Paulino USA Bikini Olympia 2013 5.
Lacey DeLuca USA Houston Pro 2013 1.
Vladimíra Krásová Česká republika EVL’s Prague Pro 2013 1.
Jennifer Andrews USA Ft. Lauderdale Cup 2013 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie bikini - žebříček ke 21. říjnu 2013:

p. jméno stát body
1. Anna Virmajoki Finsko 6
2. Nikola Weiterová Slovensko 5
2. Stephanie Mahoe USA 5
4. Tawna Eubanks USA 4
4. Michelle Brannan Velká Británie 4
6. Gigi Amurao Velká Británie 4
6. Nicole Moneer USA 4
8. Dayna Maleton USA 3
8. Gemmalyn Crosby USA 3
10. Sarah LeBlanc USA 2
10. Noemi Olah Maďarsko 2
12. Ashriel Osgood USA 1
12. Jessica Renee USA 1


Foto:
Jan Kubík, Josef Ahmad


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

27.10.20:39Sidic - Když se kouknu na Ahmada a na Al haddada tak si říkám že b..
27.10.19:32Petr Prielozny - Myslim, ze tato soutez se konala letos naposledy.
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra