Reklama:

Komentář:
Ladislav Špaček fitness
a kulturistiky by se hodil

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Většinou řevem a křikem vyděsí nejen tu 50letou paní, ale i tu exkluzivní kočku na druhé straně, na niž se právě takto snaží udělat dojem. Neudělají! V komentáři to píše známý český kulturista Ladislav Kurčík.Kdo je autorem tohoto článku?

Český kulturista, fitness trenér. Příslušník silné generace, jež nastoupila na scénu přibližně v polovině 90. let a začala poměrně pravidelně vozit medaile z mezinárodních soutěží. Dlouholetý úspěšný reprezentant ČR v letech 1995 až 2006. Úspěchy: trojnásobný mistr ČR, mistr Evropy IFBB, druhý a třetí na ME NABBA, čtvrtý na MS IFBB, druhý na MS NABBA a další.

Znáte toho pána? Bývalý novinář, později poradce prezidenta Václava Havla a ještě později známá osobnost zabývající se etiketou, tedy naukou o společenském chování.

Naučí vás, jak se obléct k té které příležitosti, jak správně jíst příborem. Prostě jak se chovat ve společnosti.

Když uvážím, že fitko, posilovna, jak chcete, je také společenské zařízení, napadá mě někdy, kdo asi učil etiketu, jestli vůbec někdo, některé návštěvníky tohoto společenského zařízení.

Ruku na srdce. Každý z nás, a mě nevyjímaje, se někdy choval v posilovně tak, že to muselo ostatním návštěvníkům vadit. Asi největším problémem v téhle oblasti je vyrušování hlasitým smíchem či debatou, která může někoho okolo rušit.

Určitě je něco pravdy na tom, že do fitcenter už se dávno nechodí jenom a pouze cvičit. Je to také místo setkávání. Pro řadu lidí je fitko určitou společenskou událostí. Tedy jsou to určitá fitka, řekněme vyloženě komerční, ve kterých jen málokdy najdete kulturistu v soustředěném tréninku. A pak si přiznejme, že fitko, které je zaměřeno tímto směrem, asi neočekává, že jeho cílovou skupinou budou soustředění sportovci, kteří nesnesou, aby se někdo vedle nich vybavoval, když zrovna cvičí. Pak jsou fitka, v nichž vedle sebe mohou pohodlně "žít" kondiční návštěvníci a vrcholoví kulturisté a ten koncept mají tak někde uprostřed, což mi přijde jako nejlepší varianta. Do třetice najdeme takové ty bouchárny, do nichž chodí povětšinou úzký okruh známých, kteří se všichni vzájemně znají.

Nicméně v každém takovém fitku, posilovně, bych očekával, že si po sobě každý uklidí použité nářadí, že třeba použije na lavičku ručník, u něhož bych očekával, že bude čistý, zvlášť pokud cvičí v nějakém nátělníku. A nebo, že se nebude předvádět třískáním činkami z výšky jednoho metru, zvlášť když jejich váha ho k tomu skutečně nenutí a zvlášt když to nikoho okolo nezajímá, ale právě naopak!

Prostě bych v každém typu fitka rád viděl, že každý návštěvník bude respektovat základní pravidla slušnosti a bude se chovat jako host na návštěvě. Stejně jako by si on přál, aby se někdo jiný choval, když přijde na návštěvu k němu.

Můžeme se tady dál bavit o tom, jak často by si měl každý návštěvník měnit oblečení či rukavice, ve kterých cvičí. Jistě mi dáte za pravdu, že to vážně nemusí být tak dlouho, než vás uvádí do rozpaků tím, že jste mu už opravdu nuceni říct, že by to chtělo změnu.

Můžeme se tady bavit i o tom, že by bylo fajn, kdyby chlapi pod dojmem ze zhlédnutých videí profesionálních kulturistů brali řev a křik jako jistou kulisu k těmto videím a nesnažili se stejným způsobem deklarovat intenzitu svého tréninku zrovna ve chvíli, kdy vedle na lavičce cvičí 50letá paní upažování, čímž ji jen vyděsí. Většinou tím vyděsí nejen tu 50letou paní, ale i tu exkluzivní kočku na druhé straně, na niž se právě tímto způsobem snaží udělat dojem. Neudělají! :)

Taky si myslím, že by bylo pro řadu návštěvníků fitka dobré ujasnit si, kolik jedou kde sérií a vyjít tak vstříc i ostatním, pro něž odpověď na otázku, jak dlouho bude dotyčný na daném stroji, "...ASI 15 - 20 MINUT", není úplně určující údaj. V souvislosti s tímto bych si dovolil připomenout, že i přesto, že ručník na stroji je z titulu jakéhosi nepsaného pravidla signálem pro ostatní, že stroj je obsazený, i když na něm v ten moment dotyčný necvičí, tak myslet si, že si odskočím do šatny zatelefonovat či na toaletu, tam strávím 10 minut a stroj mohu blokovat, není zrovna moc ohleduplné. A propos. Telefonování. No, jasně... Nikomu se nám to nevyhne, protože jen málo lidí si nechá telefon ve skříňce, jsme na ty mobily napojeni jako na vlastní oběhový systém. Ale pro ty z nás, kteří propadáme hysterickému záchvatu, když zjistíme, že náš mobil je od nás vzdálen více než 5 metrů, a děláme z fitka telefonní ústřednu: omezme to na minimum! Pokud je to nutné, napsat zprávu ruší okolí méně...

O hygieně už jsme tady mluvili a mně osobně její nedodržování vadí ve fitku ze všech výše jmenovaných věcí nejvíce. Někdy to třeba jinak nejde, ale není lepší zajít si někam do vířivky, když už se chci cáchat půl hodiny ve vodě, než zabírat sprchu ve fitku? Jsou tam i ostatní, kteří třeba spěchají. Můžu se mýlit, ale řekl bych, že ano.

Jistě si teď řeknete, že tady neříkám nic nového, že tohle všechno znáte. No, aby ne. Vždyť chodíte do posilovny. Ale i v souvislosti s tím vším si říkám: nehodil by se nám taky takový "Ladislav Špaček fitness a kulturistiky"?


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

27.11.21:45petr m. - vidíš a já sluchátka považuju za zbytečnou překážku,která ..+1
27.11.21:43petr m. - Já jsem taky příznivcem taneční hudby zejména trance and p..+1
27.11.12:23imelia - Mne co sa tyka hudby vadi ked je nahlas alebo su tam zle v..+1
27.11.05:25Petr Prielozny - Mozna je to profesni deformace, ale me vzdy leze na nervy,..+1
26.11.22:21wiro - Podla mna hudba je v poske totalne zbytocna. Jednak ako sa..+1
26.11.21:25EddieCz - No cece to si dovolim nesouhlasit, i kdyz teda osobne jedu..
26.11.21:03Ashok - To by se mi i chtelo, ale ono kdyz uz jsem takovou nasel, ..+2
26.11.20:55koocik - Co se týče těch rádií, o čem tu píšete, tak v tom já nevid..+3
26.11.15:48Cornero - Kardio je jediny kde treba chapu vyznam televize. Ja se pr..+1
25.11.22:52petr m. - Takových zážitků mám docela dost. Ať si každej zařve když ..+2
25.11.22:12Rolko - v hospode je tv,radio,smrad a stejne je tam hezky a prijem..+1
25.11.21:37Cornero - U nas zase furt hraje nahlas Evropa 2 coz mas vlastne to s..+1
25.11.20:53EddieCz - nejvic vadi pustene TV, nejlepe s MTV na plne kule. viz. F..+2
25.11.19:52Novic - Třískání s činkami (místnost s nimi byla ve 2. patře, po n..
25.11.18:10Jakub BVB - S autorem článku souhlsím! Ale problém je v tom, že by si ..
25.11.17:59Cornero - Mne osobne nejvic vadi nekontrolovany hazeni cinek. Vetsin..+2
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra