Reklama:

Houston Pro 2013:
výsledky a fotografie

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

V texaském Houstonu se v sobotu odehrál letošní ročník profesionální soutěže Houston Pro Championships, na které tentokrát dostali příležitost závodnice z kategorií bikini a fitness a potřetí v řadě také kulturisté z kategorie vozíčkářů. Komu se na závodech dařilo?


Houston Pro Wheelchair Championships 2013

V pořadí třetího ročníku Houston Pro Wheelchair Championships se zúčastnili čtyři závodníci. Ačkoliv se to může zdát jako málo, je potřeba přihlédnout k tomu, že borců, kteří v kategorii vozíčkářů dosud získali profesionální kartu, jsou jen přibližně dvě desítky, a to někteří z nich zřejmě již nadobro odešli do kulturistického důchodu. Účasti na závodech jistě nenahrává ani skutečnost, že tito sportovci zpravidla nemají sponzora a potýkají se tak s ne zcela komfortním množstvím financí. Přípravu jim navíc samozřejmě komplikují i další následky dávných úrazů, které je před lety dostaly na vozík.

Přípravu na Houston Pro Wheelchair Championships zdárně dokončili profesionální nováček Joshua Rucker a již určitými zkušenostmi s profesionálním pódiem disponující Nick Scott, John Quinn a Harold Kelley. Poslední zmiňovaný borec přitom do soutěže nastupoval v roli šampióna posledních dvou ročníků. Ve hře tentokrát byly podíly z finanční odměny o celkové výši 6.000 dolarů, prestižní vítězství a samozřejmě i vlastní radost z toho, že závodníci mají vůbec příležitost změřit síly na pódiu profesionální soutěže. Možnost kvalifikace na Olympii vozíčkářům zatím nenáleží.

Nyní již k samotnému průběhu klání. Od prvních okamžiků semifinále bylo zřejmé, že souboj o vítězství se odehrává mezi stejnými borci jako vloni - líbivějšími tvary disponujícím Haroldem Kelleyem a lépe připraveným Nickem Scottem.

Rozhodčí nakonec třetí vítězství v řadě přisoudili dvaačtyřicetiletému Kelleymu, který kromě fantastických tvarů nabídl i výborné objemy a široká ramena. Nebýt horšího odvodnění, které neumožnilo vyniknout jeho detailům, nebylo by jeho vystoupení co vytknout. Takto někteří věří, že první místo mělo spíše připadnout jednatřicetiletému Scottovi, jenž od uplynulé sezóny zaznamenal obrovské zlepšení, a to nejenom v objemech, ale především v kvalitě a vyzrálosti svalstva. K jeho přednostem kromě vysušenosti a žulové tvrdosti patřila nejsvalnatější póza, skvělá záda plná detailů i výborný dvojitý biceps ze předu.

Dvojice dalších závodníků za duem Kelley - Scott již výkonnostně mírně zaostávala, přesto i oni měli své přednosti. Nakonec třetí John Quinn zaujal žilnatosti i pěknou nejsvalnatější pózou. K nejsilnějším stránkám čtvrtého Joshuy Ruckera pak patřil skvělý "V" tvar trupu. Pro Quinna i Ruckera platí, že pro svou lepší konkurenceschopnost do budoucna potřebují především zapracovat na celkových objemech.

Ptáte-li se, jak se jednotliví borci ocitli odkázáni na vozík, vězte, že v případě všech čtyř účastníků letošního Houston Pro Wheelchair Championships je důvodem úraz, který prodělali při dopravní nehodě.

V příštím roce by se profesionální kulturistice vozíčkářů zejména díky úsilí výše zmíněného Nicka Scotta mělo začít blýskat na lepší časy, když by kategorie měla být otevřena i na profesionálních závodech ve Velké Británii a v Torontu.

Dodejme, že kulturistika vozíčkářů v posledních měsících není neznámým sportovním odvětvím ani v České republice, když v ní na amatérské scéně začal působit Daniel Minster.


Výsledky Houston Pro Wheelchair Championships 2013:

  1. Harold Kelley
  2. Nick Scott
  3. John Quinn
  4. Joshua Rucker


1. Harold Kelley

2. Nick Scott

3. John Quinn

4. Joshua Rucker


Houston Pro Figure Championships 2013:

V kategorii figure do letošního Houston Pro Championships zasáhly přibližně dvě desítky závodnic. Ty bojovaly o podíly z finanční odměny o celkové výši 6.000 dolarů i o jedno přímé postupové místo na Figure Olympia 2014. První semifinálové vyvolávání patřilo Daně Ambrose, Heather Dees, Kristě Dunn, Camale Rodriguez a Kimberly Sheppard. Když v něm uprostřed řady pózovaly Ambrose a Dees, zdálo se, že právě ony svádějí souboj o vítězství.

Finále však soutěži dalo poněkud jiný směr. Z vítězství se radovala Camala Rodriguez, která si po sedmém místě z letošního ročníku Figure Olympia hned při první příležitosti zajistila přímý postup na Olympia Weekend 2014. Druhá skončila na Olympii čtvrtá Heather Dees, třetí místo při jejím dosud nejlepším vystoupení mezi profesionálkami zbylo na Kristu Dunn. Až čtvrtá tentokrát skončila vítězka letošní Europa Supershow Dana Ambrose.


Výsledky Houston Pro Figure Championships 2013:

  1. Camala Rodriguez*
  2. Heather Dees
  3. Krista Dunn
  4. Dana Ambrose
  5. Kimberly Sheppard
  6. Brooke Erickson
  7. Marcee Renee
  8. Sasha Brown
  9. Vickie Dowell
  10. Dawn Fernandez
  11. Maria Aracena
  12. Mayla Ash
  14. Rebecca Shubeck
  15. Heidi Sorsa
  16. Ann Bunge
  16. Dona Pohl
  16. Elizabeth Maurice
  16. Jennifer Brown
  16. Kimberly Dickson
  16. Kristina Rojas
  16. Linda Crossley
  16. Marita Melanie Burger

* kvalifikace na Figure Olympia 2014


1. Camala Rodriguez

2. Heather Dees

3. Krista Dunn


Závodnice kvalifikované na Figure Olympia ke 12. říjnu 2013:

jméno stát soutěž um.*
Nicole Wilkins USA Figure Olympia 2013 1.
Erin Stern USA Figure Olympia 2013 2.
Candice Keene USA Figure Olympia 2013 3.
Heather Dees USA Figure Olympia 2013 4.
Mallory Haldeman USA Figure Olympia 2013 5.
Camala Rodriguez USA Houston Pro 2013 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie figure - žebříček ke 12. říjnu 2013:

p. jméno stát body
1. Krista Dunn USA 3
2. Dana Ambrose USA 2
3. Kimberly Sheppard USA 1


Houston Pro Bikini Championships 2013:

Také v kategorii bikini se v Houstonu představilo zhruba dvacet závodnic, které bojovaly o jedno přímé postupové místo na Bikini Olympia 2014 a o podíly z obnosu ve výši 5.000 dolarů. V prvním semifinálovém vyvolávání pózovalo hned šest závodnic, když si do něj rozhodčí vyžádali Lacey DeLucu, Tawnu Eubanks, Sarah Leblanc, Daynu Maleton, Karey Grabow a Ashriel Osgood.

Nejšťastnější z nich se nakonec stala pětadvacetiletá Lacey DeLuca, která v Houstonu dosáhla na své první profesionální vítězství. Druhé místo brala Tawna Eubanks, třetí příčka patří Dayně Maleton.


Výsledky Houston Pro Bikini Championships 2013:

  1. Lacey DeLuca*
  2. Tawna Eubanks
  3. Dayna Maleton
  4. Sarah LeBlanc
  5. Ashriel Osgood
  6. Karey A Grabow
  7. Noy Alexander
  8. Ashley Pfaff
  9. Liana Hamilton
  10. Janelle Saitone-McGuire
  11. Crystal Green
  12. Lindsay Oxford
  13. Sandi Forsythe
  14. Cynthia Benoit
  15. Simone Sinclair
  16. Crystal Nelson
  16. Denita Clark
  16. Marisol Lara
  16. Nissan Weaver

* kvalifikace na Bikini Olympia 2014


1. Lacey DeLuca

2. Tawna Eubanks

3. Dayna Maleton


Závodnice kvalifikované na Bikini Olympia ke 12. říjnu 2013:

jméno stát soutěž um.*
Ashley Kaltwasser USA Bikini Olympia 2013 1.
Yeshaira Robles USA Bikini Olympia 2013 2.
Stacey Alexander USA Bikini Olympia 2013 3.
Nathalia Melo Brazílie Bikini Olympia 2013 4.
India Paulino USA Bikini Olympia 2013 5.
Lacey DeLuca USA Houston Pro 2013 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie bikini - žebříček ke 12. říjnu 2013:

p. jméno stát body
1. Tawna Eubanks USA 4
2. Dayna Maleton USA 3
3. Sarah LeBlanc USA 2
4. Ashriel Osgood USA 1


Foto:
www.npcnewsonline.com / Isaac Hinds


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

14.10.07:09fotter - Keď necvičíš nohy tak svaly nerastú?...,títo borci majú mô..+1
13.10.21:58CZEBLADE - Klobou dolů těmto borcům, jsou neskuteční.-1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ INZERÁTYbazar Prodam vybaveni fitness studia
Prodam vybaveni studia. Vse nove. Trampoliny, bosu, kettlebelly. Idealne vse jednomu zajemci.
služby Osobní Trenér Praha - Adam Špulá...
Chceš se naučit základy boxu, thaiboxu, nabrat svalovou hmotu, zlepšit si kondici anebo už prostě...
práce Osobní trenér pro VIP klientelu
Do týmu BodyBody Home & Office hledáme osobního trenéra se zkušenostmi, vynikajícím přístupem ke klientům a ochotou učit se nové věci. Hledáme trenéra, který bude jezdit za klienty domů nebo do kanceláře.
práce Trenér do domu
Hledáme nové kolegy na spolupráci v projektu „Trenér do domu“. Přidejte se do našeho týmu a začn...
práce Trenerku pro stretching
Hledam Fitness Trenerku v Praze ktera by pomohla se stretchingem, normalne placene jako hodina tr...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie