Reklama:

Petr Hrubý 11 dní před nominací
na mezinárodní mistrovství Německa

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Petr Hrubý ze Sokolova se narodil 11. listopadu 1977. Od roku 1987 až do roku 2010 se věnoval vzpírání, od roku 1995 navíc ještě silovému trojboji. Od loňska se ale věnuje kulturistice a nastupuje v asociaci NAC v kategorii Athletik II. O jeho přeměně ze vzpěrače na kulturistu jsme Vás již informovali, a to v tomto článku. Co je nyní u Petra nového?Petr Hrubý 11 dní před nominací na mezinárodní
mistrovství Německa
Petře, prozraďte, jaké jsou vaše současné plány. Ty blízké i ty vzdálenější.

Loni jsem byl na Internationale Westdeutsche Meisterschaften (Int. West DM), ale tento rok volím Internationale Ostdeutsche Meisterschaften (Int. Ost DM), které se koná 2. 11. v Berlíně, protože je to mnohem blíže a bohužel musím také finančně plánovat. A dalším důvodem je pracovní vytíženost a také to, že West DM je 6 dní před Internationale Deutsche Meisterschaften (Int. DM) - což je nominace na Ms. a Mr. Universe, ale toho se z pracovních důvodů zúčastnit nemohu.

Na Int. Ost DM se pokusím bez sacharidové superkompenzace, tedy jen na dietě, nominovat na Int. DM, kde bych chtěl vystoupit v top formě v kategorii Athletik II, kde mohu mít při mé výšce 167 cm pouze 69 kg. Při nominaci mohu mít o 900 gramů více - ale nyní chybí ještě 2,5 kg. A ten cíl jako vrchol této sezóny bude právě Int. DM - kde bych si samozřejmě přál medaili, ale těch tam bude jistě více. :)

Vzdálenější cíle jsou Ms. a Mr. Universe, nominace je do druhého místa na Int. DM. Ale do budoucna bych chtěl opustit kategorii Athletik II a zkusit kategorii Body III do 172 cm. Což znamená přibrat "nějaké" to svalstvo - alespoň 5 kg - a všichni ví, co dá práce přibrat jedno kilo svaloviny.

Proč jste zvolil tuto soutěž?

Má volba soutěže Int. Ost DM padla vlastně teprve tento víkend - celou dobu se vlastně připravuji na Int. West DM, které se koná až v neděli 10. 11. - 6 dní před Int. DM. A to jen proto, že jsem měl být v práci, ale nakonec to dopadlo jinak. A včera jsem se přihlásil už na 2. 11. - což tedy pro mne znamená o týden kratší dietu, ale snad to zvládnu. :)

Jak šla příprava na soutěž, změnil jste v ní oproti loňsku něco?

Příprava oproti loňsku se změnila radikálně, co se tréninku týče, ten se mění neustále, ale hlavně jsme se zaměřili na lýtka a paže, a co se týče stravy, tak tu jsem musel kvůli mé nové práci změnit radikálně - protože jsem dříve jezdil po světě a dělal demontáže a montáže textilních strojů a státního svářeče, tak jsem měl několikanásobně vyšší výdej, než mám teď. Od července jsem totiž zaměstnán jako vedoucí trenér vzpírání olympijského střediska v Německu. To byl také důvod přípravy až na toho 10. 11., protože 1. - 2. 11. je Mistrovství Německa ve vzpírání, kde být musím, ale nakonec tam pracovně budu jen v pátek.

A 30. 11., když se koná Mr. Universe, kde jsem chtěl samozřejmě startovat, musím pracovně na juniorské mistrovství Německa ve vzpírání. Je to škoda, ale svoje kluky bych v tom samotné nenechal - to by mi mé sportovní srdce trenéra nedovolilo. :)

Příprava šla tak nějak střídavě - chvilku jsem si říkal, že vypadám dobře a pak zase jako troska... Ale protože se o mne stará ten nejlepší člověk v této oblasti, Petr Weinlich, který mne dokáže vždy velice psychicky podpořit, tak to zvládám. Ačkoliv se se mnou moc nepáře.

Jak snášíte dietu a omezování se v přípravě?

Dietu a omezování? Mám chuť úplně na všechno, ale to je také možná tím, jak jsem byl nucen změnit jídelníček a dát poprvé v životě kardio - které teda upřímně nesnáším - je to strašná ztráta času. :) Navíc jsem byl ještě koncem srpna s rodinou, která mi také strašně pomáhá, v Itálii na dovolené, a ačkoliv jsme tam měli českého kuchaře, který mi vařil tak, jak jsem potřeboval, za což mu moc děkuji, že mi vyšel takhle vstříc, tak tu výbornou zmrzlinu jsem si s naší 5letou dcerkou Nikol a mou ženou nemohl odepřít. A když jsem po dovolené navštívil mého trenéra Petra Weinlicha a oznámil mu, že za deset týdnů jsou závody, tak mě chytl v bocích za špek a řekl: "Co s tímhle chceš jako dělat za deset týdnů?" No a drastická dieta, skoro bez sacharidů a s kardiem, byla na světě. Nyní jsem se za 7 týdnů dostal z 81 kg na 72 kg.

S jakým očekáváním jdete na soutěž? Loni jste si z tohoto klání odvezl druhé místo, nicméně to jste závodil dva dny po sobě, z prvního dne to zacinkalo zlatě hned 3x.


Petr Hrubý 11 dní před nominací na mezinárodní
mistrovství Německa
Očekávání? Původně se samozřejmě předvést, ale jak už jsem řekl, jedu se tam hlavně nominovat - kecal bych, kdybych řekl že tam nechci vyhrát. :) To druhé místo z minulého roku chci napravit, ale radši bych byl pro placku na Int. DM. Minulý rok to bylo poprvé a hned takhle úspěšně, snad to také nebylo naposled. Martin Mester minulý rok také vyhrál Arnold Classic a tento rok byl 12., a přesto je spokojenej. Ale asi má pravdu, když říká, že tam rozhodčí hledají pokaždé něco jiného nebo vlastně neví, co mají hledat, ale to jsem asi trochu odbočil... :)

Býval jste reprezentantem ve vzpírání a silovém trojboji, nechybí vám svět těchto sportů?

Ano, býval jsem reprezentant ve vzpírání, nikoliv však v silovém trojboji - ten jsem dělal jen u nás. Výkony jsem neměl tak špatné, ale dělal jsem ho jako dodatkový sport. Ale když jsem pak s pár dalšíma před 15 lety založil v Sokolově pod vzpíráním oddíl silového trojboje TJ Baník Sokolov, tak jsem z toho nijak nevypadl, protože oddíl dodnes s mou milovanou ženou Petrou (jun. mistryní ČR a držitelkou rekordu v bench-pressu) i přes spousty starostí vedeme a spolupořádáme dva až tři závody ročně s oddílem Spartak Chodov. No a ke vzpírání jsem se vrátil po nabídce dělat trenéra v Německu a hned na takové úrovni s takovou funkcí - to zkrátka nešlo odmítnout, teď mi tu ale bohužel chybí rodina. Každopádně mi samozřejmě chybí to dokazování síly - po těch letech. Ale tím nechci říct, že nedřu, ale už bych asi tu vzpěračskou dřinu dělat nechtěl - když vidím, jak ti kluci makají, asi by se mi do toho nechtělo. :) Ale kdybych se tenkrát nezranil, určitě vzpírám dodnes.

Komu byste chtěl poděkovat?

Poděkování patří především mé ženě Petře a dcerce Nikol, která oslaví 2. 11. páté narozeniny a už také sportuje. Děkuji, že vás mám, holky moje, jsem šťastný. Také Petru Weinlichovi, který se o mě neuvěřitelně stará a podporuje mě - je to nesmírně chytrý člověk a má na všechno odpověď, absolutně mu nemohu oponovat, vždy mne roznese argumenty. :) Moc si ho vážím - děkuji, "mistře".

Poděkovat musím samozřejmě sponzorům - panu Jiřímu Hrůzovi, řediteli rotavské firmy ROTAS STROJÍRNY s. r. o. (kde jsem pracoval jako státní svářeč), který mne podporoval už jako vzpěrače a nyní jako kulturistu - děkuji. Popravdě mi to svařování trochu chybí...

A pak také ostatním, co mi pomáhají - Fitnes Parkhotel Sokolov, Václav Kubík - děkuji, Venco, že vycházíš vstříc mým tréninkovým potřebám, a za podporu. Mému německému příteli Janu Heislerovi z Trieru, co mne podporuje věcně i psychicky - a to se mnou závodí ve stejné kategorii. A dalším firmám, které mi nabídly veliké slevy pro nákup jejich produktů (USN, Vitaland, atd.), a všem, kdo se podílejí na podpoře mé maličkosti - zkrátka rodina, přátelé (Jaroslav Bošek atd.) - všem moc děkuji.

Jen se mi stále nedaří sehnat takového sponzora, abych se posunul někam dál. Tak kdyby měl někdo zájem podpořit mou maličkost ke zvětšení, také předem děkuji.

A vzkaz fanouškům na Ronnie.cz, jestli nějací jsou, tak že jsem moc rád a doufám, že mne přijedou do Berlína podpořit, protože podpora na závodech dělá kolikrát rozdílné umístění. Děkuji vám a přijeďte.

Se sportovním pozdravem Petr Hrubý


Petr Hrubý 11 dní před nominací na mezinárodní mistrovství NěmeckaLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

31.10.07:07amoresPE - Tak nohy paradne.... *79*
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 107 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
PrivateBlueVenusTV (12:27) • `Je mi ho líto, ale nemá tam chodit.` ... Keď toto niekde napíšeš o 5 rokov, nie je vyl...
magazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
PrivateBlueVenusTV (12:23) • K tomu získal tretie miesto a zároveň bol posledný, nakoľko súťažili v kategórii len tr...
magazínWorld´s Strongest Man 2021 - výsledky
Bucci (06:50) • fotek i videí je zatím málo, vesměs je dobře, že tam jsou fotky letošní :-) JF Caron m...
magazínWorld´s Strongest Man 2021 - výsledky
decarabas (21:07) • To bude fotka zo základnej skupiny, tam mali drepy/deadlift.
magazínWorld´s Strongest Man 2021 - výsledky
moab (20:26) • A proč ten borec na fotce dělá dřepy???
NOVÉ INZERÁTYseznamka Hledám odvážnou bojovnici, Sparring
Hledám šikovnou holku, ženu, paní na společné fitko. Mám své malé středně vybavené „fitness“ v ob...
bazar Posilovací set
Posilovací set: Multifunkční posilovací stojan -Robustní, stabilní a tuhá konstrukce -Velmi kv...
bazar Prodam vybaveni fitness studia
Prodam vybaveni studia. Vse nove. Trampoliny, bosu, kettlebelly. Idealne vse jednomu zajemci.
práce Osobní trenér pro VIP klientelu
Do týmu BodyBody Home & Office hledáme osobního trenéra se zkušenostmi, vynikajícím přístupem ke klientům a ochotou učit se nové věci. Hledáme trenéra, který bude jezdit za klienty domů nebo do kanceláře.
práce Trenér do domu
Hledáme nové kolegy na spolupráci v projektu „Trenér do domu“. Přidejte se do našeho týmu a začn...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie